סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של שיער >> במקום הראשון
 

יותר ויותר מעצבי שיער לוקחים חלק בתחרויות מקצועיות הנערכות בארץ ובעולם. מה חשוב לקחת בחשבון? על מה יש להקפיד ואיך מתכוננים?

ארתור יעקובוב
הבחירה של כל אחד ואחת מאיתנו במקצוע עיצוב השיער נובעת מסיבות שונות. כל אחד מאיתנו אוהב במקצוע דברים אחרים. יש מי שאוהב את הגזירה, יש מי שהעיסוק בעולם האופנה הוא דווקא מה שמושך אותו ויש את אלו שאוהבים דווקא את הכימיה יותר מאשר דברים אחרים.

לפני

אחרי
מקום ראשון בקטגוריית 'fashion women Street' בתחרות אליפות ישראל-2009


מאז שאני מכיר את עצמי, (אני דור שלישי למשפחת מעצבי שיער), תמיד התעניינתי בתחום היופי והאופנה ותמיד אהבתי את השילוב שבין היצירה שהופכת לאומנות ומסתיימת באושר של הלקוחה. לדעתי, ללמוד עיצוב שיער זו החלטה לבחור בדרך שאין לה סוף, נתיב שבו כל תחנה היא אבן דרך לקראת התחנה הבאה, הדרך היא המטרה. יש לנו מקצוע ענק ביד, אנחנו מדברים בהמון שפות ובצורות שונות ויש לנו כלים לשנות ולהשתנות, וזהו סיפוק אישי אדיר. הצניעות שלנו נובעת מהגאווה שלנו. 
אחד הדברים שאני אוהב במיוחד במסגרת המקצוע הזה הוא ההשתתפות בתחרויות.
ממה נובעה ההשראה שבסופו של תהליך נמצאת על ראשה של הדוגמנית?
ההשראה שלי נשאבת מעולם הדמיון הרחב שטמון בתוכי. ניתן לומר שהפנטזיות המקצועיות שלי מאוד נרחבות. אנסה להסביר את עצמי: ברגע שאני מתחיל לבצע שינוי תדמית לדוגמנית אני בעצם כבר רואה את התוצאה הסופית של המראה שלה. תחילה אני מנסה  לאפיין את האישה שעומדת מולי. התפקיד שלנו הוא לחדד את "האני" שלה, לאחר מכן מתאימים את הסגנון המדויק לנתונים החיצוניים כמו גם לאורח חייה ואופייה. בשלבים הסופיים אני משתמש בטכניקות הגילוי, ההדגשה וההסתרה - החכמה היא להתאים את העיצוב, האיפור והלבוש בצורה שיגלו את היופי הטמון באותה אישה. התוצאה הסופית היא בעצם להשיג במציאות את התדמית שדמיינתי מלכתחילה.
לעיתים קורה שאני בוחר תדמית מסוימת ובמהלך העבודה משתנה הכיוון. למרות זאת עדיין הכול נשאר בגדר הפרופורציות ואין סטיות חדות מדי.
כיצד מתכוננים לתחרות?
ראשית צריכים לדאוג לדברים בסיסיים כמו דוגמנית, מאפרת, סטייליסט - כל אלו הם  למעשה הרכבת הצוות המקצועי שלך.
לפני בחירת הדוגמנית צריך לחשוב על התדמית: בהתאם לבחירת התספורת אפשר להמשיך ולאבחן את הנתונים הנדרשים כגון: שיער עבה גלי, חלק ודק, או עבה ומתולתל.
חשוב מאוד שהדוגמנית שנבחרה תהיה מתאימה גם מבחינה חיצוניות בולטת, ובנוסף שיש לה מבנה גוף פרופורציונאלי. נקודה נוספת ומאוד מאוד חשובה - שתהיה בחורה רצינית ואחראית, כזו שאפשר לסמוך עליה, כי במידה והיא לא זמינה בטלפון ולא באה לפגישות יש סיכוי גדול לפאשלה בעתיד, בזמן אמת. אנחנו לא שווים כלום בתחרות בלעדיה!   
ברגע שאני מכין דוגמנית מאוד חשוב להבהיר לה לפרטי פרטים איזו חוויה מצפה לה: כמה מפגשים, כמה שעות בכל מפגש, איזה צבע עושים, ואיזה סגנון תספורת. בין היתר חשוב לתאם איתה אם חושפים מקומות אינטימיים. בנוסף תמיד תקחו ממנה את כל מספרי הטלפון האפשריים: נייד, טלפון של אמא, בית חברה. שלא ייווצר מצב של אובדן קשר. יש תמיד לקחת בחשבו

 לפני

 אחרי
מקום שלישי בקטגוריית תספורת 'Full fashion look' בתחרות אליפות ישראל-2009

ן שהכול יכול לקרות, ולכן חשוב שתמיד תהיה לכם דוגמנית נוספת זמינה. 
תכנון וסדר עבודה 
אני מתאים את הסגנון המדויק לנתונים החיצוניים, וגם משתדל לא לשכוח להבליט את המראה הסופי, ולחבר בין היופי החיצוני ללבוש שבעצם מבטא ומדגיש סגנון מסוים.
אני מנסה להמחיש את אווירת התחרות בעבודתי היומיומית במספרה, בדרך כלל אני ביקורתי כלפי עצמי ומקפיד על הקצבת זמן בכל סוגי העבודה. ישנו דגש משמעותי על ניקיון התספורת תוך כדי אבחון והתאמתו ל-  'TOTAL LOOK' כמו לדוגמנית כך גם של הלקוחות.
איך וכמה מתאמנים לפני התחרות עצמה?
אני תמיד מתכונן חודש מראש כי תמיד ישנן הפתעות (כישלונות) בדרך. כל התרכזותי בעיקר היא בקונספט הכללי ויצירת מופת.  
חשוב להתכונן לפני התחרות על התדמית שבחרת על מישהי אחרת במספרה ולתרגל טכניקה אחידה שאתה מכיר הכי טוב, כי אם תנסה לשנות טכניקות בתחרות אתה עלול לאבד את הריכוז, כתוצאה מהלחץ אתה יוצר בלבול, ועלול גם שלא לעמוד בזמנים.
המחשבה על העבודה עצמה מתפתחת כתוצאה ממעקב אחרי כל תצוגות השיער, או קטלוגים מקצועיים עם קולקציות חדשות, ולחבר במקביל לתחרות את מה שנדרש עם הנושא. חשוב לשים את עצמך במקומו של השופט ולהיכנס לתפקידו כשהוא עובר בין המתחרים: איך הוא יכול לשים לב דווקא אלייך כגון טכניקות ידיים, זריזות, ניקיון התספורת, צבעים שולטים, כולל שילובי צבעים בהרמוניה, והאם הלבוש משקף את סגנון התספורת. 
איך מתכוננים ליום התחרות?
אני תמיד מתכונן לתחרות לפי רשימה מסודרת מראש שבה אני רושם כל פרט קטן והכי שולי שיכול להיות - החל מהאביזרים לדוגמנית, לבוש, ציוד מקצועי, עזרה ראשונה, כבל-מאריך, מספרי טלפון של אנשי הצוות בדף נפרד (במידה והמכשיר לא תקין), דואג לצלם מקצועי שיתעד את האירוע ויכין תיק עבודות מקצועי שיצור עבורי תדמית מקצועית ויזכה לחשיפה באמצעות התקשורת ברמה המקומית והארצית. כמה ימים לפני האירוע משתדל לנהל אורח חיים בריא ובעל מנוחה ושינה, וזאת על מנת שאוכל להתרכז בתחרות וכמובן להיראות טוב.
עיצה שיכולה לחסוך טעויות ועוגמת נפש
ישנה חשיבות רבה מאוד לדעת היטב באיזו קטגוריה בחרת ומה בדיוק נדרש ממך לעשות בקטגוריה זו. יכול להיווצר מצב לפיו אתה יכול לעשות את עבודה שתהיה יפה יותר מכול העבודות האחרות גם מבחינת דיוק מקצועי וקונספט מושקע, אבל אם זה לא מה שדרוש בקטגוריה אתה עלול להפסיד ובגדול ובהרגשתך תהיה הרוס, וחסר תקווה ותאשים את השופטים כלא מבינים ביצירתך... 
היחסים עם המתחרים האחרים
חשוב מאוד לציין כי למרות הפחד, ההתרגשות והרגשת הבלבול שסובב אותך ביום התחרות אתה חייב לנסות לשמור על קור רוח מול המתחרים שלך, לשמור על דיסטנס מקצועי, ובמקביל להיות אדיב ונעים הליכות. מה שחשוב זה שתיקח הכול בפרופורציות המתאימות ושתזכור כי סך הכול כולם הם הקולגות שלך למקצוע, ומעבר לזכייה או להפסד, יש משהו הרבה יותר נעלה בתחרות וזוהי העובדה שאתה רוכש ידע וידע זה כוח - ומכאן אתה מתחיל להבין לאן אתה שואף להגיע, וכמה אתה עוד מוכן להשקיע וללמוד.
מה תורמת התחרות למעצב השיער?  
כל תחרות מאפשרת למעצב השיער הזדמנות להיחשף במגרש המשחקים של אמני עיצוב השיער בו כל אחד מפגין את שיא יכולת היצירה שלו. עבורי, התחרות עצמה אינה מסמלת את פסגת  ההר, מפני שדווקא המלאכה המרובה שקודמת לה היא מבחינתי האמצעי למימוש המצוינות שבי. במקצוע שלנו אין סוף יש בו רק התחלה, ומכאן חשוב להבין אם אתה בנוי לזה באופייך האישי, מניסיוני תמיד ספגתי משהו חדש שנתן לי ערך מוסף והתחבר לדרך המקצועית והאישית שבה אני הולך. הידע שאני רוכש בהדרכות מקצועיות ובתחרות גורם לי להיות יציב וחזק מספיק כדי להתקדם לשלב הבא. התחרות  היא כלי שבו אני מפתח את יכולת היצירה האין סופית שלי ובנוסף האפשרויות נפתחות בפניי בכל פגישה עם מעצבים שונים בתחום ומגבירה את המודעות סביבי. לאחר השתתפותי בתחרות- OMC  זכיתי לפרסום ברמה האזורית והארצית והתגובות לא איחרו לבוא מצד קולגות ומצד הלקוחות כמובן במספרה.      

 
ארתור יעקובוב הוא מעצב שיער מסלון 'Rafi Arthur', אשדוד. זכה בתחרות אליפות ישראל-2009 OMС במקום הראשון בקטגוריית 'fashion women Street' ובמקום השלישי בתספורת 'Full fashion look' 
 צילום: ראובן מושייב; איפור: אוקנסה מסלון 'סיטי ליין' אשדוד; עיצוב בגדים: רונן מבית האופנה 'Vogue', אשדודהירשם עכשיו לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
  

דואר אלקטרוני

שם

  

 

 


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים