סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של אסתטיקה >> הדיאטה לא חסה על עור הפנים
 
כל שינוי  וירידה במשקל, הנעשה בצורה דרסטית, או מהירה וקיצונית מדי, גורמת לגוף טראומה, הנראות והנזקים העוריים מהירים ומבהילים. אז איך לעשות זאת נכון?
 
שולי רודריג
החלטה "חגיגית" זו, קורית לעיתים לאחר התבוננות "חודרנית" אל המראה של נפשותינו.
מסביבנו, רמה אסתטית ההולכת ונדרשת, ככל שהגיל עולה ומטפס מעלה.  הצורך לתחרותיות גובר ועולה אף יותר. כולנו חולמים על מראה חטוב, בשם הדוגמנות ולעיתים, בשם הבריאות. אך לפני, שאתן מתפתות לבלוע את אותן הגלולות, או לקצוץ רק כרוב בוואריאציות שונות, ולייסר גופכן במיני דיאטות שונות בעלות טרנדים, וחלילה לא בשם הבריאות הנבונה, חכו רגע קט.
פשפשו היטיב בנבכי "הציציות" בהן בחרתן להתנסות,  כדי שתזכו לצאת מהרפתקה זו, שפויים יותר  רזים יותר, יפים, בריאים ואולי מרוצים. דיאטה נכונה פירושה: תזונה מבוקרת ונבונה, תפריט המותאם למהלך אופן חיינו, בריאותינו, גילנו  והגנטיקה הבלתי מתפשרת, אשר הינה תלוית הורים, שלא תמיד היו "באשמתנו". החוסן האישי והנפשי שלנו, לעצור פיתויים אנושיים יום יומיים, הוא במסגרת אחריותנו. האגדות והקסמים מצויים רק ברומנים מרתקים, בעמוד 90. אך המציאות היומיומית הינה תלות אנושית של מאבקים בנושאים קיומיים של בני אדם אנושיים. הפיתויים תמיד רבים ומגוונים. העוגה תמיד טעימה יותר כשהיא אסורה. וכל אותם ה"חטאים" הקטנים יהיו מתוקים תמיד יותר כשהם "אסורים". 
ועל-כך נאמר בפסוק רב-משמעי: "מרעיבו שבע - ומשביעו רעב". לחשוב ולחשוב היטיב. אין ארוחת חינם ואין ירידה במשקל, ללא שינוי. 
 
איך נמנע את הנפילה הגדולה? 
 
כשנבין לפני הזלילה, שאכן נוצרה בעיה. 
ובכן, העור הוא הרקמה הגדולה ביותר בגוף. לפיכך, כל שינוי  וירידה במשקל, הנעשה בצורה דרסטית, או מהירה וקיצונית מדי, גורמת לגוף טראומה, הנראות והנזקים העוריים מהירים ומבהילים. "מחמאות" של מה קרה לך? "הזדקנת לפתע?" "את חולה?" או "ניחושים מפרגנים" כאלו ואחרים יהיו מנת חלקיך לשינוי הסגפני - בו עור פנייך נוטל חלק נכבד ביותר. נשים צעירות ומבוגרות יסבלו מאיבוד נפח בעור הפנים. עור הפנים יראה כשקית חלולה ונבולה, כשהקמטים הנזוביאליים מזוויות האף ומטה, הופכים להיות חריצים המלווים בלחיים מדולדלות. הנפילה הגדולה רק החלה... וממילא, ככל שהגיל עולה הצניחה גוברת והגרביטציה חוגגת.
ברמה הפיסית, שרירי הגוף והפנים נחלשים, קווי מתאר הפנים מטשטשים, את נראית עייפה, מותשת וחולנית כבת-מאה.
ואם חצית "במקרה" אל שנות הארבעים העליזות, העור לפעמים על הפנים.  
כוח המשיכה, מה שקרוי 'הגרביטציה' והשנים, שחלפו ביעף, גורמים לעור ממילא לאובדן הגמישות והחיות הנרכשת. מאגרי הקולגן והאלסטין מתמעטים, השקעים מסביב לעיניים בולטים עוד יותר, ומכיוון שהעור מאבד רקמת שומן, בכל אזורי הפנים, נצפה לקמטים בולטים, רפיון שרירים וצניחת עור כללית גורפת ונסחפת. מה שנקרא: "סינדרום העור הנוזל".
בנוסף למהירות הירידה במשקל, נצפה לעייפות כרונית, רגיזות ורגישות יתר, ואיבוד של ויטמינים ומינרליים חיוניים.  המעבר למשקל גוף מסוים ובהקצנה, הוא אפקט הקרוי אפקט היו-יו, או אפקט האקורדיון. אותו הפליסה האקורדיוני יראה על פנייך, שדייך, רגלייך וזרועותייך. אותם קרעים, הקרויים סימני מתיחה\סטריאות, לא יחלפו, גם לא בספורט אתגרי. 
 
נזקי הרזייה מוטרפת
 
ישנם נזקים הקרויים "נזקי הרזייה מוטרפת". אותה מעטפת עורית, המתקשה להסתגל לחסרים  ברפידת השומן שנמוגה שמתחה אותה בעבר. חזית של שקיות ועודפים, במכירת סוף עונה, החלה.
ולא בחרנו בחנות "עודפים", כי אם בעודפי עור "העמידים" במיוחד. מיקומם ופיזור עודפי עור אלו , שונים מאדם לאדם, בהתאם למספר הקילוגרמים המתכווצים ומתכלים. 
ישנם, מספר אזורים ניצפים, המועדים לאסון כבד זה:
1. בשיפולי הבטן - הם יוצרים עודפי העור "סינר" ביטני , הזולג כחצאית מיני לא-סקסית.
2. דופן בית-החזה, מתכווץ וגורם להתרוקנות וצניחת השדיים, הנראות כשל צמד בלוני הליום ללא אוויר.
3. הזרועות והירכיים. דבר הגורם לעיתים למבוכה ולהימנעות מפריטי אופנה חושפניים.
והסיבה לכך טמונה ביחס בין רקמת השריר לבין רקמת השומן.
 
 
"עיצס" קטנים ונבונים לירידה עם פחות השפעה מרעה
 
אמצי דפוסי אכילה נכונים הכתובים בכל הספרים "המרזים", כגון: ספירה של 70 לעיסות בדקה, אח"כ לבלוע ובמהרה. גלגלי מתחת ומעל ללשונך את האוכל, כדי שכל בלוטות הטעם שעל לשונך " הלבנבנה" (כי צמת) יחושו בטעמו המעודן של המטעם. חלקי את פרוסת הלחם שלך לפרורים, כמו אותו האוכל שאת מפזרת בנדיבות לציפורים ולמדי מהם, לאכול מעט מעט וכל היום.
השתדלי, שדעתך בזמן ארוחתך לא תהיה מוסחת ולו לרגע בגלל חדשות טלוויזיוניות בעלות טעם רע, אלא אכלי בחברת מוסיקה מרגיעה ובן זוג רזה. חובה - התמקדי רק בצלחתך! ועל כך נאמר: קיראי וחייכי, כי בהמשך לא אחסוך משבט לשוני.
בני זוג שמנים יתנו לך תמיד להרגיש שאת מפספסת את טעם החיים, אותם "הטעמים" המונחים לפנייך. וכשאת עלולה לסלוח, לשכוח לרגע ולטעום מעט מהמוקצה הזה... לא קרה שום דבר... מחר\מחרתיים, נתחיל שבעתיים. פסחי על תכניות טלוויזיה העוסקות בבישול - הם מעוררות את מרכז התיאבון שלך במוח וגורמות לך לייסורי בלוטות התאים. בחרי תמיד בצלחת קטנה ומקושטת, כדי שזו תראה עמוסה יותר, מאשר בצלחת ענקית בה אותה הארוחה תיראה כפרור וכטיפה באוקיינוס. 
(זה הטריק לקנייה חכמה חסכונית ונבונה) אל תאכלי לעולם במצב של כעס, חימה, לחימה, או נקמה. עצרי רגע.... נשמי עמוק, ולעסי סוכרייה, שתמתיק את רוע הגזירה, גרגרי כוס מים בקול גדול וחפשי בהזדמנות זו מתנה לעצמך מראה מרזה... ועם כל אלה תמיד זכרי: הרזייה הדרגתית ומתונה תצמצם את רוע גזירת הנראות הרעה.
ובנוסף לכל עצה נבונה, זכרי תמיד כי את היחידה הנושאת את מטען גופך ומשקלך, אלא אם כן אהוביך נושא אותך על כפיים! אחריותך החשובה לדאוג, לנראות עור פנייך, בריאותך ולא רק למשקל גופך.
 
מה ניתן לעשות כדי לשמור על עור מתוח לאחר ירידה במשקל?
 
אומנם תחושת "ההיי" והסיפוק, שאכן הצלחת לרדת במשקל, מלווים אותך במשך חודשים מספר, וזאת: עד שכל "חברותיך" מתרגלות לפתע למראך החדש. מראה, אשר ילווה תמיד בהמלצה חמה, למנתח פלסטי יעיל או להזרקות מילוי? "וזו חברות לשמה?" 
הסירי דאגה מליבך. אותה חברה כבר מחר, תתחיל לרוץ בריצת מרתון להרזיה. ומיד תתחיל ההשוואה מולה, מולך ומול המראה. אבל הנכון והנבון, הוא להתחיל לשפר את מראה הפנים בהדרגה, במתינות ועם הרבה סבלנות והבנת הנקרא.
המלצות:
"הרבי" בשתיית מים לאורך כל היום ונסי להיות בקרבת שירותים מסודרים ונקיים.
הפסיקי לבדוק את נראות גופיך ועור פנייך, בכל מראה, או משקל מזדמן. שיקום העור ייראה באיטיות ובהדרגה.
איכלי: 2-5 אגוזי ברזיל העשירים בסלניום – נוגד חמצון חזק התורם לשיקום ולשיפור מראה העור. 
אכלי מזונות עם קוורציטין, בצל, שום, נוגדי דלקות ובוני רקמת חיבור, התורמים לחידוש סיבי הקולגן בעור. נסי לכבד באותם קוורציטינים גם את בן\בת זוגך. זה יעיל מאוד להבנת הריח ולתחושה המרעננת-לפחות כך "יריחו" את נוכחותך.
לעסי גרעיני דלעת, המכילים אבץ וידועים בתכונתם לשיקום ולעידוד בנית הקולגן. הקפידי על שינה מבוקרת המסייעת בהרזיה מתונה ובמראה עור רענן, לפחות בשעה שאת ישנה. לפחות בשעה שאת ישנה לא תהיי עסוקה בלעיסה או באכילה מנחמת.
אכלי דגי מים קרים, כמו: סלומון, הליבוט, טונה, בקלה. העשירים באומגה 3 וידועים "כמותחי-עור  פלסטיים", עליהם המלצתי בכתבתי הקודמת, כסייענים לעור מתוח ויפה. 
והחשוב מכל: השתמשי בתכשירים קוסמטיים בעלי אפקט מתקן מרפא ומשקם. בדקי מרכיבים, שעיקרם נגזרות של ויטמין A כמו רטין, רטינול  לניגזרותיו השונות, פפטידים, תאי גזע צמחיים, חומצה היאלורונית בטכנולוגיה ממוזערת\ננו וחומצות שומן חיוניות כמו 9,6,3.
השתמשי במזותרפיה ביתית או מקצועית, טרם שהתחלת בהשלת משקל עודף. חדשי את מירקם עורך מידי פעם עם תכשירי פילינג ברמות השונות. הן בצורה המקצועית אצל הקוסמטיקאיות והן כטיפול המשמר בביתך. ישנם טכנולוגיות נוספות ואחרות, אשר יומלצו ע"י האסתטיקנית המטפלת בעורך. כמו: גלי רדיו, אולטרה- סאונד, לייזר. ומניסיוני הרחוק קרוב, זרקי את בגדייך הקודמים את אלה ש"השמינו" אותך בעבר. אך שמרי על תמונות העבר. הם יתנו לך תמיד את האינדיקציה החזותית –לאם הכל היה שווה והשווי את ההבדלים, אולי תופתעי?
התעמלי במתינות באוויר הצח וחשבי רק חיובי, מצאי חברות רזות כדי שיתנו לך את האתגר הטיפולי, השראה והשוואה לרזון נבון ונכון. הרשמי לחוגי העשרה לתזונה בריאה.  השמירה על נראות עור יפה, בריא ומתוח, מחייב אותך להיצמד לגישה הוליסטית המותאמת לך באופן האישי ומביאה בחשבון את כל ההיבטים הרפואיים, הנפשיים, החברתיים והוויזואליים וזאת בכדי שאת! תגיעי לתוצאה בטוחה, עם נראות יפה ומתוחה ולאורך זמן.
 
 
שולי  רודריג, SR קוסמטיקס
 
קראתם ונהניתם? פרגנו לנו בשיתוף או בלייק!


__________________________________________________________________________________________________________________________


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!

 
אימייל *
שם מלא *
טלפון נייד *

 

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים