סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של ציפורניים >> "אין יותר שמרנות בצבע"
 
שיחה אישית עם סוזי וייס פישמן, מייסדת ומנכ"לית חברת OPI העולמית. ראיון בלעדי ליופי!
 
תמר פריד 
כשמדברים על צבעים עם סוזי וייס-פישמן, מייסדת ומנכ"לית חברת OPI האמריקאית, הקול הנעים שלה הופך לשמח במיוחד, ואפשר לשמוע איך היא מתלהבת. "צבע זה משהו שלא רק רואים", היא אומרת, "זה משהו שגם מרגישים".
בין יתר תפקידיה של מי שמגדירה את עצמה כטיפוס של יזם, "אני רואה הזדמנויות", היא גם אחראית על בחירת צבעי הקולקציות של החברה. "יש לנו שתי קולקציות של סתיו-חורף ואביב קיץ, אבל יש לנו גם עוד הרבה מאוד פעילויות נוספות, כמו שיתופי פעולה עם סרטים וסלבריטאים כדי לייצר עניין". 
בחירת הצבעים
בחירת הצבעים נעשית קודם כל תוך כדי מעקב אחר המגמות המתהוות בנוגע לצבעי העונה הבולטים של השנה הקרובה, שילוב הבשורות של בירות האופנה פאריז ומילאנו, והתייחסות למגמות עולמיות דוגמת "חזרה אל הטבע". נבדקים מרקמי וסוגי הבדים בתחום האופנה, מזהים מה יהיו הצבעים של השנה ואז בונים את הקונספט. הקונספט? "זהו הסיפור של הצבע. אנחנו אוהבים מאוד לטייל ולאכול, ולכן, תמיד נבחר באיזור גיאוגרפי, ומתוך הכיף הזה אנחנו בונים את הקולקצייה. למשל, קולקציית האביב-קיץ שלנו, שתצא בפברואר תהיה בהשראת הולנד. אנחנו בונים את הקולקצייה בהתבסס על השראות מאותה ארץ, במקרה זה הצבעונים, הנוף, האמנים. חשוב לנו לתת ללקוחה את התחושה של המקום, כדי שהיא תרגיש מעורבת".  
מה רוצה הלקוחה? 
הלקוחה כיום רוצה להיות שייכת. היא לא לקוחה פסיבית וחשוב לי שהיא תהיה מעורבת. כיום, בוודאי בעידן של המידע, היא יודעת והיא גם מגיבה ומיד. אנחנו כל הזמן מחפשים דרכים כיצד לחבר את הלקוחה אלינו, ולכן אנחנו עושים כל מיני פרוייקטים שיעניינו אותה. היום הלקוחה היא אישה מעורה, מעורבת, רגשית מאוד, אבל גם יודעת מה היא רוצה. הלקוחה כיום גם יודעת לדרוש. חשוב לה שיהיה ברור שהמוצרים לא פוגעים בכדור הארץ, שהחומרים חוקיים ושלחברה תהיה מודעות חברתית. מעניין הוא שיש כיום, בעולם הגלובלי שאנחנו חיים בו עם כל ערוצי המידע, דמיון בין הנשים בכל העולם. אני חושבת שבחמש השנים האחרונות הלקוחה השתנתה יותר מאשר ב-15 השנים האחרונות.
מה מאפיין את טכנאית הציפורניים כיום?
אנחנו חיים בעידן שבו יש הרבה חברות והרבה מידע, והטכנאית דורשות יותר גם כי הן יודעות יותר, וגם כי הן נדרשות להתמודד עם לקוחות שיודעות יותר. לכן, חברה שתיתן את המידע והחינוך הרב ביותר היא זו שתצליח. אנחנו עושים הרבה מאוד פעילויות בפייסבוק למשל. יש לנו אתר מאוד פעיל ואנחנו משקיעים גם הרבה מאוד בפרסום. בעתיד אני חושבת שהפרסום הדיגיטלי והאתרים יובילו וכל מי שלא תתחבר - תשאר מאחור. באתר שלנו אנחנו מעלים הרבה מאוד סרטונים שאפשר לראות וללמוד מהם. אם בעבר היו רק כיתות בהן הטכנאית למדה במשך 4 שעות, היום היא יכולה בזמן הפנוי שלה גם ללמוד ולתרגל. היא יכולה להתעדכן לגבי דברים חדשים ואז לפנות ולברר אצל המפיץ בארץ שלה. 
הדרישה ללק
"שוק הלקים הוא שוק שממשיך להתחזק למרות המיתון הכלכלי", היא מספרת, "וידוע שאישה תעדיף לקנות כיום עוד לק מאשר עוד ליפסטיק. זה שינוי של הרגל. הסיבה לכך", היא מסבירה, "היא כי במחיר לא יקר הלקוחה קונה לעצמה לוקסוס. בנוסף הטכנולוגיה מאוד התפתחה ואפשר לעשות היום הרבה מאוד עם הלקים, כך שזה מאוד מרגש". 
לא רק לטפל בציפורניים – גם למכור
עשרת הצבעים הנמכרים
 
מאז שנת 1989 וייס-פישמן בוחרת כ-16 צבעים בשנה ובחרה כבר קרוב ל-1,000. דוגמת סדרת עשרת הצבעים הפולאריים ביותר איתה יוצאת עכשיו החברה. לאורך השנים הצבעים והגוונים מתחלפים ומשתנים, אבל, יש כיום כ-200 גוונים קלאסיים. גוונים שהופיעו והלקוחות ממשיכות לאהוב ולבקש. לסדרה החדשה קוראים best of the best. הלק של החברה הוא בעל נוסחה המיועדת למריחה בשתי שכבות ומתייבשת במהירות. עיצוב הבקבוק גם הוא אישיו: מברשת ארוכה ורחבה המאפשרת אחיזה קלה ליישום ולמריחה מקצועית.
עשרת הגדולים:
Alpine שלג - טרי, לבן פריך, מושלם עבור טיפים הצרפתית. 
 Bubble Bath - ורוד ממתק מתוק. 
  Strawberry Margarita - עירום שובב. 
 תות Magarita -, פירותי ורוד בהיר. 
   Cajun Shrimp- בצל מתובל של אלמוגים. 
 Big apple red - אדום בוהק, נוצץ. 
 Im not really a waitress - אדום קיאנטי מלאת חיים. 
  You Don’t Know Jacques- אפור חום אופנתי. 
   Russian Navy - במעמקי הים אינדיגו. 
   Lincoln Park After Dark - סגול חצות. 

"חשוב לוודא שיש לך איזור מכירות, שאפשר לקנות אצלך את המוצרים, שיש לך גם מוצרים נלווים לשמירה וטיפוח הלק וכפות הידיים", היא פורשת את משנתה השיווקית. "חשוב להבין שממתן שרות אחד - הטיפול בסלון - אפשר לפעמים להרוויח יותר ובפחות מאמץ. חשוב שיהיה איזור נוח בו נמצאים המוצרים והבחורה שיושבת בדלפק הקבלה תכיר אותם ותדע להסביר מה עושה כל אחד. הלקוחה מעריכה את זה, כי היא יודעת שיש משהו שהיא יכולה לצאת איתו מהסלון, ושישמור לה על הלק ועל הידיים. בכלל", היא מוסיפה "לסלון יש חשיבות רבה. עובדה שנשים ממשיכות לבוא אליו כדי לקבל שרות. כעבור שלושים דקות הלקוחה יוצאת מהסלון כמי שעברה מהפך, והיא מרגישה הרבה יותר טוב". 
איך מתמודדים עם תחרות מול חברות אחרות?
אנחנו הולכים בדרך שלנו, עם החזון והתרבות העסקית שלנו. חשוב לנו לשמור על מוצרים ומרכיבים מאיכות טובה מאוד. חשוב לנו לדאוג שהלקחות יהיו מרוצים, שהחברה והאיכות והערכים של החברה ישמרו. אנחנו לא שוכחים שאנחנו חברה מקצועית, ואנחנו מקפידים על כך. נכון שאנחנו משקיעים הרבה במכירות ויודעים שזה חשוב, אבל מאוד חשובים בעינינו המחקר והחינוך. ענף הציפונייים המקצועי מאוד חשוב לנו. 
איזה עצות יש לך לבעלת עסק?
אם יש לך חזון, תאמיני בו. תקיפי את עצמך באנשים שמאמינים בדרך שלך. אל תתפזרי לכל הכיוונים ותהיי נאמנה לעצמך ולדרך שבחרת. תכירי ותלמדי את המתחרים שלך. תחושת בטן היא דבר טוב. תזכרי שבעסק צריך להשקיע בהתחלה כסף, ותדאגי שיהיה לך גב כלכלי. 
הלקוחה והלקים הצבעוניים
"היום אין יותר טאבו", היא אומרת בשמחה. "הצבע מאפשר להראות טוב, ואם בעבר שמרו על לק כהה בחורף ובהיר בקיץ, היום הכללים פחות תופסים. היום נשים רוצות יותר צבע. אנחנו שומעים היום בסלונים יותר משפטים כמו: 'איך זה נראה?', 'לא האמנתי שזה ייראה כל כך טוב'. חשוב להציע לנשים לנסות. הרי תמיד אפשר לשנות. מה שנחמד הוא שתמיד אפשר לבחור בצבע אחר. לכן התחום הזה הוא כל כך נהדר - כי אין התחייבות".
את החברה הקימה וייס-פישמן עם הגיס שלה ג'ורג שייפר לפני 31 ושנה. היום הם משווקים בכ-100 מדינות. לפני כשנה קנתה אותם החברה הצרפתית לבשמים COTY. "מאז הקנייה", היא אומרת, "לא השתנה למעשה שום דבר ואף אחד לא עזב. הם רוצים להשאיר את הדברים כפי שהם – לפחות לעוד חמש שנים. מה שכן חשוב לי להדגיש", היא חותמת, 
"שאנחנו חברה שמתמקדת בציפורניים לא בדברים אחרים. המיקוד הזה חשוב לנו כי אנחנו עושים את מה שאנחנו יודעים הכי טוב". 
 
צילומים: OPI חו"ל  
 

הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים