סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים

______________________
______________________

 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של קוסמטיקה >> טיפול אור-קולי
 

שיטת הסרת השיער באמצעות האור (פוטותרמוליזיס), היא שיטה ותיקה ומוכרת. שיטת הסרת השיער באמצעות הקול (אולטרה-סאונד), היא שיטה המתווספת לה, ומאפשרת הצלחה מלאה יותר, גם בהסרת השיער הבהיר.
על ה- Total Hair Removal :THR
 

 

 ד"ר איילת נידם
אחת מן הפרוצדורות המובילות ביותר ועדיין מהוות הנתח העיקרי בשוק האסתטיקה היא הסרת השיער.
תעשיות היופי והאסתטיקה משקיעות מיליארדי דולרים בניסיון לתור ולפתח טכנולוגיה אשר תעניק מענה מקיף ומספק לשיעור היתר היוצר תסכול וחוסר אונים בקרב אנשי הקוסמטיקה ומטופלים הסובלים מהתופעה.
עד כה, למרות ההשקעה הפיננסית והמחקרים הרבים, הניסיונות עלו בתוהו והטכנולוגיות הקיימות לא הניבו תוצאות דפיניטיביות.
תעשיות האסתטיקה פיתחו ועדיין מפתחות, טכנולוגיות שונות ומגוונות שמושתתות בעיקר על שימוש באנרגיה אופטית (אנרגיית אור) כאמצעי להסרת שיער, לפעמים בשילוב, או לא בשילוב, עם אנרגיית חשמל.
הסרת שיער באמצעות אנרגיית אור
שיטת הסרת שיער באמצעות אנרגיית אור מבוססת על תהליך המכונה בשפה המקצועית תהליך הפוטותרמוליזיס. בתהליך זה נספגת האנרגיה האופטית בפיגמנט המלנין המצוי בשיערה (פיגמנט שמעניק לה את צבעה הכהה - חום או שחור), האנרגיה משנה צורה מאנרגיה אופטית (אור) לאנרגיית חום זו המעלה את טמפרטורת הזקיק מעל לכ- C 60 וגורמת לאגלוטינציה (קרישה) של החלבונים ולפיכך להשמדת זקיק השיער.
ממחקרים קליניים ומטיפולים שהתבצעו בטכנולוגיות האור בקליניקות שונות ברחבי תבל (לייזרים ו- (IPL, הוכח כי ניתן להגיע לתוצאות הסרת שיער בהפחתה או דילול של עד כ- 80% שהן תוצאות הישגיות ומשמעותיות.
למרות העובדה שטכנולוגיית האור שירתה את מטרתה והגיעה לתוצאות יפות, ארגון ה- FDA  וכן יצרניות האסתטיקה, אינם יכולים להגדיר את פוטנציאל הטכנולוגיות שבידיהם, כמסירות שיער טוטאליות, בשל המוגבלות בשיטה שאותה הזכרנו קודם, שיטת הפוטתרמוליזיס.
שיטה זו אינה נותנת מענה מקיף ומוחלט, משום שהשיטה לא יעילה כאשר השיער נטול פיגמנט, או עם פיגמנט מועט ובשיטה קונבנציונאלית זו, לא הצלחנו להביס את שיעור היתר כשנתקלנו במקרים רבים ומגוונים שהוו בעיה לטכנולוגיות הקיימות היום בשוק כמו במקרים של שיער פלומתי, שיער לבן, שיער בלונדיני, ג'ינג'י וכיו"ב, להם לא הצלחנו לתת מענה בשום דרך.
שיטת ה- THR – Total Hair Removal
שיטת 'THR – Total Hair Removal' הינה הקול המשלים את האור טכנולוגיה מהפכנית הנותנת מענה לכל גווני השיער והעור, המנצלת אנרגיית אולטרה-סאונד (גלי קול) להסרת שיער. נשמע תמוה? מיד תבינו איך זה עובד.
אולטרה סאונד מוכר לנו משימושיו הרבים והמגוונים ברפואה. אולטרה סאונד מכאני בתדר גבוה גורם לריסוק אבנים, אולטרה סאונד תרמי בתדרים נמוכים יותר מתאים לטיפול פיזיותראפי ואולטרה סאונד דיאגנוסטי לאבחנות שונות.
מהירות גלי הקול באוויר היא 330 מטרים לשנייה, ככל שהחומר בו עוברים גלי הקול בעל צפיפות וקשיחות גבוהה יותר, כך יעברו דרכו גלי הקול במהירות גדולה יותר.
על פי עיקרון זה מתבססת הטכנולוגיה בה מועברת אנרגיית קול לזקיקי השיער במהירות המתאימה באופן סלקטיבי לצפיפות וקשיחות חומר השיער ולפיכך לא פוגעת ברקמה הסובבת, האנרגיה משנה את צורתה לאנרגיה תרמית (אנרגיית חום) ומשמידה את זקיק השיער כשבניגוד לטכנולוגיית האור לא תלויה בפיגמנט.

תוצאות מחקרים


בתמונות התרמיות הבאות נוכל לראות את האפקט התרמי על שיער במכשיר המבוסס על אנרגיית אור משמאל, ובימין אפקט תרמי סלקטיבי לשיער במכשיר המבוסס על אנרגיית אולטרה סאונד.
במחקר שנעשה על מנת לבחון את האפקט של מכשיר האולטרה סאונד על צמיחת השיער, נלקחו 36 משתתפים במחקר, הטכנולוגיה השיגה הפחתה של 38% הפחתת שיער אחרי הטיפול הראשון.

   
       שיער בלונדיני לפני                                      שיער בלונדיני לאחר 30 יום


אז הנה לנו שתי שיטות המבוססות על טכנולוגיות באנרגיית אור וקול המשלימות אחת את השנייה ויחד נותנות מענה מקיף ומספק לתופעת שיעור היתר בהסרת שיער טוטאלית. 


ד"ר איילת נידם היא מומחית לטכנולוגיה אסתטית ומדריכה בכירה במרכז לטכנולוגיה אסתטית (מבית המרכז לקוסמטיקאית)הירשם עכשיו לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
  

דואר אלקטרוני

שם

  


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים