סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של איפור >> חתום בנשיקה: לעבות את השפתיים
 
חולמת על שפתיים בשרניות כמו של אנג'לינה ג'ולי? 
באדיבות 'פרופורציה'
שפתיים עבות וחושניות כמו של אנג'לינה גולי, הפכו לאחד ממדדי היופי העולמיים שפתיים עיניים הן אולי הראי אל תוך הנפש, אבל השפתיים הן ללא ספק כרטיס הביקור שישפיע על נראותם של הפנים ותפיסתם בעיני המתבונן. שפתיים דקות, צרות, רחבות או בשרניות, לכל אדם יהיו אלה השפתיים אשר יעצבו באופן די כולל, את פניו.
השפתיים נתפסות בתרבויות רבות כאלמנט סקסואלי, שמידת בשרנותן מעיד או משליך באופן כזה או אחר, על מידת המיניות של אותו אדם; שפתיים עסיסיות ומשורבבות נתפסות כמי שמשויכות לאנשים בעלי ליבידו מפותח במיוחד. בין אם מדובר בקלישאה או אמת, השפתיים הבשרניות הפכו אלמנט משיכה עיקרי בין בני זוג ובאופן כללי היוו מוקד מבוקש ביותר לעיצוב, טיפוח, מילוי. 
הביקוש לעיצובי השפתיים אינו דבר חדש, אך מדובר בטיפול המתפתח ומשתכלל וכזה שמאפשר למעוניינים בו ליהנות מאיכות חומרים מעולה, ביצועים מוצלחים ותוצאות שנשמרות לתקופה ארוכה.
חוק הברזל של היום בכל מה שקשור לעיצוב שפתיים הוא דגש על המראה הטבעי. אל תשכחו את הכלל הזה, בכל גיל ובכל טיפול.
 
תפקידו של עיבוי שפתיים
זה לא סוד שברבות השנים, יחד עם שאר איברי הפנים, נוטות השפתיים שלנו לאבד מהנפח הטבעי שלהן ולעיתים לצנוח בזויות ולהתכווץ… מאחר והשפתיים הן איבר מרכזי מאוד בפנים שלנו, התופעה הזו משפיעה על נראות הפנים באופן כללי ומבגרת אותם, הופכת אותם לעייפים ומשנה כמעט לגמרי את ההבעה.
לא רק אנשים מתבגרים סובלים מתופעה של שפתיים דקות ולא משורטטות. אנשים שנולדים כך באופן טבעי, מבקשים בבגרותם לעבות את השפתיים ולמלא אותן באופן סימטרי כך שיתאים לפניהם ואף ייפה אותם. את התהליך הזה בקרב צעירים, ניתן לבצע בבני 18 ומעלה, בתום תהליך ההתבגרות והגדילה שלהם.
את עיבוי השפתיים ניתן לבצע באמצעות חומרים זמניים או קבועים, אך חשוב מאוד שהללו שבחרו בחומרים קבועים ייקחו בחשבון, כי מדובר בהליך בלתי הפיך ועל כן מומלצת הזרקה של כמות קטנה מאוד על מנת לבחון את הנראות וההסתגלות אליו,  ולאחר מכן ניתן יהיה להזריק כמות נוספת בהתאם לצורך ולהשלים את התהליך.
 
פגישת הייעוץ עם הרופא
מעצם היותן של השפתיים במוקד תשומת הלב ובמיקום מרכזי בפרצופינו, חשוב שנשקיע בדיקה מקדימה ומעמיקה בטרם נבחר את הרופא המטפל. על הרופא הזה להיות מיומן ומקצועי, עם המלצות ותמונות “לפני ואחרי” אותנטיות של טיפולים שביצע- על מנת שניתן יהיה להתרשם מתוצריו.
לאחר בחירת הרופא, יבחנו השפתיים, מבנה הלסת, השיניים וגם מבנה הפנים ומצב העור בעת פגישת הייעוץ המקדימה ובכך ניתן יהיה להחליט באיזה חומר מילוי יבוצע הטיפול ובאיזה איזור של השפתיים תבוצע ההזרקה.
בין חומרי המילוי המשמשים להזרקה: חומרים טבעיים דוגמת חומצה הילארונית המצוייה בגופינו, שומן עצמי או קולגן שמעצם היותם “שייכים” לגוף, בסופו של דבר גם יספגו בתוכו כעבור פרק זמן ממושך, וחומרים קבועים שאינם נספגים בגוף ועשויים מחומרים סינטטיים כמו למשל סיליקון טהור- שהזרקתם מספקת תוצאה שנשמרת לשנים רבות.
לאחר בחירת החומר, יבצע הרופא בדיקת רגישות של חומר המילוי הנבחר באזור נסתר בגוף על מנת למנוע מצב שבו הגוף ידחה אותו.
 
הליך עיבוי שפתיים
לאחר שייבחר החומר הנכון להזרקה על ידי המטופל והרופא גם יחד, ירדים הרופא את האזור ויזריק מספר פעמים את החומר לאיזורים הספציפיים שנבחרו בעת פגישת הייעוץ. באמצעות אצבעותיו הוא יעסה את האיזור ולמעשה ממש יפסל את השפתיים עם חומר המילוי שהוכנס לתוכן.
ברוב המקרים בוחרים המטופלים לעצב את השפתיים באמצעות חומרים טבעיים שניתן לחדש במידת הצורך והרצון. קצת על החומרים הטבעיים המבוקשים האלה:
קולגן- חלבון טבעי שמצוי בגופינו והאחראי על גמישות הרקמות בגוף. כשהוא נעדר מהגוף בכמויות הנדרשות, כמו בעת תהליך ההזדקנות למשל- מתחילים להיווצר קמטים. כדאי שתדעו, שמילוי השפתיים בחומר זה נעשה על ידי אבולנס, שהוא למעשה קולגן שמקורו בחזיר- אבל אל חשש, המוצר קבל אישור הלכתי לשימוש זה. הסיבה אגב שבשלה משתמשים דווקא בקולגן של חזיר ולא של פרה, למשל, נעוצה בעובדה ששימוש בחומר זה יוצר הרבה פחות תופעות אלרגניות מקולגנים אחרים…
חומצה הילארונית- רקמות העור שלנו משופעות בחומצה הילארונית באופן טבעי והיא זו שאחראית על ייצור הנפחים בעורינו. החומצה ההילארונית המשמשת להזרקת עיבוי שפתיים מיוצרת בתהליך מלאכותי והסינטטיות שלה מקטינה את הסיכון להתעוררות אלרגנית בקרב המוזרקים.
שומן טבעי- כן, גם זו אופציה. שואבים מעט שומן מגופו של המטופל באזור כמו ירכיים, בטן או ישבן, מזככים אותו ומזריקים אותו אל השפתיים. משתמע, כמובן, שמדובר בתהליך ארוך יותר, המצריך גם אשפוז לצורך שאיבת השומן מן הגוף.
לאחר הטיפול, שאורך כעשרים דקות לכל היותר, יתכנו נפיחויות ובצקות על השפתיים. רק לאחר שהללו יחלפו כעבור מספר ימים, ניתן יהיה לבחון שוב את מצבן של השפתיים ובמידת הצורך לחזור על פעולת ההזרקה והעיצוב. שימו לב, עדיף למלא פחות ולאחר ירידת הנפיחות למלא עוד כמה שניתן, מאשר להזריק יותר מידי חומר כך שהמראה שיתקבל יהיה רחוק מטבעי ואפילו לא פרופורציונאלי.
עיבוי השפתיים הוא הליך פשוט במיוחד והרופא, ככל שיהיה מיומן ובעל נסיון רב יותר, יוכל לבצע אותו באופן מדויק ומוצלח יותר.
 
תוצאות עיבוי שפתיים
לאחר שהנפיחות תתפוגג לחלוטין, ניתן יהיה להבחין בעיבוי משמעותי ובשפתיים בעלות נוכחות.
לעצם הקשב וההבנה של המטופל בהמלצותיו של הרופא חשיבות עליונה. הרופא ירצה עבורכם את התוצאה המיטבית ביותר וזו שתשלב עם הפנים שלכם באופן הרמוני. כמויות מוגזמות מידי של חומר מילוי עלולות ליצור מראה לא אסתטי, מה גם שלא מעט רופאים מוותרים על ביצוע הזרקות של חומרי מילוי בכמויות שהמטופל מתעקש עליהן והרופא חושב שלא יתאימו למטופל.
הדגש על המראה הטבעי הוא חוק הברזל של הטיפולים האסתטיים בעולם וגם בישראל, אל תשכחו לשמור על פרופורציה נכונה.
 
גדלנו על מראה של שפתיים עבות ומושכות, ומכאן גם הפופולאריות הרבה של טיפולים לעיבוי שפתיים למראה חושני יותר. עם זאת, טיפולי עיבוי שפתיים נעשים רק למי שמלאו לה 18 שנים שכן עד הגיל הזה, במהלך גיל ההתבגרות, גודל הלסת והשפתיים משתנה, וטיפול לפני ההגעה לבגרות עלול ליצור עיוותים וחוסר פרופורציה במראה הפה.
יש עוד סיכון, פסיכולוגי לחלוטין, אבל קריטי להצלחת הטיפול: ציפייה לא ריאלית למראה שלאחר הטיפול, שעשויה לגרום למפח נפש. כדאי לתאם ציפיות עם הרופא המטפל, ואף לעשות הדמיה של המראה הסופי. כפי שתספורת של דוגמנית תיראה על כל אחת באופן שונה, גם הציפייה לשפתיים של אנג'לינה ג'ולי לכל אחת היא כמובן לא ריאלית. השפתיים, כאיבר כה חשוב ומרכזי בפנים ובהבעה שלנו, צריכות להתאים למבנה הפנים. מילוי יתר עשוי להיראות לא רק בלתי טבעי, אלא לשנות את המראה לגמרי. מילוי שפתיים נכון הוא עדין, מטפל רק במה שצריך וכמעט בלתי מורגש לעין חיצונית, וכזה הוא צריך להישאר.
אילוסטרציה: אימג' בנק ישראל
 

הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי! 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים