סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים

______________________
______________________

 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של סרטונים >> פיסול פנים בהתאמה אישית
 ד"ר כהן שרית, מומחית לכירורגיה פלסטית

ניתוח מתיחת פנים הוא הפתרון האופטימלי לפיסול והצערת פנים.כיום קיים מגוון רב של טכניקות כירורגיות כאשר המכנה המשותף לכולם הינו הדוק של רקמת החבור העוטפת את שרירי הפנים והסרה של עודפי עור כלומר טיפול בצניחת הרקמות והעודף העורי הקיימים עם הגיל.השוני מתבטא במניפולציה הכירורגית המתבצעת בשכבת הSMAS ,שכבה המצויה מתחת לעור ועוטפת את שרירי הפנים:לדוגמא-קפול שכבת ה SMAS , הסרה חלקית שלה או הפרדה והזזה שלה אל מאחורי האוזן וכן בכוון כלומר וקטור ההרמה-האם עליון או צידי.

בעידן של רפואה מותאמת אישית וע"מ להשיג תוצאה אסתטית טבעית הרמונית ופרופורציונלית חשובה התאמה של הניתוח לתסמיני ההתבגרות הפרטניים של המטופל.

התכנון הניתוחי יתבצע לאחר בדיקה פיזיקלית ולאחר עיון במבנה הפנים של המטופל בשנות ה20-30 שלו.חמישה פרמטרים עיקריים חשובים לתכנון אופטימלי של ניתוח פיסול פנים:

הפרמטר העיקרי הוא כוון הצניחה הפרטני.הדוק רקמות הפנים מתבצע בוקטור הופכי לקווי הצניחה.במטופלים עם צניחת רקמות כלפי מטה לכיוון הלסת היוצרת מעין מראה בולדוג ומלאות בצידי הסנטר ההרמה תתבצע בוקטור עליון כלפי מעלה כדי להרים ולפסל את הלחי ולהגדיר את קו הלסת.במטופלים עם צניחת רקמות לכיוון מרכז הפנים המתבטאת בקפלי עור בין האף והפה ההרמה תתבצע בוקטור הנוגד את הצניחה כלומר כיוון משופע עליון וצידי.

פרמטר שני הינו מיקום הצניחה. כאשר הריפיון קל ומערב את מרכז הפנים בלבד כלומר ללא מעורבות צווארית וכאשר קו הלסת חד ומוגדר ,ע"פ רוב בקבוצת גיל צעירה יחסית ,הפתרון הוא מיני מתיחת פנים או CHEEK LIFT  כלומר חתך בקדמת הפאה ובקדמת האוזן בלבד.

אולם כאשר הרפיון מתקדם ,קו הלסת לא מוגדר וקיימים עודפי עור ומלאות באזור הצוואר,הפתרון הכירורגי הוא מתיחת פנים וצוואר.החתך הניתוחי מוסווה ע"פ רוב בקדמת הפאה,קדמת האפרכסת,אל תוך החלק המרכזי של האוזן  חובק את התנוך מתמשך לקפל מאחורי האפרכסת ולתוך קו שיער אחורי.במקרים של צבר שומן צווארי מתבצעת שאיבת שומן. במידה וקיימים מיתרים אורכיים בצוואר מתבצע הידוק שרירי הצוואר במרכז הצוואר בצורת ערסל דרך חתך תת סנטרי במשולב עם הדוק צידי של שרירי הצוואר.כך ניתן להקנות מראה פנים אסתטי טבעי וצעיר יותר.

פעמים רבות קיימת הסתייגות מניתוח פנים מלא לאלו נאמר שפתרון חלקי לבעיית צניחה מתקדמת יתן מענה תת אופטימלי ועלול להסגיר אף יותר את הגיל.חשוב להבין כי תהליך צניחת הרקמות מתקדם עם הגיל וקיימים יחסי גומלין בין היחידות האסתטיות השונות בפנים.לפיכך ע"מ לשחזר קו מתאר צעיר יש צורך להרים ולהדק את רקמת החיבור העוטפת את שרירי הפנים והצוואר כיחידה אסתטית אחת.

לעיתים ניכרת  צניחה משמעותית בעיקר של הצוואר אולם זהו מעין קצה קרחון המעיד על צניחת היחידה האנטומית פנים וצוואר.לכן פריסה אופטימלית והדוק רקמות צנוחות תתאפשר ע"י מתיחת פנים במשולב עם צוואר בדומה לפריסת  שולי מפה משתפלים.

הפרמטר השלישי הוא רוחב הפנים. פנים רחבות מידי או צרות מידי אינם אסתטיות .פסול פנים כירורגי מאפשר התייחסות לרוחב הפנים ע"מ ליצור מראה פנים תלת מימדי צעיר ואסתטי.כך ניתן להצר פנים רחבות ע"י הסרה מבוקרת של רקמת החיבור העוטפת את שרירי הפנים.במקרים של פנים צרות וגרומות ניתן להרחיב פנים  ע"י קפול שכבת ה- SMAS  על עצמה בדומה לקיפול מפה או דף בספר ע"מ ליצור נפח ולהרחיב את הפנים.

הפרמטר הרביעי מתייחס לאורך הפנים.פנים מאורכות מתבטאות בקו לחי שטוח ומרוקן.ניתן להרים את מרכז הפנים ולהזריק שומן עצמוני ע"מ לשבור את קו המתאר המאורך ,להדגיש את קו הלחי ומרכז הפנים וליצור קו מתאר דמוי לב בצורתו.

הפרמטר האחרון הוא מרכיבי הניתוח.תהליך ההתבגרות מערב את היחידות האסתטיות השונות בפנים לדוגמא אזור הגבות הצונחות עם השנים והעינים ומתייחס לכלל רקמות הפנים-עור ,צניחת רקמות  התת עוריות ואובדן  הנפח והשומן התת עורי.ניתוח פסול פנים מתבצע ע"פ רוב במשולב עם הרמת גבות,מתיחת עפעפיים והזרקת שומן עצמוני בהתאם לצורך-למילוי עינים שקועות,פסול לחי,עיצוב שפתיים וקדום סנטר נסוג ע"מ לתת מענה לכל אותם שינויים אנטומיים הקורים לפנים עם הגיל ולאפשר הצערה משמעותית של הפנים.במקרים של איכות עור ירודה ומרקם עורי מקומטט ,ניתן לבצע שיוף עור בעזרת ליזר לאחר הניתוח לשיפור מרקם העור ואיכותו .

ניתוח מתיחת פנים מתבצע לרוב בהרדמה כללית.משך ההחלמה אינדיוידואלי ומשתנה ממטופל למטופל ובהתאם לסוג בניתוח. לאחר מיני מתיחת פנים תקופת ההחלמה  -קצרה בת מס' ימים עד שבוע,ולאחר מתיחת פנים וצוואר –בת שבוע וחצי עד שבועיים.

חשוב לציין כי ניתוח פנים אינו מבוצע במעשנים פעילים בשל סכנת הפגיעה באספקת דם והסיכוי המוגבר להופעת סיבוכים במעשנים.כמו בכל התערבות ניתוחית יתכנו סיבוכים כגון דימום,זיהום,צלקות לא אסתטיות ופגיעה עצבית אולם אילו נדירים.

לסיכום-פיסול פנים מצטיין בתפיסה תלת מימדית ומבוסס על התאמה אישית של הניתוח לתסמיני התבגרות הפרטניים בפני המטופל,כלומר בהתאמה לפרמטרים אובייקטיבים של המטופל –כוון ומיקום הצניחה,רוחב ואורך הפנים והתייחסות למכלול המרכיבים האחראיים להתבגרות הפנים.תכנון מותאם כזה מאפשר להשיג מראה פנים אסתטי ,הרמוני, צעיר יותר וטבעי.

קראתם ונהניתם? פרגנו לנו בשיתוף או בלייק!


__________________________________________________________________________________________________________________________


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!

 
אימייל *
שם מלא *
טלפון נייד *

 

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים