סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים

______________________
______________________

 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של קוסמטיקה >> טיפולי עם זהב 24K - לא רק למעושרות
 
תוספת זהב במוצרים קוסמטיים משפרת ומעצימה את הטיפול - ועכשיו גם במחירים סבירים
 
שולי הראל רודריג
הזהב מעסיק את האנושות באובססיביות, כמעט מיום היוולדה. במשך מאות שנים מיוחסות לו תכונות מאגיות ויכולות רפואיות שונות והוא עצמו היה מושא תשוקתם של רבים ומוקד למחקרים של אלכימאים ומדענים. ההתעסקות בזהב ותכונותיו לא פסקה לאורך כל ההיסטוריה ונכונה באותה מידה לחכמי וחוקרי כל העמים. היום אנו עדים לגילויים מחדש של תכונותיה הרפואיות והקוסמטיות המופלאות של המתכת הצהובה, שחלקן הגיעו אלינו עם מסורות עתיקות וחלקן התגלו הודות למחקר מדעי מודרני.
 
בעקבות מסורות בנות אלפי שנים
 
הזהב ידוע כיום בתכונותיו האנטיספטיות, כמחזק את שריר הלב ומשפר סיבולת. הזהב גם יעיל בשיפור טונוס עצבים, משפר זיכרון ואינטלקט, היכולות הקוגניטיביות ומעודד את עוררות התודעה.  כמו כן, ידוע שזהב משפיע על השדה הביולוגי של האדם, סופג אנרגיות שליליות ובעל השפעה חיובית על איברי הגוף שנפגעו ממחלות. המחקרים המודרניים גם מראים על יכולתיו הקוסמטיות של הזהב. הוא משפר את יכולתו של העור לספוג ולשמור על הלחות וכן נמצא שהוא עוזר לאספקת החמצן לעור, מגן מפני פגיעות הסביבה, מעורר את התאים, מפחית את מספר הרדיקאלים החופשיים ומעניק לעור זוהר מיוחד.
הקדמונים ידעו על תכונות היופי של הזהב אלפי שנים בטרם נערכו בו מחקרים מדעיים של ממש ומזה אלפי שנים שהוא משמש למטרות קוסמטיות. במצרים העתיקה, לפני יותר משלושת אלפים שנים, החלו להחדיר חוטי זהב תחת העור במטרה לשמור על נעוריו, מלכות הנילוס האגדיות – נפרטיטי וקליאופטרה, השתמשו בשיטה זו לשמירה על יופיין. בחפירות  ארכיאולוגיות שנערכו בפירמידות המצריות, נתגלו מומיות רבות שפניהן היו מכוסות חוטי זהב. בשנת 1969, טכנולוגיה עתיקה זו של הצערה בעזרת חוטי זהב חודשה על ידי רופאים צרפתים ושימשה על פי הפרסומים לשמירת יופיין של קטרין דנוב, איזבל אדג'אני ודוגמניות על רבות.
על פי המסורת ההודית העתיקה, הזהב מהווה את ביטוים החיצוני של סוגי האנרגיה השונים, אותן ניתן לנצל על ידי שתיית מי זהב מרפאים. בסין, משמש הזהב כבר שנים רבות להכנת תכשירים רפואיים וקוסמטיים. המרפא הסיני הדגול של שושלת בית מינג, לי שי צ'ן, תיאר אותו והתכשירים שמכינים ממנו כ- "מרגיעים את מערכת העצבים, מעודדים את זרימת הדם, בעלי השפעה חיובית על העור ויכולות הצערה על גוף האדם בכלל". גם האלכימאים הערביים והאירופאים בימי הביניים השתמשו רבות בזהב במאמציהם להחזיר  את הנעורים והבריאות ופרצלסיוס, הרופא הידוע בן המאה ה-15, עשה שימוש נרחב בזהב למטרות רפואיות. כמו כן ידוע, שגם בחצרו של מלך השמש, לואי ה-14, נעשה שימוש בתרופות שהכילו זהב. 
הזהב פיאר מלכים וממלכות ובעקבותיו הוטבע המונח "זהב טהור", כמתייחס לטוב ביותר בתחומו. בשנים האחרונות הזהב מחלחל לתעשיית היופי, בזכות התכונות המיוחסות לו: הענקת זוהר חיצוני והרגעת עור מגורה.
 
זהב במוצרי SR קוסמטיקס
 
אמנם קיימים בשוק תכשירי טיפוח שיש להם תכונות כאלה, אבל קרם בתוספת זהב מבטא יוקרה וייחוד. אותו הייחוד הנמצא במוצרי SR קוסמטיקס. 
במוצרים הקוסמטיים בעלי טיעוני תועלת יופי ידועות, תוספת הזהב מעצימה את הפעולה ואת המחיר. וכאן חברת SR קוסמטיקס מפתיעה, בתחשוב כלכלי והוגן, נמצא כי מחירי התכשירים נעים בין 300-400 ש''ח למוצר המכיל 90% זהב, דבר הנכון והנגיש לכולנו ולא רק למעושרות.
הקשר האנטי דלקתי מסקרן מאוד: מחקרים דרמטולוגיים אחרונים העלו כי ביסוד הופעת סימני הגיל (קמטוטים, קמטים, גוון עור לא אחיד, כתמים) עומד מצב דלקתי פנימי ושקט. תת דלקת בעומק העור, שאינה נראית כלפי חוץ, מעסיקה תמידית את מערכת ההגנה של העור ומתישה אותה. לפיכך כל מה שיטפל וירגיע את תת הדלקת ישחרר כוחות להגנה,, ריפוי ובנייה של העור ויאפשר התחדשות בריאה.  
האם הזהב שבתוך הקרם הקוסמטי עושה פעולה קרובה לזו של תרופת זהב ראומטית בבליעה? השאלה החוזרת על עצמה עם כל "פריצה" חדשה של חומר מהפכני, שהוא הוא יביא את הגאולה לעור- ויטמינים, מינרלים, יסודות קורט, ויטמין C.
התשובה המלאה תהיה- מקובל לחשוב כי חלקיקי חומר בגודל מזערי, עם נשאים מתאימים וביוטכנולוגיה מתקדמת- אכן מגיעים לתאים ופועלים. בואו נגיד שלא פחות ממסכת פנים מאבוקדו מעוך.
לגבי מראה עור חיצוני יפה, הזהב ודאי מעניק אפקט כזה, כמו עוד מוצרים בקטגוריית "יופי חיצוני". בלא מעט קרמים קוסמטיים משולבים חלקיקים מיוחדים וקטנים, המכונים רפלקטורים, השוברים את קרני האור באופן שגורם לטשטוש מראה הקמטים. כך מספק הקרם מראה קורן, חלק ויפה של עור הפנים מיד עם המריחה הראשונה, לצד טיפוחיות המותנות בשימוש מתמשך.
 
זהב לאכילה
 
אבל מי חשב שהזהב ראוי למאכל? אז למרבה הפלא - אכן כן, יש זהב אכיל! 
אכילת זהב מעניקה תחושת עושר, בנוסף לסגולות הרפואיות שמיוחסות לו.  במזון הזהב נצרך בצורה של אבקה או עלי זהב. כמובן שהזהב האכיל אינו אבקת טחונה של זהב שנזרק על אוכל, הוא עובר תהליך עיבוד מסוים בכדי להיות ראוי למאכל. במצרים העתיקה האמינו שאכילת זהב תהפוך את האדם לבן אלמוות. במאה ה-15 האלכימאים היו משתמשים בזהב האכיל לצורכי רפואה, הם היו צורכים ממתקים מצופים זהב אכיל על מנת לשמור על בריאותם.
הודו, מדינה קצת פחות עשירה, נהוג להשתמש בה בעלים של זהב שנקראים ואריק, על סוגי המזונות האתניים שלהם. בכדי להפוך את הזהב לאכיל, הוא עובר תהליך מכני שבו הופכים את העלים לדקיקים ביותר. המסעדות היפניות מגלגלות בו את הסושי במקום האצות. 
מחקרים רפואיים הראו כי אכילת זהב אינה מזיקה לגוף שלנו, למעשה יש הטוענים שיש יתרונות בריאותיים באכילת זהב. הזהב נמצא כמתכת אנטי דלקתית ואנטי בקטריאלית, הזהב לא נספג למחזור הדם שלנו ובקלות יוצא מהגוף תוך 24 שעות, כאשר במהלך ה24 שעות הללו הוא "מנקה" את גופנו מרעלנים למיניהם. 
הזהב נבדק על ידי הFDA  האירופאי ואושר כמאכל אכיל.
ואם כבר זוללים זהב, עדיף שיהיה זהב איכותי של 24 קראט שמורכב מ- 99.9% זהב טהור.
הודו, מדינה קצת פחות עשירה, נהוג להשתמש בה בעלים של זהב שנקראים ואריק, על סוגי המזונות האתניים שלהם. בכדי להפוך את הזהב לאכיל, הוא עובר תהליך מכני שבו הופכים את העלים לדקיקים ביותר. המסעדות היפניות מגלגלות בו את הסושי במקום האצות. 
השימוש בזהב בתחום הקולינרי נפוץ גם בליקרים אלכוהוליים, "הדנציגר גולדוואסר" (מי הזהב של דנציג) הוא למשל סוג ליקר המפורסם בזכות פתיתי הזהב שהוא מכיל.  אגדה אורבנית מספרת שפתיתי הזהב נועדו לעשות חתכים קטנטנים בגרון, כך שהאלכוהול יחדור מהר יותר אל מחזור הדם, למרות מופרכות התיאוריה, ליקרים מעוטרים פתיתי זהב פופולריים למדי, אולי בגלל העובדה שיחסית לגודל וכמות פתיתי הזהב, לא מדובר במשקאות המיועדים לאלפיון העליון בלבד.
 
זהב לערמונית; טפול מהפכני חדשני מדיקלי
 
ועדיין עיסוקנו ביתרונות המופלאים של השימוש במתכת מופלאה זו.  שיטה חדשנית שבמהלכה מוזרקים שלושה גרגירי זהב זעירים לערמונית, כך מתאפשרת הקרנה ממוקדת של הגידול, ללא פגיעה באזורים בריאים (כתבת מחקר מדיקלית).
טכנולוגיה חדשה ששמה TRGI  אשר הגיעה לארץ לאחרונה.  בשיטה זו מזריקים לגידול שבערמונית, לפני הטיפול ה-1 ותחת הרדמה מקומית, את שלושת גרגירי הזהב הזעירים, המשמשים סמן, שמשדר את מיקומו המדויק של הגידול למערכת גלאים ומאפשר כוונון מדויק ביותר של הקרינה לגידול. 
הבחירה בזהב אינה אקראית, כיוון שהזהב הוא חומר סמיך וידידותי לגוף האדם. יש לציין כי השיטה של הזרקת גרגירי הזהב וכל סוג של החדרת הזהב לעור הן במריחה מעוררת עניין, סקרנות ותקווה בקרב רופאים ומטפלים בכל הצורות, בכל העולם.
חברת SR קוסמטיקס ערה לחידושים ולטכנולוגיות משפיעות. לפיכך – ולאחר מחקר מדעי- אינפורמטיבי מדוייק, ייצרה החברה ליין מוצרים מדהימים, המשפיעים ביכולתם על שינוי אפידרמלי מהיר במיוחד. 
 
הבידול של  המטפלת עם מוצרים המכילים זהב
 
התוצאות הנראות לעין מרשימות  ביותר. השוק הקוסמטי צפוף והמבחר גדול. ישנם המון מוצרים ובעיקר המון הבטחות, ולך כמו ללקוחה קשה להתמקד ולבחור.
אז איך בכל זאת תוכלי להתבלט מעל כולם ולגרום ללקוחה שלך לקנות דווקא את המוצרים המכילים זהב? בשביל זה כתבתי עבורך כתבה ממצה ואינפורמטיבית, מדויקת וכנה, הנתמכת על פי מחקרים של שנים רבות. בחברת SR קוסמטיקס מייצרים ומאמינים ביכולת השינוי של התכשיר המכיל זהב, האמיני לי, נסי ותיווכחי.
הפרמטרים החשובים לעבודה משותפת ויעילה הינם - חומרים פעילים, מוצרים אמינים, ייחוד וחדשנות וקוסמטיקאית אשר יודעת להתבלט בייחודה וביידע הנרכש על ידה.
 
 
שולי הראל רודריג, חברת SR קוסמטיקס
אילוסטרציה: אימג' בנק ישראל 

הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי! 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני *
שם פרטי ומשפחה*
טלפון נייד
 
____________________________________________________________________________________________________________


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים