סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של קוסמטיקה >> המירוץ לגבות המושלמות
 
אם אינך חובבת איפור, או מעדיפה מראה טבעי, או אין ביכולתך להתמסר לתהליך האיפור בכל בוקר מחדש,
הפתרון עבורך הוא הדגשת הגבה בטכניקת איפור קבוע. 
 
סימון דהאן שויקי
הפנים הן הנכס החשוב ביותר של האישה, ובמרכזן העיניים, שהן כידוע החלון לנשמה, אבל בלי גבות מטופחות החלון הזה לא נראה מי יודע מה...  הגבות נותנות את המסגרת לכל הפנים, והן שקובעות את המימיקה ואת המראה הכללי של האדם. גבות דקות ועגולות (המזכירות גבות של ליצן) ישוו לאישה מראה עצוב, ואילו גבה גבוהה מידי וארוכה ישוו לאישה מראה קשוח וזועף. 
עיצוב צורת הגבה הוא עינין של אופנה, אך כאשר האופנה אינה מתכתבת עם הנתונים הטבעיים של הלקוחה, מבנה פניה, וגילה התוצאה היא עוף מוזר. בעבר נשים חשו לא בנוח עם גבה עבה ושעירה, אותה קיבלו במתנה מהיושב במרומים, והחלו מדקקות ומדקקות את שיער הגבות, עד החלשה מוחלטת של שורש השיערה, כך שלעולם לא תצמח שוב. וכיום אנו יכולים לראות נשים עם עיניים גדולות ומודגשות, שפתיים בשרניות, אף דומיננטי, ורק הגבות מרוטות ודקיקות כמו חוט ואינן מתאימות לנתונים המולדים של האשה, ושוברות את המראה ההרמוני הכללי של הפנים. 
 
איך מתקנים?
 
כל גבה ניתנת לתיקון וצביעה ע"י עפרון או צללית גבות, אך אם אינך חובבת איפור, או מעדיפה מראה טבעי, או אין ביכולתך להתמסר לתהליך האיפור בכל בוקר מחדש, הפתרון עבורך הוא הדגשת הגבה בטכניקת איפור קבוע. 
איפור קבוע פירושו – החדרת פיגמנטים באמצעות מכשור חדשני ומחטים מיוחדות, בטכניקה ייחודית אל מתחת לשכבות העור העליונות. מה שמאפשר את ההדגשה והעיצוב מחדש של הגבות והשפתיים, או יצירת קו אייליינר מדויק ומושלם, איפור קבוע כשמו כן הוא, עמיד ל3-5 שנים, ואימרי שלום לכל החששות והדאגות שלך סביב איפור שנמחק או נמרח.  העבודה באיפור קבוע מזכירה קעקועים, אך ההבדל בין השניים תהומי. הצבעים אינם אותם צבעים, העמידות אינה אותה עמידות, ועומק החדירה עם המחט היא אל שכבות העור העליונות בלבד. זו הסיבה שאיפור קבוע מחזיק פחות ודוהה עם הזמן. אפילו הרבנות הראשית אגב, השכילה להבין את ההבדל והתירה לנשים חרדיות ודתיות לעבור טיפולים של איפור קבוע. 
 
הכשרה ומיומנות
 
איפור קבוע מוצלח תלוי ביכולות ובמיומנות של המאפרת, לפני שאת מפקידה את פניך בידי מאפרת, רצוי לבדוק את ההכשרה של המאפרת, היכן למדה, וותק ושנות ניסיון. בקשי לראות עבודות שכבר עשתה, וקבלי המלצות באופן אישי מלקוחות מרוצות.
כיוון שהליך של איפור קבוע קשה להסרה, אין להקל ראש בבחירת המאפר/ת שיבצע את העבודה. זכרי שאת הגבות לא ניתן להסתיר בשום צורה שהיא, ומאפר/ת שאינה מוסמכת עשויה אמנם לבצע את התהליך במחיר זול יותר, אך הזכרון של האיכות הירודה עלולה להישאר על פניך לזמן ארוך מאד. 
חשוב לבחור מאפר/ת שעברה הכשרה מתאימה באחד מבתי הספר המובילים, המקפידים על חידושים ומיכשור מהמובילים בעולם. המאפר/ת חייב להיות מוסמך ומוכשר, אחד שיידע להתאים את הגבה לנתונים הטבעיים שלך, יידע להמליץ על האפשרויות העומדות בפניך, וכמובן להתחשב בבקשות העדיפות שלך. 
מאפר/ת מוסמכת, תעבור בהכשרתה לימוד על מבנה העור, תורת הצבעים, וגווני העור ותדע להתאים לך פיגמנט נכון שיענה על הציפיות שלך, ולא ישאיר אותך עם גבה כתומה כחולה או סגולה בעוד כמה חודשים. היא תדע לעצב את הצורה המתאימה לך , ולהשוות בין שתי הגבות באופן מושלם וסימטרי, כך שלא תמצאי את עצמך עם גבה אחת גבוהה מהשנייה  ומבט תמוהה באופן קבוע. 
חשוב לוודא כי המאפר/ת המטפלת בך למדה ומכירה את כל שיטות העיצוב, גם החדשניות ביותר, כך תהיה לה האפשרות להציע לך יותר אופציות ומהמתקדמות ביותר. 
התהליך מתבצע בשניים עד שלושה טיפולים, במרווחים של לפחות  28 יום בין אחד לשני. הסיבה היא תחלופה של תאים בשכבות העור העליונות, כך שרק אחרי פרק זמן זה אפשר לקבוע מה באמת הגוון שהתקבל על העור ואילו תיקונים נדרש לבצע. יחד עם זאת מרבית העבודה נעשית כבר בטיפול הראשון, שלאחריו כבר רואים את התוצאה ה-כמעט מוגמרת. בטיפול השני כאמור עובדים בעיקר על פינישים וחיזוק הצבע , ואם יש צורך עושים זאת שוב בטיפול השלישי. 
אין ספק כי בשנים האחרונות שוק הגבות זעק לתשובה טבעית, והמודעות להדגשת שיער וצורת הגבה, רק עלתה ועלתה. הדגשת גבות יכולה להתבצע במספר טכניקות: 
 
הטכניקות העיקריות
 
גבות בשיטת הבלוק: זוהי טכניקה המיועדת לנשים המעוניינת בגבה מודגשת מאד. השיטה מתאימה גם לנשים הסובלות מהתקרחות בגבות, או לנשים שסובלות מגבות דלילות מאד, וכן לתיקון צלקות בגבות. הגבה מודגשת בטכניקת מילוי מלא, לכל אורכה בצבע פיגמנט התואם את צבע שערה או כהה ממנו. ניתן לעבות את הגבה לכל עובי רצוי , ולעצב אותה בכל צורה.
 
גבות בשיטת ההצללה: שיטת ההצללה די דומה לשיטת המילוי המלא (בלוק) השיטה מיועדת לנשים בעלות גבות טבעיות יפות בסה"כ, המעונינות לקבל מראה מודגש יותר של הגבה הקיימת, וליצור מראה הרמוני, לתקן זויות, ולהשוות את שתי הגבות. המראה המתקבל הוא של הצללת העור מתחת לשיער הגבה, באופן טבעי ומעודן, בעזרת פיגמנט בהיר יותר משיערה הטבעי של הלקוחה, כך שלמעשה הגבה תראה מלאה ומוצללת בעל נפח ונוכחות, אך לא באופן מלאכותי ובולט מידי. השיטה לא מתאימה למי שאין לה שיער בגבה בכלל, או למי שמעונינת בגבה מודגשת מאד. ניתן לבצע ללקוחה מילוי גבה בטכניקת ההצללה ולאחר מכן ליצור מראה עשיר ומודגש יותר ע"י יצירת אפקט השערה מעל ההצללה. 
 
גבות בשיטת השערה: זוהי בעצם השיטה המבוקשת ביותר כיום. השיטה המקנה את המראה הטבעי ביותר, בעצם מדמה אפקט של שיער טבעי , ע"י החדרת מחט ייעודית או להב מיוחדת לתוך שכבות העור, וציור של שערות בודדות, כך שהאיפור בעצם נבנה מתוך השיער הטבעי של הלקוחה, ומשתלב בה. האיפור מתחשב בשיער שאיתו מגיעה הלקוחה , יוצא מתוך הגבה, ותוך כדי האיפור ניתן בעצם לתקן את מבנה הגבה, ולמלא חלקים קירחים או דלילים משיער כך שיראו מלאים ומעוצבים. 
יש לציין כי עמידות האיפור בטכניקת השערה היא פחותה יותר, ולרוב תחזיק מעמד על הלקוחה לפרק זמן של שנה או שנה וחצי, זאת כיוון שהפיגמנט המוחדר לעור הוא בכמות קטנה יותר, ויש לצפות שהגוון ידהה מהר יותר. 
עוד דבר חשוב לדעת, מילוי גבות בשיטת השערה אינה מתאימה לכל אחת. כך למשל לקוחה המגיעה ללא שיער גבה בכלל, תקבל מראה מאוד מלאכותי ומצויר. לקוחה הנוהגת להצליל את הגבה עם צללית בכל בוקר ואוהבת מראה נפוח מודגש ומלא, לא תסתפק בתוצאה של אפקט השערה ולא תקבל את מבוקשה. לקוחות בעלות עור שומני הנוטה לתחלופה גבוהה יותר, או לקוחה הסובלת ממחלות עור שונות – הסבירות היא שהאפקט ידהה מהר יותר. כך גם לגבי עור החשוף לשמש ומים באופן העולה על הממוצע, ומביא לדהייה מהירה יותר של הצבע. 
 
תחזוקה קבועה
  
איפור קבוע מתבצע על שכבות העור העליונות, וכמו כל דבר בחיים, דורש תחזוקה. עם הזמן העובר, החשיפה לשמש, ולתכשירי איפור וקוסמטיקה שונים, פיגמנט הצבע המושתל בעור מתבהר ודוהה. נקודת זמן זו היא הזדמנות מצוינת לעצור ולחדש את הגוון האהוב עליך, ואף את העיצוב מחדש של צורת הגבה. סביר להניח כי במרחק של זמן יחולו שינויים במבנה הפנים, בצבע שערך, בטעמך ובאופנה המתחדשת.  וכאן המקום לברך על כך שהאיפור הקבוע אינו באמת קבוע והכל הפיך וניתן לשינויי.   
 
 
 
סימון דהאן שויקי היא מנהלת מקצועית, רשת ניל סטודיו
אילוסטרציה: SignElements
 
קראתם ונהניתם? פרגנו לנו בשיתוף או בלייק!


__________________________________________________________________________________________________________________________


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!

 
אימייל *
שם מלא *
טלפון נייד *

 

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים