סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של קוסמטיקה >> בטיפה אחת של דם
 
אם אינך מרוצה מעור פנייך, בצעי בדיקת דם לוודא את רמות הוויטמינים והמינרלים בגופך
 
שולי הראל רודריג
לעיתים אנחנו מרגישים שהגיל והתחושות הפיסיות אינן תואמות לנראות הוויזואלית. כנאמר: "נפש צעירה בגוף זקן..."
לפיכך חשוב להכיר בשני מונחי יסוד ובהבנת תורת ההזדקנות.
1. הגיל הכרונולוגי-או מה שמכונה ככתוב ב-ת.ז העדכנית.
2. הגיל הביולוגי, המוגדר כגיל, שהגוף נמצא בו פיסית ותפקודית. פה נבחין "בבלאי" של הרקמות והמערכות השונות.
לעיתים הגיל הכרונולוגי חופף לגיל הביולוגי ולעיתים הגיל הכרונולוגי מקדים את הגיל הביולוגי.
כתוצאה מהיחלשות מערכת החיסון של הגוף, הגוף הופך לפגיע יותר למחלות, סוכרת, לחץ דם, מחלות אוטו-אמוניות, שינויים הורמונליים ונזקים חימצוניים.
שני הגורמים האחרונים הם האשמים העיקריים לנראות עור הפנים השינויים הורמונליים.
במהלך תהליך ההזדקנות ישנה האטה בכמות ההורמונים בגוף. הירידה גוברת ככל שהגיל עולה. אצל נשים הירידה הינה חדה ואצל גברים איטית יותר. או-אז, נצפה בהתכלות הגוף, בהזדקנות עור הפנים, ברגישות לזיהומים ומחלות תלויות גיל הנובעות באופן ישיר מ"הפרעות" הורמונאליות כאלו ואחרות.
 
נזקים חימצוניים 
 
חוסר איזון בין רדיקלים חופשיים לנוגדי חימצון, גורמת להזדקנות.
בדיקת דם מיוחדת לאנטיאייג'ינג תיתן את המענה הנכון לחוסרים בדם ולתיקון נזקי גיל. אפשר וניתן לחדש,לתקן ולהצעיר חזרה עור שכבר ניזוק או הזדקן.
מה מספרת לנו טיפה אחת של דם?
הבדיקה נקראת בדיקת עקה חימצונית. בדיקה זו המכונה free Radicals attack בודקת את רמת הרדיקליים החופשיים בדם ואת רמת הרדיקליים החופשיים בדם ואת רמת נוגדי החמצון.
 
Total antioxidant capacity
 
בדיקות אלו מאפשרות לקבוע את התאמתם ויעילותם של ויטמינים,מינרלים ותוספי מזון מקבוצת נוגדי החמצון.
הפציינטית חייבת לקבל ייעוץ רפואי-מקצועי מרופא מומחה בתחום. הרופא יכול להמליץ על דיאטה ותזונה נכונה, תוספי מזון ובדיקה חוזרת לשם מעקב.
ישנם תוספי מזון רבים הידועים במלחמתם כנגד הזדקנות מוקדמת של תאי הגוף ונראות עור הפנים.
ויטמין E  למשל, נחקר  והוכח כבעל השפעה רפואית. 
ויטמין C סלוניום, חומצה אלפא ליפואית הנמצאות במוצר Sr  הנקרא קוויאר, הידרה ליפט, טוטאל רוויטלייזר  וגם במריחת התכשיר הנפלא.
מחקרים הוכיחו שישנה פגיעה  בריאותית וחזותית, באוכלוסיות הצורכות רמות נמוכות   של ברזל-סידן, ויטמינים מקבוצת B, בין הפגיעות שמונעים נוגדי החימצון, הן במריחה קוסמטית והן בלקיחה היא בתועלת השמירה על קרומי התאים בעור הפנים.
 
תמשיכי לרקוח ולמרוח:
שני התוספים היעילים במיוחד במריחה הם ויטמין A וויטמין C.
לוויטמין A, המסיס בשומן תפקיד חשוב בשמירה על עור חלק ועל נראות צעירה. על רטין A כבר כתבתי ושיבחתי. נגזרותיה בתכשירים הקוסמטיים של חברת SR מככבים במגוון מוצרים להצערת עור הפנים ותורמים לתיקון נזקי עור, תוך נראות בריאה וצעירה במיוחד. בשנת 1996 אושר ע"י ה-FDA האמריקאי, כחומר המטפל ולהחדרתו לשכבות העמוקות וכשמורחים רטין A  או רטינול נקשרת המולקולה לקולטן שלה, שנמצאת על קרום התא ופוקדת לשוב ולהתנהג כמו תא צעיר. 
מומלץ ביותר.
ויטמין  C - נוגד חמצון מסיס מים, הממלא תפקיד חיוני בנטרול רדיקלים חופשיים בחלק המימי של רקמות גופנו. מחקרים קליניים הוכיחו שבעזרת מריחתו על העור, מתאפשרת שזירה מחדש של סיבי הקולגן בעור הבוגר.
קו-אנזים Q10 מאיץ את התחדשות התאים.
למרוח ולבלוע, אם צריך, ובייעוץ.
בזכות תרומתו כנוגד חמצון וחשיבותו לייצור הקולגן והאלסטין  ולהתחדשות התאים. יעילותו בבליעה גבוהה. מרכיבי הקו אנזים Q10 הינו בעל מבנה הדומה לוויטמין הנמצא בכל אחד מתאי גופנו.
בעוד שרמותיו בגופנו יורדות עם הגיל, הרי שהדרישה של העור למרכיב חיוני זה דווקא גדלה.
 
 
חומצות שומן מסוג אומגה 3 מגמישות את התאים
 
כבר לפני מאות בשנים נהגו למרוח שמן דגים על העור, אם לא לשתות אותו כזכור לי כילדה קטנה. הבעיה הייתה "אפית" ריח דגים נוראי שהיה אופייני. האמצעים הטכנולוגיים כיום מאפשרים לנצל את התכונות של אומגה 3 ולשלבם עם חומרים אחרים אשר יגבירו את יעילותן. מחקרים רבים הוכיחו את יעילות החומצה הזו בעיכוב הזדקנות העור. נמצא כי חומצות שומן מסוג אומגה 3 תורמת להרגעת גירויי עור ואדמומיות גם במצבים של סבוריאה, אקזמה, פסורייאזיס.
תוסף המזון מומלץ ,אך תמיד עלייך להיוועץ ברופא לפני נטילת התוסף או כל תוסף אחר מהאמור לעיל. (חשוב בעיקר - באם הינך נוטלת אספרין!)
 
פרוביוטיקה מגבירה את קצב התחלקות התאים
 
מחקרים הוכיחו את יעילות הפרוביוטיקה  כשמירה על עור מפני זיהומים, דלקות ובעיות העור כמו אקנה ואטופיק דרמטיטס.
לאחרונה גילה מחקר מהפכני שחיידקים פרוביוטיים יכולים לשמש גם כמרכיב אנטי-אייג'ינג. מעורבותו הינה במנגנונים האחראים לאיזון ולוויסות מערכת החיסון ולהגנה מפני דלקות.
אפשר לבלוע וניתן למרוח.
ALA חומצה אלפא ליפואית – תורמת להזרמת דם לעור הפנים.
חומצת האלפא ליפואית הינה דמוית ויטמין המצוי בכל תא בגוף. היא אחד מנוגדי החמצון החזקים ביותר ואחד מהחומרים היעילים והמוכרים להבטחת עור חלק גמיש בריא וצעיר. 
החומצה מונעת גליקציה בעור, עליו כתבתי בכתבתי הקודמת, תורמת לעיכוב יצירה בלתי מבוקרת בנזקי הפיגמנטציה, משפרת את מרקם העור ומסייעת בייצור מולקולות של חנקן חד-חמצני  NO  אשר מאפשר התרחבות כלי הדם ומסייע לשפר את זרימת הדם לעור. תורם להפחתת בצקות ונפחיות . כולל נפיחות מתחת לעיניים. נמצא בצורת כמוסות לבליעה ובמריחה. 
המוצר של חברת SR - הנקרא 'קוויאר הידרה ליפט' - מכיל תרכובת זו.
 
בשורה התחתונה
 
ולסיכום, אם הנראות העורית הינה גרועה ואם אכן הינך בטוחה, שאת אכן מטפלת כיאות בעור פנייך, עם מסנני קרינה מהשמש, עם אלפא ליפואית אסיד כאנטי אוקסידנט, אינך מעשנת, ישנה כראוי לגילך ולעיסוקך ועדיין אינך מרוצה מעור פנייך, בצעי בדיקת דם לרמות הוויטמינים והמינרלים הבאים: הורמונים,ברזל, B12 ,B6, חומצה פולית, ויטמין D. חסר בכל אחד מהם עלול לפגוע בחלוקת התאים ובייצור רכיבים חשובים בעור ולגרום להזדקנות מואצת של העור.
כמו כן, חשוב לבדוק את רמות השומנים בדם, שכן עודף בשומנים פוגע לא רק בכלי הדם הגדולים אלא גם בכלי הדם הקטנים המובילים את הדם לעור ולגרום למראה עור אפרפר, נפיחויות מסביב לעיניים ונראות מבוגרת במיוחד.  
 
 
שולי הראל רודריג, חברת SR קוסמטיקס
אילוסטרציה: אימג' בנק ישראל
קראתם ונהניתם? פרגנו לנו בשיתוף או בלייק!


__________________________________________________________________________________________________________________________


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!

 
אימייל *
שם מלא *
טלפון נייד *

 

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים