סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של אסתטיקה >> מה הפיצוי על צלקת בעכוז?
 
תביעה נגד בי"ח: היולדת יצאה עם צלקת מכוערת על עכוזה – כתוצאה משימוש לקוי בחומרי חיטוי
 
תמונת אילוסטרציה
אם צעירה, כבת 35 כיום, הגיעה לבית החולים לניאדו במהלך ינואר 2014 בשבוע 39.5 להריונה השני. הליך הלידה סוכם כתקין, ובשעות הבוקר היא ילדה תינוקת בריאה. אך על פי הרשומות הרפואיות, לאחר הלידה אובחן כי האישה סובלת מפצע בעכוזה השמאלי עם אודם מסביבו, והיא החלה נוטלת טיפול תרופתי שלא היטיב את מצבה.
למעשה, האישה שוחררה לביתה לאחר הלידה כשהיא סובלת מכוויה בדרגה 3 בעכוזה השמאלי. על פי רשומות הצוות הרפואי, כוויה זו נבעה מחומרי החיטוי שבהם נעשה שימוש בעת הלידה (ככל הנראה בעת החדרת האפידורל).
האישה נתבקשה לטפל בכוויה באמצעות משחות שונות. במקביל היתה צריכה לטפל בתינוקת שרק נולדה, למרות הכאבים שמהם סבלה. במשך כל זמן זה היתה האישה בטוחה כי מדובר במצב זמני שיחלוף במהרה.
בחלוף הימים, והתמשכות המעקב הרפואי, החלה האישה להבין כי הכאבים המטרידים, והמראה המכוער של הכוויה ילוו אותה ככל הנראה למשך כל חייה. האישה נבדקה על ידי ד"ר אלכס ברזובסקי, מומחה לכירורגיה פלסטית, אשר קבע כי היא סובלת מ"כתם כהה בעכוז שמאל, בקוטר של 5-6 ס"מ, הנראה כצלקת". ד"ר ברזובסקי הבהיר לאישה כי מדובר למעשה בצלקת, אותה תישא לכל חייה.
 
"הכוויה – כתוצאה מהתרשלות הצוות הרפואי"
 
לתביעה שהגישה האישה, באמצעות עו"ד רן שפירא ממשרד עוה"ד אלמוג-שפירא, צורפה חוות דעתו המקצועית של פרופ' דן מלר, מומחה בכירורגיה פלסטית, אשר קבע, כי אין כל סיבה שבהליך של לידה טבעית תיגרם כוויה כפי שנגרמה לאישה. עוד קבע פרופ' מלר, כי הנזק שנגרם לאישה מתאים להסברי המיילדות, לפיהם מדובר בנזק שנגרם משימוש לא נכון בחומרי החיטוי שבהם נעשה שימוש. 
לדברי פרופ' מלר, משרד הבריאות כבר הבהיר בעבר, כי הוותרות כוויה במהלך טיפול רפואי הינה "אירוע בל יקרה". את האירוע שגרם לאישה נזק, לדבריו, "ניתן וצריך היה למנוע, והאחריות המלאה מוטלת על בית החולים לניאדו". פרופ' מלר העריך את נכותה הצמיתה של האישה על שיעור של כ-10%.
לדברי עו"ד שפירא, הכוויה גרמה לאישה נזק קשה, הן בפן הרפואי-אסתטי והן בפן התפקודי והנפשי. "העובדה שהתובעת נכנסה ללידה רגילה ויצאה עם צלקת לכל החיים אינה עובדה שיש לקבלה – בעיקר כשהיא נובעת מחוסר תשומת לב בסיסית של צוות רפואי", דברי עו"ד שפירא.
לדבריו, בשל המקרה, נדרשת האישה לחיות בבושה גדולה, ונמנעת ככל האפשר מלחשוף את עצמה, שמא יראו את הצלקת המכוערת שנגרמה לה. "הדבר משליך ישירות על שמחת החיים שלה ועל התנהלותה במערכת היחסים הזוגית".
עוד טוען עו"ד שפירא כי מדובר בבחורה צעירה, שטרם האירוע היתה בחורה בריאה ומלאת שמחת חיים, אשר אסתטיקה היא נר לרגליה. "כיום היא חסרת ביטחון, חוששת לצאת למקומות בהם הצלקת תחשף כגון ים או בריכה, ומאד מתוסכלת על הקלות שבה ניתן היה למנוע את הנזק".
התביעה הוגשה לבית משפט השלום אשר בסמכותו לפסוק פיצויים בסך של עד 2,500,000 ₪, והם כוללים טיפולים רפואיים, נסיעות, עזרת הזולת בפעולות יומיומיות בסיסיות, הפסד השתכרות, הוצאות נסיעה והוצאות רפואיות לעתיד, הפסד השתכרות לעתיד, סבל וכאב. התביעה נדונה בימים אלה בבית משפט השלום בראשון לציון.
 
 
עו"ד רן שפירא הנו שותף מייסד במשרד עורכי הדין אלמוג – שפירא, המתמחה בביטוח, נזיקין ורשלנות רפואית.
תמונה: אילוסטרציה signelements
 
קראתם ונהניתם? פרגנו לנו בשיתוף או בלייק!


__________________________________________________________________________________________________________________________

הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי! 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני *
שם פרטי ומשפחה*
טלפון נייד
 

 

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים