סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
דף הבית >> יופי! הכתבות המובילות >> טיפולים מומלצים לעונה הקרה
 
 
המודעות בשנים האחרונות לטיפולים מתקני ומשקמי פנים וגוף הפכו את העונה הקרה (עונת החורף) לאידיאלית, בעיקר כשאת רוב הטיפולים המתקנים ניתן להסוות מתחת לבגדים הארוכים ופחות סובלים מחום ומקרני השמש היוקדת. לפניכן מקצתם.


קארין דנסקי
 
טרם ההתמסרות לטיפולים, זו השעה להעמיק מחדש את שיתוף הפעולה עם הקוסמטיקאית באבחון הנזקים שהותירו בפנינו וגופינו השמש, העישון ושאר מרעין בישין, ובהתאם לכך לעדכן את ארסנל הטיפולים ותכשירי הטיפוח הייעודיים. כידוע העונה הקרה הינה אידיאלית כדי לפנק את העור במרכיבי ליחוח והזנה מועשרים וכאמור מתקנים. עליהם נמנים בעיקר תכשירים המבוססים על חומצה היאלורונית ושאר בוסטרים המסוגלים להטעין מחדש את שכבות העור העמוקות. התוצאות יניבו שינויים דרמטיים בטקסטורת העור ומכאן ניתן בראש שקט ולפי הצורך להתפנות לטיפולים יותר אגרסיביים דוגמת פילינגים, טיפולי לייזר ועוד, שכידוע דורשים זמני החלמה ארוכים יותר ונטולי שמש, מה שוב הופך את העונה הקרה למתאימה, שכן ניתן להסתיר את רוב אזורי הטיפול המחלימים מתחת לבגדים.
 
סוגי הטיפולים

·       הסרת כתמים, קילופי עור, פיגמנטציה ומה שביניהם
כתמים בעור הפנים והגוף ידועים כתופעה שכיחה יותר בקרב בהירי העור ולרוב מתרכזים לא רק בפנים אלא גם בצוואר ובאזור הדה-קולטה (מחשוף), גב הידיים וכמובן עור הגוף. Peeling ידוע כהשלת העור המוכתם ומהווה את אחת הדרכים הנפוצות ביותר למיגור הבעיה ולהשבת ריענון והצרת עור הפנים - כעומק הפילינג כך גודל האפקט. בארסנל קיימות משחות פילינג למיניהן עם חומצות אלפה-הידרוקסיות לצד מכשור מיקרו-דרמה-בריישן וכן פילינגים הנחשבים עמוקים ואגרסיביים דוגמת פילינג באמצעות TCA ועד הפילינג העמוק ביותר באמצעות פנול, אותו מבצעים רק בחדר ניתוח תחת ניטור ורופא.
פילינגים מתבצעים גם באמצעות שלל טכנולוגיות בגלי רדיו ובלייזר. פרוצדורות האלה דורשות מיומנות רפואית כמו גם הימנעות טוטאלית מחשיפה לשמש.

·       פיסול גוף ומיגור תאי שומן נקודתיים
בעונת החגים מתווסף לגופנו במקרים רבים שומן מיותר שפוגע בבריאותנו. בשנים האחרונות פרצו אל חיינו שלל טכנולוגיות המסוגלות לפזר, לרסק ואף להקפיא את תאי השומן הסוררים ולפסל לנו את הגוף מחדש. אין מדובר בהשלת קילוגרמים רבים של שומן אלא בירידה מבוקרת בהיקפים, בעיקר באזורי תורפה שבהם לרוב מתרכזת אותה תוספת שומן בלתי רצויה, שבמקרים רבים אף דיאטה וגם לא ספורט יצליחו למגרה. מדובר בעיקר באזורי הבטן, החזה, המותניים, הירכיים הפנימיות והחיצוניות, אזורי הגב, הזרועות ועוד. ושוב, יש לזכור שמדובר בירידה הנעה בין 3.5 עד 6 ס"מ לכל היותר. בשוק מככבות 2 טכנולוגיות ידועות בתחום. הראשונה היא Ultrashape מבית סינרון הפועלת בטכנולוגיית אולטרה-סאונד ממוקדת הגורמת לפירוק ולהמסה מבוקרים של תאי השומן. השנייה היא Cooltech הפועלת בשיטת ההקפאה. שומן כידוע מאוד רגיש לקור ובמינוס 8 מעלות לערך תאי השומן העודפים שעברו את תהליך ההקפאה נספגים על ידי תאי הדם ומסולקים מהגוף ללא פגיעה וללא הצטלקות בעור. התוצאות נצפות כעבור שבועיים-שלושה.
יהיה הטיפול אשר יהיה חובה לוודא שהוא יבוצע רק על ידי רופאים שעברו הכשרה מיוחדת בשיטות הטיפול במכשור המתאים.

·       הסרת קעקועים בלייזר
קעקועים נחשבים למסורת עתיקת יומין ובימינו רבים רואים בהם סמלי יופי וקוליות עד כדי כך שגם ילדים נהנים לשחק בקעקועים זמניים באמצעות מדבקות. אגב, על פי היהדות קעקועים נחשבים לטאבו ולחילול הגוף למי שבוחר להאמין. בשנים האחרונות נחשפתי לגברים ולנשים שגופם עטור בקעקועים שנראו כבגד לכל דבר עם סיפור חיים שלם. באופן אישי אינני נמנית על אוהדות הקעקועים ולאחרונה רבות ממכרותיי ומידידותיי בחרו להסירם באמצעות טכנולוגיות הלייזר המודרניות. חייבים לציין שפרוצדורת ההסרה כרוכה בכאבים לעתים אף יותר מבציור הקעקוע עצמו וכי יש לקחת בחשבון מספר טיפולים.
כיצד מסירים קעקועים? קיימת שיטת לייזר Pick Away הנחשבת לדור החדש והמובילה בתחום ויש הטוענים שמדובר בסוג של אבולוציה בתחום הלייזר. השיטה פועלת באמצעות הבזקי לייזר בפולסים קצרים ביותר תוך פגיעה נקודתית רק בקעקוע עצמו. פולס הלייזר מפרק את הדיו או את פיגמנט הצבע מהאזור המטופל והגוף מפנה ומסלק את הפסולת המפורקת בתהליך טבעי דרך השתן והזיעה. מסתבר שיש אור בקצה המנהרה שכן כבר אין צורך להישאר מחובר לקעקוע שעבר זמנו, מה גם שלרוב גם לא נותרות צלקות באזור המטופל.
דרך אגב, מבלי להעליב אף מקועקעת, יש לזכור שעם הזדקנות העור וההתבגרות הכרונולוגית גם הקעקוע מאבד מזוהרו, וביננו קעקוע של אהבת נעורינו כבר אינו בתוקף. יש הטוענים שקעקועים באזורים חשופים במקרים רבים מונעים מאתנו לצלוח ראיונות עבודה, חומר למחשבה...

·       טיפולים ייעודיים בכפות הרגליים ופטרת
בעיית פטרת הציפורניים, בעיקר זו בכפות הרגליים נחשבת לסופר מדבקת העוברת מאדם לאדם במלתחות, מתקני סאונה וג'קוזי במגע עם רצפה לחה ומזוהמת, כמו גם באמצעות גריבת גרביים מחומר סינתטי, שכידוע אינו חדיר לאוויר. גם מדידת נעליים בחנויות נעליים ידועה כאמצעי הדבקה ולכן חובה למדוד נעליים בחנויות רק עם גרביים חד פעמיות! במקרים הכי זמינים מתרחשת הדבקה גם במכוני פדיקור ומניקור שאינם מחטאים את כלי העבודה באמצעות סטריליזטור מקצועי, כך שההדבקה היא רק עניין של זמן.
מהם הפתרונות לפטרת? הצעד הנכון הוא ראשית פנייה לפודיאטור (מומחה לכפות רגליים) לצורך אבחון וגילוי סוג הפטרייה. לאחר אבחון מדויק יתחיל הטיפול הבסיסי המבוצע לרוב על ידי שיוף האזור הפגוע במכשור מקצועי על יבש לצורך הסרת הקראטין שמחוללת הפטרייה בציפורן. בהמשך מתבצע ניקוי יסודי מתחת לציפורן הנגועה והמטופל מתחייב לטיפול ביתי ממושך באמצעות תמיסות שונות. המובילה ביניהן לאחרונה היא אמטריקס. ישנם עוד טיפולים בעזרת כדורים אך באופן אישי אינני ממליצה עליהם מאחר שהם בעלי תופעות לוואי לא נעימות. אמצעי טיפול נוסף וממוקד הוא הטיפול באמצעות טכנולוגיית הלייזר Fotona QMax. הטיפול בלייזר הינו ממוקד מטרה ונטול תופעות לוואי. התוצאה היא ניתוקה של הפטרייה ממנגנון ההגנה וההזנה שלה, שנחשב כעמיד ביותר.

·       טיפול באמצעות רטין-A חורפי
לפני פיזור, עונת החורף נחשבת אידיאלית בכל הנוגע לחידוש ולריענון ארסנל הטיפוח והיופי וזוהי גם שעתה היפה של משחת הפלא שהיא בעצם תרופה לכל דבר המתקראת רטין-A, שיועד במקור לטיפול באקנה פצעי בגרות ועל הדרך גילו שהוא מחולל פלאים בעור הפנים. לא בכדי כוכבות הוליווד מכורות לסגולותיו וגם אני בתוכן. רק אזהרה: השימוש בו דורש הימנעות מוחלטת ומושכלת מחשיפה לשמש, קאפיש? ועכשיו, כשהעור עובר מטמורפוזה ושב להיות מוצק, בוהק וזוהר הכוכבות האמיתיות של יופיינו מתחילות להאיר לכל עבר: העיניים, ובעיקר השפתיים שמקבלות משמעות חדשה על רקע העור המחודש, ובאחת הופכות לסופר-דומיננטיות ומצטוותות בהרמוניה נפלאה עם צבעי אופנת ההלבשה החדשים בעונת סתיו-חורף 2018.

 
קארין דנסקי היא עיתונאית, סטייליסטית ויועצת יופי
תמונות: signelements
 

הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
 
 
הפניה אליך היא בדיוור ישיר, עפ"י מאגר מידע רשום, משרד המשפטים, מס' 700062886 | זכותך להסיר את שמך בכל עת, באמצעות קישור הסרה שנשלח בתחתית כל מייל | אנחנו מתחייבים לכבד את פרטיותך, ולא להעביר את פרטיך לשום גוף אחר | מסירת פרטיך תלויה אך ורק ברצונך לקבל מידע שוטף, בנושאים הקשורים לענף היופי.
__________________________________________________________________________________________________________________________

קראתם ונהניתם? פרגנו לנו בשיתוף או בלייק!

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים