סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של איפור >> Read my lips - קראו את שפתיי...
 
איפור קבוע בשפתיים הוא תהליך הדורש משנה זהירות, הן בתיאום ציפיות והן במהירות ההתקדמות 
מרים קיסר
המסע המופלא לאיפור קבוע בשפתיים מתחיל כאשר נבדיל את שאר טיפול האיפור הקבוע מטיפול השפתיים מאחר ואזור זו קשה יותר לקליטת צבע, בחירת המחט צריכה להיות מדויקת לטיפול זה, יש לאבחן את גוון השפתיים ונטייתם על מנת לבחור את הצבע הנכון, יש לדעת מהם גבולות העבודה ולהתמודד לעיתים עם וירוס ההרפס. כל הנתונים הללו ועוד, לפעמים מייאשים עד כדי כך שגורמים לנו לדחות מטופלות מפעם לפעם. 
יש לגשת לפרוצדורת האיפור הקבוע בשפתיים, אם היא חדשה, או אם היא תיקון לאיפור קבוע ישן, במשנה זהירות ובמידת הצורך להתייעץ עם מומחה. 
רגע לפני ההליך יש לוודא כי הלקוחה מלאה את השאלון הרפואי ולהתמקד בכל השאלות הרלוונטיות, כגון: האם יש לה נטייה להרפס באזור השפתיים, זאת על מנת להשתמש בטיפול מניעתי לפני ביצוע האיפור הקבוע. יש לבדוק האם הלקוחה מתכננת זריקות מילוי לשפתיים ולבקש אישור מהרופא המטפל באם הזריקה נעשתה לא מזמן.
 
 תיאום ציפיות
 
השלב הבא הינו תיאום ציפיות, מה הלקוחה רוצה? מומלץ לבקש מהלקוחה להביא ליפסטיק או עיפרון שיכול לשקף את רצון הלקוחה ואנו נוכל לתרגמו לתחום האיפור הקבוע. יש לשם לב למגבלות שלנו כאנשי מקצוע, לדוגמא אם הלקוחה מעוניינת בצבע אשר בהיר מגוון השפה שלה, הדבר אינו בר ביצוע, או  אם הלקוחה מעוניינת בצבע כהה מדי, תפקידנו לידע אותה. 
יש להיזהר מלקוחה עם כלי דם סגולים-כחולים בשפה כהה, משמעות הדבר שצבעי האיפור הקבוע יכולים להראות כהים יותר או  קרים יותר. על כן מומלץ להיכנס עם צבעים חמים כבסיס בפגישה הראשונה (שאינם מכילים סגול/ כחול), כגון רד שוקו ולהכהות עם טיפה קופי בראון ובפגישה השנייה להוסיף בורדו או אדום, על מנת שהצבע השזיף ייתפס על שפה כהה זו (במידת הצורך).
חשוב לציין כי מומלץ לצייר את אזור השפתיים לפני הטיפול, על מנת שהלקוחה תאשר את גבולות העבודה ולהמליץ על שיפור הקיים, ולא לשנות מדי את שפתי הלקוחה (יש לתת לה להתרגל לשינוי), יש לצאת מנקודת הנחה כי תמיד אפשר להוסיף ולעבות בפגישה הבאה (צעד אחר צעד).
 
 
אלחוש השפתיים
 
אחת הבעיות העיקריות היא כיצד לאלחש בצורה נכונה את השפתיים. ללקוחות רגישות מומלץ לאלחש עם משחת האמלה כשעה לפני הטיפול, וכך לכשתגיע יש להתחיל לעבוד. יש לזכור שאם נעבוד ונאלחש לסירוגין בין השפה העליונה לתחתונה וכך נוכל לעבוד בנחת עד לסיום האיפור קבוע בשפתיים. במקרים רגישים מומלץ להשתמש בג'ל האמריקאי לאחר שנעשתה פעולה ראשונה של איפור קבוע בשפתיים והעור פתוח. את הג'ל האמריקאי יש למרוח בצורה נדיבה ולהמתין 5 דקות. אופציה נוספת לאלחוש הינה לעשות קומפרס קר עם קוביות קרח בשקית ולהניח על האזור הרגיש למשך 8 דקות וזה מנטרל את התחושה במקום.
 
מספר פגישות 
 
לשים לב; במקרים בהם שטח השפתיים גדול יש לחלק את העבודה למספר פגישות ולהשלים בכל פעם את החסר. לדוגמא לקוחה שרוצה מילוי כל השפה נתחיל בפגישה הראשונה עם התוחם ונכנס פנימה מקו תוחם השפתיים לתוך שטח השפתיים, מעט לתוך השפה, בכיוון הגבול בין השפה העליונה והתחתונה. בפגישה השנייה/ שלישית ניתן להיכנס עוד ועוד עד למילוי כל השפה.
נושא נוסף שאני רוצה לשתף אתכם הינו איפור לאחר ביצוע איפור קבוע בשפתיים. הדבר קורה מאחר ולקוחה רוצה להסתיר את השפתיים ואת חדות הצבע לפני הקילוף ומנסה להסתיר זאת ע"י איפור.  הדבר יכול להוות בעיה עם הלקוחה אלרגית לאחר המרכיבים של האיפור הרגיל. יכול להיות טריגר לתגובה אלרגית, עור השפתיים פתוח (פצוע) בעקבות ביצוע האיפור הקבוע הגוף עלול להגיב באלרגיה משנית כתוצאה מהנחת האיפור על אזור זה. כולנו יודעים מהי אלרגיה והסיכונים הכרוכים, כאבים, תחושת שריפה, שלפוחיות, טיפול תרופתי וכמובן צבע האיפור הקבוע שכל כך השתדלנו להחדיר נדחה ע"י הגוף. על כן, לאחר האיפור הקבוע מומלץ לא להתאפר עד שמתקלפות השפתיים לגמרי ומבריאות. 
 
להציב גבולות
 
באופן כללי יש לבנות את האיפור הקבוע באזור מטיפול לטיפול, להשתדל לענות על הצרכים של הלקוחה ולא לשכוח מהם הגבולות שלנו כבעלי מקצוע. 
 
 
 
מרים קיסר
צילום: אימג' בנק ישראל

פרסם כאן מודעת לוח חינם!
הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי! 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים