סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של אסתטיקה >> השינויים הטובים: כל מה שמוביל להיות חלקה בסטייל...
 
שעווה, גילוח, פינצטה ולייזר. מה שחשוב זה שנהיה חלקות, יפות ולאורך זמן.

אבי צרפתי
 
מכוני היופי ומרכזי האסתטיקה השונים מציעים לנו מידי יום מגוון מבצעים מפתים. כיצד נבחר את המקום, את המכשיר והשיטה ובכלל מה יותר כייף? אז כן, מעכשיו אפשר לקרוא לטיפולי הסרת שיער בלייזר – כייף. אם עד עכשיו חשבתם על כאבים, משחות אלחוש ומכשירי קור למיניהם שיפחיתו מעוצמת הכאב, תוכלו מעכשיו ליהנות מטיפולי לייזר ומתוצאה ארוכת טווח ללא כאב. אם חשבתם על השעות הרבות שעליכם להשקיע בג'אנגלינג שבין השעווה לגב התחתון, הידיים ובית השחי, כיום ניתן להסיר שיער בלייזר ברוגע ובנחת ולהרגיש בדיוק כמו לאחר טיפול פדיקור מפנק.
האם ניתן לעצב את הגבות באמצעות לייזר? כן. מכשירי הלייזר המתקדמים כיום מציעים לרוב שתי ידיות שונות, כאשר האחת משמשת לטיפול בגוף בשטחים גדולים יותר והשנייה לטיפול באזורים הקטנים. השימוש בידית הקטנה מסייע בעיצוב גבות לנשים וגברים כמו גם להסרת שיער ממוקד באזורי הפנים. ידית זו חזקה בעוצמתה מהידית הרחבה ומחייבת הכשרה מקצועית מתאימה.
הסרת שיער בשעווה תפחית את כמות השיער עם הזמן? לא נכון. באם נשווה טיפולי הסרת שיער בשעווה לגילוח אכן ניתן לומר כי במקרה הראשון השערה מתעוררת לחיים בשלב מאוחר יותר ותהליך הצמיחה הולך ופוחת עם השנים כתוצאה מהתבגרות והידללות השיער בגוף. יחד עם זאת, טיפולי הסרת שיער בלייזר לעומת שעווה הינם טיפולים המאפשרים הסרה של אחוזים גבהים מכמות השיער בגוף בפרק זמן קצר, כך שלאורך השנים ניתן ליהנות מגוף חלק עוד לפני גיל 50. טיפולי שעווה הפכו להיסטוריה וכיום מעט מאוד נשים או נערות בוחרות בשיטה זו אלא במקרים בהם מעוניינים להסיר שיער בהיר או לבן. מדובר בטיפול "מלכלך" ומסורבל יותר, כואב וארוך לעומת טיפול לייזר ברגליים לדוגמה שלוקח לכל היותר 20 דקות. לאחר טיפול שעווה חייבים להתקלח ולהזין את העור בלחות בשל הקילוף. בטיפול לייזר אפשר פשוט להתלבש ולצאת.
הסרת שיער בלייזר ע"י רופא בלבד? לא נכון. החל ממאי 2012 הוציא משרד הבריאות הנחייה חדשה המפשרת גם לקוסמטיקאיות לבצע טיפולי הסרת שיער בלייזר תוך הגבלת אנרגיית הלייזר ל- 10 ג'אול לסנטימטר רבוע. מרבית מכשירי הלייזר הפועלים כיום בשוק עובדים על ארגיה גבוהה מזו ועל כן מחייבים פיקוח רפואי. לעומתם, מכשירי הלייזר הפועלים בטכנולוגית הוואקום אינם מצריכים כאמור שימוש באנרגיות גבוהות כן ניתן לבצעם גם במכוני קוסמטיקה. מכשיר הלייזר בשילוב טכנולוגית הוואקום עובד באנרגיות נמוכות מבלי לפגוע ביעילות הטיפול, אלא להיפך. טכנולוגיית זו עושה מתיחה של העור ובכך מקטינה את ריכוז המלנין המתחרה על אנרגיית הלייזר. כמו כן, יוצרת תהליך של פינוי הדם לרגע מכלי הדם הנחשבים אף הם ל"בולעני אנרגיה" ובכך פוגעת ישירות בשורש השערה מבלי "להתבזבז" בדרך על כלי הדם, שכבות העור ועוד.
נעמי אילוק, בעלת מרכז קוסמטיקה והסרת שיער בלייזר מספרת כי נשים רבות מעדיפות לבצע טיפולים אלו דווקא אצל הקוסמטיקאית, במקום שקט ואינטימי שאותו הן מכירות שנים, דרך משפחה או חברה טובה. הפנייה למרכזים אסתטיים גדולים לרוב מצריכה נסיעה, מפגש עם מטפלים חדשים ולא מוכרים והתנהלות יותר רשמית ופחות אישית. מדובר בבחירה אישית של כל אחד ואחת, אולם הטיפול הוא זהה. מכוני קוסמטיקה רבים מחזיקים כיום במכשור לייזר יעיל מתקדם לא פחות והבחירה כאמור בידי הלקוח.
טיפול לייזר נמשך זמן רב? לא נכון. תחום הסרת שיער בלייזר עבר תהפוכות בשנים האחרונות. לנוכח הביקוש הרב והצלחת הטיפול, הטכנולוגיות הלכו והשתפרו עם השנים ומשך זמן הטיפול הלך והתקצר. טיפול ברגליים שלקח עד כה 40 דקות לוקח כיום כ- 15 דקות בלבד. כיום, מוצעים בשוק מכשירי לייזר בעלי ידית רחבה המכסה שטח טיפול גדול יותר. השימוש בידית לייזר קטנה משמש להסרת שיער משטחים מצומצמים וממוקדים בלבד, כגון: שפם, גבות,  אוזניים  לגבר וכדומה. כמו כן, יש לציין כי פיתוחים אלו השפיעו כמובן על תוצאות הטיפול אותם ניתן לראות תוך מספר טיפולים ללא צורך בטיפול ארוך טווח. ממוצע הטיפולים הנדרשים כיום לקבלת תוצאה עומד על כ- 10 טיפולים באזורי הגוף, כאשר טיפול זה מתבצע אחת לחודשיים. בסיום התהליך ישנה הסרה של מרבית השיער מהגוף ללא צורך בטיפולי שימור וללא צמיחה חוזרת של שיערות שהוסרו.
טיפול בלייזר מחייב מריחת חומר אלחוש וקירור העור במקביל:  לא נכון. חשוב לדעת כי אנרגיית הלייזר עובדת על המלנין המצוי בעור, בשורש השערה ובשערה עצמה. בגוף האדם כרומופורים (תאי מלנין) נוספים, כגון: אוקסי המוגלובין שקולטים גם הם את האנרגיה באזור ובולעים אותה. מכאן, הצורך באנרגיה גבוהה במכשירים הישנים הלוקחים בחשבון "בזבוז אנרגיה" שהולכת לאיבוד בעור, בשערה ובכלי הדם עוד לפני שהגיעה להרס שורש השערה.  כיום, ישנם מכשירי הסרת שיער המשלבים טכנולוגיית וואקום העושה שימוש באנרגיות מדויקות המגיעות ישירות לשורש השערה. הוואקום מבטיח ניצול של אנרגיה מקסימלית, מפחית את הסיכוי לפגיעה בעור  ומעלה את בטיחות הטיפול. זאת הסיבה לכך שאין צורך בשימוש במשחות אלחוש, מערכת קירור או השגחת רופא. 
אם כן, אפשר לקרוא לזה סטייל?
בהחלט כן! נשים רבות שעברו טיפולי הסרת שיער בלייזר מעידות על הגשמת חלום. שיער בגוף מהווה מטרד אסתטי לא פשוט והטיפול בו לרוב לא נעים. הטיפול בלייזר הוא קצר, נקי ולאחר מספר את פשוט חלקה וההתעסקות מאחורייך. 
לסיכום, לא משנה איזה שיטה תבחרו, חשוב שתבחרו את המקום הנכון ואיש המקצוע עימו תרגישו נוח ובטוח. מקום אליו תוכלו לפנות בכל זמן עם שאלות ולקבל מענה הולם ואישי, מרכז בעל שם וותק הנוהג לרכוש מכשור מתקדם ולחדשו עם השנים.
חשוב שתדעו כי תחום מכשירי הסרת שיער בלייזר מתפתח מידי יום וחשוב לא פחות מהמקום, לבדוק את סוג המכשיר עימו עובדים ולקרוא ברשת אודות היצרן והטכנולוגיה. 
 
 
נכתב בעזרתו המקצועית של אבי צרפתי מנכ"ל ספקטרו מד טכנולוגיות.
משווקת בלעדית של חברת Lumenis  העולמית.

פרסם כאן מודעת לוח חינם!
הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי! 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים