סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של קוסמטיקה >> כיד המלכה
 
"הראי לי את ידייך ואומר לך מי את באמת ובמה עיסוקך"... על הצערת גב היד
 
שולי הראל רודריג
 
מגע של יד, כשהוא נעים, הוא מצליח תמיד לחדור  ולגעת בנשמה. אבל... כשהיד לחה, מחוספסת ומיובשת, פצועה וחבולה מסיבות תעסוקתיות כאלו ואחרות, אפשר אולי להתעמק בכירולוגיה של קריאה בכף היד, המתיימרת לגלות פרטי אופי "עתיד לא צפוי", אבל שום מגע של קסם לא יפחית את הבעיה.
גב כף היד כמו היד עצמה, הינה אחד מהאזורים המפעילים פונקציות  רבות בחיינו היום יומיים.
לפיכך, נקשרות לנראותה סיפורי חיים שלמים. "הראי לי את ידייך ואומר לך מי את באמת ובמה עיסוקך".
פרשנות זו אינה זקוקה לתימוכין מאגיים, רומנטיקנים או מיסטיים כאלו ואחרים. הכל מתחיל ומסתיים בתחזוקה יומית מניעתית, תוך שימת לב ממוקדת בבעיה וויזואלית מסגירת גיל זו.
ניתן ואפשר להחזיר עטרה ליושנה
 
גב היד, יותר משאר חלקי הגוף האחרים (שברוב שעות היום "מוצנעים" על יד כסות מינימליסטית כזו או אחרת) גלויה לעיני כול. לפיכך היא תהיה הראשונה הניזוקה. מכלול סימני ההזדקנות הראשוניים כבר ניכרים.
סיבות, גורמים ותירוצים:
1. אובדן נפח, תוצאה של הדקקות העור, איבוד ריכוזי שומן תת עורי ורפיון סיבי הקולגן ואלסטין.
2. נזקים אקולוגיים: תלוי מזג  אויר משתנים, מים חמים מידי, מזגנים, אוויר קר מעברים בין חום לקור. כל אלה תורמים ליובש, גרד ולעתים לאקזמות.
3. כתמים פיגמנטטיבים, תלויי גיל, חשיפת יתר לשמש ברמה יום יומית, נטילת תרופות, המגבירות רגישות סולרית, כמות חשיפה לשמש במהלך עיסוקים מקצועיים ברמה זו או אחרת, כמו: גננות, נהגיה מרובת שעות שמש, או סתם שיזוף נהנתני.
4. נזקי תכשירים שונים עתירי בישום צבע ושאר מזיקי עור אלרגניים, התורמים ליבוש וגירוי שכבת העור האפידרמלית. (להזכירכם, הדחת כלים יום יומית  וסוגי ניקיונות אחרים, במקרה שאת זו העושה תדיר את כל העבודות הללו ולא בן זוגך...) הגנה מספקת כמו כפפות למשל - העור יראה שמאטה (סמרטוט).
מחוללי אוטופיק דרמטיטיס מתבטאת בחשיפה לכל אותם אלרגנים וחומרים אירוטנטיים שונים, ואפילו לקרם ידיים אלרגני הגורם לעיתים לגרד ולמחלת האוטופיק  דרמטיטיס.
5. ורידים בולטים - היות ומעטפת גב היד דקיקה במיוחד ונחסכה ממנה שכבת ההיפודרמיס - נצפה בטופוגרפיה של ורידים משורגים, הבולטים במיוחד בידיים של הקוסמטיקאיות העוסקות בעיסויי גוף, מסז'יסטיות, מפסלות, אומניות יוצרות, או סתם סוחבות ומסבלות סלים כבדים מהשוק. (תני לו לסחוב, למה את?! לא חבל?...)
 
הגיל בגב היד
 
האם ניתן לשפר את סימני הגיל בגב כף היד?
כן, אפשר לנסות ולשלב בין השיטות לאפקט מהיר לפתרון כמה בעיות גב יד דומות.
הכיצד?
1. פילינג 
כשעור גב היד צפוף ומשופע בכתמים חומים פגמנטטיבים, רצוי להשתמש בסוגי פילינגים שונים המותאמים לבעיה הספציפית ולמטרת הפעולה.
אותם כתמי גיל, "סניליים" - תלויי גיל, המתכהים בחשיפת ייתר ארוכת שנים לשמש, מהווים אינדיקציה שמורה מקרני שמש יוקדת. הערכות הגיל, אינה תמיד מחמיאה – כל נזקי השמש יצוצו תוך יום.
לפיכך: תכשירי הבהרה המכילים חומצה קוג'ית, חומצה גליקולית,  ויטמין סי וארבוטין, בשלוב עם נגזרות חומצת ויטמין A, רטינול פלמיטט או רטין A, יתרמו להבהרה של פגמנטציות קלות, תוך הצערת  אזור גב היד.
פילינגים ברמה המשפיעה יותר – היא סדרה של טיפולי קילוף  שטחיים עם מרכיבים של AHA – חומצה אלפא הידרוקסית או טיפול ממוקד עם חומצה טריכלוריאצטית –TCA.
חומצתה T.C.A  מורשת לרופאים אסתטיקנים בלבד בגלל תופעת לוואי, בעבודה שאינה נכונה.
 
2. לייזר
טיפולים פוטודינמיים סדרתיים בו עור גב היד נמרח בחומרים הגורמים לרגישות אור, האזור בו חפצים לתקן נחשף למשך מספר שעות שם הוא מצטבר ונחשף לאחר מכן לאור אדום באורך גל ועוצמה מתאימים. תפקיד האור להפוך את המשחה לחומר בעל פעילות ותגובה פוטוכימית אשר מטפל בנגעים פגומים או כתמי שמש המופיעים תדיר על גב היד.
תהליך הקילוף והריפוי אורך כשבועיים. התוצאה בדרך כלל יפה  תוך הקפדה על הימנעות האזור המטופל מחשיפה לשמש. טיפולים פוטודינמיים משמשים למגוון בעיות עור, כמו: בעיות אקנה, גידולי עור ברמות של גידולים שפירים ולעיתים ממאירים, כמו כן תומכים טפולים אלו בבעיית מחלת הפסוריאזיס.
 
3. הזרקות למילוי נפח 
פיתוחים כגון: רסטילן  סקינבוסטרס ויטל, ושאר סוגי הזרקות להעצמת ההידרציה העורית.
בעזרת מחט דקיקה ביותר ובשיטת ה-DROPS - טיפות זעירות המוזרקות בשטח גב היד תוך אלחוש מקומי של המקום. השינוי נראה באופן המידי ומוקדי הדקירות יטושטשו תוך יומיים-שלושה. אפשרות אחרת היא בהזרקה ע"י קנולה המתבצעת בדקירה אחת בודדת תוך פיזור החומצה ההיאלרונית בשיטת המעגל.
אפשרות נוספת היא במילוי חומר זמני המבוסס על חלקיקי סידן. אותם חלקיקים יוצרים חציצה בין הוורידים לעור, כך שנראות הוורידים הבולטים מתפוגגת ועור הידיים נראה צעיר וחלק ביותר.
שיטה נוספת אשר תפסה תאוצה במהלך השנים האחרונות הינה שיטת הזרקת שומן עצמי. השיטה מיושמת פרוצידוראלית ע"י רופא תוך תהליך ארוך יותר. שומן עצמי נשאב מאזור הבטן או הירכיים בכמות מזערית, עובר תהליך זיקוק בתנאי מעבדה ומוזרק אל תוך אזור גב היד. בניגוד לחומרים הזמניים, איכות עור גב היד נשמרת ונשארת זמן ארוך יותר.
 
4. מזותרפיה
טיפול הצערה מקובל, ידוע ואהוב עליי ביותר נקרא מזותרפיה.
המזותרפיה אשר פותחה בצרפת בשנת 1952 מטפלת כיום במגוון רחב של בעיות רפואיות ועוריות ומקובלת מאוד בתחום הרפואה האסטטית והקוסמודרמאלית. השיטה מיושמת למילוי שטחים קטנים באזור הפנים והחזה.
בהליך הרפואי מחדירים לעור גב היד תרופות או חומרים פעילים, כגון: מינרלים, ויטמינים, קואנזימים חומצות ואנטי אוקסידנטים בשילוב חומצה הילרונית לא מוצלבת. בקוסמטיקה ובקורס שהנני מלמדת ומדגימה המלצתי תמיד לעבוד עם גובה מחט נמוך תוך הדגשה לחומרים משולבים, כמו חומצה היאלרונית, פפטידים, ויטמין A ותאי גזע צמחיים. הנראות לשינוי מרקם העור באזור גב היד מדהים כבר מהטיפול הראשון. מראה עור גב היד נראה מתוח ובעל מראה צעיר ורענן ביותר.
 
חשוב ביותר לשמור על גב הידיים לאורך השנים מקרינת שמש מיותרת, חובה להשתמש במסנני קרינה כטיפול קבוע ומניעתי ומומלץ להשתמש בתכשירים המכילים נגזרות של ויטמין A. הטיפול הנכון תמיד הוא הטיפול המניעתי, התחזוקתי והעקבי. כל בחירה שלך חייבת להיות מושכלת, יחד עם המלצה ועצה נבונה.
שיטת הפורמסקין: שיטת הפורמסקין של חברת SR קוסמטיקס ולמדי להצעיר גם את עור הפנים וגם את גב היד. 
 
 
שולי הראל רודריג, חברת SR קוסמטיקס 
תמונות: אימג' בנק ישראל
קראתם ונהניתם? פרגנו לנו בשיתוף או בלייק!


__________________________________________________________________________________________________________________________


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!

 
אימייל *
שם מלא *
טלפון נייד *

 

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים