סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של איפור >> אנציקלופדית היופי
 
הגדרות וטיפים בנושאי טיפוח, מ-א' ועד ת', לכלות (ולא רק לכלות...) 

נטע סקלי

א                                                                                                                                             
איליינר – האייליינר הינו אלמנט המככב באיפורי כלה היות וניתן בעזרתו ליצור מגוון מראות איפור. הוורסטיליות שלו הכניסה את האייליינר לפנתיאון הקלאסיקות.
עבור כלות רבות איליינר קלאסי ומחמיא מייצג את זוהרן ההוליוודי, הרומנטיות והנשיות של האייקונים מתקופת שנות ה-50 כמו מרלין מונרו, בריז'יט בארדו וסופיה לורן. מראה של עיניים מוארכות ומלוכסנות יותר יוצר מבט סקסי, אך ניתן גם להניח את האיליינר באלגנטיות פשוטה בצמוד לקו הריסים בסגנון נקי וצעיר או ליצור דרמטיות בניחוח רוק-אנד-רול.
למראה קלאסי – אייליינר שחור.
לכלות הנועזות – איליינר צבעוני בטורקיז, סגול, ירוק או כחול.
לכלות הטבעיות – אייליינר בגווני זהב, חום מטאלי או כסף.
איליינר מומלץ לכלות: אייליינר עמיד עם מברשת (ליקווידלאסט) או איליינר ג'ל עמיד (פלואידיין).
 אלרגיות – במידה והינך נוטה לתגובות אלרגיות, רצוי להימנע משימוש בתכשירי איפור וקוסמטיקה חדשים ולא מוכרים בשבוע-שבועיים הקודמים ליום החתונה. כמו כן רצוי לערוך ניסיון שימוש בחומרי האיפור בהם ייעשה שימוש ביום החתונה מספיק זמן לפני היום המיועד ולסיים טיפולים קוסמטיים כ-10 ימים לפני החתונה. באופן זה תימנעי מהפתעות לא רצויות כמו אלרגיות, אדמומיות, קילופים וכדומה ביום החתונה.
 ב
ברונזר - הגוון השזוף והזוהר הנקרא בעגת המאפרים "איפור ג'יי לו" מסרב בתוקף להיעלם. מדי פעם מנסה עולם האופנה, בעיקר בתצוגות מעצבים, להחזיר את הגוון הצח לעורנו, אך נראה שלעולם איפור הכלות כללים משלו ותשוקתנו למראה שזוף ומוזהב גוברת על כל טרנד אופנתי רגעי.
גוון עור שזוף יוצר אסוציאציות של חופשה ומנוחה, בריאות, ספורטיביות וסקסיות וניתן ליצור אותו בקלות בעזרת ברונזר.
ברונזר הוא שם כולל למבחר מוצרים המוצעים בגווני חום וזהוב המיועדים לעיצוב והדגשת חיטובי הפנים והוספת שטיפת גוון שזוף לפנים. ברונזרים קיימים במגוון צורות שונות: פודרה דחוסה או בתפזורת או קרם. למעשה גם בסומק חום, מייקאפ כהה או צללית בגוון מתאים ניתן לעשות שימוש כברונזר. לכל גווני העור ניתן ליצור מראה שזוף, אך את רמת הכהות חשוב להתאים לגוון הכללי של העור על מנת שלא ליצור "מסיכת שיזוף" כהה מדי.
ג
גבות – הגבות משמעותיות במיוחד למראה הכולל של האיפור ולכן איפור הגבות ויכולות לשדרג את מראך לא פחות מאיפור העיניים. טיפוח ועיצוב הגבות צריך להתחיל זמן מספיק לפני יום החתונה.
 הסידור שלהן נעשה לפי פרופורציות הפנים. ליצירת מראה טבעי הקפידי כי גוון מוצר הגבות הנבחר שלך הוא בהיר מעט משיער הראש. אם שיער הגבות בהיר מאוד, הכהי אותו בדרגה אחת או שתיים על מנת ליצור מסגרת לעיניים. במקרים של גוונים בשיער, ניתן להשתמש בגוון הבסיסי הבהיר ביותר. עד כמה להדגיש את הגבות? הכלל הוא להתאים את חוזק הדגש הניתן לגבה לכהות איפור העיניים: איפור כהה, גבה חזקה, איפור רך, גבה מודגשת קלות.
מומלץ לא לסדר את הגבות יתר על המידה, כדי להשאיר למאפר את התיקונים והסידורים האחרונים. זכרי כי מריטת יתר עלולה להסתיים בקרחות ולפגום בצורת הגבה לאורך זמן. לשיערה מרוטה ייקח בממוצע 64 ימים לגדול בחזרה למלא אורכה!
על מנת לשמור על מראה גבות מסודר חשוב ביום החתונה להצטייד במסקרה שקופה (בראו סט - קליר) בעזרתה ניתן לסרק ולקבע את הגבות כלפי מעלה.
ד
דקולטה – אזור המחשוף והצוואר (כמו גם כתפיים, גב או רגליים חשופות,) צריכים להיות מטופלים ומאופרים גם על מנת ליצור רצף בין הפנים והגוף ומראה שלם, אחיד ומושלם, על כן הקפידי על שימוש בקרם מתאים גם באזורים אלו. את אזור הדקולטה ניתן לאפר במייקאפ המעורב באבקה מבריקה. את אזור המחשוף ניתן להצליל מעט כדי ליצור מראה חזה מלא יותר וכן לאפר את עצמות הבריח במעט אבקה מבריקה כדי להבליטן החוצה. המהדרין נוהגים לנשוף מעט אבקת יהלומים
ה
הסרה וניקוי הפנים חשובים מאוד תמיד ובעיקר ביום זה בו את לובשת איפור במשך שעות רבות. אל תשכחי  להצטייד במסיר איפור. מומלץ להסיר קודם את איפור העיניים במסיר איפור ייעודי לעיניים ולאחר מכן לעשות שימוש במגבון להסרת איפור הפנים. לשם הסרה אפקטיבית של איפור עיניים עמיד כמו מסקרה – הספיגי צמר גפן במסיר איפור דו שלבי והצמידי אותו לעינך העצומה למשך מספר שניות. הסירי בתנועות קצרות מלמעלה למטה עם כיוון הריסים במקום בשפשוף מצד לצד.
ו
וותרי – על אופנות מתחלפות, טרנדים רגעיים בצבעוניות חולפת ויותר מדי מכל דבר שהוא. חשבי על איפור כלה כאיפור המבטא את סגנונך האישי והאישיות שלך. הדגש צריך להיות על עיצוב תווי הפנים שלך באופן מאוזן, משהו שיגרום לך להיראות יפהפייה אך לא מאופרת מדי. את צריכה להיות כוכבת האירוע. לא האיפור שלך.
 ז
זמן – ביום האיפור יש לשמור כשעה עד שעה וחצי לאיפור. גם במידה ועשית איפור ניסיון, קחי בחשבון כי האיפור ביום החתונה עצמו הוא מוקפד יותר ועלול לקחת זמן רב יותר היות והוא כולל גם איפור גוף.
ח
חתן – איפור גברי נהיה מקובל מאוד בשנים האחרונות גם בקרב החתנים. איפור חתן יכלול שימוש במייקאפ קליל וטבעי במידה וגוון העור זקוק לאחידות או שימוש בקונסילר לטשטוש כהויות באזור העיניים ופגמי עור נקודתיים. ניתן להוסיף ולחטב מעט את הפנים או לשזפן בעזרת ברונזר, לטפח את הגבות בעזרת מסקרה שקופה ואת השפתיים בלחות ולפדר כד לשמור על מראה טבעי ולא מיוזע. זהו איפור בסיסי ביותר ומינימאלי.
 ט
טאצ'-אפ – זהו המונח המקצועי ל-תיקונים.
עלייך להצטייד תמיד בערכת טאצ'-אפים לשמירה על מראה האיפור לאורך יום החתונה, כך שאת מרגישה בטוחה לעשות כל דבר לאורך הערב. מומלץ להפקיד ערכה זו בידיה של החברה הטובה ולבקש ממנה לוודא את מצב האיפור. רצוי לערוך תיקונים רק במקרי חירום בכדי לשמר את המראה המקורי ולהתפק בטאצ'-אפ קל בלבד. מאפרים רבים יקבלו אותך לטאצ' אפ לאחר סדרת הצילומים ללא תשלום נוסף ואילו כלות מעטות משלמות על ליווי צמוד של המאפרת במהלך ערב האירוע.
מוצרי חובה לכלה בערב החתונה – קונסילר או כלי דוגמית קטן עם מעט מייקאפ, פודרה לספיחת שומנים, מוצר השפתיים בו אופרת – ליפסטיק, תוחם או גלוס, עפרון עיניים (ומחדד) במידה ונעשה בו שימוש בפנים העין. כמו כן כללי בערכת התיקונים שלך מראה קטנה, נוזל מסיר איפור, כמה מקלות אוזניים, אפליקטור מסקרה נקי לסירוק גבות, טישיו, וספוגית איפור אשר תוכל למחות את סימני הנשיקות הרטובות של הדודות.
 י
יהלומים או נצנצים – בעד או נגד.
בעד – שימוש במוצר איכותי במינון מדויק ישדרג את מראה האיפור ויצור זוהר מרהיב בכל מקום שיונח. נגיעת נצנוץ מעל איפור העיניים במרכז העפעף מוסיפה ברק לעיניים, וניתן לפזר את אותו נצנוץ עדין גם באזור המחשוף,
הזרועות והגב. הנצנצים הרפלקטיביים ייראו נהדר בתאורות שונות. עשי שימוש בגליטר (נצנצים) רפלקטיבי המחזיר ברק שקוף בזהב, כסף, או ורדרד.
נגד – הימנעי משימוש בנצנצים על עור הפנים שכן הדבר עלול ליצור מראה מזיע וכבד. כמו כן הימנעי מנצנצים צבעוניים או כאלו הגרוסים גריסה גסה.
 
כ
כתמי עור ניתן להסוות בעזרת איפור מקצועי מוקפד. אפקטיביות הטיפול באמצעות מוצרי טיפוח ואיפור מתאימים יכולה לנוע מפתרון יעיל לבעיה ועד הקלה מסוימת במצב העור – בהתאם לחומרת המצב.
פעמים רבות שימוש משולב בקרם בסיס וקונסילר מתאימים יפתור בעיה זו.
העדיפי טיפולי נקודתי בבעיה. כתם פיגמנטציה אחד או שניים על העור אינו מצריך בהכרח שימוש בקרם בסיס בעל כיסוי גבוה על כל הפנים במידה ומצב העור הכללי אינו מצדיק זאת. התאימי מייקאפ ברמת כיסוי המתאימה לך למצב
 הכללי של העור ולפי העדפותייך והשתמשי בקונסילר בעל כיסוי גבוה בצורה נקודתית מעל כתם העור. הדבר יאפשר טיפול אפקטיבי בבעיה ושמירה על מראה "אמיתי" אשר אינו עמוס מדי בחומר.
כתמי עור קשים ניתן להסוות בצורה אפקטיבית מאוד בעזרת מייקאפ או קונסילר לכיסוי מלא.
ל
ליפסטיק – ליפגלוס. גוון השפתיים אשר את בוחרת יכול להוות את פוקוס האיפור ביום החתונה או להשתלב עם גווני האיפור האחרים. בין אם את בוחרת בגוון שפתיים דומיננטי ובין עם בגוון רגוע או טבעי, הנה כמה טיפים לשמירה על מראה שפתיים מושלם לאורך האירוע –
לשמירה על מרקם שפתיים חלק ונטול קילופים השתמשי בפילינג פנים קל בעדינות על השפתיים ובסביבתן.
שתיים מים מרובה תשפיע לטובה על מרקם שפתיים חלק ואחיד.
הרבי להשתמש בליפ קונדישינר – מרכך שפתיים בים-יומיים לפני החתונה וביום האירוע עצמו מהבוקר.
לפני האיפור בקשי מן המאפרת למרוח פריימר לשפתיים המחליק את השפתיים ושומר על מראה מושלם
ליפסטיק עמיד דו שלבי – יבטיח עמידות לאורך זמן. זוהי פורמולה דו-שלבית בה יש להניח את הצבע על שפתיים נקיות לשמירה על עמידות ומעליו גלוס לריכוך. התחושה עלולה להיות מעט יבשה ואת הגלוס יש לחדש, אך המוצר מבטיח עמידות לאורך שעות.
כלות המעדיפות גלוס כתחליף לשפתון צריכות לזכור כי לגלוס פחות עמידות אלא אם כן הוא הונח מעל שפתון שקוּבע היטב או תוחם שפתיים.
אל תתני לאיפור השפתיים למנוע ממך לאכול, לחייך או להתנשק לאורך הערב! בכל מקרה הצטיידי במוצרי השפתיים בה אופרת לשם תיקונים.
 
מ
מחירים – כידוע, חתונה היא עניין יקר ואין מחירון אחיד לאיפור כלה. כל מאפר נוקב במחיר כראות עיניו על פי כישוריו, רקורד מקצועי וותק בתחום ומקצועיותו. טווח המחירים יכולים לנוע בין 300-1800 ₪ ואף יותר. למלוות הכלה נקבע מחיר בנוסף. מחירים מיוחדים נקבעים לחבילות איפור + שיער בסלוני כלות ואולי תדרשי לשלם תוספת עבור שירות המגיע עד הבית.
אופציה נהדרת וזולה יותר היא לקבוע איפור דרך חנויות איפור. ב-M.A.C עלות איפור כלה היא 750 שקלים ומאפרות מנוסות ונבחרות מבצעות את האיפור ומגיעות עד אלייך. המלוות שלך יכולות להתאפר בחנויות החברה בעלות 350 שקלים כאשר סכום זה מומר במוצרים לבחירתה.
 מים – לפני היום המיועד הקפידי לשתות מים והרבה! שתיית מים היא מהגורמים המשפיעים ביותר על מצב העור. לאחר שתיית מים מרובה של כ- 1.5 ל 2 ליטרים מדי יום, ייראה עור הפנים קורן ורענן וירגיש גמיש ועל כן יגרום לאיפור להראות טוב יותר על פנייך.
 נ
ניסיון – איפור ניסיון מוצע על ידי מרבית המאפרים ומטרותיו רבות –
היכרות עם המאפר ותיאום ציפיות לגבי כיצד תרצי להיראות ובהתאם לכך בחירת מוצרים, צבעים וסגנון איפור. חשוב שתרגישי בטוחה ונינוחה במחיצת המאפר ולא תחששי מן התוצאה. איפור הניסיון מאפשר לך לבחון את תוצאת האיפור ולחוש את הכימיה איתו. כמו כן מהווה איפור הניסיון בדיקה כי אינך רגישה לחומרי האיפור.
 ס
סטייל – סגנון. קיימים סגנונות רבים לאיפור כלות, כאשר האיפור משלים את סגנון שמלת הכלולות והשיער ונתמך באביזרים.
סטייל וינטג', סגנון רומנטי, בובתי, סגנון נועז, סקסי, דרמטי, קלאסי או אדג'י – לכל אלו ניתן להתאים איפור משלים. בהגיעך לפגישת הניסיון עם המאפר חשוב להבהיר מהו הסגנון שלך ליום החתונה ועדכן את המאפר בפרטי מראה השמלה, סידור השיער והתכשיטים על מנת להשלים אותו באופן מיטבי באיפור. חשבי על מצב הרוח אותו היית רוצה לשדר בעזרת האיפור והמראה הכללי שלך הערב.
 ע
עמידות היא אחת הסוגיות המרכזיות באיפור כלות ונגזרת מכך שהכלה מאופרת בשעות הצהרים והאיפור צריך לשרוד ולהיראות רענן משעת הצילומים ועד תום החגיגות.
על מנת לשמור על עמידות האיפור, משתמשים המאפרים בטכניקות וחומרים ייעודיים המיוחדים לעמידות לשעות ארוכות: מייקאפ עמיד בלחות וזיעה, בסיס קרם עמיד לאיפור העיניים, המהוות בסיס מצוין לאיפור העיניים, אייליינר וליפסטיק עמידים. אל תשכחי להצטייד במסיר איפור עמיד. עמידות היא אחת
 
הסוגיות המרכזיות באיפור כלות ונגזרת מכך שהכלה מאופרת בשעות הצהרים והאיפור צריך לשרוד ולהיראות רענן משעת הצילומים ועד תום החגיגות. למקרי נשיקות ובכי - ראי ערך טאצ'-אפ.
פ
פילינג - לפילינג מספר פעולות חיוניות ביותר אשר תורמות לבריאות העור ולמראו ומכינות אותו באופן אידיאלי לאיפור. פילינג מחדש את שכבת העור העליונה, מחליק ומשפר את טקסטורת העור, מנקה אותו באופן יסודי, מזרז את התחדשות העור ומוסיף לו זוהר. זהו כלי אפקטיבי ביותר להיטיב את מראה האיפור ביום החתונה.
חלק מסוגי הפילינג נועדו לשימוש ביתי וחלקם לטיפולים במכוני יופי. אם אינך סובלת ממצבי עור מיוחדים, מומלץ להשתמש בפילינג באופן סדיר מפעמיים בשבוע ועד יום יום, וכמובן – ביום האירוע.
 צ
צבעים -  קל מאוד להיעזר בתיאורית הצבע וגלגל הצבעים על מנת לעבוד על פי העיקרון המנחה הבא: על מנת ליצור מראה הרמוני ורך, יש לעשות שימוש בגוון מאותה משפחת צבעים של העין (צבעים המונחים זה לצד זה בגלגל הצבעים).
לעומת זאת, על מנת להדגיש ו"להקפיץ" את גוון העיניים יש למסגר אותן בגוון משלים (צבעים הנמצאים זה מול זה בגלגל הצבעים).
צבע עיניים חום – למראה הרמוני איפור בגווני חום וזהב אם כי נגיעה של גוון כחול באיפור יוסיף חיים וצבע למראה.
צבע עיניים כחול  - שימוש בכחול, ירוק או סגול אינו אסור כפי שמקובל לחשוב! אם את אוהבת מראה איפור רק והרמוני, תוכלי להתנסות עם גוונים אלו. על מנת להדגיש את צבען הכחול של העיניים, הגוונים המשלימים הם כתום, אפרסק עם נגיעת זהב וברונזה, תיראי נהדר גם בחומים ואפורים וכמובן שחור.
צבע עיניים ירוק או חום-ירוק - הגוונים ההרמוניים הם כאלו הדומים לצבע העיניים, כמו יפים יהיו גם ירוק מוזהב, חומים, אפורים, ושחור.  ידגישו את הגוון הירוק בעיניים סגולים-עם נגיעה אדמדמה וכן סגול בורדו וחציל או וורוד עמוק.
ק
קלאסיקות איפור הינם סגנונות איפור נצחיים - יפים ומתאימים תמיד.
קיימים שלוש קלאסיקות של מראות איפור בסיסיים:
המראה הטבעי והזוהר בו ניתנת הדגשה מתונה על העיניים והשפתיים בגוונים רכים וניטרליים, ללא צבעוניות אך עם הרבה זוהר, לדוגמה – גווני חום, בייג', מוזהב, אפור בהיר ופסטל. המראה הנוצר הוא רך וזוהר ונוטה למונוכרומטיות שקטה וקלאסית. בניגוד למקובל לחשוב, איפור טבעי אינו קל יותר לביצוע או דורש פחות עבודה כלל ועיקר. ההיפך הוא הנכון – לעיתים המיומנות הדרושה ליפות בעזרת איפור טבעי היא גדולה יותר.
הטרנד מתאים לבעלות עור פנים יפה היכול להוות את הפוקוס בסגנון איפור זה.
שפתיים מודגשות. פוקוס האיפור הן שפתיים מודגשות בצבע החוזר על עצמו גם בגוון הסומק, בעוד איפור העיניים הוא מתון ושקט יותר. צבע איפור השפתיים הקלאסי הוא כמובן האדום וגווניו אליו מתלווה אייליינר מלוכסן והרבה מסקרה. לכלה הטרנדית: שפתון קורל אדום-כתום וסומק אפרסק.
לכלה הנועזת: ורוד פוקסייה או סגול.
אם את חושבת שהשפתיים הן הדבר הנאה ביותר בפנייך, ואת אוהבת צבע, תוכלי לבחור באיפור מסוג זה.
עיניים מודגשות: פוקוס האיפור הן העיניים בעוד השפתיים מאופרות בגוון ניטרלי, טבעי או שקוף. אם בחרת להדגיש את העיניים, ניתן לעשות זאת
בכל גוון שתבחרי בכהות בינונית או כהה (היות וכהות בהירה לא תמשוך את הפוקוס לעיניים), בצבעים ניטרליים (חום-זהוב-אפור-שחור) או צבעוניים.
סגנון איפור קלאסי זה מתאים ומחמיא בוורסיות השונות שלו לכל אחת.
 ר
ריסים – אל תחששי כי השימוש בריסים מלאכותיים ייצור מראה מלאכותי. אנחנו בדעה כי הוא ייצור מראה מלכותי. זו דרך מצוינת לשדרוג האיפור למראה כלתי ומרהיב במיוחד. הריסים יוצרים שלמות ומרמזים על סקסיות. ריסים המודבקים כהלכה יכולים לפתוח את חלל העיניים, לתחום אותן, להעלות ולהוסיף גובה לזווית של עין נפולה ובאופן כללי להחמיא למראה העין, אבל הכי חשוב, הם יכולים להשפיע לחיוב על בטחונה העצמי של כלה והתחושה המיוחדת של המראה שלך ביום זה. מגוון ריסים עצום מוצע לך בחנויות, מריסים טבעיים, לריסים בודדים, רצועת ריסים דרמטית או באורך שליש ללכסון העין. מומלץ בחום.
 ש
שיזוף ושמש – שמלה לבנה נראית נהדר על גוף שזוף. לרשותך מגוון אופציות לשזף את גופך : מיטת שיזוף, שיזוף בהתזה, מגבוני או תרסיסי שיזוף וכמובן – חוף הים.
שזפי את גופך בהדרגתיות זמן מספיק לפני האירוע על מנת להגיע לגוון הרצוי ולבחון את התוצאה והקפידי כי השיזוף מתאים לצורת מחשוף השמלה ביום החתונה כך שאין קווי שיזוף הבולטים לעין.
 ת
תזונה- על מנת לשפר את מראה העור לפני החתונה, כך שייראה זוהר ומלא חיוניות, נסי לשפר את התזונה כשבוע עד 10 ימים לפני החתונה, ולהפחית (ואם אפשר להימנע, זה יהיה אף יעיל יותר) באכילה של מלח וסוכר, ולהרבות בשתיית מים ובאכילת פירות וירקות. עורך יודה לך, במראה זוהר ורענן. 
 
נטע סקלי, סיניור ארטיסט, מאק
צילום תמונה: נטע סקלי מאפרת: רענן כהן 

פרסם כאן מודעת לוח חינם!
הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי! 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים