סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של אסתטיקה >> עישון ב"עור" אחר...
 
השלכות העישון על עורינו וכיצד ניתן לטפל בנזקים שנגרמו

 באדיבות רשת 4mp
"עישון, מעבר לנזקים הרבים הידועים והשפעותיו השליליות על בריאותינו, גורם גם לנזקים חמורים לעור הפנים", מציינת אנה דנשין, מדריכה קלינית ב- 4mp, רשת מכוני הקוסמטיקה של ישראל, ומוסיפה, "לכן, לכל מי שחשוב לשמור על מראה עור צעיר ובריא, וחשוב לו לנסות ולהאט את קצב הזדקנות עור הפנים, מומלץ מאוד להבין את הקשר הישיר והשלילי בין עישון, לבין עור פנים החווה הזדקנות מואצת".
מדוע עשן הסיגריות מזיק לעורנו וכיצד?
עשן הסיגריות מכיל חומרים שהינם רעילים לגופינו. מגע של חומרים אלו עם עור הפנים, גורם לנזקים חמורים שלאו דווקא ניכרים בשנות העישון הראשונות, אולם ניכרים מאד בהמשך, מסבירה אנה דנשין. בנוסף לעשן והחומרים הרעילים בו, גם פעולת שאיפת העשן ופליטתו, משפיעה על עור הפנים במידה ניכרת, בשל התנועות הקבועות שמבצע המעשן, כמו יניקת העשן והוצאתו – הסימנים הבולטים בקרב מעשנים, הם קמטוטים מתחת לעיניים, מסביב לשפתיים ובאזור הלחיים. כמו כן, צבע הפנים דוהה בשל מחסור באספקת דם, ועל הפנים מופיעים כתמים, צבע השיניים הופך לצהוב וגוון החניכיים נהייה אפור. הסיבות לכך הן כאמור, בשל העשן שבא במגע עם עור הפנים, ותנועות השאיפה והנשיפה.
הרעלנים בסיגריות משפיעים על העור, אף הם. העור נוטה להתייבש ולהיסדק, ומאחר ולא מגיע לעור הפנים מספיק חמצן, אלא דווקא פחמן דו חמצני, אותו מכיל עשן הסיגריות, עור הפנים אינו מוזן מספיק. בחלק ניכר מהנזקים ניתן לטפל באמצעות שיטת 4mp באחד ממכוני היופי והטיפוח של הרשת.
זרימה תקינה של דם חיונית לגופינו מאחר ובדם קיימים חמצן, ויטמינים, מלחים ומינרלים הנחוצים ביותר לעורנו, מוסיפה דנשין. מאחר ועשן הסיגריות גורם להיצרות של כלי הדם, אין אספקה תקינה של מרכיבים חיוניים אלו, ועור הפנים שאינו מוגן מספיק, מזדקן במהירות והנזקים בו מתרחשים בקצב מואץ יותר. במידה וקיימים ויטמינים שכן מצליחים להגיע לעור הפנים, הם מוצאים כי עשן הסיגריות יצר "חומה" בינם לבין תאי העור, ואין באפשרותם להיספג כראוי.
כיצד משקמים את ההריסות?
שיקום עור הפנים מנזקי עישון מתחיל בהפסקת העישון! קיימים נזקים שנגרמו לעור הפנים באופן כה עז, עד כי הפסקת עישון לבדה לא תחזיר את עור הפנים כפי שהיה טרם העישון, ולכן יש צורך להיעזר בטיפולים אסתטיים שונים. הפתרונות להעלמת חלק מהתופעות בפנים, ולמראה אסתטי יותר נעשים במספר דרכים:
בוטוקס- זריקות בוטוקס הן הזרקת רעלן בכמויות מזעריות היישר אל הקמט בפנים. בפעולה זו נמתחים הקמטים, והעור נראה מתוח יותר. מעשנים ניכרים בשפתיים מכווצות, מראה הנגרם כתוצאה מפעולת השאיפה והנשיפה מהסיגריה. פתיחת קמטוטים בעזרת בוטוקס, ישחרר את המראה המכווץ. לזריקות בוטוקס ניתן להוסיף גם חומרי מילוי המכילים חומרים לחים, המעשירים את הלחות באזור הקמט, ומיישרים אותו. מרקם העור משתפר והמראה הופך לצעיר יותר.
העלמת פיגמנטציה וכתמים- טיפול זה נעשה באמצעות מכשור מתקדם וחדשני המטפל בכתמים הנוצרים בעור הפנים כתוצאה מעישון. בעבר הטיפול היחיד היה פילינג עמוק שמטרתו היתה לקלף את תאי העור הישנים, ולהבטיח בכך הצמחה של עור חדש ורענן יותר. יחד עם זאת, טיפול פילינג עמוק לא התאפשר בקרב בעלי עור כהה. כיום, הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת טיפול באמצעות מכשור חדשני המבוסס על קרן אור. טיפול זה מפחית משמעותית את הפיגמנטציה והמראה הקימטוטי  בעור, שנגרמו כתוצאה מעישון. במכוני היופי והקוסמטיקה השייכים לרשת 4mp נמצאים מכשירים חדשניים אשר מכילים טכנולוגיה מתקדמת המבוססת על קרן אור. טכנולוגיה זו הקרויה DPC, פועלת על בסיס התבייתות אנרגיית אור במטרת הנגע, כגון: עודף מלנין (היפר-פיגמנטציה), המוגלובין (אדמומיות יתר), סטימולציה של העור להתחדשותו המוגברת. הטיפול משפר ומיטיב את עור הפנים במקרים הבאים: מרקם עור לא אחיד, נקבוביות פעורות, כתמי גיל ושמש, אדמומיות, רוזציאה (נימים אדומים) וקופרוזיס. טיפול זה מתאפשר לביצוע באזורים הבאים: פנים, צוואר, כפות הידיים ודקולטה. בנוסף, הטיפול מתאים לציבור הלא מעשנים או הנגמלים, אשר סובלים מבעיות של טקסטורה לא מושלמת של עור, אדמומיות יתר, או נטייה להופעת היפר-פיגמנטציה כתוצאה מגיל או שמש.
חשוב לציין שטכנולוגית DPC ידועה בזכות קיצור הטיפול, הקטנת מספר המפגשים הטיפוליים הנדרשים בכדי להשיג את המראה הצעיר והרענן, עור נקי מכתמים ונימים וכל זאת ללא שום פגיעה ברקמה הסובבת אותם.
מתיחת פנים או טיפול בקרן אינפרא אדום- דרך נוספת להתמודד עם נזקי העישון בעור הפנים הוא ניתוח למתיחת פנים. מאחר ועישון גורם לעור להיראות מדולדל, נפול ומקומט, מתיחת פנים גורמת לו לשוב ולהיראות גמיש ומתוח והקמטים מתיישרים בעקבות מתיחת הפנים.
פתרון מושלם המהווה תחליף לניתוח פולשני של מתיחת פנים הוא טיפול בטכנולוגיה אשר מבוססת על קרן אור בפסקטרום האינפרא אדום. במהלך הטיפול מתחרש תהליך של חידוש העור בשכבת הדרמיס העמוקה שבה נמצאים כ-80% מסיבי הקולגן והאלסטין. הטיפול נחשב כטיפול חדשני בתחום האסתטיקה וניתן לבצעו ברשת 4mp באמצעות ידית IR פנים. בכל שלב מומלץ להזין את העור על בסיס קבוע, עם תכשירים עשירים בלחות, מאחר וקיימת נטייה ליובש עור הפנים בקרב מעשנים. תכשירים המכילים את כל הוויטמינים הנחוצים לעור, יסייעו ביצירת אלסטין וקולגן שהם אלו האחראים על גמישות העור ומונעים את היווצרות הקמטים.
עמית דרגצקי, קוסמטיקאית ברשת 4mp רחובות מספרת: "ברגע שנכנסת אלי לקליניקה מטופלת, אני מיד יכולה לדעת אם היא מעשנת. קמטים מתחת לעיניים ברור שבאזור השפתיים, הצבע העור דהוי (צהבהב או אפרפר) וכתמי עור (שלא לדבר על השיניים), מעידים לרוב על היותה מעשנת".
דרגצקי מחזקת את דבריה של אנה דנשין ומוסיפה: "תנועות היניקה בזמן העישון וכן העשן של הסיגריה המכיל חומרים רעילים הנספגים לעור, גורמים  לקמטים. הספקת הדם מועטת, עקב היצרות כלי הדם בגלל העישון. העשן מכיל CO2 שתופס את מקומו של החמצן, ולכן הדם שמביא איתו בדרך כלל "ברכה" בשם חמצן, מינרלים, ויטמינים וחומרי ליחוח, כבר לא כל כך "מברך". כעת העור שלנו מתייבש מהר יותר וגם הפסולת שנוצרת כתוצאה מתהליכים פנימיים בעור אינה מתפנה באופן תקין. הבעיה העיקרית תיווצר בגמישותו של העור, כיוון שבזמן העישון משתחררים רדיקלים חופשיים שהורסים את גמישותו של העור. העור נעשה דק יותר עקב הפגיעה ברמות ויטמין A וזאת בלי שנזכיר מילה על סרטן חלל הפה והריאות. נכון להיום, דרגצקי מציינת, "אם אתם בכל זאת מעשנים, כדאי ועדיף לעשן אך ורק סיגריה אלקטרונית וניתן להשיג מגוון רחב של סיגריות אלה. תתרגלו או תנשמו עמוק (אם אתם עוד יכולים) ותבינו שיש לכם תפקיד חשוב בלסייע לעצור את הזדקנות העור בטרם עת".
לסיכום, כיום קיימת טכנולוגיה חדשה ומתקדמת ביותר שמטפלת בבעיה העיקרית של נזקי העור בכלל ונזקי העישון בפרט. טכנולוגיה זו גורמת לזרימת דם מוגברת באזורים המטופלים, דבר שמביא איתו חילוף חומרים תקין וחמצן בכמות מספקת נכונה ותקינה. בטכנולוגית ה-IR  (אינפרא אדום) וה- RF (גלי רדיו-טכנולוגיה נוספת שגורמת ליצירה מוגברת של קולגן) ניתן לייצב ולשמר את סיבי הקולגן והאלסטין לשמירה על חוזק העור וגמישותו. למעשה, זו הדרך היחידה הקיימת היום בעולם הקוסמטיקה לקבלת מראה צעיר. תוך כדי טיפול, כערך מוסף, ניתן למצק באמצעות טכנולוגיה זו את העור ולקבל טיפול שהוא גם בריאותי וגם אסתטי.


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי! 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים