סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים

______________________
______________________

 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של טיפול >> מדריך טיפולי הזרקות לקראת החתונה
 
ברוכות הבאות לעונת החתונות, קיץ 2014- בה הכול ניתן לתקן ולהחליף, חוץ מאשר את החתן...    
 
ד"ר מימי ארנרייך

 טיפולים אסתטיים לקראת אירוע החתונה כוללים בין היתר טשטוש קמטים, חידוש העור והענקת נפח מתאים לפנים, הקניית חיוניות וברק לעור עצמו ועוד טיפולים מהירים לפנים, הנעשים זמן קצר לפני היום הגדול.  
הזרקת חומרי מילוי לפנים נעשית במטרה למלא קמטים שטחיים או עמוקים הנוצרים בעור עם השנים, לעבות  ולעצב את השפתיים או למלא שקעים מתחת לעיניים.
חומרי המילוי נועדו גם למלא אזורים שאיבדו מהנפח שלהם עם השנים, (כמו לחיים) או למילוי שקעים עמוקים, אשר יוצרים מראה לא בריא ועייף וניתן להשתמש בחומרי מילוי לתיקון אסימטריות מולדות בפנים.
חומרי המילוי הפופולאריים ביותר הם חומרי מילוי טבעיים וזמניים מקבוצת החומצות ההיאלורוניות, הנחשבות כיום לבטוחות  בעולם. הסיבה לכך, שהן  מזוהות  ע"י הגוף כחומר טבעי והגוף מפרק אותן בהדרגה.
טיפולים באמצעות הזרקת חומצות היאלורוניות אידיאליים לקראת כל אירוע בשל התוצאה המהירה שהם מאפשרים, ללא צורך בזמן החלמה.
המגוון הרחב של החומצות ההיאלורוניות וטכניקות ההזרקה שעומדות לרשותנו כיום, מאפשרות "לפסל פנים" ובכך בעצם לתת מענה אסתטי למטופלים בכל הגילאים. לנשים צעירות ניתן להדגיש עצמות לחיים, לעגל את קו הלסת, לפסל קונטור פנים וכך להקנות מראה נשי ואסתטי, לעצב אף או להסוות עיגולים שחורים מתחת העיניים. לנשים מבוגרות יותר, ניתן בנוסף לכל אלו,  לשחזר נפח פנים שנוטה להידלדל עם השנים ומזקין את מראה הפנים.
בכל הקשור לשינוי ועידון תווי פנים, מקובל היום להזריק למטופלות מגיל צעיר, אפילו משנות העשרים. מדובר בטיפולים כגון הדגשה ומילוי של השפתיים, מילוי סנטר נסוג, הדגשת עצמות לחיים וטיפול באסימטריות שונות.  בשנות ה 30 וה-40 טיפול בהופעת קמטים ראשונים ושחזור נפח במקרים של ירידה משמעותית במשקל. בשנות ה 40 המאוחרות ובשנות החמישים והלאה– טיפול לשחזור נפחים וטיפול בהאטת תהליך ההזדקנות.
הסטילאג', הפופולרי והמוביל בקטגוריה זו, הוא חומר מילוי טבעי והייחודיות שלו בכך שהוא משלב בין חומצה היאלורונית לבין האנטי-אוקסידנט (חומר נוגד חמצון) הטבעי שנקרא מניטול. שילוב ייחודי זה,  מעניק לנו לאחר הזרקתו מראה טבעי ורענן ותוצאות ההזרקה נשמרות לאורך זמן . תוצאות הטיפול הן מיידיות ואין צורך בתקופת החלמה. התוצאה נשמרת לתקופה של  שנה ועד מספר שנים בהתאם לאזור ההזרקה ותכונות אינדיבידואליות של המטופל. חומרי המילוי המובילים כדוגמת סטילאג' מכילים לידוקאין להפחתת הכאב בזמן ההזרקה, וכשמדובר באזורים עדינים כמו שפתיים, זה יכול לשפר מאוד את חוויית ההזרקה. גם טכניקת ההזרקה החדישה באמצעות ה"מיקרו-קנולה", שמחליפה את המחט, מאפשרת מינימום פגיעה וכאב.
 
מדריך ההזרקות לכלה המושלמת
המצב: צל, שקעים ועיגולים כהים מתחת העיניים
הטיפול המומלץ:  הזרקת חומצה היאלורונית מיוחדת באמצעות מיקרו-קנולה.
שקעים מתחת לעיניים ובאזור העפעף התחתון או מתחתיו, יוצרים מראה עייף ולא בריא.  בנוסף,  שקעים יוצרים  הצללה באזור, מה שמחמיר את הכהות באזור זה, ונראה רע יותר בתמונות.
העמקת השקע מתחת העיניים, אזור הקרוי "מרזב הדמעות", הנה תופעה שמחמירה עם הגיל והידלדלות שכבת השומן הדקיקה מתחת לעין. לעומת קבוצת המטופלים המבוגרים שסובלים מהתופעה, ישנה גם קבוצה גדולה של צעירים, שסובלים ממנה כבר מתחילת שנות העשרה לחייהם. באוכלוסיית הצעירים מדובר במבנה אנטומי מולד.
חשוב לומר, כי מקור העיגולים השחורים תחת העיניים מורכב לעיתים מפיגמנטציה באזור ומהשקע בו, כי שם תמיד יוטל צל שיבלוט במיוחד בתמונות. ברגע שמסווים את השקע בעזרת חומר מילוי, כבר עשינו את מרבית העבודה כי ניתן לאפר את הפיגמנטציה בעזרת קונסילר (כאשר קיים השקע, הקונסילר לא עוזר כי האזור נשאר מוצל וכהה).
 הזרקה של חומצה היאלורונית באזור, בסמיכות נמוכה,  כדוגמת סטילאג' S , מרימה את האזור השקוע, וכתוצאה מכך מתקבל מראה  אחיד ורענן יותר. לעיתים הזרקה זו אף תבהיר את הכהות באזור. חשוב להזריק את חומר המילוי בכמויות קטנות (הרבה פחות ממה שחושבים שצריך), וזאת כדי למנוע נפיחויות  (החומר נוטה לספוח אליו נוזלים).
  התוצאה: לרוב, התוצאות באזור זה של הפנים מחזיקות מעמד זמן רב, עד שש שנים, מאחר וזהו אזור עם תנועה מואטת.
 
 
המצב: עצמות לחיים שטוחות, השטחה של קדמת הפנים ומראה מעט גברי.
הטיפול המומלץ: הדגשת הלחיים- שיהיה לדודות מה לצבוט- חומרי מילוי – חומצה היאלורונית בסמיכות גבוהה.
עם השנים, חלה ירידה בנפח השומן ושינוי במיקומו, מה שיוצר מראה צר ומוארך יותר.
הנדסת החומרים המתקדמת של השנים האחרונות, יצרה חומרי מילוי סמיכים המאפשרים שחזור נפח, תוספת נפח שנראה כמו השומן הטבעי והרמה של הרקמה.
לכן החזרת הנפח, באמצעות חומרי מילוי, אל מרכז הפנים ואל החלק העליון של הלחי, תסייע  בהשבת מראה צעיר  והרמוני יותר, עם קווים עגולים ונשיים.
התוצאה: הזרקת החומרים במרכז הפנים שומרת, במרבית המקרים, על התוצאות למשך זמן רב יותר יחסית של  שנה ואף יותר .
 

המצב: אף.
הטיפול המומלץ: לא ניתוח לפני האירוע הגדול. אפשר כיום להשתמש בחומרי מילוי כאלטרנטיבה להשגת שיפור במראה האף.
 בעזרת הזרקה של חומר מילוי, ניתן להוסיף נפח, לפסל את האף, לשנות צורתו, לתקן עוות שנוצר לאחר ניתוח, חבלה או מום מולד.
היתרון בשימוש בחומרי מילוי לשיפור מראה האף: חוסך ניתוח על כל השלכותיו ומאפשר אינטראקציה עם המטופל בזמן פיסול האף, כך שניתן להוסיף חומר או לתקן  בהתאם לצרכים של הלקוח. החזרה לשגרה היא מיידית. נדרשות כמויות יחסית קטנות של חומר, ששומרות על התוצאות לאורך זמן.
התוצאה: לרוב מעל 18 חודש.
 
המצב: קמטים נזולביאלים, מצדי האף לצדי הפה
קמטי צחוק נוצרים עם הזמן, בעקבות הידלדלות ונדידה של השומן מקדמת הלחי כלפי מטה, לכוון האף ומרכז הפנים. כתוצאה מכך, נוצרים שני שקעים – האחד חוצה את הלחי, והשני יוצר את הקפל בין האף לשפה. בנוסף החיוך מייצר קו סדק לאורך האזור, שנראה כחריץ בתוך הכפל.
 הטיפול המומלץ: הטיפול המיטבי לבעיה זו, היא כמעט לרוב בהחזרת הנפח לקדמת הלחי וטשטוש החריץ. הזרקת חומר לקמט עצמו, הינה אפשרות מקובלת, אך מספקת תוצאה טובה אצל נשים צעירות כשמדובר בחריץ החיוך בלבד.
חשוב מאד שהחומר המוזרק יהיה בעל צמיגות שמתאימה לעומק הקמט וההזרקה. ככל שהתופעה חדשה יותר והקמט פחות עמוק, מזריקים שטחית יותר חומר דליל יותר. ככל שמדובר בתופעה מבוססת יותר וקפל בעל עומק, מוזרקת חומצה היאלורונית לעומק העור או התת עור ולכן מדובר בחומר מילוי סמיך יותר. 
 התוצאה: הקמטים הנזולביאליים, מצדי האף לזוויות הפה מוסווים מיד עם ההזרקה, התוצאה הסופית מושגת תוך כשבועיים לאחר שהחומר ספג מים והתקבע סופית ברקמה והתוצאה צפויה להחזיק מעד מעל שנה.
 
המצב: קמטי עישון (מעל השפה).
הטיפול המומלץ: מילוי חומצה היאלורונית דלילה המשמשת למזותרפיה או שימוש במכשור המבוסס על גלי רדיו.
 לקמטי העישון אין לצערנו פתרון מושלם. העור מעל השפה - דק, רגיש מאוד לנזקי השמש ויש בו פחות קולגן. בנוסף מדובר בקמטי מימיקה, היינו התכווצות הבעתית של השריר סביב הפה ששוברת את הקולגן באזור. תוספת משמעותית של נפח תיישר אומנם את הקמטים אך מאידך תייצר הבלטה של אזור הלסת העליונה, מראה שאיננו אסתטי במיוחד. לכן, קשה להשיג שיפור מוחלט במראה הקמטוטים. אבל שילוב של טיפולים במכשיר גלי רדיו  עם  הזרקת הידרומקס מבית סטילאג'  מאפשר להשיג שיפור משמעותי במראה. 
למשל, הזרקת חומר מילוי בקו השפה העליונה (בפס הלבן) יספק מתיחה ועיבוי עור השפה.  לאחריו נדרשת הזרקת חומר מילוי לתוך החריצים הקיימים, מעל השפה.  זאת לאחר טיפול הפילינג.  
התוצאה: בשלב הראשון, התוצאה עשויה להחזיק כחצי שנה. אך עם הזמן, ככל שמקפידים לשמור על העור מפני השמש ולבצע טיפול מונע באמצעות גלי רדיו כך נמשך אפקט הטיפול יותר.
 
 
המצב: שפה צרה – מר קו, היעדר הבלטה של גבולות השפתיים (השפה המצוירת), אסימטריה, שפתיים יבשות וסדוקות.
הטיפול המומלץ: מילוי והדגשת שפתיים. חומצה היאלורונית, כאשר  קיימים היום מוצרים ייעודים לאזור זה המשיבים לשפה גם נפח ולחות שאבדו וגם מעניקים לו מראה חושני יותר.
שפתיים חושניות מושלמות, על פי המודל הקלאסי של היופי וכפי שנקבעו בקריטריונים בינלאומיים, נראות כך: קו השפתיים חד וברור. בין  השפה התחתונה לשפה העליונה קיים יחס - 1:1.50, כאשר השפה העליונה בולטת במילימטר עד שניים מהשפה התחתונה.
בקו השפה חשוב להדגיש את ה- V   שמתקבל מחיבור בין שתי פסגות השפה העליונה (מתחת לנחיריים), ושעם השנים היטשטש. ניתן לעשות זאת בהזרקת חומצה היאלורונית בשקע שמצוי על השפה ומתחת לקצה האף,, מעל ה-וי.
למילוי נפח השפתיים: הזרקת חומצה היאלורונית, תוך התייחסות לפרופורציות של הפנים, וליחס המומלץ, כפי שמוזכר לעיל.
התוצאה: בשל ריבוי תנועות השפתיים, התוצאות נשארות לזמן קצר, ולרוב נע בין 6-12 חודשים אצל בחורות צעירות ועד שנתיים שלוש בנשים מעל גיל חמישים.
 

המצב: סנטר קטן או מחודד ואסימטרי.
הטיפול המומלץ: פיסול סנטר וקוו לסת.
עד לא מזמן היה מקובל להשתמש בשתל אנטומי מסיליקון נוקשה. כיום אפשר להשיג תוצאות מצוינות בעזרת חומרי מילוי, כמו חומצה היאלורונית בעלת סמיכות גבוהה.
בנוסף לבעיות אנטומיות מולדות בסנטר עצמו, בחלק מהנשים חלה עם השנים 'נפילה' מהשליש האמצעי של הפנים לקוו הלס, תופעה שנקראת ה"בולדוג" והמריונטות.
באמצעות הזרקת חומר מילוי סמיך לאורך קו הלס ולסנטר ניתן להקנות לסנטר הנשי צורה עגולה ואסתטית, ליישר את קוו הלסת ואף למשוך עודפי עור נפולים מן הצוואר וזאת ללא ניתוח.
במקרים של מטופלת מבוגרת עם חסרים של נפח בשליש האמצעי של הפנים, רצוי לשלב בפרוצדורה זו גם הזרקת חומרי מילוי  אל מרכז הפנים וקדמת הלחי. כך משיגים אפקט הרמת פנים ללא ניתוח וגם מקבלים פרופורציות  נכונות יותר של הפנים.
התוצאה:  18 חודשים ויותר.
                                                                              
  
מומחי סטליאג' בעד הבטיחות המרבית בהזרקות
 
·        מומלץ להיזהר מחומרים זולים ולא מוכרים.
·        בקשו מהרופא לראות מה החומר המוזרק, תאריך תפוגה, אישור של משרד הבריאות בתוקף.
·        וודאו כי המזרק סגור וסטרילי.
·        לבדוק היטב מי הרופא המטפל,  מה הרקע והניסיון שלו בהזרקות.
·        וודאו כי ההזרקה נעשית תחת תנאים נאותים וסטריליים ולא בבית כמסיבת הזרקות.
·        מומלץ לא להזריק במהלך מחלה או זיהומים עוריים. ובכל שאלה להיוועץ עם הרופא המטפל.
·      יש להיזהר  מטיפולים זולים – אין הזרקות חינם או בזול, ויש לזכור שמדובר בטיפול רפואי אשר הנו פריבילגיה ואין סיבה לסכן את הבריאות ומראה הפנים שכן מדובר בטיפול בטוח כאשר הוא נעשה בצורה הנכונה עם החומר הנכון ע"י הרופא הנכון.
 
 
 
ד"ר מימי ארנרייך, מומחית בכירורגיה, מטפלת, מדריכה ומרצה בתחום הרפואה האסתטית
אילוסטרציה: אימג' בנק ישראל

הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי! 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני *
שם פרטי ומשפחה*
טלפון נייד
 
____________________________________________________________________________________________________________


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים