סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים

______________________
______________________

 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של קוסמטיקה >> קוסמטיקה: הכל על הסרום
 

עור יבש? רגע לפני שהנזקים בעור מתעצמים כדאי להקפיד ולהחדיר לעור הרבה לחות אשר תבנה אותו מחדש. סרום הוא אחד ממוצרי הטיפוח היעילים

ענת סגל
כאשר מזג האוויר מתקרר והאוויר מאבד מלחותו, עור פנינו משדר לנו סימני מצוקה של יובש ואנו מתחילים להתמודד עם תופעות של קשקשים וקילופים לא אסתטיים חוזרים ונשנים על עור הפנים. בנוסף לתופעות אלו, ובגלל אבדן הלחות העור הופך למקומט יותר, מרגיש מתוח מידי עם קמטוטים של יובש, ומסמן לנו כי הגיע הזמן לטפל בעור באופן מאסיבי, ולא חייבים לרוץ למנתח. כאשר אנו משלבים את שינויי הטמפרטורות עם שימוש קבוע בסבון לניקוי הפנים ונזקי הסביבה אליה אנו חשופים כל יום – כל אלה מחמירים את מצב עור הפנים ולכן מומלץ, רגע לפני שהנזקים בעור מתעצמים להקפיד ולהחדיר לעור הרבה לחות אשר תבנה אותו מחדש.
עור יבש הינו אחד מארבעת סוגי העור הקיימים אצל בני האדם, אולם, גם אלו המתהדרים בעור שמן, עור מעורב או עור רגיל סובלים כבר באמצע שנות העשרים המוקדמות לחיינו, משינויים במרקם עור הפנים. בגיל זה עובר העור ממצב של עור מתבגר לעור בוגר ומתאפיין במספר סימנים: נשים שעורן רגיל, היה חלק בבגרותן, ללא נקבוביות פתוחות יתחיל להראות סימני התייבשות- עור מסוג זה יכול להתקמט בגיל צעיר יחסית ולכן הוא זקוק למנות לחות גדולות. סוג עור מעורב המתאפיין באקנה בגיל ההתבגרות, עליו ניסינו את כל התכשירים שיעזרו לנו להיפטר מהפצעים המוגלתיים,  יתחיל להתייבש, השומן בו יפחת והעור יהפוך למעורב מאוד עד יבש ויזדקק לשיקום על ידי חידוש התאים. עור שמן, גם בעונות המעבר יראה סימני התייבשות ומגיל 25 ומעלה הוא יאבד מהשומניות המזינה שלו ויזדקק לאיזון הלחות ולניקוי הלחות שהתחמצנה.
חברות הקוסמטיקה מחפשות, חדשות לבקרים, פתרונות יעילים לטיפול בעור הפנים. הן מפתחות טיפולים, ברובם כימיים, שינצחו או לפחות יאטו את הופעתם של קמטים וכתמים, ביניהם: קרמים המכילים רכיבים המבטיחים כי העור יישאר מתוח וזוהר, טיפולי קוסמטיקה מסובכים המבטיחים את החדרת הלחות לעור, זריקות הממלאות את הקמטים וקרמים  מיוחדים המבהירים את הכתמים. ברוב המקרים מדובר במוצרי טיפוח יקרים מאוד, אשר קשה למדוד את השפעתם על העור. אולם, אחד ממוצרי הטיפוח הטובים והיעילים ביותר אותו הגו חברות הטיפוח הוא ה"סרום".
פירוש המילה "סרום" לקוח מעולם הרפואה. זהו נסיוב המופק מהדם שלנו ומשמש לריפוי. חברות הקוסמטיקה לקחו את הרעיון צעד אחד קדימה ופיתחו את תכשירי ה"סרום" המשמשים לטיפוח ומכילים רכיבים פעילים בריכוז גבוה מאוד, ביניהם חומרים בעלי יכולת חדירה לעור אשר מעניקים לו עזרה ראשונה. הסרום הקוסמטי חודר את השכבה הראשונה של העור ובנוסף להחדרת לחות, מתערב גם בתהליכי חידוש תאי העור.
הוא נחשב לנוגד חמצון רב עוצמה המעניק לעור הגנה מפני הנזקים הסביבתיים. הוא  מיועד לטיפול עמוק ויסודי ומסייע לתפקודו התקין של העור. בנוסף מסייע לקרמי הלחות להיספג טוב יותר. הסרומים המוצעים היום מכילים רכיבי אנטי אייג'ינג המשפיעים על חילוף החומרים, הם עוזרים בבניית תאי העור, עוזרים במילוי תאים צמוקים ומיובשים, ובטיפול ממושך, מעניקים לעור מראה מתוח. מכיוון שהסרום חודר לעומקו של העור, עלינו להמשיך למרוח את קרם היום הרגיל שלנו, תפקידו חשוב לאין ערוך, הוא זה שעוזר לשמור את הרכיבים הפעילים של הסרום בתוך העור ומספק לעור הגנה מפני נזקים סביבתיים.
כאמור, כל חברות הקוסמטיקה מציעות סרומים כאלו ואחרים אולם, חשוב להבין כי תכשירים אלו מכילים בתוכם חומרים כימיים שיכולים לגרום לנזקים. חדירתה המוצלחת של הקוסמטיקה האורגנית לשגרת הטיפוח היומית הגבירה את מודעות הציבור לכוחם של הרכיבים הטבעיים, האורגנים שעוזרים לנו לטפל בעור גופינו ולהעניק לו את כל החוסרים שהוא חווה במהלך היום יום. התכשירים האורגנים, ביניהם גם הסרום האורגני, עשירים בשמנים אתריים אורגנים ותמציות צמחים אורגנים ייחודיים הנלחמים בחיידקים, מעניקים לעור הפנים עזרה בבניית תאי העור, מסייעים במילוי תאי עור מיובשים, ממלאים אותו בלחות ממקורות טבעיים, בקיצור, הם מעניקים לעור את כל מה שהוא זקוק לו באופן הבריא ביותר.  רכיבים אלו מטפלים בעור בצורה הטובה ביותר,  בטח יותר טובה מכל רכיב כימי מעובד.
מכיוון שעור הפנים שלנו בעל יכולת ספיגה אדירה, אנו יכולים לנצל זאת כדי להחדיר לו חומרים מזינים ומרפאים אשר יטפלו ביובש וימנעו את הקילופים. בין הרכיבים המסייעים לעור לשמור על לחותו נמצא את נוסחת ה - Ameliox הייחודית של חברת נייטשר'ס גייט. הנוסחא מורכבת משני חומרים: חלב דרדר הידוע כאנטי פטרייתי ואנטי בקטריאלי וחומצת אמינו. אלו מונעים את הריסת חלבון התא ובכך מונעים היווצרות קמטים. רכיב נוסף הוא הביסבולול - המופק מצמח הקמומיל. הוא מרגיע, אנטי דלקתי, נוגד גירוי וטוב לעור רגיש. הוא בעל פעילות אנטי חיידקית לשיקום העור מפני נזקים סביבתיים ובכך בעצם מסייע לעור לספוג בצורה היעילה ביותר את הסרום.
 להלן דוגמא לסוגי הזנה שסוגי העור זקוקים לה:
עור רגיל עד יבש - נשים שעורן היה חלק בבגרותן, ללא נקבוביות פתוחות יתחיל להראות סימני התייבשות- עור מסוג זה יכול להתקמט בגיל צעיר יחסית ולכן הוא זקוק למנות לחות גדולות של סרום וגם של קרם לילה, מומלץ כי תכשירים אלו יכילו לפחות חלק מהצמחים הבאים:
נטופית (צמח המרשמלו) - צמח רב-שנתי הגדל בכל העולם (מקורו בסין). שמו מגיע מהמילה "altho" שפירושו ביוונית "לרפא".  שורשי הצמח מתוקים ובעבר נעשה בהם שימוש להכנת סוכריות המרשמלו הספוגיות מכאן הכינוי האנגלי של הצמח – Marshmallow. הצמח מכיל כמות גדולה של ויטמין A, קומפלקס B, כמות גדולה של ברזל, נתרן, סידן, אבץ ויוד הוא מסייע להרגעה,  ריכוך והזנת העור.
סיליקה - (צורן דו חומצי), היא אחראית על חיזוק רקמות החיבור, מאחה עור סדוק ומבוקע ועוזרת לגמישות העור ומניעת תהליכי הזדקנות.
אמנון ותמר - צמח בעל פרחים שתורבת כפרח גינה ונוי מוצאו של הפרח באזורים הקרים של אירופה ופריחתו בחורף, הוא משמש לריפוי גירויי עור שונים.
עור  מעורב במעבר מנערות לבגרות העור מתחיל להתייבש, השומן בו פוחת והעור הופך מעורב מאוד עד יבש וזקוק לשיקום על ידי חידוש התאים. במקרה זה מומלץ להשתמש בסרום המכיל ויטמין C המחדש תאים, ממריץ ומעניק לחות המתאימה לעור הפנים.
צמחים נוספים המתאימים לשימוש בעור מעורב :
זרעי דלעת - צמחי דלעת נפוצים בחצי הכדור המערבי, צבע הדלעת הכתום נגרם מתכולה של כמויות גדולות של הצבען הצהוב לוטאין, אלפא וביתא קרוטן. הרכיבים האלו הופכים בגוף לוויטמין A - הכרחי בשימור תאי העור. הוא עוזר בריכוך העור, משמש כנוגד חמצון, מסייע בשיקום ובתפקוד תקין של רקמות ומסייע ליצירת עור חלק ורך. זרעי הדלעת עשירים מאוד בחומצות שומן חיוניות לעור.
עור שמן – זהו עור נהדר שהלחות נמצאת בו דרך קבע, אך יחד עם זאת צריך לטפל בו בצורה טובה ולשמר את הלחות. גם פה אפשר ואך מומלץ להשתמש בסרום המכיל ויטמין C אשר בנוסף לחידוש התאים, מאזן את השומן העורי, מזין אותו בלחות עשירה בויטמינים ומינראלים.
צמחים נוספים המיועדים לטיפול בעור שמן:
שמן תפוז - מסייע בספיגת ויטמין C, מסייע ליצירת קולגן (חלבון חיוני לגדילה ולתיקון רקמות הגוף). יש לו פעולת הזעה המזרזת פליטת רעלים מעור גדוש לכן נותן עור רענן וחיוני.
לימון – בעל תכונות אנטי בקטריאליות, מטהר, מונע צילוק ומאחה את העור יפה. הוא  מחזק, אנטיספטי, אנטי ויראלי, אנטי פטרייתי ואף מכווץ. תמצית הלימון מרעננת את העור מנקה ומחזקת אותו. בנוסף, היא מטפלת היטב בקמטים ומבהירה כתמים בעור (פיגמנטציה).


ענת סגל – קוסמטיקאית נטורופתית ומנכ"לית חברת סגל אורגניקס
תמונות: אילוסטרציההירשם עכשיו לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
  

דואר אלקטרוני

שם

  


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים