סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים

______________________
______________________

 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של איפור >> היד עושה את ההבדל
 

מה הופך מאפר טוב למאפר מצוין? איך משפיעה הטכנולוגיה על האיפור המקצועי ומה מחכה למאפרים בשנת 2010? המאפר דניאל שאבז מ-SMASHBOX בראיון ליופי!

אתי דרייפוס
 דניאל שאבז ( Daniel Chavez) הוא המנהל האמנותי הבינלאומי ומנהל ההדרכה של מותג האיפור ההוליוודי SMASHBOX . הוא הגיע לביקור מקצועי בארץ בשיתוף עם רשת 'APRIL' שמשווקת את המותג ב-32 נקודות מכירה. במסגרת ביקורו הוא פגש ואיפר את אסתי גינזבורג שמובילה את הקמפיין בארץ וגם "הרביץ את תורתו", במסגרת מפגש מאפרים של 'bbeauty'.
 שאבאז, בן 33 , עובד עם המותג  כבר 13 שנים, כמעט מיום היווסדו, אחראי על מערך החינוך וההדרכה ביותר מ-50 מדינות ברחבי העולם. יוצר מגמות, טרנדים ומוצרים מקצועיים בשיתוף עם מאפרי האופנה ב– 'smashbox studios', אולפני הצילום של המותג בלוס אנג'לס ומאפר שחקניות, דוגמניות וסלבריטאיות הוליוודיות לטקסי האמי, הגראמי, האוסקר ועוד.
אני מבינה שסמאשבוקס היא חברת איפור מקצועית שנולדה מתוך השטח עצמו?
כן, נכון. סמאשבוקס פותחה בעקבות צורך בשנת 1991 והתחילה כסטודיו לתצלומים. הצורך שנוצר נבע מכך שמאפרים עבדו  עד אז באטמוספירה שהגבילה את היכולות האומנותיות שלהם   כמו האורות החזקים, המאווררים. האיפור שהיו משקיעים בו שעות היה נהרס תחת התנאים הקשים והוא לא נשמר לאורך זמן. לכן, צץ הרעיון לפתח מייק-אפ שיתאים לתנאים שקיימים בסטודיו. המוצרים עצמם היו קיימים בהתחלה רק למאפרים מקצועיים בתחום האיפור. בהמשך, כתוצאה מן ההצלחה,  גבר הרצון להפיק מוצרים שמתאימים לקהל הרחב. מתוך העבודה עם המוצרים התברר שהם קלים מאוד לשימוש ויכולים להתאים גם לקהל הרחב ולא רק לקהל המאפרים בהפקות. כמובן שזו הייתה החלטה מסחרית טובה.
מהו מוצר הדגל של סמאשבוקס כיום, בעינייך?
ללא ספק ה-GLOW 0 - הוא ממש פועל כמו קסם. מכיוון שקשה לבחור את גוון הסומק שמתאים לנו בדיוק, או מה הכי הולם לעור הפרטי שלנו, החברה פיתחה מוצר שקוף שברגע שהוא בא במגע עם העור הוא מסוגל לשנות צבע לגוון המתאים ביותר לעור. המוצר היה כל כך מוצלח עד שהוחלט ליצור מוצרים נוספים שפועלים באותו מנגנון. מוצרים אלו מתאפיינים בכך שהם בריאים לעור, ועמידים במים.
ההצלחה של המוצרים הללו באה לידי ביטוי גם אצל המאפרים אשר מרוצים מכך שהוא נראה טבעי ביותר ועמיד במיוחד בתנאים קשים.
מצד שני, נמצאות הלקוחות האחרות שמרוצות מכך שיש להן מוצרים קלים לשימוש ועמידים לשימוש יומיומי. בנוסף לכך, הוא שקוף ומאפשר למשתמשים בו ליהנות מתופעת שינוי הצבע.
דניאל מדגים את המוצר על כף ידו. מתוך שפופרת קטנה יוצא מעט קרם שקוף אותו הוא מורח בתנועות סיבוביות ומיד מופיע גוון ורוד עדין מעט שקוף עם ברק. נראה בהחלט כמו אלטרנטיבה למראהו של עור סמוק טבעי.
יש המון מאפרים טובים בשטח, מה מאפיין מאפר מצוין?
כדי להיות מאפר מצוין, עליך להקשיב ללקוחות שלך. הדבר הכי חשוב הוא להקשיב ללקוחות כדי לגרום להם להרגיש בנוח. מאפר טוב מתאים את האיפור ללקוח שלו ולא להיפך.
קרו מקרים שאפילו מאפרים מקצועיים וידועים לא הקשיבו ללקוחות שלהם, פעלו כרצונם ותופעה זו גרמה לכך שלקוחות שילמו הון עתק עבור המאפר המפורסם ביותר שיכלו למצוא, ומיד כשהלך רצו לכיור לשטוף את האיפור מהפנים, רגע לפני האירוע, כי לא אהבו את התוצאה על עצמן. האיפור היפה ביותר יכול לא להתאים לאישה מסוימת. מאפר מצוין יודע לשים בצד את הרצון שלו להפגין את הטרנד האחרון ולהקשיב לאופי ולצורך המיוחד של מי שהוא מאפר.
מה היית עושה אם לא היית עוסק בתחום האיפור?
התשובה לשאלה הזו קלה מאוד, הייתי בוודאות מגיע לתחום המשחק. תמיד רציתי להופיע בברודווי, לשחק במחזות ולהראות לכולם את היכולות שלי בתחום זה.
כמובן שידוע שהתחום הזה הוא לא קל, וקשה להרוויח בו הרבה כסף, אבל יום אחד הייתי רוצה בכל זאת לחזור לתחום המשחק, ולהיות בקדמת הבמה ולא כמו באיפור, מאחורי הקלעים.
האם ההתפתחות הטכנולוגית יכולה לשפר את עבודתם של המאפרים המקצועיים באיפור?
ההתפתחות הטכנולוגית באה לידי ביטוי במוצרי איפור יותר בריאים לעור.
יש האומרים שהם גם קלים יותר לשימוש, אבל  למרות זאת, אי אפשר ליצור אמן מייק-אפ רק בזכות ההתפתחות של הטכנולוגיה הזו. למאפרים האגדיים של העבר כמו מקס פקטור לא היו האמצעים העומדים לרשותנו כיום, ובכל זאת היצירות שלהם נצחיות. כוכבות העבר של הוליווד נראות מיליון דולר גם בצילומים משנות החמישים עם מוצרים שנחשבים היום לפרימיטיביים. אין ספק שזו היד שעושה את ההבדל.
מהו הדבר החשוב ביותר שצריך לעשות כשמאפרים מישהו?
הדבר הכי חשוב, שבו יש להתמקד הוא יצירת מצב של עור מושלם.
אנו רוצים ליצור בסיס מושלם שעליו נתחיל לעבוד. נתחיל לעבוד על האיפור, העיניים, והשפתיים רק לאחר שיצרנו בסיס של עור מושלם, ללא ספק. עור טוב נראה טוב גם עם איפור מינימאלי, לעומת זאת האיפור המושקע ביותר יראה רע על עור שנראה רע.
מהי העבודה שאתה הכי גאה בה?
העבודה שאני הכי גאה להיות חלק ממנה היא העברת המידע והחינוך בסמאש בוקס.
כרגע, אני מתפקד כאחראי החינוך בחברה. אני מלמד אלפי בנות כיצד משתמשים במוצרים שלנו בצורה הטובה ביותר. בנוסף לכך אנו שמים דגש על היחס של הבנות ללקוחות.
לדעתנו, זה הדבר החשוב ביותר כשמדובר בחינוך מאפרות.
אני מבקר ברחבי העולם ומעביר הסברים וסדנאות חינוך לאלפים. אני עובר בהרבה ארצות בעולם כפעמיים בשנה, ואחראי על הכשרה של המון מאפרות. זהו ללא ספק דבר שאני גאה להיות חלק ממנו.


שערים אותם איפר דניאל שאבז, המאפר של חברת 'סמאשבוקס'. צילום: יח"צ סמאשבוקס


לפניך כמות עצומה של מברשות איפור, אם יכולת להשתמש רק במברשת אחת, באיזה מברשת היית משתמש?
וואו, זו שאלה קשה במיוחד.
אם הייתי ממש חייב, הייתי בוחר אחת ממברשות העיניים. לדעתי צריך להתמקד בעיניים. הייתי לוקח איתי מברשת מספר 21. בעזרתה ניתן להיכנס לאזורים קשים במיוחד שבלעדיה כמעט ובלתי אפשרי להגיע אליהם. אפשר לעשות הכול איתה היא מדהימה. הדבר החשוב ביותר שנשים רוצות להדגיש הוא העיניים.
המברשת מסוגלת לעבור בין הריסים ולא מעל או מתחת כמו שאנו רגילים אליו בעפרונות. בנוסף לכך, ניתן לשים אותה בתוך העין.
אם היה לך מוצר איפור אחד שיכולת להשתמש בו?
'Photo finish primer'  זהו מוצר שממלא את הפונקציה של יצירת מראה עור טוב לפני שמתחילים את האיפור. הוא ממלא נקבוביות וקמטים. אין לו צבע. הוא לא מבושם והוא בריא לעור.הוא גורם לעור להיראות צעיר יותר.
ישנם כמה סוגים שלו: LIGHT, ORIGINAL, GREEN. אם ללקוחה יש כסף רק למוצר אחד, זהו המוצר שהייתי ממליץ לה לקנות.
מה דעתך על האיפור של הישראליות ברחוב?
לדניאל , מסתבר, יש דעה טובה מאוד על האופי הישראלי. הוא מציין את העובדה שבחדר אחד יכולות לשבת כמה נשים וכל אחת תיראה אחרת לגמרי מבחינת גוונים וסגנון. בלוס אנג'לס הוא אומר, אם שולט גוון כחול עמוק מסוים לצלליות, כל הנשים באותו חדר "ילבשו" אותו. בלוס אנג'לס כולן נכנסות לטרנד. בישראל, הנשים מודעות לטרנד אך לא בהכרח נכנסות לטרנד. נמצא כאן הרבה סוגים ומגוון של אפשרויות. בלוס אנג'לס כולם נראות אותו דבר, מצייתות לטרנד העכשווי ומוכנות לקבל את הדבר הפופולארי. בישראל, כולן מוכנות לחפש את מה שמתאים להן ולא בהכרח את מה שטרנדי.מרענן לדעת שיש נשים שמוכנות ללכת עם מה שמתאים להן באמת, ולא להיראות כמו שטאנץ."
אז בכל זאת, שנדע, מהו הטרנד החם ביותר באיפור? מהו הדבר הבא?
 אני חושב שהדבר הבא הוא ה–' Lashliner' בניגוד לאייליינר שמורחים אותו בקו נראה מעל הריסים, הלאש ליינר כמעט ואיננו נראה והוא נצבע במברשת דקה מיוחדת בין הריסים כך שהוא ממלא בצבע כהה את המרווח ביניהם ויוצר תיחום כמעט בלתי נראה, אבל מאוד מורגש מעל העין.
דניאל מדגים על עצמו וללא מראה איך ניתן לצבוע בין הריסים, והוא לא מפספס מילימטר. מהתבוננות בתנועות המיומנות שלו אפשר בהחלט להבין איך הגיע לאן שהגיע.

 
תמונות: דניאל שאבז ואסתי גינזבורג. צילום: סטודיו דן לב
 

 

הירשם עכשיו לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
  

דואר אלקטרוני

שם

  

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים