סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
דף הבית >> יופי! הכתבות המובילות >> סכנה! המניקור הרוסי
 
 
זהירות! המניקור הרוסי, הוא מניקור הנעשה באמצעות מכונת שיוף חשמלית, ועלול לגרום לנזקים הרסניים.

 
 
סימון דהאן שויקי 
 
 
מניקור הוא הטיפול העתיק ביותר בעולם הציפורניים. מטרת הטיפול היא לנקות שאריות של עור עודף, ולטפל בעור שסביב הציפורניים, ע"מ להעניק לציפורן מראה פתוח נקי ואסתטי. 
המניקור הוא טיפול בפני עצמו או מתלווה כנוסף לטיפול לק ג'ל או בנייה.
עד היום היה ברור שטיפול מניקור איכותי דורש מהמטפלת להיות מקצועית בעלת ידע רחב, וכן שימוש בחומרים פעילים המקלים על הסרת העור המת ממשטח הציפורן, כדי לקבל משטח ציפורן יפה ומטופח. 
מהפכת הג'ל לאק, הביאה לקדמת הבמה את הציפורניים הטבעיות, ויחד איתן את הצורך בטיפול מניקור יסודי. 
ובכן, הסוד הגדול התגלה; מניקור יסודי עושה בשבילך את רוב העבודה בדרך לציפורניים מושלמות מהקטלוג... הג'ל נמרח טוב יותר, הוא יושב צמוד למסגרת, המסגרת  נראית נקייה, והצמיחה נראית נהדרת. הרצון של טכנאיות רבות להוציא "ציפורניים מהקטלוג", גרם למהפכה בתחום המניקור. ולמגרש נכנס שחקן חדש בשם "המניקור הרוסי". 
 
מהו המניקור הרוסי?
 
המניקור הרוסי, או בשמו המקצועי – מניקור מיכשורי, הוא מניקור הנעשה באמצעות מכונת שיוף חשמלית, בעלת ראשים ייעודיים, שתפקידם לנקות, להוריד, להסיר, ולחתוך את שאריות העור המת מסביב לציפורניים. 
רעיון של שימוש במכונת שיוף חשמלית לצורך ביצוע מניקור על ציפורן טבעית, נראה בתחילה כמו המצאת המאה, ממש גילוי של עולם חדש. אך יחד עם ההישגים המרשימים נוכחנו לגלות את הנזקים שנעשו כתוצאה משימוש לא מקצועי, או מהעדר ידע של המטפלת. 
שימוש בשיוף חשמלי מצריך ידע, דיוק מיומנות ושליטה. הנזקים שהמטפלת יכולה לגרום בשימוש לא נכון יכולים להיות הרסניים ביותר. 
 
חלקי הציפורן
 
לפני התחלת השימוש במכונה חשמלית, יש להכיר היטב את חלקי הציפורן החשובים: 
1. מיטת הציפורן – זהו חלק הגוף שמתחת לציפורן המכיל עצבים שעליהם מגנה הציפורן.
2. מטריקס - שורש הציפורן.
3. סהרון – לנולה – מקום היווצרותם של תאי הציפורן החדשים. 
4. לוחית הציפורן – תאי קרטין מתים. 
5. קטיקולה – קפל העור סביב הציפורן, נחלק ל-2: הקפל בבסיס הציפורן, והקירות הצדדיים.
6. אפוניקיום – קרום לבן שנמצא מתחת לקוטיקולה. 
7. הקצה החופשי – כל מה שצומח מעבר לקצה האצבע.
8. היפוניקיום – קרום שנמצא מתחת לציפורן בתחילת הקצה החופשי וסוגר מתחת לציפורן.
 
חיתוך אגרסיבי
 
בשימוש אגרסיבי במכונת שיוף חשמלית ניתן לעשות נזק מאסיבי לכל אחד מחלקי הציפורן החשובים. שימוש לא נכון במשייף חשמלי, עלול לחתוך את העור החי סביב לוחית הציפורן יחד עם העור המת. עלול לשייף יתר על המידה את לוחית הציפורן  ולדקק אותה, עלול לדקק את העור סביב הציפורן ולפגוע ביעילות שלו להגן עלינו. 
בורא עולם יצר את האדם בחוכמה, ובאופן כזה ששכבת עור מקיפה ואוטמת את הציפורן מכל צדדיה ובכך מונעת חדירה של חיידקים ומיקרואורגניזמים אל מחזור הדם שלנו. 
טכנאיות ציפורניים לא מיומנות מסירות את העור באופן יסודי בתהליך מניקור רוסי אגרסיבי שיכול להיות פולשני ממש, תוך חיתוך אגרסיבי של עור טוב וחיוני, המגן עלינו. זהו עור שאנחנו אף פעם לא רוצים לחתוך! 
חיתוך אגרסיבי מביא לנזקים בעור והוא בעצם יוצר את הבעיה שאנחנו רוצים לפתור. 
למה הכוונה? מניקור אגרסיבי – זה בפירוש כלב שרודף אחרי הזנב שלו! 
 
הסכנות הפוטנציאליות
 
במקום לטפל, ולעכב את צמיחת העור, אנחנו מקבלים את התוצאה ההפוכה: 
בכל פעם שהעור החי נחתך או משויף, האזור הופך להיות פגיע ורגיש יותר וקיים סיכון פוטנציאלי לזיהום במשך שעות ואף ימים. 
כאשר העור הופך להיות דק ופגום, הוא הופך להיות רגיש יותר לגירוי ועשוי להוביל לתגובות אלרגיות קשות לכלל מוצרי הציפורניים והג'לים. 
שחיקה של העור החי סביב לוחית הציפורן – יכולה להפחית את היעילות של העור להגן עלינו. מקל על זיהומים ותגובות עור קשות להתרחש. 
גדילה בחזרה של עור עבה וגס יותר, המאלצת את הלקוחה לחזור שוב ושוב למניקוריסטית ע"מ לטפל בעור הזה, באמצעות... נכון! ניחשתם – עוד הסרה אגרסיבית שתעודד עוד גדילה של עור גס! 
 
הסיפור הזה מדאיג כיוון שהוא עלול להפחיד את הלקוחות מפני נזקי הציפורניים, ומפני טכנאיות הציפורניים, במקום ליהנות מהיתרונות והשירותים הנפלאים שאנחנו יכולים להעניק להם. 
"ציפורניים יפות" – הן סיבה גרועה לסכן את בריאות הלקוחות.  ניתן ואפשר לעשות טיפולי מניקור בדרכים בטוחות יותר.
 
כללי הזהב
 
ובנימה אישית; ברשת נייל סטודיו ככלל,  ואני כמדריכה ראשית של OPI בפרט, מקפידים על תהליכי הכשרה נכונים לביצוע מניקור רוסי (מכשורי) על פי עשרת כללי הזהב: 
1. הקפידו ככל שניתן לעבוד במניקור מכשורי  בעדינות , לא להפעיל לחץ, ובמהירות איטית. 
2. הסטיגמה כאומרת כי: הראשים חלקים ולכן לא פוגעים בציפורן – נכון. הראשים באמת שוחקים פחות מראשים שמתאימים לשיוף אקריל למשל, אך אם הם לא היו עושים משהו – הם לא היו קיימים. כל ראש שיוף המסתובב אלפי סיבובים לדקה על העור או הציפורן - עושה משהו.
3. שימוש אך ורק בראשי שיוף ייעודיים ואיכותיים לצורך העניין. אל תנסו לעשות זאת עם ראשים אחרים שעלולים להביא לתוצאות מזיקות. 
4. שיוף לוחית הציפורן אמור להיות עדין ביותר להסרת השכבה השומנית, אך לא מעבר. אל תשתמשו בראש שיוף אגרסיבי מידי, ובוודאי הימנעו מעמידה ממושכת עם המכונה על אותה נקודה, דבר שמדקק את לוחית הציפורן עד כמעט פגיעה בעצבים המצויים מתחת לציפורן. 
5. שיוף אגרסיבי באזור הסהרון – המקום בו נולדים תאי הציפורן החדשים עלול לגרום לנזק לטווח ארוך ולהפריע לצורת הציפורן בהתוותה. חשוב להימנע משיוף אגרסיבי באזור זה.
6. אל תנסו ללמוד מהאינטרנט או דרך אנשים לא מוסמכים, איך עושים את זה. לימוד נכון הוא המפתח לשמירה על בריאות הלקוחות שלך. דבר שצריך להיות בראש סדר העדיפויות שלך תמיד. 
7. לעולם אין לחתוך את העור עמוק מידי – עם כמה שזה נראה יפה יותר. את חייבת להגן על העור סביב הציפורניים ולא לפלוש אליו.
8. לעולם אל תניחו שום חומר ציפוי ציפורניים ישירות על העור, לא לק, לא אקריל, ולא ג'ל,  במיוחד אם העור פגום, זה עלול לגרום לגירוי בעור ואלרגיות קבועות למוצרים אלה. 
9. עדיף להשתמש עם ממיסי עור בטוחים להסרת עור, וכמה שפחות שימוש בצבתיות וכלים חדים.
10. בניקוי מתחת לציפורן הקפידו לא לפצוע את העור הסוגר את ההיפוניקיום, אל תחדרו עמוק מידי עם ראשי השיוף, דבר שעלול לייצר פתח דרכו יכולות להתפתח פטריות. 
 
 
סימון דהאן שויקי לנייל סטודיו - מדריכה ראשית של OPI
אילוסטרציה: signelements
 


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

 
הפניה אליך היא בדיוור ישיר, עפ"י מאגר מידע רשום, משרד המשפטים, מס' 700062886 | זכותך להסיר את שמך בכל עת, באמצעות קישור הסרה שנשלח בתחתית כל מייל | אנחנו מתחייבים לכבד את פרטיותך, ולא להעביר את פרטיך לשום גוף אחר | מסירת פרטיך תלויה אך ורק ברצונך לקבל מידע שוטף, בנושאים הקשורים לענף היופי.
__________________________________________________________________________________________________________________________

קראתם ונהניתם? פרגנו לנו בשיתוף או בלייק!

 

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים