סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של קוסמטיקה >> הקדימי תרופה לזריקה
 
הכנה ותמיכה לפני ניתוחים פלסטיים או הזרקות - איך לתת לעור להזדקן בכבוד
 
שולי הראל-רודריג
 
ההתבגרות העורית שלנו, מה שנקרא "ההזדקנות בכבוד?" הינו תהליך ביולוגי ידוע וצפוי מראש.
הגורמים והתורמים לכך הינם חיצוניים ברובם ופנימיים במהותם. והנזקים אכן מתקיימים בשכבות השונות של העור.
מגוון הפתרונות התורמים לשינוי ולשיפור במרקם העור כדי להראות טוב יותר חייב להתחיל מתהליך ראשוני בבית ומתהליך קוסמטי טיפולי מובנה, לעיתים ההמשך יתמוך בתהליך כירורגי שנבחר, כגון: הזרקות מילוי לשינוי מיידי ואו התערבות כירורגית ניתוחית לשיפור ארוך טווח. אפשרויות נוספות לשיפור – פילינגים מגוונים בדרגות שונות לקילוף והצערת העור וטיפול בפגמי עור שונים.
ידוע לכם בוודאי ונסמך מהרצאות המרובות בתחום זה ה"כואב" לרובנו - כי ההצעות לפתרונות הינם זמניים, אלא אם כן האחריות והמודעות לשמירת ההישגים תהייה מלווה בתהליך יום יומי המבוסס על תחזוקת בריאות העור, בריאות הגוף ובריאות הנפש.
 
תחזוקה שוטפת
 
ולמה כוונתי?
1. הבריאות הבסיסית דהיינו: שלילת מצבים של מחלות או ליקויי גוף מסוימים שאינם מטופלים או מאובחנים כראוי, כגון - השמנת יתר התורמת ללחץ דם גבוהה, בצקת עורית או נפילה עורית ואטרופיה כללית לאחר הרזיה דרסטית שאינה נכונה. הרי ידוע לכולן כי עור פניה של אישה מלאת גוף יהיה תפוח ומתוח יותר כי "מה שנראה מכאן- אך לא נראה משם", כך שלפני כל פעולה קוסמדיקאלית אסטטית חודרנית דהיינו, הערכות לניתוחים פלסטיים, טיפולי מזוטרפיה, פילינגים התורמים גם למתיחת עור קלה, רצוי לשמור על משקל יציב כדי שהתוצאות המיוחלות אכן יתוחזקו וישמרו למשך זמן ארוך.
2. עישון מסיבי - אקטיבי, אשר גורם להאטת תהליך כל ריפוי או שיקום דלקתי ומגדיל את אחוז הסיבוכים שעלולים לקרות בפרוצדורות פולשניות הוכח כי יכולתם של מרכיבי התאים הפיברובלסטיים שתורמים להחלמת הפצע , יורדת ומשבשת את החלמת הצלקת הניתוחית. מומלץ ליטול ויטמין סי לפני כל פעולה ניתוחית. זכרי, העישון פוגע גם בתווך הארוך, ביכולתן של כדוריות הדם להעביר חמצן לרקמות. אצל מעשנים קבועים נצפה להזדקנות מוקדמת של עור הפנים. נצפה בשינוי גוון העור והזדקנות מוקדמת ומואצת.
3. שמש: האויב המוכח ביותר להזדקנות מהירה ומסוכנת של עור הפנים. מחקרים קליניים רבים מוכיחים – ולא אלאה אתכם בנושא ידוע או לא תמיד מיושם (כי הרי חופי הים מלאים וכרגיל במשתזפים שאוזניהם ערלות). כ- 80% מהנראות של כל אזור חשוף, מזדקן- מתקמט טרם עת. הנזק שנגרם לסיבי העור, קולגן ואלסטין, ה- DNA של תאי העור, שהוא אחד מסממני הקוד הגנטי שלנו להזדקנות כללית, נפגעים וניזוקים בכל הצורות האפשריות האחרות, כולל גידולי עור ברמות שונות עד למסוכנות.
4. אכילה נכונה - מומלץ כדרך חיים, ובעיקר תוך שימת לב מיוחדת וממוקדת, לפני כל פרוצדורה טיפולית. ירקות ופירות המכילים ויטמין A, שבנגזרותיו אנו משתמשים בתכשירים קליניים וקוסמטיים הידועים כרטין A, ומשפחת הרטינולים בקוסמטיקה, שתכונותיהם דומות לאלו שבמזוננו. גזר, בטטה, משמש, ירקות עליים, מזונות המכילים ויטמין C – הידוע כנוגד חימצון חזק, התומך במניעת נזקי רדיקאליים חופשיים, האשמים בחלק מההזדקנות העורית שלנו. אלה מצויים בפירות הדר, קיווי, פלפל אדום, כרוב, עגבניהועוד.  אומגה 3- פטנט ידוע של אכילת דגים מוקפדת כמקור חלבון זמין לפני ארוע משמח במיוחד. העור נראה נפלא בעיקר עם אכילת דג  סלמון, טונה, הליבוט ודגים ממעמקי הים. אפשר לשלבם עם זרעי פשתן טחונים. מנסיוני הישים- הרבו באכילת דגים, זה תורם לעור להראות נפלא. חומצת השומן שבדגים – אומגה 3, מגנה על תאי העור ותורמת לשימור רקמת הקולגן. פולי סויה (אדממה), טופו, חלב טופו- שומרים על עור מוצק, מכילים כמות נכבדה של תרכובות כימיות הנקראות איזופלבונים, התומכים בהצערת העור.
5. שינה נכונה ונינוחה - תורמת ליופי פנייך ומוחך ובעוד כמה וכמה מישורים נפשיים כאלו ואחרים. "בזמן שישנת" הורמון הגדילה מופרש, כך שמתגברת יכולת הגוף, תאי העור ושאר איבריו לנוח מפעילות עוצמתית כזו או אחרת ויכולת הבנייה והחידוש העצמוני של עור הפנים מוגבר, זו גם הסיבה הנבונה לתכשירים פעילים במריחה לילית וזאת כדי ליצור שינוי מירבי טרם שנת לילה חלומית, משוחררת ובטוחה. "לפחות" בעת שאת ישנה את משתחררת ממתחים – אינך אוכלת ואולי אף יורדת מעט במשקל (מומלץ לעושי דיאטה – שינה) והעיקר, עשי לנפשך ולגופך את הנכון – הרגעי, נוחי תוך מחשבה בונה וחיובית, חייכי גם בשנתך.
 
פעילויות קוסמולוגיות
 
על פי שיטתי המובנית להצלחת כל סוג של פרוצדורה הנני ממליצה על סוגי פעילויות קוסמולוגיות הבאות:
 טיפול במכון של ניקוי העור ושימוש בנגזרות של חומצות בריכוזים מתאימים כגון: חומצות אלפא ובטא הידרוקסי. ריכוז מומלץ של 2% BHA  ובין 4%-10% של חומצה גליקוליט בשילוב של חומצה לקטית. ניתן ואפשר לשלב ולחלק ריכוזים לפי מצב העור, גיל המטופלת והבעיה האקוטית. 
חובה! לתת למטופלת תכשיר טיפולי פעיל בקרם לילה או תכשיר פילינג דו שבועי, המכיל נגזרות משפחת האלפא הידרוקסי, וזאת על מנת להגביר חדירות כל תכשיר טרם פעולת הפרוצדורה הנבחרת. בחברת SR אני ממליצה ובחום רב על תכשיר פרא רפואי, הנקרא FACE LIFT בשילוב עם ג'ל קילוף חזק או מהיר.
2 התכשירים הנ"ל ייחודם בטכנולוגיות קליניות ובמרכיבים פרמצבטיים הלקוחים משטח רפואת העור. להבהרת דברי, מרכיב איזיליאוניס ממשפחת החומצה ההיאלורונית עם חדירות גבוהה ומשקל מולקולרי נמוך במיוחד, המשולב עם נגזרות של חומצת ויטמין A וחומצות נדירות אחרות.
האפקט עם תכשירים אלו הוכח קלינית ותורם לשינוי, תוך תמיכה אבסולוטית חד משמעית בכל טיפולי ההצערה למיניהם. תכשירים נוספים בטיפולי תמיכה לפני כל תהליך פולשני אחר הוא השימוש בחומרים מבוססי Q10 , ארגילין ופפטידים ביו ממטייםהמכילים חלבונים וחומצות אמינו.  תכשירים אלו מסייעים לתחזוקה טובה של העור  ומאפשרים לרופא לפעול מנקודת פתיחה יעילה יותר . תכשירים אלו אינם פרסומות יפות אלא הוכחות קליניות של תכשירים מהדור השלישי.
לפעולה של פילינגים עמוקים למטרת הסרת כתמי עור פיגמנטטיביים, אני ממליצה ובמיוחד על טיפול במכון של פילינגים מבוססי חומצת עגבניות וליקופן ופילנגים קלים מבוססי חומצה גליקולית  עד 14% סליציליט 1%-2%, לקטית עד 14% ורטינול במריחה חד שכבתית.
להמשך טיפול תמיכה ותחזוקה בבית- לתת את אותן הנגזרות במינונים נמוכים ובשימוש של טיפול בשעות הערב. 
מומלץ תכשיר נפלא הנקרא SNAKE VENOM בנוסף מומלץ לשלב מוצרים המבוססים על נגזרות ארבוטין ברמות ריכוז שונות, תכשירי הבהרה לפני פרוצדורות הפילינג, חומצה קוג'ית או חומצה אזלאית בריכוז של בין 20% ל6% בסוגי העור , בבעיותיו השונות ובעונות השנה המשתנות.
כטיפול המשקם תומך בבית , לפני ואחרי כל פרוצדורה טיפולית על המטופלת להצטייד בתכשיר לחות המכיל ריכוז פעיל של חומצה היילורונית וחסם קרינה גבוה! התכשיר חייב להקנות לעור לחות והידרציה רבה ומומלץ גם לתוספת של סקוולאן וויטמינים E, C.
נסי לשלב תכשירים פעילים בשגרת היום יום שלך כדי לשמר את עור הפנים לפני כל הליך פולשני אסטטי כזה או אחר. וכוונתי לשימוש קבוע בנגזרות של ויטמין A, כמורטינול פלמיטט בריכוזים המתאימים לסוג העור ובהתאם לעונת השנה.
שימוש בתכשירים המכילים נגזרות של משפחת האלפא הידרוקסי אסיד תורמים לצמצום עומק הקמטים ומבהירים מעט כתמי שמש, בטווח הארוך יעילותם מוכחת בעיכוב תהליכי הזדקנות העור. ועם כל ה"עייצס" הנכונים, מובטח לכן עור פנים בריא- יפה וצעיר.  גם אם שואפות לשלמות מרבית עם תוספת של "עזרה" קטנה כזו או אחרת. שמרי והקדימי תרופה לזריקה, יפה שעה אחת קודם.
ולסיכום, מתברר מכתבתי זו כי היום ולשמחתי לא/כן ממהרים לחתוך – והיד על הסכין קלה פחות מפעם. האם זו מחשבה חולפת או התרשמות שלי? בכל סוג של ניתוח, כשהוא אכן נעשה לשביעות רצונה של הפציינטית, העור נמתח ואיכותו משתפרת, אבל כיום, המגמה העולמית הינה בצמצום ביצוע פעולות פולשניות, אלא אם חייבים  או מתעקשים ולוקחים אחריות. בכתבתי זו פרשתי לפנייך אפשרויות לטיפולים נכונים התומכים ביעילות להצלחת כל פעילה אסטטית, היי יפה כל יום וכל היום.
 
 
הכותבת היא מנכלית ומייסדת חברת SR קוסמטיקס.
אילוסטרציה: אימג' בנק ישראל 

הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי! 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני *
שם פרטי ומשפחה*
טלפון נייד
 
____________________________________________________________________________________________________________


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים