סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של טיפול >> ללא סכינים - ללא סיכונים
 
 התמכרויות לניתוחים פלסטיים או התמכרויות לסוגים של הזרקות למיניהן, הפכו לטרנד יקר ומסוכן
 
שולי הראל-רודריג
המינוח והפרשנות לטרנד אופנתי  הופכת לעיתים לסוג של התמכרות נרקיסיסטית, הגורמת לעיסוק יום יומי אובססיבי וכמעט בכל תחום אפשרי. לעיתים זה נראה כל כך עצוב וחסר שליטה עד למצב של פטאטיות ויזואלית מסוכנת ביותר. כזאת ההתמכרות לניתוחים פלסטיים.
מספרים על צעירה אמריקאית שביקשה רק לשפץ את השקיות מתחת לעיניה ונסחפה לעוד 15 ניתוחים פלסטיים, מכיוון שלא הייתה מרוצה מהניתוח ה-1 וחשבה כי הבא אחריו ישפר את ה-1 ממנו התאכזבה. סכומי עתק שהוציאה על שינוי חזותה הביאוה לניסיון התאבדות וחשיבה אחרת. הסיפור הוא אמיתי, ואותה הגברת תיעדה בספרה – "chasing beauty" את הסיבות הפנימיות והפסיכולוגיות, הדיכאוניות הקשות שליוו אותה כשהחלום נגוז והפיכחון היה המציאות הנכונה שנשקפה מן המראה.
נתונים אלו מעודדים ותומכים היום להשתמש בעזרה מקצועית בקליניקות עבור אותם פציינטים, שהנראות ה"חלומית" שלהם והאשליה לעיתים מפחידה.
אם הייתי יכולה להשיב את הגלגל, הייתי עושה הכל אחרת, לא הייתי בוחרת בניתוחים, אלא בוחרת בטיפול אחר.
מיליוני נשים וגברים ברחבי העולם, מטפחים חוסר שביעות רצון הגורם להם להציף את חדרי הניתוחים הפלסטיים לשלל עינויי אינקוויזיציה מוזרים. תחשבו לרגע אם הייתן פקוחות עיניים ופוערות אוזניים ושומעות את הלמות המקדחים והפטישים, האזמלים והשאיבות ולעיתים ברקע בדיחות גסות ואחרות של אותם מנתחים  הצוחקים כל הדרך אל הבנק ומה קורה לגוף שלך? אותו גוף מסכן שיד האדם התעללה בו ובהסכמה! הוא עושה את כל שביכולתו לרפא את הפצעים, החתכים, המהלומות שספג, הנפיחויות והדלקות שנכפו עליו. האם כל אלה מעידים על אהבת הגוף? הגוף שעובר סוגי טראומות רבות ומגוונות? טוענים כי נפש וגוף מתאחדים האחד עם השני, אך האם זה נכון? עוד טוענים כי לאחר שינוי פיסי משתנה גם התנהגותו של האדם ואופיו נהייה לנוח יותר? כן? לכמה זמן? ומה קורה עם זה הפוך, אם נהפוך הוא לרגזן כעסן ונקמן? הציפייה והאשליה הינה אכזבה או חלילה תקלה קטנה. 
 
תפיסה אשלייתית
 
מקורה של ההתמכרות לניתוחים פלסטיים הינה בתפיסת מציאות חלומית, ביצר של רדיפה אחרי נעורים, לעיתים אף הרסנית, של אותם אלה, שאינם מרוצים כמעט אף פעם, כאילו פרפקציוניסטים, העוברים בצורה סדרתית מניתוח לניתוח, ממנתח למנתח וזאת כדי לנסות ולהגשים חלומות כמוסים.
כבלי הנרקיסיסטים בהם עסוקים אותם המתמכרים לעיתים הופכת להיות מסוכנת עד כדי אובדן חיים והמציאות לעיתים גוברת על כל דמיון. 
כל תוצאה שלאחר ניתוח פלסטי, או הזרקה לכל אזור ואזור בשטח הפנים והגוף, גורמת לתחושת אושר עילאי, אשר אותם אלו שעברו חוויה זו, מעוניינים להרגיש כך שוב.
הנגישות אל הניתוחים הפלסטיים וסוגי ההזרקות למיניהן, נהייתה קלה ולא בהכרח יקרה. בעבר שינויים אלו היו כרוכים בהוצאת ממון רב, בעיקר לאותם אנשים אשר אינם מרוויחים סכומי כסף גדולים.
אני מכירה נשים רבות שנכנסו ללופ של הלוואות, "משכנתאות" ולא על דירה או לימודי העשרה, אלא, על התעסקות בסיפוקים מידיים ומעגליים.
הקווים האדומים לעיתים נחצים, אותו קו – דק המפריד  בין תפיסת מציאות ריאלית לכמיהה כדי לשנות "דבר או שניים"  הוא עדין ביותר. 
ולדעתי, פה חייבת להיות התערבותו הכנה, הנכונה והמקצועית של עושה הדבר- המנתח הפלסטי.
הרפואה האסטטית  עם כל הרצון לעיתים "לתפוס גל" תוך התעשרות קלה אך מסוכנת ולעיתים גם לעושה הפעולה- הרופא, מחייבת את ההבחנה בין הפציינטים בעלי הדימוי העצמי ההרסני לבין אלו הבריאים בנפשם.
ההבדל הינו דק ועדין והוא באחריותו הכמעט מוחלטת של המבצע, שבסופו של דבר צריך לאשר או לא לקבל פציינט עם ציפיות שלא תמיד תואמות מציאות. לעיתים צריך לומר די! כי לעיתים הפתרונות למצוקות ולמי אין - במידה זו או אחרת הפתרון מצוי- בטיפול הפסיכולוגי. 
ראו את מושא החיקוי הנכסף של מעריצות - מדונה - אותה הזמרת, הנלחמת ללא לאות למען זכויות הנשים למעלה מ-3 עשורים.
היא נראית נפלא? צעירה מגילה ושדופת עצמות - דיאטות ואמונות טפלות כאלו ואחרות, האם היא נראית טוב בעינייך? האם היא מושא לחיקוי? לעיתים היא נראית פאטתית ונלעגת עד לכדי גיחוך. אבל לא נראה שזה יזיז לכוכבת במשהו - לדעתי, אם כל כך הרבה בוטקס, חוטים, ניתוחים ועבודת פרך ללא לאות.
ו"המלחמה" עדיין בלתי פוסקת, הפלסטיקאים המחוננים, דואגים מאוד לייצר אווירה של הגשמת חלומות ולשדר אמינות, נחמדות - מאחורי אצטלה של חמדנות. אותה ההתנהגות הכפייתית, החוזרת על עצמה, כדי לחשוב שנראים טוב ולרצות שהניתוחים והשינוי בדימוי העצמי, יתקן כל מיני דברים שאינם מוצלחים או בלתי מושגים בחיי האהבה, או ההצלחה בדרכי חיים אחרות, פוגמת בכל מישורי החיים הרוטיניים. בחורות המתקשות להתמודד עם חסכים רגשיים, בעלות חוסר ביטחון עצמי או חרדות נטישה, דיכאון סמוי, עלולות לחפש מפלט בכל מיני אמצעים וריגושים, ניתוחים כאלו ואחרים.
 
חייכו יותר
 
כיום, ניתן לעזור ולטפל בתופעה מוקדמת זו כמו בכל תהליך גמילה באמצעות טיפול התנהגותי, פסיכולוגי כדי לנסות ולהגיע לשורש הבעיה שגרמה להתמכרות מלכתחילה. 
כיום, ישנן טיפולים תומכים וקבוצות תמיכה, היכולות להועיל בהתמודדות עם התמכרויות אלו ואחרות.
תתחילו להתעורר! וחייכו יותר. כי חיוך מושך חיוך.
היופי החיצוני של כל אחד מאיתנו, מתחיל מהקיבולת הפנימית שאנו משדרים לסביבה בה אנו חיים. לפי כך עם זכות בחירה שניתנת לכל אחד מאיתנו, בחרו לחיות רק בסביבה תומכת, חייכנית, הנותנת לך אנרגיות חיוביות, אותן אנרגיות בונות שאינך צריכה לאמוד ולהוכיח כל הזמן את יכולותייך. 
דעי להקיף עצמך באנשים שסומכים עלייך ואוהבים אותך בכל עת, בכל מצב ובכל זמן נתון.
כי היופי האמיתי בא מתוכך והוא תמיד בעיני המתבונן.
 
 
 
הכותבת היא מנכ"לית ומייסדת חברת SR קוסמטיקס.
אילוסטרציה: אימג' בנק ישראל

הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי! 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני *
שם פרטי ומשפחה*
טלפון נייד
 
____________________________________________________________________________________________________________


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים