סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של אסתטיקה >> מסירים את הפרווה
 

גברים במלכודת; יותר ויותר גברים הופכים משועבדים לסטנדרטים חדשים של יופי. הם משקיעים מאמצים גדולים במראה החיצוני שלהם, ובעיקר מבקשים להיות בעלי גוף חלק ונטול שיער

קארין דנסקי
זה רק טבעי שאפילו גברים בגילאי 50 פלוס מוכנים להודות שהם מרגישים צעירים ומלאי אנרגיה וחשים שכל החיים לפניהם. רבים מהם מבקשים להתאים את תחזוקת הגוף והפנים לתחושתם הפנימית. בשנים האחרונות נולדו סטנדרטים חדשים שנוצרו בעקבות פיתוחים מדעיים, שהולידו פתרונות אטרקטיביים המאפשרים לרובנו להשתתף במקצה השיפורים. אלה נמצאים כיום בהישג יד, המחירים הגיוניים והטיפולים כמעט נטולי סיכונים, כך שטכנולוגיית היופי הפכה ל'בונטון' וטרנד הסגידה לרודנות היופי והאסתטיקה לא פוסח איפוא גם על בני המין הגברי.
"יופי הוא עליונות טבעית", סבר הפילוסוף אפלטון ו"חזות חשובה יותר מהשפה" סבר אריסטו. אני סבורה שיופי הוא מראה מטופח ומהווה את מכתב ההמלצה הטוב ביותר. אז למה להמשיך להתווכח? כבר עדיף ליישר קו וקמט, ולהסיר שערה מעצבנת – פעולות שעד כה ידענו שהיו נתונות בלעדית במגרש הנשי. גם התקשורת החליטה בשנים האחרונות ל'פמפם' לגברים מסרים המסבירים השכם והערב כי היפים והמצליחנים - בעלי המראה המצודד והשמור – והעיקר, החלק - זוכים ביתר קלות בהתמודדות עם משחק ההישרדות של החיים. כך מצא עצמו גם הגבר הישראלי, שעדיין ניכר במצ'ואיזם הבלתי מתכלה שלו, שהגיע השעה לקבור את האגו הגברי ולהצטרף ללא נקיפות מצפון מיותרות למועדון המטופחים, על כל המשתמע מכך.
הניסיון מלמד שמי שמתחיל במשימת הטיפוח כרוטינה 'בילט-אין' במארג חייו אינו מסוגל יותר לסגת, מכיוון שהתוצאות המשתקפות במראה, כולל המחמאות, שוות את ההשקעה הסיזיפית. כך נולד מעגל גברי, שלא רק מוכן להתמסר לתכשירי טיפוח בדמות קרם לחות, קרם עיניים, מונעי הזדקנות אנטי-אייג'ינג, קרם הגנה מהשמש או גרגירים להוצאת הקומודונים - אלא הגברים החדשים מוכנים להתמסר בגבורה להסרת מפלי רעמות שיער מחלקי הגוף כולם וממה שביניהם. חייבים להודות שאת המהפכה הזו מוביל כבר כעשור הגבר המטרוסקסואל שסבר שהגבריות החדשה מתבטאת בגוף חלקלק, כמעט נשי ונטול שיער. אולם לא עבר זמן רב עוד טרם הסתגלנו ל'לוק' החדש והגבר נטול השיער נטש את הזירה לטובת חזרה למקום הבטוח והמוכר של גבריות ישנה ושעירה. היום רבותי נולד הגבר החדש והמחודש הוא הגבר ה'אובר-סקסואל', שמוכן אמנם גם הוא להקריח ולהתמסר לטיפולי יופי אך במידה.
בשנים האחרונות צצו מכונים בכל רחבי הארץ שצפו את הפוטנציאל הגלום באופנה הזועקת שגברים חלקים הם הדבר הבא. ריבוי המכונים מעיד על כך שנושא השיער אצל רוב הגברים הפך לאישיו, במיוחד במדינה שמבחינה אקלימית ידועה כחמה ברוב חודשי השנה וגוף עטור פרוות שיער בהחלט מהווה תוספת מרגיזה לטמפרטורות בלתי נסבלות. אי לכך הסרת שיער בעיני אינה מוגדרת רק כגחמה אופנתית, אלא כמעט MUST.
להלן עובדות ותשובות לשאלות נפוצות בתחום הסרת השיער בלייזר והמענה אשר מציעים מכוני הטיפול השונים:
• המונח "הסרת שיער לצמיתות" אינה אלא הבטחה שיווקית שאין לה אחיזה מדעית במציאות, מציין ד"ר צחי וידר ממרפאת אור קליניק. ההפחתה המתקבלת כתוצאה מהטיפולים תלויה בתכונות שונות של העור, בסוג השיער, בשינויים הורמונליים, בנטילת תרופות מסוימות ובטיב הטיפול והמכשור. שלא כמו בשיטות אחרות, כגון אפילציה ודומיה, הרי הרס השערה הנעשה בטיפול בעזרת לייזר הוא הרס של מאות זקיקי שיער. חייבים לציין שהשפעות הטיפול בלייזר משתנות מאדם לאדם והתוצאות המוצלחות ביותר מתקבלות דווקא אצל בעלי עור בהיר ושיער כהה.
• במרפאת 'אור קליניק' משתמשים במכשיר המשלב טכניקת לייזר עם טכניקת Aurora RF הידועה כאנרגיית רדיו. החיבור בין שתי הטכניקות של לייזר ורדיו מגביר את יעילות הטיפול, שמתבצע בציוד של חברת סינרון. הניסיון מלמד שבשילוב הייחודי של שני סוגי האנרגיה מאפשר לראשונה להסיר בהצלחה את השיער עם הרבה פחות סיכונים של צלקות ופיגמנטציה. וזאת גם במקרים של בעלי עור כהה או בעלי שיער בהיר, שעד לאחרונה לא ניתן היה לטפל בהם בלייזר, זוכים ליתר הצלחה. אגב, שילוב השיטות גורם להפחתה משמעותית של כאב בהשוואה למכשירים אחרים.
• על מנת למתן מעט את הכאב נעזרים במערכת קירור מיוחדת המאפשרת שימוש באנרגיות גבוהות יותר וללא עלייה משמעותית בכאב. לעיתים קיימת תחושה של צריבה בחלק מהאזורים הרגישים יותר מהאחרים, כגון עורף, חזה, בטן, מפשעה ובית שחי. כמובן שכאב הינו עניין סובייקטיבי וכדאי להגיע לטיפול במצב רוח טוב, רעננים ולא עייפים. גישה חיובית ואופטימיות יפחיתו פסיכולוגית את תחושת הכאב.
• במכוני 'אמריקן לייזר' משתמשים בטכנולוגיה של Dynamic Pulse Control במכשיר מדגם פורמקס 100, הנחשב לדור השלישי בטכנולוגיית הסרת השיער. טכניקה זו מבטיחה טיפול מהיר ואפקטיבי ללא צורך בחומרי אלחוש. הטכנולוגיה משתמשת בשלושה סוגי פולסים המאפשרים טיפול במגוון סוגי וצבעי שיער. "פולס חלק" יעיל בטיפול בעור כהה ושיער כהה ועבה, "פולס ארוך" אפקטיבי יותר לצבע עור בעל גוון בינוני ולסוג שיער בינוני (שאינו עבה ואינו פלומתי) ו"פולס גבוה" עובד ביעילות על עור בהיר ושיער בהיר ודק.
• בנטוראפיל, הידועה כרשת הוותיקה בתחום, דבקים בטכנולוגיית הלייט-שיר המתאימה לרוב סוגי העור וגם לשיער כהה. המכשיר עובד בטווח אורך הגל האידאלי להסרת שיער ונעשה בו שימוש נרחב בכל העולם. מערכת הקירור הפנימי מסייעת בהפחתת הכאב, מגנה על העור באיזור המטופל על ידי קירור האפידרמיס ומקנה למטופל הרגשה נוחה יותר. מכשיר פופולארי נוסף הוא הסופרנו בו ניתן לקבל טיפול בעל עוצמה אך בחשיפה נמוכה יותר לכאב. במקום לשגר פולס בודד ועוצמתי, משגר המכשיר 10 פולסים בשניה ועל ידי כך מגיע המטופל לתוצאה הרצויה עם פחות כאב, כמובן גם עם מנגנון קירור 'בילט-אין'.
• בפאם קליניק משתמשים בשיטת קרן לייזר עם קרינה אינפרא אדומה ולהשלמת התהליך נעזרים בשיטת האפילציה הותיקה שהיא השיטה היחידה הנותנת 100% תוצאות לצמיתות לכל סוגי השיער. אולם יש לזכור שהיא גם הכואבת ביותר ורוב הגברים שאני מכירה לא ניחנו כאחיותיהם הנשים בסף כאב באמת גבוה. בשיטה המשולשת נותנת פאם קליניק תוצאה בטוחה וראדיקלית והעיקר מתאימה לכל סוגי השיער, אפילו לשיער שיבה.

*  *  *

בכל המכונים באשר הם, בכל התערבות רפואית בהסרה בלייזר חייבים להגיע לפגישת ייעוץ הנעשית על ידי רופא מומחה בלבד וזאת על מנת לבחון את הפרמטרים הפיזיולוגים הקשורים במטופל כגון עובי וצפיפות השיער, גוון העור, צבע השיער וכמובן מגבלות רפואיות של המטופל. רק על פי תוצאות הייעוץ נקבעים מספר הטיפולים, תדירותם ועוצמתם.
על מנת להיות הוגנים בכל הנושא חייבים לציין, כפי שנטען בפתיח, שהנושא של הסרת שיער לצמיתות עדיין לא אובחן כוודאי. אולם הניסיון מלמד שלאחר סדרת טיפולים כמות השיער שטופלה בלייזר לעולם לא תשתווה לכמות השיער טרם הטיפול. בנוסף, תמיד ניתן להגיע לטיפולי תחזוקה נוספים ולהמשיך ליהנות מעור חלק.
אגב, בארצות הברית ובעיקר בעיר הכוכבים הוליווד, יותר ויותר גברים אינם מסתפקים בהסרת השיער מחלקי הגוף המקובלים. הטרנד החם ביותר הוא הסרת שיער בלייזר גם באוזניים ובנחירי האף ואף אזורים אינטימים יותר זוכים לטיפול. לא בכדי נכון הפתגם הידוע "עם האוכל בא התיאבון".
כיצד להתנהל לפני ואחרי הטיפולים?
מאחר ומדובר כאמור בהתערבות רפואית, חייבים לציית להוראות שהמכון מספק למטופליו. הידועות שבהם מדברות על איסור חשיפה לשמש חודש לפני הטיפול ושבוע לאחריו. יש לגלח את השיער מהאזורים שיטופלו לפני הטיפול. לאחר הטיפול לעיתים עלולים להופיע פצעונים נקודתיים שרצוי לטפל בהם במשחה אנטיביוטית מסוג תריאולון. הטווח בין טיפול לטיפול נע בין חודשיים לשלושה ולמען ההגינות חייבים לציין שהטיפול הינו ממושך ואינו בגדר "זבנג וגמרנו". התענוג כאמור גם כרוך במידה מסוימת של כאב, נושא סובייקטיבי לכל הדעות, אך חייבים לציינו. אין ברירה - חשוב להיערך מראש ולנסות לדמיין את העור החלק בקצה המנהרה ולהיעזר בסבלנות. יש הטוענים שאכילת בננה טרם הטיפול ממתנת את הכאב - כדאי לנסות.


קארין דנסקי היא יועצת תדמית, אופנה יופי ודוגמנות
דוגמן: שחר פרלברג לסוכנות 'פרופשיונאל'; צילום: אלן זרהירשם עכשיו לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
  

דואר אלקטרוני

שם

  


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים