סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של אסתטיקה >> אתה מטרוסקסואל? יצאת גבר!
 
מי אמר שקרם עיניים, תרחיץ פנים וסרום הם נחלתם של הנשים בלבד?  לאחרונה נראה שהגברים הבינו סופסוף מה שנשים תמיד ידעו: טיפוח עצמי עושה טוב לגוף וגם לנשמה.
התמונה באדיבות הברבור
ניר אופיר

מייבלין ניו יורק

הומברס

חלאבין

סזאר
"תזהה מטרוסקסואל ברגע שתמצא עצמך מתבונן באחד. כי אם אתה טורח להתבונן במישהו, הוא קרוב לוודאי מטרוסקסואל", כתב מרק סימפסון במגזין המקוון "סלון" ביולי 2002, בכתבה שהגדירה את תופעת הגבר המטרוסקסואל תוך שעסקה בדמותו של כדורגלן העל דיוויד בקהאם - האייקון המטרוסקסואלי הראשון.
בהגדרתו הרחבה יותר הגבר המטרוסקסואל הוא צעיר סטרייט עם הרבה כסף לבזבז, שגר בעיר או בקרבתה כי הוא צריך להיות קרוב לחנויות, המספרות, מכוני הכושר, המסעדות והברים שהוא פוקד; הוא נרקיס עירוני שגנדרנותו, החשובה לו מאין כמותה, הוא תוצאה של שקידה וטיפוח קפדני של מפעל חייו, כלומר גופו, על עורו, שיערו, שריריו, מזונו ומלבושיו. כדי לדעת אם הינך מטרוסקסואל אתה מוזמן אפוא לשאול את עצמך אם אתה יודע מהם "קומודונים" ואם אתה נוהג ללכת בסנדלים. אם התשובה הראשונה היא כן והשנייה לא, רוב הסיכויים שאתה אכן "מטרו". 
ענת בקר, מנהלת "הברבור"- המרכז לקוסמטיקה מדעית, סבורה כי לפרסום הייתה יד רבה בהולדתו של הגבר החדש. "זו לא המצאה פיקטיווית כי צרכן פיקטיווי לא קונה - וממחקרי שוק מתברר שיש יותר ויותר קונים למוצרי טיפוח ייעודים לגבר. העובדה שהמפרסמים ממשיכים לפנות אל אותו פלח שוק חדש, ומגדילים את כמות הפרסומות המופנות אליו, מוכיחה שיש אמת מאחורי הפרסום. המטרוסקסואל חי ובועט - גם בעולם הדימויים המוחצן של התקשורת אבל גם במכוני הכושר, במסעדות היוקרה וכמובן אצלנו הקוסמטיקאיות". לאט אבל בטוח, הגבר הישראלי מתעדכן. הוא מתחיל להתעניין לא רק במשקפי שמש, שעונים, פריטי לבוש ואביזרי אופנה - אלא גם במוצרי טיפוח ופרוצדורות אסתטיות, שנחשבו עד לא מזמן לנשיים. הרבה חברות שבעבר לא פרסמו לגברים עושות זאת כעת, והיום כמעט ואין חברה או מותג שאינם מייצרים, לצד מוצרי הטיפוח הנשיים, גם מוצרים לגבר. כך למשל רשת "ללין" השיקה ערכת וומנייזר הכוללת  קצף גילוח, אפטרשייב באלם, קרם לחות  ושמפו-ג'ל רחצה והמותג שבבעלותו של ד"ר קליין מציע קרם הגנה ייחודי לגבר בעל מקדם הגנה SPF 40.
 
חלק זה יפה
בשנים האחרונות ניתן לראות עלייה בפנייה של גברים לטיפולים האסתטיים. אם פעם גברים גילו עניין רק בכדורגל, שהרי יותר ויותר מהם מגלים עניין בהופעה החיצונית ופונים אפילו לטיפולי הסרת שיער. הסרת שיער נחשבת לחלוצת הטיפולים בקרב גברברים צעירים ושעירים, והמגמה ממשיכה לצמוח. ממרכזי הטיפוח השונים מדווחים כי בשנים האחרונות ניכרת עלייה משמעותית באחוזי הגברים המטופלים בהסרת שיער בלייזר וכי אחוז הגברים הפונים לטיפול זה מתקרב בצעדי ענק לאחוזי הנשים המטפלות בהסרת שיער. 
 
אל תקרא לי לבן
שיער לבן הוא חלק בלתי נפרד מתהליך ההתבגרות. אולם בעוד שגברים מכסיפים נתפסו בחברה המסורתית כסמל לתבונה וניסיון חיים, הרי שהשיער העכשווי מתקשר להזדקנות וחוסר טיפוח. בעידן שמקדש את הנעורים, אין פלא שרבים מבעלי השיער הלבן לא משלימים עם המראה שמזוהה עם התבגרות והזדקנות, ומסווים אותו בעזרתה של תעשיית הצבע. שוק הצבע לשיער מציע כיום לבעלי שיער לבן מגוון רחב של תכשירי צביעה מתקדמים וגברים רבים הניחנים בשיער שיבה מעדיפים לפקוד את המספרות ולבצע שטיפה מיוחדת המחזירה את השיער האפור להדרו, ומורידה ממנו את הצהבהבות שנגרמת על ידי נזקי השמש והסביבה, או לחילופין לצבוע את שערם בבית בתכשירים דוגמת Men Perfect מבית שוורצקופף. מעצב שיער גדי עמר לוולה פרופשיונלס: "בעקבות המהפכה המינית שהתחוללה וממשיכה להתחולל בעולם,  הגבר הישראלי החל לדרוש ולרצות את אותם השירותים לה זוכה האישה בהגיעה לסלון מעצב השיער כמו : צבע, תספורת, גוונים, החלקה יפנית, מניקור ופדיקור, טיפולים קוסמטיים, עיצוב גבות והיד עוד נטויה. הגבר המטרוסקסואל משקיע בעצמו ובטיפוח אישי הרבה יותר מבעבר, הדבר בא לידי ביטוי בביקורים תכופים יותר אצל מעצב השיער ובחיפוש הערך המוסף. אין ספק שכיום הפערים בין גברים לנשים בתחום הטיפוח הולכים ומצטמצמים, הדרישות והציפיות דומות ומבחינת מעצבי השיער כמעט ואין הבדל בשירות הניתן לגברים ונשים".
 
דליל ורע לו
אגב, גם ענף תוספות שיער הופך פופולארי יותר בקרב גברים. תוספות השיער הן עסק יקר ובדרך כלל גם מעייף: הלחמה, הדבקה, שזירה, תפירה, חרוזים או קליפסים: מגוון חיבורי תוספות השיער שממלאות את השיער הדליל ומאריכות אותו.  יודע כל איש עברי (וגם הנוכרי) כי למראה השיער שלו יש השפעה רבה על המראה הכללי, וכפועל יוצא וישיר - גם על ההרגשה. לכן, באופן טבעי, אצל גברים אשר סובלים מאבדן שערם או מתופעות של דלילות שיער, נרשמת ירידה משמעותית בביטחונם העצמי, וחמור מכך, איכות חייהם נפגעת. תוספות השיער בהיבט זה יכולות בהחלט להפוך למזור עבורם. 
 
הקרחת הלוהטת
גם אם אין עדיין פתרון לנשירת שיער אצל גברים, לאחרונה רבים הסובלים ממנה החלו לגלח את הראש. בתחילת שנות ה-80 נולד בארצות הברית המודל של התגלחת המלאה בראש הגברי. בתחילה היה זה הכדורסלן מייקל ג'ורדן ואחריו מראה הראש המגולח כבר התפשט במהרה ברחבי העולם. אם ההתקרחות נתפסה בעבר כסימן לגיל מבוגר, כיום, צעירים רבים "מגדלים" קרחות בגאון. מרגע שתגלחת הראש הפכה אופנתית, הבינו הגברים את היתרונות הרבים הטמונים בה: אין סיכוי שהשיער ילבין, אין בעיה של שיער רטוב אחרי המקלחת, לא צריך לשלם לספר, אין בעיה של שיער מעוך משינה וכמובן שאין חשש להידבקות בכינים. עם זאת, יש גם חסרונות למשל  הסיכוי הרב לחטוף בקיץ כווייה מוזרה מהשמש במרכזה של הפדחת. בהתאמה לכך  הושקו תכשירים הגנה ייעודיים לקרחת. המותג לייף מבית סופר פארם השיק מוצר היפואלרגני בעל ניחוח עדין המיועד לשימוש יומיומי שפותח במיוחד בכדי להתאים למריחה על הראש וסבוקלם מציעה קרם הגנה לקרקפת 28 SPF. 
 
שמתי לי פודרה
מעצב העל מייקל בסטיאן, הצליח למתוח את הגבולות בשבוע האופנה האחרון בתצוגת האופנה שלו שם צעדו גברים מאופרים בתמרוקי המותג מייבלין ניו-יורק. את ההשראה למראה האיפור האפל והחשוך שאב בסטיאן מעבודתו המופנמת ולפעמים מוזרה של הצייר האמריקאי המפורסם - אנדרו וויאט. מראה האיפור מזכיר את ההרואין שיק וכולל גוון חום אפרפר על העפעף ובקו הריסים התחתונות, ותוספת של אייליינר שחור בקו הריסים התחתונות. מה שמעניק לדוגמנים הבעת הרהור ומעט רוגז. טאצ' של צללית בהירה מעל השפה העליונה יצר אשליה של אור, כאילו שהוא הולך לאורך טיילת אפלולית כשפנס רחוב מאיר מעליו.  אך בסטיאן אינו הראשון שאיפר גברים, עשה זאת הרבה לפניו מעצב אופנת העל ז'אן פול גוטיה אשר קולקציית ריחות הבישום ובקבוקי הבושם לגברים הגיעה לשיאה בהשקת קו איפור המיועד למין הגברי הכולל פודרה שקופה, עיפרון שחור ומסקרה. 
איפור לגבר? ובכן מדובר במגמה עולמית. בחמש השנים האחרונות בלבד הייתה עלייה של 30% במכירות מוצרי הטיפוח לגברים בארה"ב ובאירופה, מעריכים בתעשיית הקוסמטיקה, והגידול המשמעותי ניכר יותר בתחומים שאינם "בסיסיים" (דאודורנטים, סבונים ובשמים), אלא דווקא בתכשירי הטיפוח, כמו תחליבי לחות, מקלוני לחות לשפתיים, מוצרים לקרצוף העור, ואף במוצרים "מתמחים" כדוגמת מוצרים נגד קמטים, קרם לעיניים, קרם הזנה וג'ל רענון. בהתאם לכך מתרבים גם על המדף בישראל תכשירי איפור, ביניהם תוחמי עיניים, קונסילרים, וגלוסים לשפתיים לצד סדרות טיפוח ייעודיות לגבר. דוגמאות נוספות: מותג התמרוקים הישראלי CHIC  אשר השיק את סדרת "סזאר" הפונה לגבר החדש וכוללת מגוון רב של מוצרי טיפוח לפני ולאחר הגילוח, "חלאבין" המציעה שפע תמרוקים לגברים, ממגוון סדרות דאודורנטים נטולי אלכוהול דרך בשמים ותחליבי גוף וכך גם הסדרה הגברית של המותג ג'ויה מעבדות הכוללת  שמפו וקרם גוף בניחוח זהה.
 
וגם קצת קרם
גורם  המשפיע על ההתעסקות הגברית בגוף הוא הפופולאריות של תחום האנטי-אייג'ינג. אנשים רוצים להיראות צעירים יותר. השלב המתבקש בהשגת המראה הגברי המושלם הוא ברור מאליו. טיפוח גברי!. "בואו נודה על האמת, שגרת טיפוח של עור הפנים נחשבה מאז ומתמיד לעניין של נשים. אבל ייתכן מאוד שדווקא העור הגברי זקוק יותר לטיפוח. הביו-כימיה של הגברים מבוססת על אנדרוגנים (הורמון גברי) בשיעור יחסי גבוה יותר. לגברים יש יותר בלוטות המייצרות חלב, עורם חזק ושמנוני יותר מזה של נשים, ואם לא די בזה, הרי ששיער הפנים הנוקשה משמש כאמצעי מוליך לשמנוניות שמפיקות נקבוביות העור, מה שמוביל בסופו של דבר למראה עור בעל ברק שמנוני. וזה עוד לפני שהבאנו בחשבון את כל הבעיות שעלול לגרום הגילוח היומיומי: קילופי עור, יובש, אדמומית, גירוי, פצעונים ושערות שנלכדו מתחת לעור הם מנת חלקם של הגברים.  בעיות אלו מצריכות פתרונות ספציפיים המצמצמים את התופעות ומסייעים למנוע אותן מלכתחילה", אומרת דפנה קינקס, מנהלת הדרכה, קליניק ישראל. 
" זה כבר לא סוד. לגברים של היום איכפת מההופעה שלהם והם מעוניינים בחזות מטופחת ורעננה, ממש כמונו הנשים. טיפולים מהירים בחיי היומיום משאירים את העור רענן ומלא ברק. אך כדי להשיג את המקסימום מהטיפול חשוב להתייחס לסידור הגבות וסילוק שיערות מיותרות בפנים שאינן אסתטיות לעין. כל אלה עוזרים בהשגת המראה המתוחכם שהגבר מעוניין בו. למדתי שגברים היוצאים מטיפול פנים, בניגוד לרוב הנשים, אינם אוהבים שהסביבה תחוש שעברו טיפול שכזה ולכן הם אינם מעוניינים בעקבות של שומן או ריח. לכן, ישנם טיפולים ייעודים שיתאימו להם אומרת מרים זהבי, נשיאת חברת הקוסמטיקה כריסטינה ובאותה הנשימה ממליצה לכם להשתמש באופן שבועי במריחת מסיכה המבוססת על אצות. "מניסיוני, למדתי שגברים היוצאים מטיפול פנים, בניגוד לרוב הנשים, אינם אוהבים שהסביבה תחוש שעברו טיפול שכזה ולכן הם אינם מעוניינים בעקבות של שומן או ריח. לכן, מסיכת אצות מתאימה להם במיוחד. המסכה, מותחת את העור וגם מצננת אותו".

פרסם כאן מודעת לוח חינם!
הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי! 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים