סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של טיפול >> טיפולים אסתטיים: השיפוץ שלפני החופה
 

יותר מ-40% מהנשים העומדות להינשא, עוברות "שיפוץ" חיצוני כלשהו. הניתוחים הפלסטיים הפופולאריים בקרב כלות וחתנים


דר אריק זריצקי. צילום מירי גטניוד"ר אריק זרצקי 
ההכנות לחתונה מצריכות זמן, מאמץ וכמובן לא מעט כסף. כיום, לצד ההוצאות הסטנדרטיות - לרבות התקליטן, שמלת הכלה, חליפת החתן, האיפור והתסרוקת - נלקח בחשבון אלמנט נוסף, אשר חשוב בעבור הכלה או החתן לא פחות מכל הדברים שצוינו כאן, והוא "שיפוץ" חיצוני, כלומר, ניתוחים אסתטיים.
מדיווחים של פלסטיקאים ברחבי הארץ, נכון לשנת 2011 - למעלה מ-40% מהנשים, העומדות להינשא, עוברות "שיפוץ" חיצוני כלשהו – החל מעיבויי שפתיים דרך ניתוחי אף ועד להגדלת חזה ושאיבת שומן. גם המין הגברי כבר לא מתבייש להשתמש בבוטוקס ולהקטין חזה, אם כי עדיין זו איננה תופעה גורפת בקרב הגברים בישראל.
בענף הכירורגיה הפלסטית מומחים מעריכים כי תופעת הניתוחים הפלסטיים במיוחד לפני החתונה, אשר אולי עלולה להיתפס כחריגה, תהפוך לנחלת הכלל וכחלק לגיטימי מהכנותיהם של הזוגות העומדים להינשא. לדעתי, הסיבה לעלייה בביקושים לניתוחים פלסטיים נובעת מהמודעות הציבורית ההולכת וגדלה בצעדי ענק גם בארץ וגם בעולם, בכל הקשור לפרוצדורות פלסטיות ואסתטיות למיניהן. השכיחות והתחרות הרבה בענף, הם אלו, שבין היתר, גרמו להורדת המחירים ויצרו מצב לפיו הניתוחים הפלסטיים והאסתטיים כיום נמצאים בהישג יד מבחינה כלכלית. 

אלו ניתוחים פלסטיים הם הפופולאריים ביותר כיום בקרב כלות וחתנים? כמה זמן לוקח להחלים? מהם הסיכונים אם בכלל? האם יש תופעות לוואי? ולמה דווקא החתנים מבקשים ניתוחי חזה? להלן כל הסודות לפני ליל הכלולות.
הצמדת אוזניים
ניתוח הצמדת אוזניים הינו ניתוח למטרות אסתטיות בלבד, אולם ללא ספק יכול לפתור בעיה חברתית ונפשית שנוצרת כתוצאה מאזניים בולטות. הניתוח מתבצע תחת הרדמה מקומית ויכול להימשך בין שעה ל-2 שעות. ניתן לבצעו באוזן אחת או בשתי האוזניים בו זמנית. הרופא המנתח יחליט אם המנותח יצטרך להתאשפז להשגחה בעקבות הניתוח. במקרה ולא, הוא ישוחרר לביתו אחרי התאוששות של 6-8 שעות בלבד. הניתוח אינו פוגם בשמיעה, והצלקות שנשארות בעקבותיו אינן נראות ברוב המקרים. ניתוח הצמדת אוזניים הוא ניתוח בטוח ולא קשה. באם יבוצע על ידי כירורג פלסטי בעל ידע וניסיון - הסיכוי לסיבוכים הוא מינימאלי.
ניתוח אף
ניתוח פופולארי נוסף הוא ניתוח פלסטי באף. השינויים הרפואיים שנוהגים לבצע באף הם בדרך כלל תיקון סחוסים והרחבת נתיבי הנשימה, מה שמאפשר נשימה תקינה. שינויים אסתטיים אפשריים בניתוחי אף הם יישור האף, קיצורו ואם צורתו גסה מדי - גם עידונו - תיקון פגמים מולדים או כאלה שנוצרו עקב פגיעה או תאונה. ניתוח אף נחשב לאחד הקלים שבניתוחים הפלסטיים. הוא נעשה תחת הרדמה מלאה. כעבור כעשרה ימים ניתן יהיה להסיר את התחבושות או את הגבס מעל האף. הכאב והדימום הקל יעברו אחרי ימים מספר. רצוי לעבור את הניתוח תקופה מסוימת לפני החתונה מפאת העובדה כי כעבור חודשים מספר לאחר הניתוח, ירדו הנפיחויות והאף יקבל את צורתו הסופית.
שאיבת שומן
כל כלה רוצה להפוך לשיחת היום שאחרי, בעיקר על ידי הפגנת גזרה בשמלת הכלה המהממת שלה. שאיבת שומן מן המקומות בהם הוא מרוכז - בטן, ירכיים, אגן-  הינה פיתרון טוב ויעיל בעבור כך, מה גם שלעיתים קורה שעודפי שומן באזורים מסוימים בגוף לא ירדו גם בעקבות דיאטה. בכדי ששאיבת השומן תעבור בהצלחה מרבית, על המטופל להיות מוצק, בעל עור גמיש ובמשקל רגיל. לכן, כדאי לעבור שאיבה בגיל צעיר, כאשר העור גמיש דיו.
ארכו של טיפול שאיבת השומן הוא כשעתיים, והוא נערך תחת הרדמה כללית. כדי שמאזן הנוזלים של הגוף לא יופר, ישאב הרופא בטיפול אחד לא יותר מ-3 ק"ג שומן. במשך כחודש לאחר הטיפול תזדקקו לחבישה לוחצת- גרביים אלסטיות אם טיפלתם באזור הקרסוליים, או חגורת בטן אם השומן נשאב מן הבטן. אפשר לחזור על הטיפול פעמים מספר.
ניתוחי חזה
גם ניתוחי החזה למיניהם, לרבות הגדלה הקטנה והרמה, שכיחים לפני החתונה. ניתוח הגדלת חזה הוא הניתוח הפלסטי הנחשב היום לפופולארי ביותר. הגדלת החזה נעשית על ידי חיתוך בשד והחדרת שתל סיליקון לתוכו. השתלים יכולים להיות עגולים או בעלי צורת אגס, בגדלים ובנפחים שונים ובמידות סמיכות ג'ל שונות.
ניתוח חזה נוסף הוא הקטנה. הניתוח מתבצע לעיתים מסיבות רפואיות - חזה גדול וכבד מדי מכביד על עמוד השדרה ומגביל בתנועה - או מסיבות אסתטיות. במהלך ניתוח הקטנת חזה מסירים מן השדיים עודפי רקמת בלוטות, שומן ועור ובכך מביאים להקטנתם. הניתוח מבוצע בהרדמה כללית ואורך כ- 3-4 שעות.
גם גברים עוברים כיום ניתוח להקטנת חזה – גניקומסטייה. תחילה יש לעשות סדר בדברים ולהבדיל בין עיצוב חזה לבין הקטנת שדיים. כיום למעלה מ-50% מהגברים רוצים לשנות את החזה שלהם. באמצעות ניתוח פשוט ניתן להמיס את עודפי השומן בחזה לעצבו ולהקנות מראה שרירי.
תופעת הגניקומסטיה, הינה תופעה שכיחה של צמיחת חזה נשי בקרב גברים גם בגיל צעיר. מדובר בניתוח השונה מניתוח הקטנת חזה באישה, המטרה היא להגיע לחזה שטוח ומעוצב. הניתוח מבוצע לרוב בהרדמה כללית ולעיתים במקומית עם טשטוש. בניתוח שואבים שומן ולעיתים יש צורך להוסיף חתך קטן בגבול התחתון של העטרה על מנת להסיר את עודפי רקמת השד.
לכלות הבוגרות יותר: במשך השנים ובמיוחד לאחר הלידות וההנקות נוטה החזה הנשי ליפול. אם נרצה לשפר את המצב נוכל לעשות זאת על ידי ניתוח הרמת חזה. בניתוח הרמת חזה מסירים עודפי עור ומעצבים את החזה מחדש. ניתוח הרמת חזה נעשה בהרדמה כללית ומשך הזמן של הניתוח תלוי בהיקפו: החל משעה בערך ועד שלוש שעות. במקרים הקלים תשוחרר המנותחת לביתה עוד באותו יום. במקרים המורכבים יותר היא תאושפז להשגחה במשך 24 שעות.
עיבויי ועיצוב שפתיים
הפעולה הפופולארית ביותר בקרב כלות לפני החתונה היא עיבויי ועיצוב שפתיים. קיימות מספר שיטות לעצוב  שפתיים - מילוי שפתיים/עיבוי שפתיים זאת באמצעות הזרקה של חומרים שונים הממלאים את השפה ומקנים לה צורה ונפח, הזרקה של חומצות, חומרים טבעיים, מלאכותיים ואפילו שתלים. מילוי השפתיים הוא אמנם הליך פשוט, אולם אינו מתאים לכל אחת על כן החשיבות הנוספת בייעוץ עם מומחה בתחום. לגבי הגודל - כל אחת בוחרת את הגודל עפ"י רצונה והתפיסה שלה - מה יפה בעיניה. יש הרוצות שפתיים בשרניות יותר ויש הרוצות פחות בשרניות ומבנה יותר עדין.

 

ד"ר אריק זרצקי הוא מומחה בכירורגיה פלסטית, מומחה למיקרוכירורגיה
ומנהל השירות לשחזורים אורטופלסטיים מורכבים 
צילום אילוסטרציה: אימג' בנק ישראל


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי! 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים