סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של קוסמטיקה >> לחץ מרגיע
 
לא חייבים להיות רפלקסולוגים כדי לשלב עיסוי מפנק ונעים בכף הרגל. כל קוסמטיקאית יכולה להעניק טיפול רפלקסולוגיה יעיל ומהנה.
 
רותי אבירם
רפלקסולוגיה מהי?
הרפלקסולוגיה הינה שיטת טיפול של מגע בכפות הרגליים - זוהי טכניקה להפעלת אזורי רפלקסים של איברי הגוף, באמצעות עיסוי ולחיצות בכפות הרגליים.
בטיפול רפלקסולוגי הגוף משחרר הורמון הנקרא "אנדרופין", שתפקידו להפחית את הכאב. אדם משתקף דרך כפות רגליו, ניתן לאבחן את מצב בריאותו של האדם ומצבו הנפשי והפיזי של המטופל דרך התבוננות ומגע בכפות הרגליים. הרגליים מייצגות את כל דפוסי ההתנהגות והחשיבה שלנו. ניתן לאבחן ולהחזיר לגוף את האיזון והזרימה האנרגטית. הטיפול הרפלקסולוגי מתאים בבעיות מתח, חרדה, עייפות, מגרנות, בעיות גב, כאבי ראש ועוד... 
 
ארבעה יסודות של כף הרגל
 
כף הרגל מתחלקת לארבעה יסודות: אדמה, מים, אש ואוויר. בכל יסוד יכול להיווצר מצב של עודף או חוסר.
יסוד האדמה מייצג את איזור העקב ומפרק הקרסול. יסוד האדמה הוא הזהות, הצרכים והנוכחות. יסוד זה מנהל את העניינים בצורה מסודרת ושואף להגשים אותם בצורה מעשית וממשית.
עודף יסוד אדמה - הם אנשים כבדים, תקועים כל הזמן, חסרי ספונטניות, דאגה במקום אהבה. תלות בישן ובמוכר ובמה שהוא יודע. תלות בביטחון שמקשה להעניק לחיים משמעות מעבר לחומר. אדם ביקורתי.
חסר יסוד אדמה - אדם שמנותק מהמציאות, חסר החלטיות, מתקשה בשיקולים פרקטיים.
יסוד המים מתבטא בקשת הרגל. יסוד המים מסמל את הרגשות. כפי שהמים חודרים עמוק ולכל מקום אפשרי, אותו הדין לגבי הרגשות. לכן יסוד המים נותן את ה"עומק" בקיומו של האדם. אדם המעמיק ברגשותיו מסוגל להעמיק בהבנת חייו. יסוד המים הוא יסוד של התקשורת הרגשית.
עודף מים - האדם יהיה פגיע, אימפולסיבי, שברירי, חוסר יציבות גוף נפש, עייפות. עודף מים גורם לאדם מתח תמידי.
חוסר מים - גורם לאפתיות , קרירות, חוסר התחשבות בזולת ובעצמו . לכן גוף נפש כחסר יכול להיות בוטה, נוקשה ומחוספס.
יסוד האש בא לידי ביטוי בכריות הרגל. יסוד שמייצג תנועה, אקטיביות או להבדיל הימנעות מתנועה. כאשר יסוד האש מקבל ביטוי חיצוני זה יגרום לאדם להתלהב, ליזום, להתרגז, לשמוח, לקחת אחריות. הוא זקוק למטען אנרגטי כל הזמן כדי להתחזק.
עודף יסוד אש , עודף אש זה בדרך כלל אנשים שמתחילים משהו ולא מסיימים , לא מתמידים, אין להם כוח סבל, אין להם סבלנות, חוסר התחשבות באחרים וגם בעצמו. מתפשט להרבה תחומים מבלי להתעמק. במצב של עודף - אין מנוחה.
חסר יסוד אש - בחסר אש נמצא חוסר עניין, איטיות פיזית ולפעמים גם חשיבתית, אדישות יתר, נטייה לוותר וכניעה. קושי בקבלת החלטות, ואם הם פעילים הם בדרך כלל אנשים מופעלים, צעירים שמתנהגים כמבוגרים, חסר באדרנלין. אנשים בחסר לא שורפים אנרגיה, כי הם בעצם לא מסוגלים לייצר אותה.
יסוד האוויר  מתבטא באמצעות כף הרגל זהו יסוד המסוגל לחבר את פנימיותו של אדם לעולם. זהו יסוד של אינדיווידואליות המאפשרת לקלוט את העולם דרך החושים וההבנות של עצמו. ערך עצמי, יסוד תקשורתי, זקוק למרחב.
עודף יסוד אוויר- קושי במציאות עד כדי ניתוק. יסוד שמתבטא באמצעות כף הרגל. בעודף אוויר יש קושי בלהבדיל בין פנטזיה למציאות, תכונות כרוניות של החומר ועיסוק בכוחניות. לעיתים חוסר יציבות רגשית וגופנית.
חסר יסוד אוויר - מצב של העדר דמיון אישיות, חסרת מעוף, הפרעות בתקשורת בין אישית.
 
ציפייה להנאה
 
נולדנו להיות הדוניסטים עד לרגע האכזבות בחיינו, שהופכים הנראה לכאב. הכיוון הבסיסי של החיים הוא חיפוש אחר הנאה והתרחקות מפני כאב. הגוף מזהה את תחושת המתח במצבים של הנאה או כאב. הציפייה להנאה גורמת להתרחבות תנועה חיצונית. לעומת ציפייה לכאב שגורמת לתנועה פנימה ולסגירות. האישיות שלנו בנויה מנורמות התנהגותיות קבועות שמבטיחים לנו הנאה ומצב שני הגנה מפני כאב או אכזבה. לגוף צורה ותפקוד אישיותי. חוויות ילדות אשר ביטאו את הצרכים האמיתיים במובן הפיזי והרגשי איפשרו גדילה והתפתחות טבעית. הגוף נפש מתפתח ולומד עצירת תהליכים, יוצר חסימות, חסימה הופכת להיות כרונית, זאת אומרת אישיותית, והיא משפיעה על תפקידו של האזור בו הוא חלק ממנו. ניתן להבין שתהליך התפתחות הגוף, זהה לתהליך התפתחות רגשית , שניהם יחד תוצאה ישירה של מטען ביולוגי מולד ושל חוויות החיים. כל אדם נולד עם פוטנציאל מסוים אך במהלך אירועי החיים האלמנטים משתלטים אחד על השני כהגנה, לכן אחד יכול להיות פסיבי והשני אקטיבי. כל כאב או מחלה מרמזים על קונפליקט בין שלושת המימדים: רוחני, רגשי ופיזי. באבחון ניתן לבדוק מה האלמנט הדומיננטי והאם אלמנט זה מקבל את המקום שלו. מה חוסם אותנו או מניע אותנו להגשים את עצמנו. אחד הדברים החשובים בטיפול הוא חיבור האדם לעצמו, הקשבה לגוף והגברת המודעות.
 
שילוב בקוסמטיקה
 
עד כאן טעימה מהרפלקסולוגיה, וכל זה למה?
אני כרפלקסולוגית וכקוסמטיקאית משלבת בין שניהם במהלך טיפול. כשלקוחה שוכבת עם תכשיר על הפנים זה המקום שאני מתייחסת לכפות רגליה. לצורך העניין לא חייבים להיות רפלקסולוגים כדי לשלב עיסוי מפנק ונעים בכף הרגל. עצם המגע שלנו בשילוב קרם או שמן עושים את העבודה, העיסוי אמור להיות עדין ומלטף .
"שמתי לב שגם אנשים שטוענים שהכל נקבע מראש ואין שום דבר שאנחנו יכולים לעשות כדי לשנות את זה, מסתכלים לפני שהם חוצים את הכביש..." (סטיבן הוקינג)
 
 
 
רותי אבירם קוסמטיקאית פרא - רפואית ורפלקסולוגית בכירה
אילוסטרציה: SignElements
 
קראתם ונהניתם? פרגנו לנו בשיתוף או בלייק!


__________________________________________________________________________________________________________________________


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!

 
אימייל *
שם מלא *
טלפון נייד *

 

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים