סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
דף הבית >> יופי! הכתבות המובילות >> צורה לה
 
"מופשט גאומטרי" הוא סגנון של אמנות מופשטת, המבוסס על שימוש בצורות גאומטריות שכובש את תחום קישוטי הציפורניים.

 
אמי טאווס 
 
גיאומטריה מודפסת על בדים הביאה אל תחום הנייל ארט עיצובים מרהיבים של גופים מעולם ההנדסה
מאוירים על הציפורניים.  הציפורניים 'לבשו' מראה של יצירות אמנות בהן מעורבים, נקוודות, פסים, מרובעים ומשולשים. אם פעם היינו נמנעות מלשלב הדפסים שנראים במבט ראשון כמתנגשים - הרי שהיום כמה שיותר גרפי וצבעוני, יותר נכון ויותר מעניין.
חיתוכים של מרחב הציפורן בצבעים מנוגדים היוצרים משטחי משולשים רקעים צבעוניים ועוצמתיים או לחילופין שילוב צורות גיאומטריות בגוונים הרמונים היוצרים מעין דה-גרדה מעבר צבעים מבהיר לקהה. סגנון זה הוא אמנות שלא מבקשת לחקות או לבטא ביצירותיה כל זיקה למראיתם של פריטים הקיימים במציאות. תפיסתה של אמנות גיאומטרית מופשטת  בתחום הנייל ארט, היא כביטוי להלכי הנפש, רעיונות ומסרים רוחניים פנימיים.
 
אין חוקים ונוסחאות
 
בניגוד למתמטיקה, אין פה נוסחאות או חוקים  - הכל מותר, שילובים של צורות גיאומטריות שונות יוצרים אשליות אופטיות מעניינות לצד צבעוניות מתוחכמת של מנעד גוונים של צבע אחד או ססגוניות עוצמתית ובוטא.  כל אחת יכולה להשתעשע עם הטרנד על סמך היצירתיות שלה, כי אפילו אם זה נראה במבט ראשון כמתנגש ובלתי אפשרי - שווה לתת לזה צ׳אנס ולהתפרע. 
אשליות אופטיות במקרה של "נייל ארט" לעיתים מסייעות למעצבים לייצר תיקון של מבנה הציפורן או לחילופין של מבנה האצבע.  כשהציפורן היא במבנה רחב וקצר רצוי לבחור בחיתוכי קווים היוצרים אשליה אורכית לציפורן. משולשים וקווים אנכיים בהחלט יעשו את העבודה ויעניקו השליה אופטית כי מבנה הציפורן או רוחב האצבע ארוכים יותר. כדאי לוותר במקרה זה על צורות הנדסיות היכולים ליצור השליה רחבה יותר או לחילופין עגולה – מרובעים ועיגולים הם מחוץ לתחום. 
 
חכמת האיזון
 
כולנו חפצות במבנה מאורך וצר אך לעיתים שהנתון הטבעי מודגש יתר על המידה, זה יוצר הגזמה מיותרת.
למה הכוונה? כשמבנה האצבע הוא צר, ארוך ודק מומלץ לא להעצים את המראה בעזרת קווים ארועים. במקרה שכזה ניתן יהיה להשתמש ביצירת קווים עגולים ומרובעים אשר ייצרו אשליה אופטית בעיני המתבונן. 
גם לדרגות הכהות בבחירת הצבעוניות קיימת השפעה עצומה. כפי שכולנו יודעים גוונים בהירים יוצרים אפקט של רחב, בעל נפח וגודל ואילו גוונים כהיום יוצרים את ההפך, צר, עמוק וקטן יותר. הכללים מדגישים באופן ברור כי ציפורניים בעלות שטח פנים קטן וצר מומלץ להימנע מגוונים כהים. הגוונים הבהירים יצרו אפקט רחב וגדול יותר ביחד לגוונים כהים אשר יעניקו שטח ציפורן קטן עמוק וצר. 
האמנות האמתית היא היכולת ליצור איזון באמצעות נייל ארט בבחירת הצורות הגיאומטריות, הצבעים ודרגות הכהות שלהם ובכך לייצר השליה אופטית מאוזנת.
 
 
 
אמי טאווס מדריכה ראשית של CND ישראל
קראתם ונהניתם? פרגנו לנו בשיתוף או בלייק!


__________________________________________________________________________________________________________________________


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה


Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים