סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים

______________________
______________________

 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של איפור >> איך להסיר איפור?
 

הסרה נכונה של האיפור  הכרחי למניעת הופעת אדמומיות ורגישות כרונית ועד לפגיעה משמעותית בעור. לפניכם טיפים להסרת איפור יסודי, ללא נזק לעור

הרמן וויס
הסרה נכונה של האיפור בקרב מי שנוהגת להתאפר ביום יום, אנשי מקצוע, בעלי עור רגיש, יבש, נשים בהריון ולאחר לידה או  הסובלים מעור מעורב- שומני הנוטה לפצעונים ועוד, הכרחי למניעת הופעת אדמומיות ורגישות כרונית ועד לפגיעה משמעותית בעור. 
לפני האיפור - חשוב להקפיד למרוח את האיפור על פנים נקיות, ולמרוח קרם לחות. שימוש במי הפנים המסייעים לאזן את חומציות העור ולחות קלה שאינה שומנית, יסיעו לעור, להתמודד עם המרכיבים הסינטטיים שבאיפור, יסיעו בעמידות האיפור לאורך זמן וימנעו אדמומיות וגירוי כתוצאה מיובש או מגע ישיר של הצבע על העור.
אופן הניקוי:
הקפידו לנקות את הפנים בתכשירי דרמקוסמטיקה (קוסמטיקה טיפולית) המיועדים בעיקר לעור רגיש, אשר יסייעו להוריד את האיפור בעדינות וביעילות. מוצרי דרמקוסמטיקה הינם מוצרים אפקטיביים המותאמים לכל סוגי העור גם לרגיש ביותר, המבוססים רוב על ויטמינים וצמחי מרפא – המסיעים בנוסף, בהרגעת העור ושיקומו.
בעת בחירת מסיר האיפור, הימנעו משימוש בתכשירים המכילים אלכוהול או מרכיב ה SLS (נתרן לאוריל סולפט) הגורמים לגירויים, יובש מוגבר וצריבה. רכיבים אלו עלולים לגרום לרגישות גבוהה באיזור העיניים ולאלרגיות.
קרם ניקוי - שיטת הניקוי הקלאסית היא באמצעות קרם ניקוי או לחילופין סבון/מוס ניקוי, המיועדים להסרת איפור, גורמי זיהום חיצוניים ועודפי השומן. קרם ניקוי הקרוי גם תחליב ניקוי, חשוב בעיקר לעור רגיש ודק, כאשר מדובר באיפור כבד ושומני הדורש המסה על ידי עיסוי. במידה ובוחרים להשתמש בקרם ניקוי  - מומלץ לבחור קרם המיועד לעור רגיש ללא חומרי ריח חריפים, נטול צבע או ריבוי כימיקלים.
חשוב - מומלץ להשתמש בתחליב ניקוי, אשר ישלב ניקוי עדין ויסודי עם הענקת לחות. בנוסף לכך,
מוס הנשטף במים -  מיועד לאיפור קליל יותר או כשטיפה אחרונה לאחר הניקוי באמצעות קרם הניקוי/ חלב פנים.
שמן הידרופילי-  בשנים האחרונות תופס תאוצה השימוש בשמנים הידרופיליים (שמנים המתמוססים במים)  כאלטרנטיבה למוצרי ניקוי נפוצים אחרים. יתרון השמן ההידרופילי ביכולתו להמיס את האיפור ללא גירוי אות חושת יובש. ישנם מוצרי ניקוי על בסיס שמן הידרופילי הכוללים בתוכם כדוריות ג'ל מימי (נקודות מיקרוסקופיות של שמן לכודות בתוך מטריצת ג'ל) הנחשבים לטובית יותר.המסיעות יחד בניקוי טוב יותר ומעמיק  של העור גם מאיפור עמיד במים. לרוב, איפור על בסיס שמן מומלץ להמיס ולנקות באמצעות מרכיבים שומניים ואילו איפור על בסיס מים – במבוססי מים. בשמן הידרופילי מבוסס ג'ל ניתן להסיר את מירב סוגי האיפור באופן המיטבי גם בעור רגיש, איזור העניים, צוואר, מחשוף ועוד.
להסרת איפור מהעיניים - ניתן להשתמש בשני המרכיבים שצויינו, במידה והם מיועדים לאזור זה ולא יגרמו לצריבה בעיין ואדמומיות, או במוצרים ייעודיים להסרת איפור עיניים.
מי פנים - ישלימו את הפעולה ויסיעו להוריד שאריות של קרם הניקוי. לאחר שימוש באיפור כבר במיוחד מומלץ להעזר במי  פנים המכילים מרכיבי הסרה היוצרים פילינג עדין לעור – בעיקר בסוגי עור שאינם רגישים מאד או יבשים במיוחד.
פילינג-  ניקוי הפנים ע"י פילינג מסייע בהסרה יעילה יותר של האיפור, הלכלוך והתאים המתים. עם זאת ניקוי ע"י פילינג גס עלול לגרום לגירוי העור, ליובש, ולהופעת כתמי פיגמנטציה. לכן, חשוב להשתמש בפילינג עדין, בעיקר לאחר הסרה ראשונית של האיפוא באמצעות קרם ניקוי/ מוס.
חשוב -  הימנעו מניקוי אגרסיבי המפעיל לחץ חזק מידי על העור , לאורך זמן. פעולה שכזו, אכן תסייע להסרה של האיפור אך היא  מיותרת ועלולה לפגוע במעטה ההגנה הטבעי של העור. קרצוף יתר עלול לשרוט את עור הפנים ולגרום להופעת קופרוז (נימי דם מורחבים).
הסרת איפור העמיד במים:
איפור עמיד במים,  מבוסס על אמולסיות של מים ושמן בשילוב של רכיבים סיליקוניים המונעים את האפשרות שהתכשיר יישטף מהעור.
כולנו מכירים את היתרונות הרבים לשימוש בתכשירים עמידים במים אך יש לקחת בחשבון שלתכשירים אלו יש גם מספר חסרונות: התכשירים אוטמים את הנקבוביות ומונעים הזעה וחדירת חמצן דרך העור. חוסר חמצן יכול לגרום להזדקנות מוקדמת של העור.
אין צורך להיבהל ולא להשתמש בפורים באיפור עמיד במים, אך צריך להקפיד על מס' דברים בעיקר באיפור העמיד:
א. יש להסיר את האיפור מיד בתום הצורך ואסור בתכלית האיסור לישון איתו!
ב. מומלץ לשלב מים חמימים על תכשיר ההסרה
ג. במידה והאיפור לא הוסר במלואו יש לחזור על הפעולה עד לניקוי מוחלט.
ד. פעמים רבות, לאחר ניקוי הפנים מאיפור נשאר מעטה בלתי נראה על הפנים. לרוב המעטה הבלתי נראה נובע משימוש בתכשירים שאינם מתאימים למים הקשים בישראל והשימוש בהם יוצר משקע של קלציום על העור (נוצרת שכבת אבנית). מסיבה זו רצוי להשתמש בתכשירים המותאמים לאקלים ולתנאים הישראליים. בנוסף לזה מומלץ לסיים את תהליך הניקוי במי פנים שעושים פילינג עדין לעור ובכך מבטיחים הסרה של שאריות הסבון.
הסרת איפור עמיד גם מהאזורים העדינים ביותר:
הסרת איפור מאזור העיניים והשפתיים -  המאופיינים בעור דק ועדין, אך ישנם גם תכשירים אוניברסאליים המבצעים ניקוי יסודי ועדין של העור וניתן להשתמש בהם גם באזורים עדינים אלו. היות ואזור העיניים והשפתיים מאופיין בעור עדין מאוד רצוי להשתמש בתכשירי ניקוי שעברו בדיקות דרמטולוגיות לעור רגיש.
הסרת איפור מאזור המחשוף - היות והעור בצוואר ובמחשוף דק ופגיע יותר רצוי להשתמש בתכשירי ניקוי שנבדקו לעור רגיש. כמו כן, רצוי להשתמש בתכשירי ניקוי שאינם מכילים דטרגנטים (כל סוגי הסבונים) אשר במקרים רבים מגרים ומייבשים את העור. להשלמת תהליך הניקוי מומלץ למרוח גם על הצוואר והמחשוף קרם לחות עדין.
לאחר הסרת האיפור – לטיפוח העור והרגעתו:
לאחר הניקוי יש למרוח קרם לחות על הפנים והצוואר בכדי למנוע את התייבשות העור. רבים חושבים שקרם לחות נאמד בכמות הכמות המצויה בו. ייחודו של קרם לחות איכותי הינו ביכולתו לשמר את הלחות בשכבות העור הבינוניות, כאשר לאפקטיביות מלאה מומלץ להניח את הקרם על עור לח (לא רטוב) וזאת בכדי שהקרם ויספוג וילכוד כמות גדולה יותר של לחות בתוך העור.

 

הרמן וויס – רוקח ויועץ מדעי בחברת  סבוקלם

 

 

הירשם עכשיו לקבלת עדכונים ממגזין יופי!
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
  

דואר אלקטרוני

שם

  


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים