סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של איפור >> זוהרת ומאופרת גם בסוף המסיבה....
 
לא רק הקיץ המתקרב אל פתחנו מביא אל מרכז הבמה את נושא העמידות באיפור, כי אם טכנולוגיות מתקדמות של מוצרים המבטיחים, ואף מקיימים, כי האיפור שלנו יישאר לאורך זמן מקסימלי על העור
נטע סקלי

מ.א.ק.

אימג' בנק ישראל
בין אם את הולכת ליום עמוס וארוך במשרד, בין אם את כלה בערב כלולותייך, בין אם את בדרך לים או לבריכה, או בין אם מתכוננת לבילוי סוער אל תוך הלילה, את רוצה להיראות מאופרת ומתוקתקת בסוף היום, ממש כמו בתחילתו. 
שפתון דהוי, מסקרה שנזלה, או מייק אפ מרוח, הם אינדיקטור מצויין לכך שמוצרי האיפור שלך אינם עמידים. 
איך להגביר את עמידות מוצרי האיפור שלך? 
עמידות קשורה בבניה נכונה של רבדי איפור כשאנו משתמשים בחומרים עמידים יותר בבסיס ועליהם מניחים את המוצרים הפחות עמידים. על מנת להבטיח ניראות טובה של האיפור גם בסוף היום, בימי קיץ לוהטים של הזעה או אפילו שחייה, יש לטפל בנפרד בכל חלק של האיפור. 
לעיתים אין צורך בהחלפת מוצרי האיפור שלך למוצרים "עמידים", אלא פשוט להשתמש במוצרי האיפור הקבועים שלך, אך לחזק אותם במוצרי  בסיס המקבעים את האיפור ולא נותנים לו לזוז, עד שאת מחליטה. 
 
פנים
 
הכנה ופריימר
על מנת לשמור על עמידות האיפור, חשוב לא להעמיס על העור שכבות מרובות של חומר. בעידן הפריימרים בו הכנת העור והבאתו למצב אידיאלי טרום השימוש במייקאפ היא חשובה אפילו יותר מהבסיס עצמו, זהו עקרון אשר יש לזכור. המפתח הוא בחירה מדוייקת של מוצרים. העמסת שכבות רבות של חומרי טיפוח ולחות עלולים לגרום לאי יציבות האיפור על העור, אשר אינו מצליח לספוג לתוכו את כמות החומרים המרובה. 
מומלץ לבחור מוצר לחות ועד 2 מוצרי הכנה - פריימרים ייעודיים למצב העור: פריימר מאחד טקסטורה לעור נקבובי, פריימר מאחד גוון להשגת גוון עור אחיד, פריימר לטיפול בפיגמנטציה, סרום לחות, פריימר לצמצום נקבוביות, פריימר מסנן קרינה וכדומה.
פיליג עדין פעמיים בשבוע להסרת תאי עור מתים וקילופים עוזרים מאוד ליציבות האיפור ולמראה אחיד וחלק.
 
ספריי לחות
לחות בספריי מספקת "הזרקת" לחות לעור ונספגת בו במהירות. זהו מוצר אשר ניתן להשתמש בו שוב ושוב גם מעל האיפור. כשהעור מוזן בלחות לאורך היום, במידה מספקת, האיפור עמיד יותר, שכן העור אינו נאלץ לקחת את הלחות הדרושה לו ממוצרי האיפור אשר עליו, כדוגמת המייקאפ או הסומק. במובן זה ספריי לחות לפני האיפור ומעליו לאורך היום עוזר לעמידותו. זהו מוצר אידיאלי לכל סוג עור ולכל תקופה של השנה – לבעלות עור מעורב-שמן הוא קליל מספיק, לבעלות עור מעורב-יבש הוא מאפשר הזנת העור בלחות לאורך היום מעל האיפור ומבלי לפגוע בשלמותו. לקיץ הוא קליל ונספג במהירות והעור אינו מזיע לאחר השימוש בו. לחורף ובסביבה יבשה הוא מאפשר הזנה מתמשכת. במידה והעור יבש או נוטה ליבש, מומלץ להכין את העור לאיפור על ידי התזת הספריי ומעליו תחליב לחות קל.
 
קרם בסיס - מייקאפ 
מרבית  המוצרים הקיימים היום, מכילים רכיבי סיליקון אשר תפקידם ליצור פורמולה גמישה ורכה, הזזה עם מבע העור, וכן, להוסיף עמידות, שכן רכיבי סיליקון מהווים בסיס יציב, אשר אינו נוח להתאדות כמו מים.
פורמולות המתמקדות בעמידות לאורך זמן מכילות פולימרים מיוחדים, המסייעים לחומר להצמד אל העור לאורך שעות רבות.
על מנת לשמור על שלמות ועמידות המראה, מומלץ כאמור להמשיך ולהזין את העור בספריי לחות לאורך היום, ובעיקר למי שעורה נוטה ליובש או לעשות שימוש בפודרה סופחת שומן על מנת לקבע את קרם למי שעורה נוטה לשמנוניות.
שימוש בקרם בסיס עמיד חשובה במיוחד למי שעורה נוטה להפרשת שומן מוגברת אשר גורמת לשכבת האיפור להיות פחות יציבה על העור. במקרה כזה יש לעשות שימוש בסבון פנים מאזן שומן לעור שמן, ותחליב לחות מתאים אשר יתמכו בספיחת השומן לאורך היום ולבחור במייקאפ עמיד עד 15 שעות וקונסילר עמיד מאותו הסוג.
 
עיניים
כמעט כל מוצר איפור עיניים קיים היום בגרסה עמידה, החל בצלליות ועפרונות וכלה באיליינר ומסקרה. עמידות איפור העיניים שלנו תלויה במידת שמנוניות העפעפיים ומשתנה ממתאפרת אחת לשניה. האיפור באזור זה נוטה לנדוד אל תוך שקע העין בשל תזוזת העפעף או להמרח כתצאה מתנאי לחות וחום. על מנת ליצור איפור עיניים אשר יחזיק מעמד לאורך היום יש לנקוט בכמה פעולות אשר יבטיחו את יציבותו – ראשית, לפדר את העפעף קלות לפני על מנת לספק מצע יבש לאיפור. כלל האצבע באיפור הוא שיבש יותר משמעו עמיד יותר.
ניתן לעשות שימוש בבסיס עמיד לאיפור העיניים – אלו בדרך כלל צלליות בפורמולת קרם אשר מתייבשות ומתקבעות. אלו יכולות להגיע גם בצורת עפרון עבה, שפופרת, צנצנת או עפרונות עיניים עמידים; כל אלו יהוו בסיס מצויין לצלליות ואבקות שכן האבקה נתפסת מעל לחות הבסיס ואף מוסיפה לה גוון ועומק . אפשר כמובן גם להשתמש במוצר לבדו על מגוון צבעיו. יש לציין כי מוצרים עמידים אלו אינם גמישים על העור ועל כן יש להשתמש בכמות מועטה אך מספקת ולא לערום אותם בשכבות על העין. כמו כן יש להקפיד כי החומר נמרח באזור שקע העין שכן זהו האזור הרגיש ביותר לתזוזת איפור. קיימות גם צלליות עמידות באבקה דחוסה.
בתוך קו המים של העין עמידות המוצרים מוגבלת. נסי עפרון עיניים עמיד עמו תגלשי אל שורש קו הריסים. הוסיפי נגיעת צללית מעל העפרון כדי לעכב נזילת החומר. מסקרה עמידה במים איננה אוייב והיא למעשה מוצר איפור יעיל במיוחד. יש להקפיד על הסרה עדינה בתנועות החלקה מלמעלה למטה במקוף שפשוף מצד לצד.
לא לשכוח – להסרת איפור עמיד תזדקקי למסיר איפור ייעודי לאיפור עמיד. 
 
לחיים
סומק קרם הוא מוצר בעל יכולת הצמדות רבה אל העור. בניגוד למקובל לחשוב, הוא אינו בהכרח מבריק או שומני אלא מתייבש לגימור מאט-טבעי.הוא מומלץ במיוחד לשימוש עבור מי שמשתמשת בסומק בלי בסיס של מייקאפ, שכן כל מוצר לחותי במרקמו יתפס יותר טוב על העור מאשר אבקה. אם תוסיפו סומק אבקה מעל סומק קרם תקבלו גם שילובי גוונים מרהיבים וגם עמידות.
 
שפתיים
 
באופן מסורתי לימדו אותנו להניח על השפתיים מייקאפ-פודרה- שפתון ואז לפדר שוב ולמרוח שוב שפתון. טכנולוגיות המוצר המתקדמות כיום מאפשרות לנו מקסימום עמידות במינימום מוצר. גם היובש המסורתי של מוצרי שפתיים עמידים הוחלף בפורמולות מתקדמות המאפשרות שילוב אופטימלי בין עמידות לנוחות בלבישה. את כל מוצרי השפתיים העמידים יש להקפיד ולמרוח ישר על השפתיים ולא על תוחם או שכבת לחות. שפתונים עמידים דו-שלביים הם אופציה רווחת.
במקום לתחום את השפתיים בקו של תוחם, השתמשו בתוחם בשביל למלא את השפתים בצבע. מעל בסיס זה תוכלו להוסיף שפתון וגלוס. גם כשהשפתון ירד, השפתיים לא יוותרו חסרות גוון בגלל בסיס העפרון. באופן כללי כל מרקמי המאט היבשים יהיו עמידים יותר ממוצרים גלוסיים ולחותיים לבד מגלוסים עמידים המאפשרים גם ברק לחותי וגם עמידות.
 
זכרו כי  בסופו של יום איפור הוא רק איפור וסופו לרדת. יש לתחזק את האיפור במהלך היום כך שייראה מושלם ולהצטייד בערכת תיקונים. 
 
 
נטע סקלי, סיניור ארטיסט - MAC
 

פרסם כאן מודעת לוח חינם!
הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי! 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים