סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים

______________________
______________________

 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של איפור >> מעפעפות 2010
 

 בשנים האחרונות חלה מהפכה בתחום הריסים המלאכותיים והם הפכו לחלק משגרת היום יום ומתאימים לכל גיל. המדריך המלא להדבקת ריסים


 

קארין דנסקי
בין אם הם אמיתיים או מזויפים, ריסים ארוכים ידועים כמשדרגים כל מעפעפת בערך מוסף של נוכחות ובטונות של סקס אפיל. לא בכדי כוכבות שוות בדמותן של טיירה בנקס, רייאנה, כריסטינה אגילרה, מדונה ולא מעט סלבריטאיות אחרות אינן חוצות את מפתן הדלת טרם התחמשותן במניפת ריסים מרשימה, מעוגלת, צפופה ונוטפת סקס.
מכתיבי האופנה, הקטלוגים המושקעים וכוכבות מסך הכסף החזירו את הכבוד לריסים המלאכותיים שזוהרם התעמעם בשנים האחרונות. במשך העשוריים האחרונים הם התחבאו במגירות ויצאו להתאוורר רק לעתים רחוקות. זאת, בין אם לצורך השלמת קו ריסים שהתדלדל עם השנים או אולי עקב מחלה, טפו טפו, ולהבדיל אלף אלפי הבדלות לקראת אירוע מיוחד, איפור דראג צבעוני, או ריקוד פלמנקו מהודר ומודגש. בתימוכין לתופעה המתחדשת ניתן לצפות גם אצלנו על רחבת "רוקדים עם כוכבים", באדיבותה של מאפרת התוכנית עדה לזורגן. היא היטיבה להעניק לכל רוקדת את מניפת הריסים האישית ההולמת אותה, ולו בכדי להפנט את צוות השופטים והמסמסים.
חברות הקוסמטיקה המובילות מתחרות ביניהן באיתור המסקרה האולטימטיבית שבכוחה לעגל, לסלסל, להכהות, לעבות ולהאריך - עם ויברציות או בלעדיהן. ולפיכך, ישנן נשים שתבחרנה בריסים ארוכים מהטבע ששודרגו באמצעות המסקרה, יש שיבקשו ריסים מלאכותיים מהקופסא, ויש כאלה שתעדפנה את האופציה שנעשית באמצעות השתלת ריסים.
בשנים האחרונות חלה מהפכה בתחום הריסים המלאכותיים שאינם מיועדים בלעדית לידיים מקצועיות או מיומנות או לאירועים חגיגיים בלבד, ואנו חיים בעידן בו הריסים המלאכותיים הפכו לחלק משגרת היום יום, והם מתאימים לכל גיל.
המדריך המלא להדבקת ריסים:
• יתרונות: ריסים בודדים או מניפת ריסים שמודבקים נכון פותחים את המבט, מעלימים זווית של עין נפולה ובאופן כללי מחמיאים לכל עין. וזאת, אם מלאכת ההדבקה נעשית בצורה הנכונה. חייבים להודות שלוקח זמן לצבור את מיומנות הדרושה, אך אחרי ששולטים בטכניקה כל התהליך הופך ל'פיס אוף קייק'...
• החומרים הדרושים: כשמתעסקים עם ריסים מלאכותיים זקוקים לדבק מקצועי ומיוחד הנקרא DOU, וכן גם לפינצטה, לקיסם עץ ולשפע של סבלנות. את הדבק אין מורחים על העפעף מפני שהוא עלול ליזול לתוך העין, או חמור מזה - להדביק את העין ולסגור אותה. הדבק מגיע בשפופרת מיוחדת ומופיע בשני גוונים: בשפופרת הכחולה, כשהוא מתייבש, הוא הופך לשקוף ואילו בשפופרת הוורודה, כשהוא מתייבש, הוא נשאר בצבע השחור. כל החברות שתחום התמחותן הוא ריסים כגון 'קריולן', 'שו-אמורה' ו'מאק' מוסיפות למוצרי הריסים שלהן גם דבק במיוחד.
• ורייאציות של ריסים: הריסים קיימים במגוון צורות, צפיפות ואורכים. יש המופיעים בצורת רצועת ריסים אליה מחוברים הריסים בשלל אורכים. הדבר מאפשר את גזירת הריסים והפרדתם לצרכי שימוש כריסים נפרדים כך שהם מתאימים במיוחד למילוי, או למראה טבעי. זאת, לעומת הריסים המלאכותיים המופיעים כיחידה אחת ומצטיינים בגודל ובאורך ניכר ומיועדים במיוחד למראה הדרמטי. אגב, לנשים שעברו הקרנות או טיפולים כימותראפיים ועקב כך נשרו ריסיהן – להן אני ממליצה להשתמש בוורייאציה הראשונה – ריסים בודדים.
• מדידה: בכל המקרים הריסים חייבים לעבור את שלב המדידה, כי חייבים לעקוב ולהישאר נאמנים לאורך הקו הטבעי של הריסים הפרטיים. את המדידה עורכים תמיד טרם ההדבקה, במיוחד בקו העין שקרוב לאף. כאן כידוע הריסים קצרים יותר לעומת אזור הרכות אליו מייעדים את האורך המירבי. לפני שניגשים למלאכת ההדבקה מומלץ לעגל את הריסים הטבעיים במעגל ריסים. יש המעדיפים להדביק את הריסים בתחילת האיפור, אך אני דוגלת בהדבקתם לקראת הסוף. במיוחד אמורים הדברים במקרים של ריסים מלאים שכידוע קצת מכבידים על העין.
• אורכים: הריסים המלאכותיים מופיעים באורכים שונים ונעים בין הקצר, הבינוני והארוך. הקצרים מיועדים ברוב המקרים למילוי בלבד ולמראה טבעי, ולדעתי הכי הולמים נשים מתבגרות, לעומת האורך הבינוני המיועד להדגשה. הריסים ה'סופר ארוכים' מיועדים ל'סופר-הדגשה' ולתוספת דרמה לאירועים מיוחדים. כשחולמים על פנטזיה מומלץ להשתמש בריסים צבעוניים שלקצוותיהם מחוברים אבני סווארובסקי או אבני חן, ויש המעדיפות לעפעף עם תוספת של נוצות א-לה לידי גאגא.
• תוצאות טובות: התוצאות הכי טובות תתקבלנה אם מאפרים את העיניים בשלמותן טרם ההדבקה. כך גם ניתן להבטיח שהריסים לא יתלכלכו משאריות איפור שונות ולאחר ההדבקה מדגישים במסקרה את הריסים שהודבקו על הריסים הטבעיים ליצירת אחידות. לעיתים מחזקים את כל ה'צרמוניה' בעזרת אייליינר או אבקה דחוסה, והתוצאות מרשימות במיוחד.
• טיפול ותחזוקה: הסרה של הריסים לאחר האירוע מומלץ שתיעשה במסיר איפור או עם קומפרס מים חמים ולעולם לא בתלישה! זו תולשת גם את הריסים הטבעיים והורסת את הריסים המלאכותיים. על מנת לעשות שימוש חוזר בריסים יש להשרות אותן במסיר איפור, לייבשן ולהחזירן לקופסא המקורית על מנת לשמור על צורתן. על המדף קיימות כיום ערכות של ריסים מלאכותיים המיועדים לשלוש עד שש הדבקות חוזרות, וזאת במידה ומטפלים בהן כיאות. את קופסת הריסים מומלץ לאחסן באזור קריר ויבש, מאחר ולחות או טמפרטורות חמימות, הקיימות לעיתים בחדרי אמבטיה, עשויות לפגום בסלסול הריס ובתהליך הדבקתו.
• הארכת ריסים קבועה: "ללכת עם ולהרגיש בלי". לאחרונה התוודענו לאופציה נוספת בתחום הריסים המלאכותיים הנקראת "הארכת ריסים קבועה". מדובר בסוג של פעולת הדבקה (הלחמה) מיוחדת בה ריסים ארוכים מלאכותיים במגוון אורכים מודבקים אחד אחד על הריסים הטבעיים כדי לעבות או להאריך בתהליך הדומה מעט להלחמת שיער. השיטה מתאימה במיוחד לנערות ולנשים שאוהבות לקום בבוקר עם ריסים ארוכים, למתאפרות סדרתיות שמאסו לבזבז זמן יקר במשיחת שכבות מסקרה או כפי שכבר הוזכר לעיל, לנשים שעברו הקרנות וטיפולי כימותרפיה ובעקבות הטיפול איבדו זמנית את הריסים הטבעיים. כשמדובר בהארכת ריסים קבועה חובה לאתר בעלי מקצוע עם נסיון ומיומנות בתחום. אגב, לאחרונה יותר ויותר קוסמטיקאיות מתמחות בכך וכן גם מאפרות איפור קבוע פועלות בסוגייה.
לפני ההארכה המדוברת חייבים לנקות היטב את אזור העיניים, להימנע מאיפור או ממריחת קרמים. כאשר המטופלת שוכבה על מיטת הטיפולים מורחים בנפרד כל ריס טבעי בדבק מיוחד אליו מצמידים ריס מלאכותי. כל ריס שהודבק עובר תהליך ייבוש פרטני במכונת ייבוש מיוחדת דמויית פן, על מנת לייבש את הדבק ולייצב את תוספת הריסים כהלכה. הפעולה, כאמור, חוזרת על עצמה עבור כל ריס, עד שכל הריסים שנבחרו להדבקה הודבקו כהלכה. באשר למספר הריסים המודבקים - זוהי סוגיה שתלויה ברצון הלקוחה או על פי הצורך. כמו בהדבקת ריסים רגילה כך גם בהלחמה: מספר מועט של ריסים יעניק מראה מודגש אך טבעי, בעוד שכמות גדולה של ריסים תיצור מראה בולט ודרמטי. הפרוצדורה כולה מתמשכת על פי רוב כשעתיים על כן חייבים לבוא מצוידים בסבלנות ולזכור שמתוצאות התהליך לא נהנים כל החיים. באופן אישי אינני ממליצה על השיטה לנשים עם רגישויות בעיניים.
לאירועים המיוחדים בחיינו קיימות שפע של קולקציות ריסים בשלל צורות וצבעים ישר מהקופסא. לאנינות הטעם מביננו - קיימת האופציה להזמין ריסים מעוצבים בהזמנה אישית מידיה של מעצבת הריסים הנודעת כריסטינה סמית לבית 'מאק'. נשות הוליווד בדמותן של לייזה מינלי, קייט הדסון וג'יזל בונדשון שמחות לחבוש אותם בדרכן אל הבנק או תוך צעידתן המלכותית על השטיח האדום, כשהן מעפעפות לכל פלאש חולף של המצלמה.


קארין דנסקי היא יועצת תדמית, אופנה יופי ודוגמנות
צילום: יח"צ MAC חו"ל

 

הירשם עכשיו לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
  

דואר אלקטרוני

שם

  


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים