סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים

______________________
______________________

 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של קוסמטיקה >> כשהמציאות עולה על כל דימיון
 
סיפורי הטרנדים הטיפוליים ההזויים ביותר; מחפיפה עם זרע שור, דרך הקזת דם ועד לפילינג אש לפנים...


שולי רודריג
 
בשיטוטי הרבים ברחבי העולם המעניין תדיר, חיפשתי את מגוון הטיפולים "הטרנדים" החדשניים. את אותו הטיפול שאולי סוף סוף יתרום לאיזשהו טיפול תיקון, שאכן יענה לצורכי העור שלנו המשתנה עם הזמן.
יגעתי ומצאתי, אבל מה שראיתי עולה על כל סרט בדיוני כזה או אחר.
אז מה בעצם קורה כאן? ומאין תבוא "הישועה"?
 
הגרסה היפאנית להצמחת שיער על ראש קירח היא חפיפה עם זרע של שור. כן קראתם נכון. אם יש לנו החלקה יפאנית יש לנו עכשיו גם חפיפה מאתגרת. זה כבר מעבר לליקוק לשון הפרה לצמיחת השיער, עלינו בדרגה.
שמעתן או ראיתן איך מכווצים לסת שמוטה או ממדי גוף " גדולים" או אולי אף סנטר או עכוז רחב? לפעמים יש תשובה ביזארית כמעט לכל: שיטת המסאז' ה- J Body לפיסול הגוף, שהומצאה ע"י קאזוהיטו נגסאקה מבטיחה לך גוף קומפקטי, מתניים צרות, אגן כמו גיטרה ופנים כמו של תינוקת בת שנתיים. שווה לך? ואם את לא מסופקת או שבעת רצון, יש לך לקינוח קרם פנים מגללי זמיר... אם פעם חשבת שאת משתמשת בקרם אורגני-טבעי, דעי כי רק את היא הרוקחת האמתית לתכשיר האורגני. את רוקחת ולא מורחת, כמו שמורחים אותנו בחוץ. וכנראה שיש לנו לאן לרוץ. גללים של ציפור הזמיר משמשים את הגיישות ואת השחקנים היפאנים, כדי להסיר את האיפור הכבד מעל פניהם. כיום אותן ההפרשות ממוחזרות ועוברות סטריליזציה בקרני UV. ולאחר מכן, יהיה זה נחמד וריחני להכין מסכת אנטי-אייג'ינג, שיש הטוענים, שאכן נפלאות תוצאותיה.
הציפורניים שלנו יעברו מטמורפוזה. הן יהיו מקושטות בציורים של ציירים נחשבים בשיטת ההתזה, למראה ויטרא'ז עליז ושפוי מעט יותר.
על הדגיגים שמעתן - ואולי אף חוויתן... 
אני, שאיני טובה בדגדוגי כפות רגליי, סבלתי בשקט וספרתי כבשים. "הפירינאים" הקטנטנים כרסמו בנחת את ארוחת הגורמה שלהם בדמוי העור המת של כפות רגלי, תוך שהם מותירים אחריהם כף רגל חלקה ואכילה.  הטיפול הגיע לפני כמה שנים למכוני הספא בארץ, אך מפאת תחזוקה, ואולי המחשבה של משהו שנוגס באיטיות בכף רגליך לא צלחה, הארוחה.
 
שפתונים בטעמים מוזרים:
מקבץ של טעמים לבחורה עם ריחות של גרביים מסריחות, למשל, מלפפונים בחומץ, נקניק קבנוס בטעם גבינה - והכל בעיני הטועם.
 
והנה הגענו לחלזונות: האמינו לי, הסתקרנתי, ניסיתי ותהיתי. בגינה של ביתי, יש המון ברל'ה. וכשהייתי ילדה תמיד זימרתי לחילזון שיוצא מהקונכייה שלו.
והנה חזון אחרית הימים. כמה רחוק אפשר להגיע וכמה תהיה האשליה והכמיהה לשימור נעורי נצח. תדיר תוהה אני למגוון הנוכלויות וההמצאות ואיך נדע מה באמת נכון לנו.
נתתי לשלושה חלזונות (לא בדקתי עם זו הייתה חלזון או חלזונית) להיפגש על פני תוך עצירת נשמתי. התיאוריה נסמכת על בסיס מדעי, כי חקלאים יפאנים טענו שריר שחלזונות השאירו על הידיים שלהם בעת שטרחו בשדות, תרמו לכך שגידולי עור ויראליים ויבלות נעלמו, או נרפאו לחלוטין. נשמע הגיוני מעט, מכיוון שידוע שלרוק האנושי ישנם תכונות אנטיספטיות ורפואיות. וישנם עמים ותרבויות המשתמשים למטרת ריפוי גם בעלוקות, או בקורי העכביש משתמשים לריפוי פצעים. בכל מקרה, לפחות כדי לנסות, צריך רק לחכות לתקופת החורף שבו הברל'ה ייצא החוצה... רק תדאגי לו למקלחת מחטאה, קודם שתניחי אותו על עור פנייך. אינך יודעת היכן היה מיקומו קודם. טיפול לגוף ייחודי וטרנדי אף הוא. לאחר הכיווץ עלייך להיפטר מהשומן העודף.
 
באזור הירכיים-ישבן, רחמנא ליצלן, זה רק "גנטיקה" , "מבנה גוף", זה לא אוכל ואף ולא מזון מיותר, שהנך גורפת.
הפתרון, הקונבנציונלי הוא לסגור את הפה ולהתאפק. להסתגף, לראות ולא לבלוע, לאכול חצי ולחלום על מנה מוגדלת.
החדשנות? Cool-Sculpting, את מוכנסת  למקרר להקפאה, כמו בשר בפריזר. קר לך, את קופאת, אך למי זה אכפת. הרעיון הוא לקרר את תאי-השומן באזור הבעייתי עד שהוא קופא, ואז לשבור אותו ולסלק אותו מגופך.
יש רק להיזהר שגופך לא יפוסל לנצח בקרח... ושלא תידמי לרגע לאשת לוט שקפאה כשהסתכלה בשוגג אחורנית. אבל המטרה מקדשת ומקודשת. את חוזרת עם פנים קפואות,ללא שום קמט, שום הבעה, שום חיוך. פשוט קפואה מאהבה.
 
ומה קורה עם השדיים שלך? הס מלהזכיר.
הגרביטציה עובדת על כולנו . הכול בירידה, ויותר מכך כל הכבדים בצניחתה. פתרון עכשווי ונכון הוא ניתוח הרמה. חלופה? חזייה פנימית. מה זה? פרוצדורה לנשים עם עוגן חזק כשיריעות סיליקון מוחדרים מתחת לעור השמוט וקשורות עם רצועות מחומר טבעי כמו משי, או חוטים, נוסח אותם חוטים המוחדרים כיום בפרוצדורה קלה, כדי לעגן את השד הרפוי. תחליף הגיוני לחזייה אנושית. 
למרבה הפתעתי קיבל הטיפול אישור ה-CE  לשיווק המוצר באירופה. אבל חכי קצת, אני אישית הייתי ממתינה לאישור ה- FDA האמריקאי הנוטים מעט להחמיר יותר. וטוב שכך. וישנם עוד שני טיפולים שראיתי במו עיני ודעתי על כך חלוקה ביותר. 
 
הטיפול בהקזת דם והזרקתו החוזרת נוסח הזרקת תאי-שומן לעור הפנים. ופילינגים  הזויים בעזרת אש, בו הפנים עולות באש כמו לפיד. לפחות כך זה נראה. הטיפול בהזרקת דם תוך הקזתו מגוף המטופל נסמך על תיאוריות, שאינן מוכחות דיין מעולם הרפואה והפיזיולוגיה, אבל הפיתוי והפיתיון גדולים מההיגיון. השימוש מבוסס על פציעה ושימוש בפלזמה עשירה בטעויות שמקורה במטופל עצמו. הפלזמה מוזרקת לעור, תוך שהגוף מתחיל בתהליך ריפוי טבעי של הרקמות בעור הפנים. הטיפול די מזכיר לי את טיפול המזוטרפיה, שהנני מעריצה גדולה בנראות תוצאותיה. זה נראה כי כוח המשיכה של טיפולים ביזאריים כאלו או אחרים היא בתיוג שלו לטיפול בסלבריטאים או שחקניות מפורסמות ומפרסמות. 
ואחרון חביב, פילינג אש, על הפנים: הפנים נמשכות בסוג של אלכוהול. תוך שנייה העור מודלק בברנר עם ריח של בשר חרוך באוויר. מיד הוא נכבה כעבור כשבוע העור מתקלף, אחרי שגוון העור השחום ביותר והעור הנגלה בהיר, יפה ונטול  קמטים או כתמים. תיאורטית הפעולה עצמה של כווית האש נכונה, אך מה יקרה אם נטעה לרגע קט והכוויה תיהפך לקבועה ודלקתית, לדעתי זהו גימיק מדאיג, היפה רק לסרטוני אימה.
 
שולי רודריג - דוקטור לרפואה משלימה P.hd. מומחית להצערת העור, PME  מעל 40 שנה. מנכ"ל חברת אס אר קוסמטיקס חוקרת ומפתחת מוצרים פרא רפואיים.
אילוסטרציה: אימג' בנק ישראל
 
קראתם ונהניתם? פרגנו לנו בשיתוף או בלייק!


__________________________________________________________________________________________________________________________


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!

 
אימייל *
שם מלא *
טלפון נייד *

 

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים