סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של קוסמטיקה >> לפני ואחרי ניתוח פלסטי
 
שימור העור והתוויות טיפוליות לנעורי נצח, לפני ואחרי פרוצדורות פולשניות


שולי רודריג
 
מעגל  "הצרכניות" לפעולות פולשניות הולך  וגדל. התחום שהיה שמור לנשים "בוגרות" ובעלות אמצעים כספיים פרץ את גבולות המעמד החברתי. הגיל הכרונולוגי הולך ויורד ומסתבר כי כשיעילות הטיפול גבוהה יותר, תיווצר אפשרות לתופעות לוואי בלתי נעימות, לעיתים מחוסר יידע או אינפורמציה ,שאינה מדויקת. הטיפולים האסתטיים כמו: הזרקות, חומרי מילוי קבועים או זמניים, פילינגים עמוקים ובינוניים, באלחוש או בהרדמה כללית , ניתוחים פלסטיים. או שימוש בתכשירים קליניים, כל אלה דורשים זמן החלמה ושיקום וייעשו ע"י רופאים מדיציניים בלבד. על הקוסמטיקאית לכוון להדריך ולטפל בדרך הבטוחה האחראית והנבונה ביותר, לשמר ולהכין את עור הפנים לפרוצדורה שנבחרה.
ישנם " אינטרסנטים" כאלו ואחרים הסוברים  כי טיפולים אינטנסיביים , המתחילים מגילאי ה-25 ואילך, ישמרו את חזות עורך " לנטול קמטים". ואכן, יש צדק יחסי רב בסוברים כך.
בגיל צעיר כשאיכות העור "עדיין" נסבלת, כל תוצאה של הזרקה או ניתוח פלסטי באזור הפנים או הגוף ייראה טוב יותר, היות ואיכות העור עדיין גמישה ותקינה, וכאשר העור אלסטי, גמיש, ונטול כתמים או קמטים עמוקים - הפציינטית תהיה שבעת רצון מהזרקת המילוי הנקודתית, או לחילופין   "הפרוצדורה" "הטבעית" הקטנה- "הקרויה" – להרגישה טובה. אך, כשאיכות העור גרועה, עם נראות מוזנחת ומיובשת, פיגמנטטיבית קומודונית עם נראות מבוגרת, שאינה תואמת את הנראות המבוגרת, שאינה תואמת התוצאות מול גילה הכרונולוגי – מול הציפיות תהיינה אכזבות. איכות עור הפציינטית נמדדת כמו איכותו של בד גרוע או משובח ממנו מתחיל האומן לתפור או למתוח כדי להתאימו לגוף או לפני הלקוח. עור מקומט מאוד, מחוסר טיפול, או הזנחה עם תירוצים, יראה מוצלח פחות בכל פרוצדורה אשר תבחר, מאשר עור מטופל ומתוחזק במלוא תשומת הכיס. 
 
לפני פרוצדורות ניתוחיות או הזרקות למיניהן, חובה לעדכן את הרופא המטפל, על מצב הבריאותי הכללי, תוך פרוט מחלות עבר הווה, אשפוזים או מחלות הדורשות איזון תרופתי. חוסר איזון "פיסיולוגי" או " מנטלי" או הסתרת מידע רפואי חשוב עלול לסכן את הפציינטית, ולגרום לתופעות לוואי בלתי צפויות. תרופות מדללות דם, או תוספי מזון שונים, עשויים לגרום לדימומים בלתי צפויים, לאחר פעולת ההזרקה או בכל התערבות כירורגית.
לפני ניתוח פלסטי
1. הימנעות מעישון ומשתיית אלכוהול. משקאות אלכוהוליים תורמים להמרצת מחזור הדם לפיכך- קיימת סכנה לאדמומיות ייתר או בצקות. ההימנעות הינה חובה , לפני ואחר כל פרוצדורה. העישון ידוע כפרזיט של ויטמין C. המרכיב המרכזי ביצירתו סיבי הקולגן. כך שעישון ואלכוהול שניהם תורמים להאטה בכל ריפוי או שיקום עור.
2. הימנעי מעיסוי האזור המוזרק, מצב העלול לפזר את חומר המילוי ולהשפיע על שרירים אחרים באזור הפנים או באזור טיפול אחר. ההימנעות היא לפחות למשך הימים הראשונים (במצבים של בוטקס או חומרי מילוי אחרים).
3. יש לדחות פעילות ספורטיבית כאלו ואחרות היות ובכל פעולה שכזו ישנה האצה בקצב הלב ובאספקת דם מוגברת. החשש הינו מנפיחויות ובצקות מיותרים.
4. הימנעות מחשיפה לשמש, על מנת למנוע הרחבת כל דם, ובכלל זה , משנה זהירות עם כל חשיפה ללא הגנה. דבר הגורם להאצת הזדקנות העור ולהופעת כתמים וגידולי סרק. 
5. הסרת שיער ב-IPL  או לייזר לפחות שבועיים לאחר ההזרקות.
6. לאחר הזרקת חומרים סינטטיים, זמניים או קבועים לפחות חודש. החומר עלול לנדוד.
לאחר פילינג , אין להיחשף לשמש או לכל שיזוף מלאכותי בכל רמה למשך מספר שבועות.
חובה במריחת חסם קרינה. יש להפוך הרגל מריחת חסם שמש, להרגל קבוע בכל ימות השנה. רצוי ללחח את עור הפנים בתכשיר המכיל: חומצה הילרונית, סקוולאן, נוגדי חימצון, אלפא ליפואית וחומצות שומן חיוניות. לאחר כחודש לחזור לשימוש של תכשיר הבהרה קל ומשמר בתוספת של רטין A  במינון ובריכוז נמוך.
 
לאחר ניתוח פלסטי
יש להמתין כחודש עד  שלושה חודשים לפני תחילת טיפול קוסמטי כלשהו. הזמן לתחילת הטיפול נמדד לפי רמת רגישות העור, לאחר ספיגת הבצקת הנלוות לניתוח זה, אמטומות, או שטפי דם העלולים להיווצר. מצבה הנפשי של המטופלת יש לנקוט זהירות מירבית, ממצבי זיהום ורגישות נפשית. התכשירים שנתאים למטופלת יהיו מבוססים על נגזרות של ויטמינים, תכשירים ביומימטיים, ואנטי אינפלמטוריים. ללא בישום, ללא צבע ובעלי מרקם קליל. נצפה לעיתים להתפרצויות של סבוריאה, הרפס, פצעונים ולעיתים אף פסוריאזיס כתוצאה ממצבי לחץ פוסט טראומטיים שלפני ואחר הניתוח. 
מומלץ ביותר על תכשיר אנטי-אינפלמטורי בשם קוויאר הידרה ליפט, המורכב מחומצה אלפא-ליפואית , אסתר ויטמין  C וסקוואלן.
תכשירים לשימור תוצאות פילינגים עמוקים, ניתוחים פלסטיים והזרקות מילוי:
1. מדמי בוטוקס, בהשראת הטכניקות הרפואיות. פפטידים, המוחדרים לתוך תכשירים קוסמטיים: הקסה- פפטיד 3 המוכר בשם "ארגילרין". פוליפפטיד זה, המיוצר בטכנולוגיית ננו חודר ביעילות גבוהה לדרמיס , תורם למזעור ושימור הופעת קמטים חדשים. (חברת SR  קוסמטיקס, דאגה לתכשיר הקרוי ארגיליפט ARGILIFT    המשולב עם EGF, תכשיר התורם למתיחת עור מידית עם אפקט מצטבר ומופלא. התוויה לטיפול בשיטת הפורמסקין היא 2 טיפות משני התכשירים הנ"ל). 
2. ויטמין A, חומצה ריטינואית מצויה בתכשירים קוסמטיים, המשמשים לשיפור נראות העור, להבהרת כתמים פיגמנט יביים וטשטוש עומק הקמטים. לרטינאידים ישנם קולטנים ספציפיים בגרעין התא התורמים לתפקוד כמו בתא צעיר. נצפה לעידוד התחלקות התאים הגברת ייצור סיבי הקולגן והאלסטין. נירמול מבנה האפידרמיס, ויטמין A  הוכח ביכולתו לבטל חלקית את סימני הגיל וחלק מנזקי השמש. מומלץ להתחיל את השימוש החל מגיל 30. כשעור הפנים נמצא בתהליך של חידוש, קצב ההחלמה והתוצאה הסופית טובה במיוחד.
3. חומצות אלפא הידרוקסיות 8% ויותר, על כל נגזרותיו מסייעת ומזרזת  השלת תאי עור קרטיניים, המסת הדבק הבין תאי, למטרת חידוש שכבת האפידרמיס. רצויה גם חומצת הבטא-הידרוקסי בריכוז של 1-2%, כדי להגיע לאפקט של קילוף קל. 
4. חומצה הילרונית מגבירת מיום העור ולחותו. הירידה בכמות החומצה ההילרונית גורמת להזדקנות מואצת של עור הפנים. המטרה הינה החדרתה בכל הצורות האפשריות. הן במריחה חיצונית בצורת סרומים ,קרמים ותחליבים לחותניים והן בהזרקות או בתהליך עבודת מזוטרפיה. נצפה לשיפור אסטטי במראה העור ובטשטוש עומק הקמטים. החומצה ההילרונית תורמת לזרוז החלמת פצעים ופגיעות עור אחרות. תכשיר מבית SR קוסמטיקס הנקרא חוטי זהב נמסים+חומצה הילרונית עושים נפלאות לעור הפנים יעילותם מוכחת בעיקר לאחר כל פרוצדורה אסטטית פולשנית.
ןיטמין C:
תכשירים מועשרים בוויטמין זה בריכוז הנכון מסייעים לשזירה ולעיבוי  של סיבי קולגן ואלסטין בעור המתבגר. הוויטמין ידוע כנוגד חמצון רב עוצמה. מעולה להפחתת דלקות בעור, תורם להפחתת כתמי עור פיגמנטטיביים ותורם לנראות בריאה וצעירה של עור הפנים. ישנם נגזרות שונות של הוויטמין כשריכוז הוויטמין שבתכשיר נקבעים עפ"י רמת יציבותם וריכוזם. כהכללה  ויטמין זה לעיתים מהווה חלופה לוויטמין A. 
תוספי תזונה אליהם יש להתייחס רק לפי הצורך ובהמלצת הרופא המוסמך:
ישנם תוספי תזונה אשר הוכחו במחקרים קליניים כתורמי נראות עור הפנים. חומצות שומן מסוג אומגה 3 המופקים משמן דגי הים הצפוני  ויטמין E המומלץ לנשים בגיל המעבר או הבלות, כששתי "הסיסמאות" הנ"ל גורמות לי "תדיר" לזעזוע מוחי. ויטמין C תורם להפחתת נזקים של רדיקלים חופשיים. 
שיטת הטיפול האהובה עליי ביותר, והתופסת תאוצה רבת משתתפים היא המזותרפיה. ועל כך – באחת מכתבותי הבאות.
 
 
אילוסטרציה: אימג' בנק ישראל
 
קראתם ונהניתם? פרגנו לנו בשיתוף או בלייק!


__________________________________________________________________________________________________________________________


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!

 
אימייל *
שם מלא *
טלפון נייד *

 

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים