סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של אסתטיקה >> OMC Israel Cup 2009
 


לראשונה בישראל, נערכה אליפות ישראל הראשונה באמנות עיצוב השיער, האיפור והציפורניים - OMC Israel Cup 2009.
כל התמונות. כל הפרטים.
מגזין יופי! העניק את חסותו
והיה שם

שרות יופי!
לראשונה בישראל, נערכה אליפות ישראל הראשונה באמנות עיצוב השיער, האיפור והציפורניים - OMC Israel Cup 2009.  האירוע המקצועי, המרשים והססגוני נערך ע"י ארגון  OMCישראל, והנשיא העומד בראשה רומן רובין. האליפות התפרשה על פני יום שלם, במלון דן פנורמה בתל-אביב. מאות אנשי מקצוע הגיעו לראות, ללמוד, לקנות וליהנות.
במהלך היום נערכו תחרויות מקצועיות בקטגוריות שונות, היתה תערוכת מציגים ונמכרו מוצרים, היו כיתות אומן מהארץ ומחו"ל. היום הסתיים בערב גאלה מפואר וחגיגי כשלבמה עלו הזוכים לקבלת הפרסים, נערכו הופעות אומן והיו מופעי שיער מרהיבים של טובי מעצבי השיער, נציגי החברות השונות. גם מגזין יופי! נטל חסות על האירוע החגיגי הזה.
היום היה ברוח תפיסת הארגון: מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר, ומפגשי העשרה ולימוד, דוגמת תחרויות וכיתות אומן, ולכן גם הגיעו נציגים מקצועיים מחו"ל.
על מה ולמה OMC?
התאחדות מעצבי השיער הבינלאומית, הלוא היא ה-OMC
 (Organization Mondiale Coiffure)חוגגת השנה שישים ואחת שנות קיום. ההתאחדות שהוקמה בצרפת בשנת 1948, הצליחה לצרף לשורת תומכיה את אמני השיער הגדולים של התקופה. לאחר שנה בלבד להיווסדה ערכה לראשונה את אליפות העולם לאמנות עיצוב השיער "HairWorld". מעל 500 אלף בעלי מספרות ומעצבי שיער, אמני האיפור ומומחים במקצועות טיפוח הציפורניים מכל רחבי העולם, חברים כיום באיגוד שחברות בו 65 מדינות. השנה, בהסכמת רוב חברי מועצת ההתאחדות, החלה מדינת ישראל את פעילותה הרשמית באיגוד העולמי. זו גאווה לאומית והישג אדיר לתחום היופי בארץ, ומעתה יהיה גם לישראל ייצוג רשמי ומכובד באליפויות העולם ובאליפויות אירופה. מעתה, יוכלו אנשי המקצוע ליהנות מהכרה והוקרה מצד העמיתים למקצוע מכל רחבי העולם.  הארגון בארץ מהווה מטרייה מקצועית לאנשי המקצוע ופותח בפניהם את האפשרות להשתתף באליפויות עולם, להיות חלק מהנבחרת הישראלית ולהשתתף באירועים בינלאומיים שיערכו בחו"ל ובארץ.
למה OMC ישראל?
אליפות ישראל מתקיימת על מנת להעניק זירה מקצועית ובמה לאמנים בתחומי מקצועות היופי, להביע את יכולתם המקצועית, ייעול וטיפוח אופן העבודה, סיוע בהעצמה המקצועית והאישית, פיתוח וקידום מגמות אופנה חדשות, כמו גם חשיפתן של הטכניקות המקצועיות בעבודה של מתמודדים מוכשרים. התחרויות גם חושפות את המתמודדים לעמידה בתנאי שיפוט בינלאומיים. ההתמודדות מאמנת באופן טבעי, ויוצרת הזדמנות לאמני מקצועות היופי בישראל להתקדם לזירה העולמית. ולכן, הפרס הגדול והחשוב שמקבלים עשרת הזוכים במקומות הראשונים הוא הצטרפותם לנבחרת ישראל, והשתתפות כנציגים ישראליים באליפות העולם, שתיערך בחודש נובמבר 2010 בפאריז. בחודש פברואר 2010 תיערך אליפות אירופה במוסקבה. הוועדה המארגנת של OMC ישראל תבחר מבין מעצבי השיער הבכירים החברים בארגון את המשתתפים שייצאו לאליפות. החברות בארגון, היא למעשה מפתח לקידום הרמה הבינלאומית של חבריה. מארגני הכנס רואים בכנס עצמו, ובכל פעילויות האיגוד בארץ, הזמנה פתוחה לכל אנשי המקצוע בארץ להצטרף לפעילויות ולקחת בהן חלק ולהיות שותפים פעילים לעשייה המקצועית של ענף היופי בישראל ובעולם ולגדול בתנופה גדולה יחד עם האיגוד. אליפות OMC ישראל השניה תהווה מקום בו יוכלו מעצבי שיער ישראלים והעולמיים להיפגש בבמה המשותפת, (אליפות ישראל הפתוחה) ואליפות ישראל (לצעירים מגיל 16 עד 23) Junior Competition.
התחרויות                                                                  
עשר תחרויות מקצועיות נערכו בתחומי השיער, האיפור והציפורניים, כשבכל תחום היו מספר קטגוריות. אחת התופעות המעניינות של היום היו המתמודדים שזכו ביותר מפרס אחד: ארתור יעקובוב, אולגה קיסר, חי שושן, נירית רוקי ואביגייל וולסין.
להלן התחרויות ושמות הזוכים. (שמות הזוכים מופיעים לפי סדר הזכייה במקום הראשון, שני שלישי).
* בניית ציפורניים - פראנץ קלאסיקה: ליאנה וולמן, וויסמן טטיאנה, ויקטוריה דרוביץ
* בניית ציפורניים - ציור אומנותי: נירית רוקי, אביגייל וולסין, אינה טליאנסקיה
* בניית ציפורניים – אקווריום: אביגייל וולסין, נירית רוקי, סבטלנה דייבה
* בניית ציפורניים תלת מימד - אנטה יאם, נירית רוקי, אנה  דביטילובה
* תסרוקות פול פאשן - נטליה אולניץ, אלכסנדר מלסטר, ארתור יעקובוב
* תסרוקות פאנטזיה - אולגה קיסר, חי שושן, יעקב דביר
* תסרוקות כלה - אדוארד ברנר, אולגה קיסר, חי שושן
* תספורת אופנתית נשים - ארתור יעקובוב, לנה טרייסמן, ויקטוריה פינקוסוביץ
* בודי ארט - מרטה דנצנקו, סבטלנה ליסיצקי, אנה רשטקו
* פייס ארט - אולגה קרסנובסקי, איגור סמושין, אולגה אגמירזוייב


 השיפוט בתחרויות
ע"פ החלטת OMC, השיפוט מתחלק לשתי קטגוריות שיפוטיות: האחת של שופטים האחראים על נקודות הפסילה והשנייה על נקודות החובה. מטרת החלוקה היא כדי להבטיח שיפוט הוגן ואובייקטיבי. בתחרויות שפטו שופטים מחו"ל ומן הארץ. השופטים שהגיעו מחו"ל ששפטו עפ"י סטנדרטים בינלאומיים היו: ילנה בקלושינה, מרינה אמירבקובה, דמיטרי אגייב, טטיאנה בורנינה, טאיסיה וסילייבה. השופטים הישראליים היו: מוטיה רובין (השופט הראשי) פליקס שטיין, עדה לזורגן, בועז שטיין, ילנה רוס, יורם רחמנוב (שוורצקופף), חזי יצחק (רשת האמנים), אווה סטריק (אקדמיה דיאנה), ראובן טפר (רשת HEAD), יהודה מזרחי (קארין גל), שמואל עזרא (שוורצקופף), נטלי חרומושין (סטייל סנטר).
 ערב גאלה
ערב גאלה חגיגי ומרגש נערך בסוף היום, במסגרתו היה טקס הענקת הפרסים לזוכים, הופעות שיער מרהיבות של נציגי חברות השיער שנתנו חסות לאירוע וזמרים ואמנים מוכשרים שהלהיבו את הקהל בין החלקים השונים של הערב.
הערב נפתח ע"י מנחת האירוע ואלריה פוליקובה (מנחת תוכנית הבוקר ערוץ 9) שהזמינה את רומן רובין, נשיא OMC ישראל לשאת דברים. "זאת הזדמנות נפלאה לייצג את מדינת ישראל בזכות הנבחרת בכל רחבי העולם, להוכיח שאמני היופי בישראל הינם מובילים את דעת הקהל העולמי של ענף היופי", אמר רובין והזמין את הזוכים בתחרויות השונות, כמו גם את נותני החסות הרבים להעניק את הגביעים והפרסים.
שלושת הזוכים במקומות הראשונים קיבלו: כרטיס טיסה לפאריז לאליפות העולם OMC, מטעם חברת התיירות, אניגמה טורס (הזוכים במקום השני קיבלו חבילת נופש בישראל); לזוכים במקום הראשון הוענקו תכשיטים מידי מקס לסין של קטלוג אקסטרא, ניתנו מתנות מחברות השיער הבינלאומיות שתמכו באירוע: אינדולה, שוורצקופף, וולה, קארין-גל וסרינה קיי; קורס HD באקדמיה של בועז שטיין, פרסום לחצי שנה באתרBarosh.co.il ; חברות לשנה בהתאחדות OMC ישראל בשווי 1200 שקלים; חבילת פרסום לחצי שנה מפורטל האינטרנט Fashiontime.co.il. הזוכים במקומות השני והשלישי לא קבלו רק מדליית כסף וארד, אלא קיבלו גם מתנות יוקרתיות, מחברות הקוסמטיקה הבכירות; קורס שזירת פרחים מטעם מותג זרי הפרחים פרחי אהבה; וקורס איפור בסיסי מבית הספר לאיפור פליקס שטיין.
לכל אורך הערב עלו זמרים ורקדנים שהלהיבו את הקהל. ההרכב המוסיקלי הצרפתי DIAMONDS, להקת הפסגות, לאנה B, אנה רזניק, דולמן איש הבובות ומופע אור תיאטרלי של  אלון בירגר.  
לאחר הענקת הפרסים עלו בזה אחר זה הצוותים האמנותיים עם מופעי שיער צבעוניים אנרגטיים ומושקעים, תוך הפגנת רמה מקצועית גבוהה, שימוש בכוריאוגרפיה, תלבושות וקצב. הצוות האמנותי של Motie Rubin, מוטיה ורפאל רובין, שעומדים ביחד עם רומן מאחורי ארגון כל היום המורכב והעשיר הציגו את קולקציית Code Rubin במופע בהשראת המינימליזם היפני ונגיעות הוליוודיות בקצב הסרט מטריקס; את המופע המהמם של חברת שוורצקופף הפגינה מעצבת השיער אנג'לה טטרו בפיסולי שיער המזכירים את סגנון בית האופנה של המעצבת האגדית חוסיין צ'לאיין. המופע שלאחריו, היה של חברת אינדולה עם
חן ויניב קצב, שמואל מיכלסון ויגאל ויצמן, שהציגו מופע מרשים. יהודה ומזרחי וסבין אנג'לי ייצגו בשואו מוקפד ועשיר את טרנד הקולקציות של חברת קארין. את חברת סרינה קיי ייצגו על הבמה הגדולה מעצבי השיער אבי שמואל ועודד גל בהופעה הישר מאפריקה עם קצב תופים מסורתי ועיצובי שיער ואיפור גוף תואמים. על מופע בלרינות מרשים היו אחראים המאפר פליקס שטיין ומעצבת האופנה ואנאנה (IV Design, שהיתה אחראית גם על עיצוב הבגדים המקורי בהופעתו של מוטיה רובין. כל המופעים הנפלאים ההאלו הכינו את הקהל למופע הגדול של אורחי האיגוד בארץ: DOLORES ACADEMY MOSCOW, מעצבי השיער טטיאנה בורנינה דמיטרי אגייב, ילנה בקלושינה ומרינה אמירבגובה. הם הציגו את קולקציות סתיו חורף 2009- 2010 עם 30 דוגמניות, וכוריאוגרפיה תיאטרלית מסורתית למופעי השיער הגדולים בעולם. 
כיתות אומן – MASTER CLASS
כיתת אמן היא חלק מהתפיסה הלימודית של האיגוד, כי דרך הדגמה של מורים מיומנים וטובים ובעלי ניסיון בהדרכה, ניתן ללמוד והרבה. ההתרשמות מדרכי עבודה חדשות, צבעים, והקשבה להסברים שניתנים במקביל להדגמה תורמים רבות לכל מי שצופה בהן. הרעיון הוא להציג כיתות אומן של אורחים מחו"ל כדי להעשיר את הקהל המקצועי כמה שיותר.
מאסטר קלאס דולורס –
האקדמיה הבינלאומית דולורס, בהרכב של ארבעה מומחים בעלי שם עולמי, הציגו את טרנד הקולקציות ופיתוחיהם החדשים בתסרוקות תספורות וצבעים. מעצבי השיער דמיטרי אגייב (מנהלה האמנותי של האקדמייה), וטטיאנה בורנינה (אלופת העולם OMC 2006), ילנה בקלושינה (מאמנת הנבחרת הרוסית בתסרוקות לשיער הארוך) ומרינה אמיר בגובה (טופ-סטייליסט של חברת וולה רוסיה), הציגו את מראות השיער העדכניים הכוללים תסרוקות לשיער ארוך, תספורות קריאטיביות עם אלמנטים של יצירות צבע תואמות, לדבריהם "מעצבי השיער בישראל הינם בין המוכשרים בעולם, ואף יש סיכוי לזכייה במקומות המכובדים באליפויות הבינלאומיות".
בחדרים שונים, לאורך היום הוצגו הדרכות בנושאי: בנייה וציור על ציפורניים, איפור אמנותי ואיפור גוף, וכמובן עיצוב שיער.
ילנה רוס (מאמנת הנבחרת הלאומית של OMC ישראל) וויקטוריה איסקובה הציגו סמינר בניית ציפורניים. המאפרים פליקס שטיין (מאמן נבחרתOMC ישראל באיפור) וטאיסיה וסילייבה (אורחת מיוחדת מאוקראינה, מאמנת נבחרת אוקראינה באיפור, מנהלת אמנותית בקטגוריית האיפור, בהתאחדות OMC העולמי) הציגו את נושא אמנות ציורי הגוף ופייס ארט.
אורחת נוספת היתה מעצבת השיער סבין אנג'לי המייצגת את חברת קארין מבלגיה, אנג'לי הדגימה בסמינר את הקווים של העונה הבאה מבחינת קווים וצבעים, והסבירה חשיבות הכרת המוצרים איתם עובד מעצב השיער, כדי להפיק מהם את המירב.  
 
מוטיה רובין – להנות מהמקצוע
מוטיה רובין, שנמצא במקצוע כבר שבע עשרה שנה, עומד בראש האקדמייה שהיתה למעשה אחראית על האירוע, (ביחד עם רומן ורפאל רובין). הוא גם מאמן נבחרת ישראל בתספורות וצבעים ושופט בתחרויות עולמיות. "אני חושב", אמר ליופי! "שהמקצוע שלנו הוא מקצוע מאוד רחב מגוון. אין במקצוע שלנו הגבלה, להיפך. להיות מעצב שיער זה לא רק לגזור שיער, זה לעסוק באופנה, להתחרות, להופיע ולהתמקצע ביותר מקטגוריה אחת.
למה חשובים אירועים מסוג זה?
"כשאני שופט בתחרויות עולם ורואה 65 מדינות שמתחרות ומרגישות גאווה למדינה שלהם אני חושב 'למה שאומנים נפלאים ומוכשרים כמו שיש בישראל לא ייצגו את המדינה שלנו? זה הרי ענף מפותח ממש כמו בספורט. למה שלא נתגבש ונביא גאווה לישראל? אני לא סתם משקיע כאן את כל כולי בזמן וכסף חשוב לי להוציא לתחרויות נבחרת ישראלית ראוייה שתביא גאווה לישראל. התפקיד שלי הוא לחשוף כשרון, לפתח ולעבוד עליו עד שיגיע לשיא".
איך התחושה אחרי?
רובין צוחק. "זה ממש כמו יציאת מצרים. יש כאלו שמקטרים ולא מרוצים, אבל מה שחשוב הוא שאחנו עושים היסטוריה. זה יותר חשוב מהכל. יש לי אידיאוליגה וציונות ובדרך פגשתי הרבה חברים טובים ותומכים שהלכו איתנו בדרך ועזרו לנו לעשות את המהלך. ידענו", הוא מסכם, "שהפעם הראשונה לא תהיה קלה".
ומה הדבר הבא?
"להביא את התחרות העולמית לישראל. זו השאיפה. זה השיא".הירשם עכשיו לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
  

דואר אלקטרוני

שם

  

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים