סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של קוסמטיקה >> לא החמצן שהכרתם
 
טיפול  פנים חדשני בטכנולוגיית  ה-OxyGeneo - שמשלבת טיפול בפחמן דו חמצני עם קילוף מכני 
 
 
דר' איריס שניידר
החשיבות של מושג היופי ובכלל זה, של מראה עור נקי ובריא נשתמרה לאורך ההיסטוריה. למרות שתפיסת היופי משתנה בין תרבויות שונות, החיפוש אחר טיפולי פנים המשפרים את איכות העור והנראות שלו העסיקה את בני האדם, ללא הבדלי מין, עוד משחר ההיסטוריה. במצרים העתיקה הייתה הבנה כי קיים קשר ישר בין בריאות ליופי ועל כן טיפולי פנים וגוף היו מאוד פופולריים. ביוון העתיקה היה זה היפוקרטס שהגדיל להבין כי "נפש בריאה בגוף בריא" וקשר את הרפואה לקוסמטיקה ע"י מרשמים לטיפוח החן. בעקבותיו, היוונים הקפידו על תזונה בריאה, ספורט וטיפחו את עורם באמבטיות ועיסויים. 
גם בחברה המודרנית הזדקנות עור הפנים נתפסת כפגם באיכות החיים, בבריאות ובמראה, והתשוקה להראות צעיר משתקפת בצריכה רבה של מוצרים קוסמטיים ובדרישה לטכנולוגיות חדשות שמונעות את תהליכי הזדקנות העור כמו טיפול בחמצן. 
 
 
אפקט בוהר – מחזירים עטרה ליושנה
 
החמצן הוא מרכיב חיוני בחיי התאים ונשימתם. אנו יכולים לשרוד ימים רבים ללא מזון ואפילו ללא מים אך דקות בודדות בלבד ללא חמצן. בתאי הגוף מתרחשים כל הזמן תהליכים מטבוליים (למשל, יצירת חלבון, הפרשת רעלים). כל תהליך מטבולי צורך אנרגיה והאנרגיה מופקת בתהליך של נשימה תאית באמצעות חמצן. מכאן שמחסור בחמצן מביא למחסור באנרגיה ולמוות.
ביחס לתפקידו בטיפולי פנים, החמצן קבל תשומת לב רבה. טיפולים שונים הוצגו במטרה להעלות את רמת החמצן בעור בכדי לשפר את איכות העור, בריאותו והחלקתו. למרות הפופולריות שלו, הספרות המחקרית איננה תומכת ביעילות הטיפול בחמצן, כאשר הוא ניתן באופן ישיר. מחקרים רבים הוכיחו כי היציבות של חמצן בתכשירים שנמרחים באופן מקומי על העור (תכשירים טופיקליים) מוטלת בספק, וכי היכולת שלו לחדור את שכבת הקרנית, שכבת העור החיצונית, לא הוכחה באופן קליני.  
למרות זאת, מספר מחקרים מהעשור האחרון דיווחו  על היכולת של פחמן דו חמצני, לווסת את מבנה הדרמיס ולעבות אותו. מסתבר, כי לטיפול בפחמן דו חמצני, תוצר הלוואי של תהליך מטבולי, יש יכולת גבוהה של חמצון רקמות. יכולת זו, נובעת ממנגנון פיזיולוגי הקיים בגוף, 'אפקט בוהר', שבו הזיקה של קשירת חמצן ע"י ההמוגלובין אשר בכדוריות הדם האדומות, קשור ביחס הפוך למידת החומציות וריכוז הפחמן הדו חמצני. עפ"י מנגנון זה עליה ברמת הפחמן הדו חמצני, מעוררת שחרור של חמצן מההמוגלובין ולמעשה לסילוקו  של הפחמן הדו חמצני ע"י זרם הדם אל הריאות ומשם החוצה. בהזרקה של פחמן דו חמצני לעור, בעצם מערימים על הגוף. גורמים לגוף לחשוב  שיש ייצור גבוה של פחמן דו חמצני שהוא צריך לסלק דרך מערכת הנשימה ולכן הגוף מגיב בייצור מוגבר של חמצן. במילים אחרות, אנחנו עושים שימוש במנגנון פיזיולוגי  הקיים בגוף באופן מניפולטיבי, כך שייצור החמצן נעשה מבפנים, מתוך הגוף . החמצן הוא זה שמתווך  בחידוש יצירת סיבי הקולגן. היכולת של החמצן לארגן מחדש את סיבי הקולגן, מהווה את ההסבר לריפוי צלקות ולכן גם למיצוק העור, הפחתת קמטוטים, ושיפור גמישות העור, בעקבות הזרקה תת עורית של פחמן דו חמצני. 
על בסיס 'אפקט בוהר' פותחה בארץ טכנולוגיה  חדשה, טכנולוגיית  ה- OxyGeneo  שמשלבת טיפול בפחמן דו חמצני עם קילוף מכני. 
 
כיצד פועלת הטכנולוגיה? סיפורה של קפסולת ג'ל
 
 
טכנולוגיית  ה- OxyGeneo  מבוססת על שלוב של קפסולה (טבליה) עם ג'ל ייעודי. הקפסולה מכילה נתרן ביקרבונאט וחומצה ציטרית ואילו הג'ל מכיל חומרים מזינים ועשירים כגון חומצה היאלרונית, ויטמין c, וחומצה אזלאית. מחברים את הקפסולה לידית הטיפול שבמכשיר ואת הג'ל מניחים על עור המטופלת, באזור המיועד לטיפול; פנים, צוואר, ידיים וכד'. הקפסולה יוצרת עם הג'ל ראקציה שבסופה נוצר פחמן דו חמצני. הראקציה שיוצרת סביבה עשירה של פחמן דו חמצני על פני העור מתבטאת ביצירת בועיות קטנטנות של פחמן דו חמצני. בתגובה לכך, מתגברת זרימת הדם באזור המטופל. האזור מועשר בכלי דם ובחמצן, ורקמת החיבור נבנית מחדש. 
בשיטה זו מנצלים, למעשה, מנגנון של יצירת חמצן בתוך הגוף לשם העשרת תאים מבפנים, ובכל זאת? מסתבר ששפעול המנגנון הפיזיולוגי  ויצירת חמצן בתוך התאים דורש עבודה רציפה של  7 דק' לפחות. לכן, לקבלת תוצאות אופטימליות להצלחת הטיפול בחמצן רצוי להקפיד על זמן עבודה מינימלי של כ-10 דק'. צריך גם לזכור כי העור אמנם מלא בחורים קטנטנים ונקבים כדי לאפשר לאוויר לחדור אליו ולזיעה לנדוף ממנו אבל הוא מספיק אטום כדי לא לאפשר לחלקיקים לא רצויים לחדור  פנימה. אז איך בכל זאת חודר הפחמן הדו חמצני לעור? כל מי שביקר אצל קוסמטיקאית יודע שלאחר ניקוי הפנים כל טיפול  מתחיל בפילינג, קילוף השכבות החיצוניות של העור וזאת במטרה להחדיר חומרים. גם המבנה הייחודי של הקפסולה  מאפשר  קילוף עדין של שכבת הקרנית. מבנה ייחודי זה ביחד עם הוויברציות שנוצרות ע"י ידית הטיפול, יוצרים תנאים אופטימליים  להחדרה של בועיות הפחמן הדו חמצני ושל החומרים המזינים המרכיבים את הג'ל, אל תוך שכבת האפידרמיס.
 
אז מהם היתרונות של טכנולוגיית  ה- OxyGeneo? 
 
זוהי הטכנולוגיה  הראשונה מסוגה  שמספקת טיפול בחמצן לעור תוך שימוש במנגנון טבעי של הגוף, באופן בטוח, אך לא פולשני. ובעיית החדירה את הקרנית? האם נפתרה? מדובר בטכנולוגיה מאוד יעילה המעשירה את תאי העור בחמצן. מחקר  קליני שבחן את יכולת החמצון של פחמן דו חמצני על פני העור בטכנולוגיית ה- OxyGeneo מצא, כי העלייה הממוצעת בלחץ החמצן, גדולה יותר, באופן מובהק סטטיסטי, בהשוואה לטיפול פנים במיקרודרמבריישן (פילינג יהלום). מכאן יוצא כי, העלייה בזרם הדם לאחר טיפול בטכנולוגיית ה- OxyGeneo מעשירה מאוד את תאי העור בחמצן, מאיצה ביותר את חילוף החומרים ולכן גם מאפשרת את ספיגתם ההומוגנית של החומרים הפעילים שהונחו על העור. ביחס לטיפול הפולשני, היתרון הגדול של טכנולוגיה זו מתבטא במניעה של סיכונים וסיבוכים ובהפחתת תופעות הלוואי שקיימים בהזרקה תת עורית של פחמן דו חמצני כמו למשל, כאב, הצטלקויות וזיהומים. שכן, שלא כמו בהזרקה של פחמן דו חמצני, הבועיות הקטנות של הפחמן הדו חמצני שנוצרות על פני העור חודרות לעור עם אי נוחות מינימלית.
 
 
 
 דר' איריס שניידר הנה הבעלים של "הקליניקה לאסתטיקה" ברחובות 
 
קראתם ונהניתם? פרגנו לנו בשיתוף או בלייק!


__________________________________________________________________________________________________________________________


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!

 
אימייל *
שם מלא *
טלפון נייד *

 

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים