סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של אסתטיקה >> פלסטיקאי וקוסמטיקאית: יד ביד
 
הקוסמטיקה והכירורגיה הפלסטית משלימות זו את זה.
מדובר בשילוב מתבקש הן מבחינת אנשי המקצוע והן מבחינת הלקוחות
ד"ר נמרוד פרידמן

לפני                                                                                         אחרי
 
כירורגיה פלסטית ואסתטית בשילוב טיפולי קוסמטיקה מתקדמים הם נוסחה מנצחת המבטיחה טיפול הוליסטי כולל ושמירה על תוצאות לאורך זמן. מהו החלק שעליו אחראי המנתח הפלסטי ומהו תפקיד הקוסמטיקאית ביצירת הרמוניה זו? כמנתח פלסטי אשר עובד מזה שנים רבות בשיתוף עם קוסמטיקאיות אני יכול לומר כי הקוסמטיקה והכירורגיה הפלסטית משלימות זו את זה. מדובר בשילוב מתבקש הן מבחינתנו כאנשי מקצוע והן מבחינת הלקוחות המצפות למראה מושלם.
 
פנים: מילוי  - מתיחה ומה שביניהם
הכירורגיה הפלסטית והאסתטית משלבת כיום טיפול הוליסטי מתקדם למראה פנים צעיר ורענן. מלבד ניתוח הרמת הפנים המסורתי שכולנו מכירים, המתאים לנשים בגילי 50+, ניתן ליהנות מטיפול אסתטי להזרקות בוטוקס וחומרי מילוי לעיצוב הפנים המתבצע גם הוא ע"י פלסטיקאי מומחה. מתוקף היותי מנתח פלסטי העוסק בניתוחי פנים, אני נחשף בעבודתי לרקמות העמוקות הנמצאות מתחת לפני העור ומכאן, מכיר את פעילויות השרירים והיחס ביניהם ויודע לראות כיצד יראו פני המטופלת בעוד 10 שנים ויותר. ידע זה מאפשר לי לבנות תכנית טיפולית המותאמת באופן אישי לכל מטופל ומטופלת ולעצב את הפנים בצורה אסתטית ומדויקת על פי היחס הנכון בין כל חלקי הפנים. הזרקות בוטוקס וחומרי מילוי מהווים פתרון מצוין לטיפול באובדן נפח וצניחה, שהם חלק מסימני הזדקנות הפנים המופיעים החל מגיל 35 ואלך. טכניקות ושימושים חדשניים בהזרקות בוטוקס וחומרי מילוי מאפשרים להשיב נפח לאזור הלחיים, למלא קמטוטים בצידי הפה והעיניים, לעצב את השפתיים ואת אזור הצוואר. יחד עם זאת, על מנת לקבל תוצאה מושלמת, חשוב להתייחס גם למעטפת העור החיצונית, לטפח את העור ברמה יומיומית ולהקנות לו ברק ומראה חיוני ורענן. מכאן, חשיבות שיתוף הפעולה בין קוסמטיקאית למנתח הפלסטי, המסייעת בתחזוקת עור המטופל/ת על ידי טיפול שגרתי לניקוי יסודי ועמוק וכן הזנה בלחות, ויטמינים וחומצות פעילות. 
 
טיפול פנים קוסמטי - לפני ואחרי
קוסמטיקאיות רבות ממליצות ללקוחותיהן לבצע טיפול פנים לפני ניתוח הרמת פנים או עיצוב הפנים ע"י הזרקות בוטוקס וחומרי מילוי. בטיפולים אלו נעשה לרוב שימוש בקרמים המכילים חומצה הילארונית 10Q ופפטידים המכילים חלבונים וחומצות אמינו. טיפול זה משפר את מראה העור ומעניק לרופא המטפל נקודת פתיחה טובה יותר. יש לציין כי לאחר ניתוח הרמת פנים יש להימנע מטיפול קוסמטי למשך 3- 4 שבועות. לכן ביצוע טיפול זה מראש, מאפשר ללקוחה ליהנות מעור מטופח ורענן כבר לאחר הניתוח.
מעבר לתחזוקה שגרתית ולטיפוח העור, ישנם טיפולים קוסמטיים המסייעים לשמירת תוצאות ניתוחים פלסטיים. לאחר מתיחת פנים לדוגמה, ישנה חשיבות רבה לביצוע עיסוי לימפטי הנעשה ע"י קוסמטיקאית בכירה תוך שימוש בקרמים טראנס דרמליים פעילים המכילים רטינול A. טיפול זה מזרז את החלמת הפנים לאחר ניתוח ומשמר את התוצאה לאורך זמן. לטיפול בלילה ניתן לעשות שימוש בחומצה אזאלאית וחומצה גליקולית, אומגה 3 ו- 6 וויטמין A לחילוף התאים והשלת השכבה הקרנית. את הטיפולים הללו ניתן לעשות שבועיים לאחר ניתוח פנים ולחזור עליהם מעת לעת. 
 
מכשור מתקדם לטיפול בפנים
כיום, ישנם מגוון טכנולוגיות מתקדמות המאפשרות לטפל בכתמים, קמטוטים ובמיצוק העור. טיפולים אלו מסייעים בהאטת קצב הזדקנות הפנים, בשמירה על תוצאות ניתוח הרמת פנים ולעיתים גם בדחיית הצורך בניתוח. הטכנולוגיות הפופולאריות המוצעות כיום בשוק מבוססות על אנרגיות של אור, גלי רדיו ואולטרא סאונד. חלק מהמכשירים מתאימים לשימוש תחת פיקוח רפואי בלבד, מאחר והטיפול נעשה באנרגיות גבוהות שיכולות לגרום גם לנזקים, אולם קיימים מכשירים רבים המאפשרים גם לקוסמטיקאיות לבצע מגוון גדול של טיפולים שמטרתם להעניק ללקוחה מראה עור אחיד, רענן ובוהק. במקרים רבים אני מייעץ לקוסמטיקאיות עמן אני עובד בשיתוף פעולה באשר לתכנית טיפול מותאמת למצב עור הלקוחה לפני או אחרי ניתוח. איחוד כוחות זה מאפשר ללקוחה לקבל תוצאה אסתטית טובה יותר ולשמר אותה לזמן ארוך יותר. בנוסף, בניית פרוטוקול הטיפול ביחד עם הרופא מאפשרת לקוסמטיקאית לבנות תכנית טיפולית אפקטיבית אשר יכולה להפחית את הסיכוי לסיבוכים ותופעות לוואי לא רצויות היכולות לקרות כתוצאה מטיפול לא מתאים. 
 
שאיבת שומן וחיטוב הגוף
ניתוח שאיבת שומן הוא פתרון מצוין לנשים הסובלות ממצבורי שומן עקשניים באזורים ספציפיים בגוף. בניתוח זה ניתן לשאוב עד 5 ליטרים ועל כן הוא מתאים לאנשים בעלי משקל גוף ממוצע. לאחר ניתוח שאיבת שומן חשוב מאוד לשמור על פעילות גופנית ועל משקל גוף יציב ובכך לשמר את תוצאות הניתוח לאורך זמן. 
במקרים של ריפיון קל בהם אין צורך בהתערבות כירורגית, ניתן להיעזר במכשור מתקדם לעיצוב הגוף. מכשור זה מסייע גם לחיטוב הגוף לאחר ניתוח ושמירה על התוצאות לאורך זמן. המכשירים הפופולאריים הנמצאים כיום בשוק פועלים על אנרגיות שונות, בהם טכנולוגיות אולטרא סאונד או גלי רדיו ולעיתים בשילוב של וואקום הפועלים על חימום הרקמה, הגברת קצב זרימת הדם, שיפור תהליך חילוף החומרים ופינוי תוצרי הפסולת אל מערכת הלימפה והדם. את הטיפולים הללו ניתן להתחיל כבר עד שבועיים לאחר ניתוח שאיבת שומן ו/או מתיחת בטן.
 
מתיחת בטן - מהקל אל הכבד
ניתן לומר כי אחד הבעיות שמטרידות יותר מכל נשים לאחר לידות זה מראה הבטן שלהן. הגישה לטיפול בבטן צריכה להיות בהתאם לאופי הבעיה: במקרים קלים בהם ישנו רפיון עור קל בלבד, ניתן לטפל בעזרת מכשור העובד על אנרגיות של גלי רדיו ואינפרא אדום המהדק ומכווץ את העור. יתרונו של מכשור זה הוא האי פולשניות שלו וחסרונו הוא ביכולתו לטפל במקרים קלים בלבד. במצב בו עודפי העור משמעותיים יותר, כאמור, יש צורך להסירם באמצעות ניתוח מתיחת בטן ולעיתים שילוב של שאיבת שומן. 
נשים רבות מגלות ששעות רבות של אימוני כושר מתישים ודיאטות שונות ומגוונות לא מעלימות את מראה העור המדולדל. הפתרון היחיד למקרים אלו הוא מתיחת בטן. ניתוח זה מתחלק לשני סוגים, כאשר הראשון מיועד לנשים הסובלות ממעט עור רפוי באזור הבטן התחתונה ונחשב כמתיחת בטן קטנה. במסגרת ניתוח זה אני מסיר את עודפי העור בבטן התחתונה, מבלי לשנות את מיקום הטבור. היתרון בניתוח זה הוא שהצלקת שנמצאת בבטן התחתונה מוסתרת כולה על ידי התחתונים ואין צלקת נוספת באזורי הבטן הנוספים. החיסרון הוא שניתוח זה מטפל בעודפי עור לא גדולים. במקרים בהם קיימת בעיה של עור רפוי גם באזור הבטן העליונה, נדרש לבצע ניתוח מתיחת בטן מלאה או גדולה, במסגרתו ישנו חתך סביב הטבור על מנת לשחררו ולמקמו בהתאם לעיצוב החדש של הבטן. בניתוח זה אני גם מבצע הידוק של שרירי הבטן על מנת לקבל תוצאה יפה של בטן מתוחה וחטובה.
טיפול באמצעות אותם מכשירים שהזכרנו קודם מאפשר גם לשמר את תוצאת הניתוח לאורך זמן ולעכב במידה מסוימת את תהליך הריפיון הטבעי שמתרחש עם השנים. היתרון של הטיפול ע"י מכשור זה הוא לא רק בשימור התוצאה, אלא גם בקיצור תקופת ההחלמה.
 
בשורה התחתונה
לסיכום, אני שמח על שיתוף הפעולה בעבודה היומיומית ביני ובין הקוסמטיקאיות הנמשך כבר שנים רבות. לאיחוד כוחות זה ישנם יתרונות רבים, הן ללקוחה והן לרופא ולקוסמטיקאיות. הוא מאפשר את המשכיות הטיפול בלקוחה לאחר ניתוח, שמירה על תחזוקה שוטפת של מראה הפנים והגוף ומתן מענה טיפולי- ניתוחי במידת הצורך. שיתוף פעולה זה מאפשר לקוסמטיקאית לספק מענה הוליסטי ללקוחותיה. הקוסמטיקאית נחשבת לאשת סוד וליועצת האישית של לקוחותיה בכל הקשור לטיפוח ומראה אסתטי, ומכאן החיבור שלה למנתח פלסטי מאפשר לה לתת מענה מקצועי ללקוחותיה ולהיות סמוכה ובטוחה שהן נמצאות בידיים טובות. חשוב כי הבחירה במנתח עימו תעבדי תתבסס על היכרות מקצועית, המלצות וכמובן בחירה במנתח פלסטי מומחה. בנוסף, חשוב לוודא כי הרופא המטפל הוא שמלווה את הלקוחה בכל שלבי הטיפול החל מייעוץ לפני ניתוח ולאחר מכן וכי הנו בעל ותק וניסיון של שנים רבות בתחום.
ועוד טיפ אחרון לסיום: אני יכול לספר כי קוסמטיקאיות רבות בוחרות להגיע יחד עם לקוחותיהן למרפאתי. ליווי זה מספק ללקוחה בטחון רב ומחזק את הקשר ביניהן ועל כן מומלץ ובעל משמעות רבה בתהליך.
 
 
 ד"ר נמרוד פרידמן, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית
צילומים: באדיבות ד"ר פרידמן

הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי! 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים