סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
דף הבית >> יופי! הכתבות המובילות >> מילון האיפור לאישה הבשלה
 
הפעם החלטתי לשתף את קוראותיי הנאמנות במגזין יופי! בשאלה - כיצד ניתן בכל גיל להוציא את היופי האישי שלך באופן מחמיא ומכובד.
לפניכן מילון האיפור לאישה הבשלה והמודרנית. 
קארין דנסקי
 
הסוד באיפור לבעלות עור בוגר טמון בשלב ההכנה שדורש חישוב מסלול חדש, שכן השפעתו על התוצאה הסופית, עמידותו והנראות שלו יתבטאו במראה טבעי ובעיקר ללא אפקט "פני המסכה". מדי עונה מתמיד עולם הביוטי להציג את חידושיו על פניהן של דוגמניות-על צעירות, יפיפיות ומתוחות המדגימות את שלל הטרנדים באיפור, שכידוע באים והולכים כמו מזג האוויר ההפכפך בתקופתנו. אולם הבעיה היא שעור פניהן של נשים בוגרות, בעיקר ככל שמתקרבים לגיל העמידה, מתמיד להזכיר לנו מדי בוקר מול פני המראה באיזו שנה נולדנו, וזה כידוע אינו מתיישר לרוב עם הטרנדים העונתיים והמפתים. 
 
הכנות מקדימות | חובה לאיפור מושלם
לפני שנתמסר למלאכת השפכטל המתקראת "איפור", בעיקר כשפנינו לאירועים המיוחדים, להלן המלצות חמות בסצנת "מסכת יופי אינסטנט" והכוונה היא לשלל המסכות בסקאלה המשודרגת שהפכו לבונטון בארסנל הביוטי הביתי. כוחן טמון בסגולות שהן מסוגלות לתרום לעור הפנים, גם לזה העייף במיוחד. הן מעניקות סוג של בוסטר מיידי ובתוך 20 דקות העור הופך מעייף לבריא, זוהר עם סוג של מתיחה לכמה שעות. יש הקוראים לתהליך "אפקט סינדרלה". עד לא מזמן הובילו את הטרנד מסכות הבד, כפי שהדגימה הזמרת האנגלייה אדל. לאחרונה התווספה לצבא המסכות היישר מקוריאה מסכת זהב סופר פרימיום בטכנולוגיית הידרו ג'ל עם סרום מריר חילזון מפולטר, הנחשבת לראשונה בסדרת המוצרים של Dermaglen במותג K-beauty. למען ההגינות התנסיתי בחוויית ריר החלזונות וחשתי כוכבת הוליוודית תרתי משמע.
מזה שנים עומדים לרשותנו שלל תכשירים עטורי טכנולוגיות מודרניות, בעיקר אלה מבוססי האנטי אייג'ינג. הם מסוגלים בהחלט לעורר פלאים בעור הפנים ללא התערבות סכין המנתחים. אם נתמיד ברוטינת הטיפוח היומית בתוספת ביקורת תקופתית על מיטת הקוסמטיקאית ונמשיך להימנע מחשיפה מוגזמת לשמש, ננהג בעידון ובמתינות, נימנע מדיאטות כסאח ונתמיד בשתייה מרובה, עור הפנים יחזיר לנו תודה בדמות פנים זוהרות ומתוחות והאיפור שיונח על בסיס מטופל כהלכה ייראה בהתאם מיליון דולר בייבי.
 
מילון האיפור לאשה הבשלה והמודרנית 

פריימר | כוחו בצמצום הנקבוביות והקמטוטים ובהחלקת העור כבמעין סוג של שיוף. התוצאה היא שקרם בסיס שיונח בעקבותיו של הפריימר על העור יתקבל בצורה אחידה ובעיקר עם אחיזה מושלמת.

מייק אפ | (קרם בסיס) הבחירה האידיאלית היא זו המבוססת על מרקם קל ואוורירי עם הבטחה המדגישה את המותג כאנטי אייג'ינג המכיל חומצות היאלורוניות, סרמידים, ויטמינים, חמאת שיאה ועוד. כמו כן, יש לקחת בחשבון דיוק בבחירת הגוון אותו מומלץ להתאים באור יום טבעי. מייק-אפ מומלץ להניח על עור פנים שהוכן כראוי, שכבה דקה ולעתים ניתן אף להסתפק בהנחה נקודתית בלבד שכן הרי זה כבר ידוע שפחות זה יותר. יש להשתמש במברשת ייעודית עם ספוגית או באצבעות -- כל אחת וטעמה וניסיונה.

קורקטורים | מאפרי על אינם זזים ללא קורקטורים על שלל סוגיהם כמו גם הטקסטורות. חשיבותם בטשטוש כלי דם בולטים, פיגמנטציה, כתמים, כהויות ועוד מרעין בישין. מומלץ להיעזר באבחון מקצועי שניתן לקבל על ידי יועצות היופי של חברות האיפור המובילות, שלרוב ניתן ללא תשלום.

פודרה | פודרה לרוב ייעודה בקיבוע המייק-אפ ולהעניק ללוק פיניש. לעתים ניתן אף לוותר עליה. הפודרה המומלצת היא במרקם אבקה חופשית loose powder ובאשר לפודרה הדחוסה כאבן -- בה מומלץ להשתמש לעור בגיל הבוגר רק לצורך תיקונים וריענון.

ברונזר | סגולותיו בחיטוב הפנים ובהענקת מראה מחודד עם הדגשים בסוג של הצללות. אגב מי שהפכה את ההצללות לבונטון היא לא אחרת מאשר קים קרדשיאן. ניכר כי לאחרונה איבד הברונזר מעט מתהילתו ולנשים בגיל מתקדם המלצתי היא להשתמש בו במשנה זהירות ובמינונים מדודים, בעיקר כשמדובר בבהירות העור שבינינו. אך אין כמותו ליצור מורפולוגיה נפלאה לעצמות הלחיים, הדגשות ותיקוני קו הלסת ובאופן כללי טשטוש אזורי סכנה דוגמת נפיחויות ועוד.

סומק | כוחו ובעיקר ייעודו בתוספת חיות לפנים עם גישור בין ההצללות וטשטוש הגבולות. המלצתי היא להימנע מסומק בעל טקסטורה מבריקה הידועה כמבליטת קמטוטים, קמטים ואזורים שלא מומלץ להבליטם.

שימר | (הברקות) אלה נועדו רק לחלקי פנים חלקים כי תפקידם הרי להאיר ולהבליט ולמקסם את היופי ולא להבליט קמטים וקמטוטים ומה שביניהם.

גבות | זה אינו סוד שעם השנים הגבות לא רק מאבדות גובה, צורה וצבע, הן גם מאבדות את סמיכותן. גבות נחשבו מאז ומתמיד המסגרת של הפנים ולא בכדי מתנהלת סביבן תעשייה שלמה המציעה הדגשה קבועה, שזירה, צביעה, שבלונות ושלל תכשירים שייעודם גבות. לאחרונה התווספה לארסנל הקיים, היישר מבית Ardel, סדרת מוצרי גבות שייעודן עיצוב ופיסול הגבות במוצר ששמו Pro-Brow. באותה חברה ניתן גם להשיג ריסים מלאכותיים לאותן נשים שאיבדו את צפיפות הריסים ולאירועים המיוחדים הם מומלצים בחום. אגב, באשר לגבות ברצוני להאיר ולהעיר שזה הזמן לנשים להיפטר מהגבות העגולות כי אלה ידועות כמבגרות ולאמץ קו חדש. גם גבות כהות מדיי ידועות כמבליטות ויוצרות מבט נוקשה ועל הדרך גם מבליטות את הקמטוטים.

אייליינר | אין כמו קו אייליינר מדויק כדי לפתוח ולהדגיש את העיניים ואת צבען. המלצתי היא להסתפק בהדגשה בקו הריסים העליון בלבד ולהעדיף להיצמד לגוון המט.

מסקרה | תפקידה לא רק להשלים את קו האייליינר אלא בעיקר להדגיש את מניפת הריסים ולהעניק להם תוספת של צבע, צפיפות ואורך. חשוב להעדיף מסקרות איכותיות שאינן מותירות גושים, לא מייבשות ובעיקר קלות להסרה, וזאת למניעת שפשוף מיותר ויצירת קמטים חדשים.

צלליות | במקרים רבים אני ממליצה אף לוותר עליהן ולהיצמד רק לצלליות בסקאלת הגוונים הטבעיים, וזאת בשל העובדה שאזור העפעפיים בגיל השלישי כבר אינו חלק. רק במקרים מיוחדים, דוגמת עיניים בולטות דווקא צלליות בצבעים כהים יכולות לעשות עבודה טובה. בסופו של יום מדובר בניסוי וטעייה.

שפתונים וגלוסים | באופן כללי נשים בגיל הנשי והשלישי נוטות לאבד לא רק נפח, אלא גם צורה וגוון בשפתיים ולעתים אף נוצרת אסימטריה. ואם לא די באלה הרי שמתיישבים על השפה העליונה קמטוטים, תופעה שניכרת בקרב נשים מעשנות כבדות. לאחרונה ניתן ליהנות גם מפריימר לשפתיים שמעט מחליק את הבעיה ולכן המלצתי היא ראשית ללמוד להשתמש בעיפרון שפתיים בגוון נטוראל או בגוון השפתון שהופך למאסט אם רוצים למנוע גלישות. כוחו בתיקון, תופסת נפח ובעיקר עמידות של כל שפתון שיונח עליו בהמשך. באופן כללי, נשים בוגרות מעדיפות שפתונים בסקאלת הצבעים הבהירים והרגועים יותר. באופן אישי אני משאירה את הבחירה במקרה המדובר פתוחה. באשר לגלוסים, שעושים קאם בק בקיץ 2017 - אלה היו ידועים עד לא כבר כמחוללי פורענות, בעיקר במקרים של קמטוטים. החדשות הטובות הן שהגלוסים החדשים מופיעים בפורמולות מחודשות ועמידות שמונעות את בעיית הגלישה. בשורה התחתונה אם אתן שואלות לדעתי האישית, הרי שאין כמו שפתון ממשפחת האדומים הקלאסיים והאיקוניים לפיזור גלאם ושיק שמותירים שובל של הופעה נשית, סקסית וכובשת.

 
 
קארין דנסקי היא עיתונאית, סטייליסטית ויועצת יופי
צילום ויקטוריה בקהאם:  Solve Sundsboלאסתי לאודר. אילוסטרציה: SignElements 
 
קראתם ונהניתם? פרגנו לנו בשיתוף או בלייק!


__________________________________________________________________________________________________________________________


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה


Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים