סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של שיער >> שוקי זיקרי: קריסת האימפריה
 
ענף היופי גועש: שוקי ומייק זיקרי הודיעו על הפסקת פעילות רשת "שוקי זיקרי" עקב קשיים כלכליים.


צילום: רפי דלויה

תמר פריד

אימפריית שוקי זיקרי, ה-ספר מספר 1 של ישראל - בעל רשת מספרות, בית ספר לספרות, מוצרי שיער ומכון יופי – קרסה. אפשר לומר שהמדינה כולה עקבה בימים האחרונים אחר אחד מעמודי הת

הודעה לאמצעי התקשורת

שלום,
כשם שכיבדנו את התקשורת בישראל, וזו כיבדה את המותג בכלל ואותנו באופן אישי בכל ידיעה ומסר אותם ביקשנו להעביר לקהל לקוחותינו בארץ, אנו מבקשים מכם פעם נוספת וחשובה, במה אכפתית ומכבדת בה נביא לידיעת הציבור, כי לאחר למעלה מ-20 שנות פעילות עשירות ופורצות דרך בתחום עיצוב השיער בארץ ובעולם, בהן הובלנו בכל תחום וערוץ, יצרנו מגמות וקבענו סטנדרטים הן מבחינת גודלה של הרשת, מספרות, בתי הספר, המוצרים, התצוגות בארץ ובעולם, שפת העיצוב, הקולקציות וכלה ברמה המקצועית והשירותית, אנו נאלצים להודיע, בעצב רב, על הפסקת פעילות רשת "שוקי זיקרי" עקב קשיים כלכליים.
החל מיום הודעתנו זו, רשת "שוקי זיקרי" על כל סניפיה ברחבי הארץ, תפסיק לפעול וכן תסיר אחריותה המקצועית מכל פעילות הנושאת ועושה שימוש בשם המותג במישרין ובעקיפין.
אנו מבקשים להודות תודה עמוקה לשותפים הרבים לדרך: הלקוחות הנאמנות, הזכיינים, צוות מעצבי השיער, הספקים, התקשורת וכל מי שהאמין בנו וצעד איתנו כל השנים.
גם עם כתיבת שורות אלו, עדיין קיימת בנו התקווה שרשת "שוקי זיקרי" תמצא בעתיד שוב את דרכה מעלה.
בכבוד רב,
שוקי זיקרי ומייק זיקרי
ווך של תעשיית היופי הישראלית, הסמל הבלתי מעורער של ענף השיער, אחד האנשים המוכרים והאהובים והמוערכים בתעשייה. עם כתיבת שורות אלו הרוחות סוערות, בעיקר בענף המספרות. שוקי הודיע לפני ימים אחדים על הפסקת פעילות הרשת הנושאת את שמו – שוקי זיקרי - ועל הסרת אחריות מקצועית מכל פעילות הנושאת את שם הרשת, עקב קשיים כלכליים. ביחד עם תחושות של תדהמה, הפתעה והעדר הכנה מוקדמת, הרגשות שעולים מכל האנשים איתם דיברנו בימים האלו הם של דאגה אישית וצער. בכל הנוגע למי ששייך לרשת בזיכיון, ככל הנראה שהפעילות המקצועית לא תיפגע והיא תמשך כסדרה.
ממקורבים לרשת שמענו שהימים עכשיו לא קלים ועל השאלה האם שוקי בארץ או בחו"ל? לא נעננו רק שמענו באופן חד משמעי שכרגע שוקי לא עובד בשום מקום. כן למדנו שלמרות הקושי והעצב במה שקורה, גילויי ועוצמת האהבה מחזקת ומרגשת מאוד.
באופן מעשי, כפי שהתפרסם במכתב שנשלח לעיתונות (ראה מכתב), האחריות המקצועית של הרשת תוסר מכל פעילות, ובהתאם לכך יוסרו שלטים, ולא יהיה כל שימוש בשם "שוקי זיקרי" בכל צורה. "לזכיינים יש מספרות ולקוחות נאמנים. הם עובדים יפה מאוד ומדובר באנשים שקיבלו את כל הכלים להמשיך ולהיות מספרות מוצלחות".

תגובות זכיינים


איציק סרדיניה
איציק סרדיניה הוא מנהל בית הספר הגבוה לעיצוב שיער "שוקי זיקרי דורי" מספר שהם קיבלו את הידיעה בהפתעה. "כינסתי את כולם ובישרנו להם אבל הודענו ששום דבר לא השתנה ושאנחנו, כבית ספר, עומדים מאחורי כל התחייבות. הקהל מכיר אותנו ולדעתי שום דבר גם לא ישתנה. ביה"ס 'דורי ספרות' קיים כבר 50 שנה, ולפני 25 שנה נכנס ביה"ס בהסכם זכיינות עם שוקי זיקרי. במהלך השנים יצאו מכאן 17,000 תלמידים ש- 75% מהם הצטרפו לעבודה ברשת, אבל למעשה, זו יחידה נפרדת מהרשת עצמה. אין לנו קשר למעשה לרשת כגוף, ולכן אנחנו לא צופים כל שינוי. שוקי למעשה לא היה חלק מן ההדרכה השוטפת במקום אלא יותר ברמת ההשראה. גם הזכיינים – כולם עצמאים וממשיכים לעבוד. הכל פעיל. אנחנו מלאי הערכה כלפי שוקי ומייק לאורך כל הדרך. הם אנשים טובים והדלת שלנו פתוחה עבורם, בכל עת". 
 
עינת מלכה
עינת מלכה, ביחד עם בעלה שחר הם זכיינים של הרשת, בעלי סניף שוקי זיקרי, כפר סבא. הם מגיבים בכאב מאוד גדול לשוקי. "לא חשבנו לעולם שזה יגיע למקום כזה. אנחנו מאחלים הרבה הצלחה ומקווים לשמוע שהכל בסדר איתו. לגבינו לא יהיה כל שינוי. אנחנו ממשיכים להשאר באותו המקום והשם של שחר מוכר מאוד באיזור כבר הרבה שנים ונמשיך עם השם שלנו. אנחנו לא קשורים ישירות כלכלית. אנחנו חברה בפני עצמה שמנהלים את המספרה שנים רבות לבד. לאף אחד מן הזייכנים אין למעשה בעיה. גם העבודה לא תרד, כי כולנו המון שנים ברשת, עם הרבה מאוד שנות ניסיון. המותג לא צריך לבנות אותנו כי אף אחד לא נמצא זמן קצר – לא בענף ולא ברשת. כואב לנו כי לשאת את השם של שוקי היה כבוד גדול מאוד. קשה לנו באופן אישי ורגשי. לא רק מקצועי. אנחנו מקווים שבאחד מן הימים הוא יחזור. אנחנו מאמינים בו ויודעים שהוא יחזור".
 

תגובות מהענף

גדעון כהן
"חבל מאוד", אומר בצער גדעון כהן, בעלים של חברת גדעון קוסמטיקס. "ההתחלה שלו היתה איתנו מ- 84. ביחד איתנו הוא עשה את התצוגה הראשונה, עם אינודלה. פיתחנו המון רעיונות וכלי עבודה ביחד. הוא ניסה את הכלים שלנו על לקוחות. אחרי כמה שנים, הוא עבר ללוריאל ונשארנו ידידים. אני לא יודע איך הוא התדרדר ומה הוביל לפשיטת הרגל הזו, אבל ברמה המקצועית כולם יודעים שהיה 'מספר אחד'. מייק ניהל אותו מאוד יפה. מבחינת הזכיינים -  כל הזכיינים התחייבו לקנות את המוצרים שלו ואצלנו הם קונים את המוצרים שהרשת לא מספקת. הם ימשיכו לעבוד איתנו כרגיל. אני לא מאמין שיהיה שינוי. הענף מגיב בהשתתפות בצער. חשוב לומר", הוא מבהיר, "ששוקי הרים את הענף. לפני שוקי היו יוסי אלבז ומריוס, אבל הם היו קטנים. מאז התצוגה הראשונה שעשינו איתו בקאנטרי של תל אביב, הכל השתנה. הגיעו אז המון עיתונאיות והתחילו לכתוב עליו והכתירו אותו, והוא באמת הצדיק את הכתר. הוא הפך בין לילה מאלמוני למפורסם. הבחור מוכשר. הוא לא סכמטי והוא ממציא משלו. מקצועית, הגיע לו להגיע לאן שהגיע. שוקי תרם לענף - המוסד 'שוקי זיקרי' קידם את הענף שהיה רדום. לפניו לא היו שום אוטוריטות בשוק. התצוגות איתנו ועם לוריאל, הביאו את  הרמה בארץ לרמת כמו באירופה ובארה"ב. הוא היה זה שהתחיל עם זה. כל העשייה הזו התחילה איתו ודרך זה התחיל המיתוג וההכרה שלנו בעולם. הוא הרי גם עבד בעולם וייצג את לוריאל  - הוא שם אותנו על המפה. זה יאמר לזכותו".

חיים גלעד
בעלים משותף ומנכ"ל משותף בחברת "הייר קוסמטיקס" מי שייבאו את מוצרי חברת שוורצקופף לארץ במשך כ-15 שנה. החל מהראשון לינואר שיווק המוצרים של החברה יעשה ע"י חברת הנקל הגרמנית שהיא בעלת חברת שוורצקופף. "אנחנו נמשיך לשווק את המלאים שלנו לשוק המקצועי עוד כשנה, אבל לא באמצעות סוכני המכירות, אלא דרך סיטונאים של החברה ובאופן ישיר. מתוך כך, גם העבודה מול רשת שוקי זיקרי, איתם התחלנו לעבוד לפני כשנה, לא תמשיך איתנו. אין לי אלא להביע צער", אומר גלעד, "התחלנו לעבוד איתו בהתלהבות רבה לפני כשנה כשהעברנו את הרשת מלוריאל לשוורצופף בצורה יפה וטובה. הסניפים התלהבו מאיכות המוצרים ומן הצבעים בעיקר. אני מכיר ומחבב מאוד את שוקי ממש מילדות, עוד כשהייתי מנכ"ל לוריאל, ואני מצטער מעומק הלב על מה שקרה. אני שומע תגובות מהענף, אנשים מתקשרים ומביעים צער ודאגה. זה כמו המקרה של שי גרינברג שנמצא היום בלונדון. זאת כנראה בעיה של הענף", הוא מסכם, "הרשתות גדלות בהתלהבות רבה ונסגרות בקול ענות חלושה".  
 
מישל מרסיה
"זה מאוד עצוב", אומר מישל מרסיה, מעצב שיער, בעל רשת מספרות וליין מוצרים. "שגוף שבאמת היה מעמודי התווך של התעשייה כמו נמחק כלא היה. בתור המתחרה המרכזי שלנו הוא יחסר לנו, כי תחרות זה דבר טוב".  למישל חשוב לומר דברים עקרוניים שלדעתו המקרה הזה מייצג: " עצוב כמה מעצבי השיער עסוקים לגדול הרבה מעבר לפרופורציה ולנפח שמתאים למדינה. השוק עסוק ב'שוואו אוף' וחייב להיכנס לפרופורציה. אני חושב שהבעיה היא שמאחר והערך של המקצוע הוא כל כך ירוד, מעצבי השיער עסוקים בדימוי ובכך שאנשים יראו אותם ויגידו 'וואו. איזו מספרה גדולה'. הם גדלים מעבר ליכולת שלהם. זו הסיבה שאני שוקד בימים אלו על הקמת עמותה של מעצבי שיער בישראל. גם בגלל הדברים האלו. מעצב שיער צריך לחשוב אם הוא יכול למלא כל כיסא נוסף או מטר נוסף במספרה – כי זה הוא שעומד כל היום על הרגליים ומספר. אני חושב שאסור לחשוב בצורה גדולה מדי. צריך לחשוב בצורה יצירתית. בצורה חדשנית אבל  חשובה הפרופורציה. המסר כאן הוא שאין קשר בין פרסום לבין עושר. אני גם חושב שהדבר האמיתי המצער כאן שלא היה מי שיעצור, שיתריע ויכניס לפרופרציה. הדבר הכי חשוב בעיני ללמוד מזה הוא שכמה שקשה לך - לעולם אל תיקח כספים עם ריביות שהן לא בנקאיות. לא משנה מה המצב שלך. אם הבנק לא רוצה לתת לך הלוואה - סימן שיש סיבה. הבנק לא נותן הלוואה אם הוא חושב שלא תוכל להחזיר וזו גם הגנה עליך. זה לא שווה את רמת הסיכון. צר לנו, כי בסופו של דבר זה פוגע שוב בתדמית הענף, והרבה אנשים בענף מצטערים. זה עצוב מאוד".

מאיר חפיף
מאירי חפיף, הבעלים של סטודיו חפיף בתל-אביב וראשל"צ, שסיפר לנו שגם עבד בעבר עם שוקי בהפקות שונות אמר: "אני בהלם. איך אומן בסדר גודל כזה שנפל ככה. הוא כנראה התרחב יותר מדי עד שהוא הסתבך. כנראה שהוא התפזר יותר מדי, הוא הרי השקיע במיליונים. הוא פשוט הלך בעקבות שי גרינברג. כמו כל האומנים הגדולים, הוא נפל. זה הפתיע אותי ברמות. הוא אדם ממש טוב. הוא לא נראה אחד כזה שמסתבך. לפני עשר שנים הם כבר פשטו את הרגל. חבל". 
 

מי אתה, שוקי זיקרי? מתוך אתר החברה

שוקי זיקרי נמנה על מעצבי השיער המכתיבים את הקו בזירה העולמית. מכהן זה 15 שנים בתפקיד ה"דמונסטריטור" - המציג הראשי של לוריאל העולמית. משנת 1985, מקדם שוקי זיקרי את תפיסת האומנות ועיצוב השיער בישראל, מפתח תפיסת עולם המבוססת על טיפוח, עיצוב ואמנות השיער, מציג אמירה אישית יצירתית המובילה ויוצרת מגמות בתחום הטיפוח והאופנה. קבוצת שוקי זיקרי כוללת רשת מספרות Shuki Zikri רשת בתי ספר לעיצוב שיער Shuki Zikri Duri חצר נשית Shuki Zikri Yafo, מחלקות טיפוח וקוסמטיקה Shuki Zikri  Beauty & Care מוצרי פרימיום לעיצוב וטיפוח
השיער Shuki Zikri- My secrets. Your Beauty צבעי שיער Shuki Zikri - Golden touch מכשירים מתקדמים לעיצוב השיער Shuki Zikri by Babyliss התפיסה של קבוצת שוקי זיקרי רואה באמנות ובעיצוב חלק מראיה שלמה, המותאמת לאישיות, לדרך החיים. אומנות השואבת השראה מעולם היצירה המשתנה ללא הרף, מהכרות מעמיקה עם השינויים והחידושים המתרחשים בבירות אופנה של העולם. מדובר בעולם של יצירתיות והבעה אישית, מפגש בין אופנת עילית לחיי היום יום. מסגרת לפנים יוצרת מסגרת למציאות, הזדמנות להשתנות. מתוך אותה נקודת מבט נוצרו שיתופי פעולה אמנותיים עם להקת המחול "בת שבע" וביה"ס הגבוה לאופנה "שנקר". שוקי זיקרי ולצידו הצוות האמנותי של המותג מעלים תצוגות וסמינרים, בפני אלפי מעצבי שיער, אנשי אופנה ומקצוע ברחבי העולם. תצוגות אלה, הנערכות מספר פעמים בשנה, נמנות על החשובות והמדוברות ביותר בעולם השיער. תפיסת השירות הייחודית שפותחה בשוקי זיקרי מונעת מהשאיפה המתמדת למצוינות, טיפוח היצירתיות והביטוי האישי.


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים