סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים

______________________
______________________

 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של אסתטיקה >> שמנים, שעירים ולא יודעים להתלבש
 

מסתבר ששיער מיותר הוא עניין של גיל, השומן מטריד מאד את הגבר הישראלי, וההעדפה לקומה גבוהה קשורה כנראה להשכלה ולאמונה דתית. סקר מיוחד.

ריקי מינצר
רצינו לברר מהי התכונה האסתטית שהכי מפריעה לגברים הישראלים בנשים ישראליות, ולהיפך. לשם כך ערכנו, חברת Care אסתטיקה ולייזר, בשיתוף עם מכון הסקרים גיאוקרטוגרפיה סקר, שהעלה מידע מעניין לגבי התפיסות האסתטיות של החברה בישראל.
מה מפריע לך?
מהסקר עלה ש- 36% מהגברים הישראלים היו רוצים את הישראליות, הרבה יותר רזות.
הסקר גם העלה שככל שהישראלים יותר צעירים, כך מפריע להם יותר שבן או בת המין השני  שעירים. (ל-30% מהצעירים הפריע השיער המיותר, לעומת 5% בלבד מקרב בני ובנות 34 ומעלה).
עוד העלה הסקר שירושלמים מודאגים משומן במידה רבה יותר מתושבי הצפון והדרום, ושחילונים וחסרי ההשכלה יאהבו אתכם גבוהים יותר, לעומת דתיים ומשכילים שלהם ממש לא יהיה אכפת שאתם נמוכים.
תוצאות הסקר מצביעות על שינויים תרבותיים אמיתיים בתודעה האסתטית של קבוצות שלמות בציבור הישראלי, והוא הפתיע אותי, גם אחרי שנים ארוכות בתחום האסתטיקה.
מה היית משנה?
בסקר טלפוני נרחב אשר כלל מדגם מייצג של הציבור היהודי הבוגר במדינת ישראל, עלו מספר רב של תוצאות מפתיעות.
השאלה שנשאלו הנשאלים בסקר הייתה פשוטה אך מאתגרת: במידה והייתה ניתנת לך האפשרות לשנות פרט מסוים בהופעה החיצונית של בני המגדר הנגדי בישראל מה מבין הדברים הבאים היית מעוניינ/ת לשנות:
1. הייתי משנה את קומתם.
2. הייתי מסיר/ה להם שיער מיותר מהגוף.
3. הייתי משנה את אופן הלבוש שלהם.   
4. הייתי מוריד/ה להם את היקפי הכרס והמותניים.
5. לא הייתי משנה דבר.
השיער מפריע לצעירים - ובעיקר לצעירות
הנתון המובהק ביותר בסקר נוגע להסרת שיער המיותר. מהסקר עולה של-30% מהצעירים מפריע שיער מיותר בבני ובבנות המין השני – בעוד רק 5% מגילאי 34 ומעלה רואים בשיער מיותר תכונה מגונה ובעייתית. מדובר בהבדל עצום, המצביע על שינוי תרבותי משמעותי בכל הנוגע לתודעה אסתטית. אפשר להגדיר את התופעה הזו כמהפך דורי. השינוי האסתטי הקיצוני הזה ניכר על שערי העיתונים, בפרסומות ובתכניות טלוויזיה המוקרנות בפריים טיים, כמו הישרדות והאח הגדול ודומיהן, שם מופיעים צעירים רבים חשופי גוף ונטולי שיער. המראה החלק הפך ממה שהיה שנים טרנד של קבוצות אוכלוסיה קטנות, לממש בגדר של חובה בקרב כל קבוצות האוכלוסייה ללא קשר למין, עדה או לרקע סוציו-אקונומי ובאמת, אני רואה את התופעה הזו מול עיני יום יום בבאים לרשת קר לטיפולים.
גם היחס לשיער מיותר בקרב המינים שונה, ובצורה מפתיעה – השיער המיותר אצל גברים מפריע לנשים מאד (17%) שיער מיותר אצל נשים, מפריע רק ל-13% מהגברים.
ככל שההשכלה פוחתת, כך הסובלנות כלפי שיער מיותר פוחתת. 18% מבעלי ההשכלה התיכונית ומטה מוצאים בשיער מיותר תכונה מפריעה, לעומת 13% בלבד מבעלי ובעלות השכלה אקדמאית. 
גובהם של הישראלים והישראליות מפריע, גם הוא, יותר לחילוניים וללא משכילים (7% ו-6% בהתאמה), מאשר לדתיים ולמשכילים (3%).
השומן מפריע לכולם – אבל בעיקר לירושלמים
תופעת ההשמנה העולמית מגיעה גם אלינו, והשומן המיותר הופך לתכונה שמפריעה בצורה הקשה ביותר לבני ובנות המין השני. 
36% מהישראלים היו רוצים שבני או בנות המין המנוגד יורידו משקל והיקפים.
39% מהנשים היו מעוניינות לשנות בגברים את מימדי הכרס.
גם לגברים מפריע שהנשים מעלות במשקל, אך קצת פחות – 33% מהגברים הישראלים היו מעוניינים שהנשים הישראליות תהיינה פחות שמנות.
ועוד נתון מעניין: השומנים המיותרים מפריעים הרבה יותר לישראלים המרוויחים מעל הממוצע (40%) מאשר לאלה שיש להם הכנסה ממוצעת ומטה (30%-32%), זאת בניגוד לנתון העולמי הידוע – שככל שההכנסה יורדת בקרב נשים וגברים, כך הנטייה להשמנת יתר עולה בקרבם.   
ועוד תוצאה מוזרה ומעניינת שהעלה הסקר: השומן מטריד יותר את תושבי ירושלים והשרון (44% ו-41% בהתאמה) מאשר את תושבי הדרום והצפון (35% ו-30% בהתאמה). התופעה הבולטת הזו יכולה להיות מיוחסת לתודעה אסתטית גבוהה יחסית באזורים הללו לעומת הפריפריה, אם כי קשה לאושש מסקנות שכאלה בעזרת הסקר.
 

ריקי מינצר היא מנכ"לית Care אסתטיקה ולייזר
צילום: אימג' בנק ישראל 

  

כדאי להירשם עכשיו, כאן למטה, לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
זה קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל

דואר אלקטרוני

שם

  

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים