סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של ציפורניים >> משחקי עיצוב
 
בנייה באמצעות תבניות, או באמצעות טיפסים? כל פעולה בתהליך הבניה, היכול לסייע בשימור הציפורן הטבעית - מבורך הוא.
 
אמי טאווס
הכל כבר נאמר על בניית ציפורניים, שיטות, טכניקות, חומרים וטכנולוגיות חדשות, אבל כולנו תמיד שמחים להתעדכן בכל פרט הקשור לנושא של שמירה על הציפורן הטבעית.  
ואכן, בסוף שנות ה-70 במקום בו נולד וצמח ענף הציפורניים, ארה"ב, נולדה גם שיטת בנייה באמצעות תבניות.
"תבנית" היא בעצם משטח קטן עשוי מתכת דקה וגמישה או נייר קשיח המוצמדת אל מתחת לציפורן הטבעית בקצה החופשי, ומשמשת "תבנית" עבודה להארכת הציפורן הטבעית וכבסיס לבנייה באמצעות חומרים אקריליים, אבקה ונוזל או ג'ל.
כחלופה להדבקת הטיפס, ציפורן הפלסטיק הפופלארית, ניתן לייצור כל מבנה ארכיטקטוני נדרש, ולחסך את הדבקת הטיפסים אל משטח הציפורן הטבעית.  העבודה עם תבניות מאפשרת יכולות כמעט בלתי מוגבלות להערכה, להרחבה ולכל עיצוב נחשק של הציפורן. היתרון הממשי בא לידי ביטוי דווקא באפשרות לתקן ולעצב מחדש מבנה פגום של ציפורן טבעית או כזה המחייב תיקון צורה.
קיימים מקרים בהם השימוש בטיפסים ממש נדרשים. לדוגמא, שימוש בטיפס על ציפורן לאחר כסיסה הוא נכון ואפילו קל יותר בתהליך הבנייה, או למשל מבנה ציפורן טבעי במבנה נשרי מוקצן, כאשר השימוש  בטיפסים ייעודיים הבנויים ומותאמים מלכתחילה למבנה ציפורן שכזו יקלו על התהליך.   
 
מתי כן לתבניות? 
 
במקרים בהם מבנה הציפורניים מלכתחילה רחב מאד, ואין התאמה טובה ומלאה של טיפסים, במקרה שכזה  התבנית מהווה פתרון מצוין לחלופה לטיפס. 
בעיצוב צורות שאינן קונבנציונאליות במבנה של ציפורן, התבנית תהווה  משטח עבודה נוח ובלתי מגביל לייצר כל צורה ומבנה של ציפורן, החל מסטליטו מחודד ידוע ומוכר  ועד ציפורניים במבנה מעוגל, מסולסל ודמויי 'חרבות'. 
תבניות מהוות משטח לתיקון אופציונאלי ביותר. לדוגמא כאשר קיימת אי אחידות של אורך ציפורניים בחלק מן האצבעות, כמובן שאין צורך לטפל בציפורן בתהליך מחודש של הדבקת טיפס. שימוש בתבנית יסייע להשלמת אורך הנדרש באופן קל ומהיר יותר. 
 
אי ביצוע תהליך הדבקת הטיפס (ציפורן מפלסטיק) מונעת את קווי-התפר והחיבורים עמם אנו "נלחמים" בכל בניה חדשה.  גם השימוש ב"תבניות" בתהליך בניית הציפורניים בדיוק כמו בטיפסים - יוצרת תוצאה מרהיבה בעיקר במראה האחיד של משטח הציפורן הבנויה.
יחד עם זאת, זה המקום לציין כי טכנאיות הציפורניים בכל זאת מעדיפות עבודה עם טיפסים מאשר עם תבניות, ולו בשל הסיבה העיקרית כי תהליך העבודה בתבניות מחייב מיומנות גבוהה. 
 
איך עושים את זה?
 
ראשית, אין משמעות לאורך הציפורן. בניגוד לטיפסים שם אנו נאלצים לקצר לגמריי את אורכה של הציפורן,  בתהליך בנייה עם תבנית ניתן לפסוח על פעולה זו. 
הכיני את הציפורן הטבעית (PREP). 
הסירי את הקטיקולה בעדינות.
שייפי שיוף ידני את משטח הציפורן הטבעית להורדת ברק. 
בצעי חיטוי.
הניחי פריימר, (בהתאם להנחיית מותגים המחייבים שימוש ב"מקשר"). 
הצמידי תבנית מתחת לציפורן הטבעית בקצה החופשי.
כעת, ניתן להתחיל בתהליך הבניה. 
 
הערה: בניגוד לתהליך בנייה עם טיפסים, שבו מתבצע אותו השלב בו זמנית בכל הציפורניים (הדבקת טיפסים, שיוף קו התפר, וכד')  לעומת זאת בתהליך בנייה בתבניות, שלבי הבנייה ועיצוב בחומר אקרילי מתבצעים בכל ציפורן בנפרד. רק לאחר מכן את שלבי השיוף ו"הפיניש" הסופיים ניתן לבצע בו זמנית על הציפורניים כולן.  
 
 
אמי טאווס, מנהלת מקצועית של CND ישראל
תמונות: באדיבות  CND ישראל
קראתם ונהניתם? פרגנו לנו בשיתוף או בלייק!


__________________________________________________________________________________________________________________________


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!

 
אימייל *
שם מלא *
טלפון נייד *

 

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים