סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
דף הבית >> יופי! הכתבות המובילות >> לחשב מסלול מחדש
 

תחרות האיפור 'ליצור יש מאין בצבעי הרמזור' היא מטאפורה להתנהלות הנכונה של כל עסק

אמיליה אורלובה                                     עאורית שאשא                                         אסנת הררי                                 יעל לויתן ירדן
מאיה אפרת                                מיכל הניג                                                   רויטל בוחניק                                     רותם גוליאן ראובן
 
יערית טרבלסי
 
"כדי להצליח כאיש מקצוע בכלל, ובעולם היופי בפרט, לא מספיק שיש כישרון והתמקצעות ספציפית בתחום. אלו כמובן חשובים ואי אפשר בלעדיהם, אך על מנת להצליח ולשרוד לאורך זמן – חשוב להתייחס לעיסוק כעסק, גם אם מדובר ב"עסק של בן אדם אחד.
"בתי הספר השונים לאיפור מלמדים איך לאפר, אך לא מלמדים איך לנהל עסק", אומרת לובה קרצ'ובה - אמנית איפור ומנהלת סוכנות Lubika. "מאפרות רבות שהגיעו אליי לאורך השנים נתקלו בקושי להגשים את עצמן ולייצר פרנסה מכובדת מהכישרון ומהידע שלהן. חלקן בגלל חוסר ידע בתחום ניהול עסק ולא מעט מהן, בגלל מחסום פנימי של חוסר ביטחון ופחד לעשות צעדים שיקדמו אותן".
קרצ'ובה זיהתה את הצורך ולפני כשנתיים פתחה את הקורס השנתי "איפור 10,000", שבו היא מלמדת את המאפרות איך להתנהל כעסק, איך לייצר עבודה, לשמר לקוחות ולהתפרנס מאיפור. "בדומה לרכב, גם המטרה של העסק היא לנוע קדימה וגם בניהול עסק, לפעמים צריך לעצור ולעשות טיפול 10,000 כדי לקדם אותו. בקורס לומדות המאפרות להתייחס לעצמן כעסק לכל דבר ואני מלווה אותן לאורך השנה כולה, כך שהן גם מקבלות ידע וגם צוברות ביטחון וניסיון".
 
"יש מאין בצבעי הרמזור"
השנה, לרגל פתיחת השנה השנייה של הקורס, קיימה סוכנות לוביקה תחרות איפור און-ליין בקבוצת הפייסבוק שלה – "עושר האיפור", שבה התבקשו המאפרות להעלות עבודות איפור שלהן בהשראת צבעי הרמזור.
"נושא התחרות - 'יש מאין בצבעי רמזור' - בא להמחיש את השלבים שיש לעבור כדי להפוך ממאפרת לעסק מצליח", אומרת לובה. "כל עסק נוצר ממחשבה, חלום או רצון ומתהווה למשהו. אם עובדים לפי השלבים, מגיעים ליעד".
במהלך התחרות התבקשו המאפרות ליצור איפור לבחירתן (ביוטי, איפור גוף וכו'), כשהאלמנטים של הצבעים יהיו דומיננטיים בו וישקפו את המטאפורה. העבודות הועלו לקבוצת הפייסבוק, יחד עם הסבר קצר על הפרשנות האישית שנתנה כל מאפרת לצבעי הרמזור ביחס לאיפור שבחרה.
 
פרשנות אישית
בשלושת המקומות הראשונים זכו עבודותיהן של מישל תם (מקום שלישי), מיכל הניג (מקום שני) ואמיליה אורלובה (מקום ראשון), שעבודתה נבחרה להופיע על שער מגזין יופי הנוכחי.
 
מקום ראשון: הכל מתחיל בראש - עבודת האיפור של אמיליה אורלובה
כדי להמחיש את תורת הרמזור של לובה, בחרה אמיליה להשתמש גם בתווי הפנים:
האדום - מתחיל מהראש ובא לידי ביוטי בחרוזים ובאבנים, המסמלים את המחשבות שמתרוצצות בראש ואינן עוצרות...
הזהב - מסמל את הניצוץ שמתחיל בעיניים כשמתחילים לבנות תשתית ולהתכונן.
הירוק – אלו השפתיים הירוקות שמסמלות את העשייה, את האמירה האישית ואת האקשן.
 
מקום שני: החלטות שקולות - עבודת האיפור של מיכל הניג
את הפרשנות שלה לצבעי הרמזור, יצרה מיכל בהשראת סדנה שעברה אצל פליקס שטיין, תוך שהיא לוקחת את הרעיון והופכת אותו לקריאטיבי יותר ולכזה העושה שימוש מאתגר בצבעים עזים כל כך:
האדום – מסמל את ההחלטה לעצור ו"לעשות סטופ" כשמתקבלת הצעה כלשה, עסקית או הצעה שקשורה לחיים.
הצהוב – מסמל את החשיבות של שקילת הדברים לעומק לפני קבלת החלטה.
הירוק - קבלת החלטה שקולה, חיובית או שלילית, אך העיקר שהתקבלה בכובד ראש. 
 
מקום שלישי: אומץ - עבודת האיפור של מישל תם
למרות שהייתה שקועה באימונים על איפור חד קרן, החליטה מישל להשתתף בתחרות והקשיים שנתקלה בהם בדרך (כגון הקושי למצוא צלם) לא עצרו בעדה ורק המחישו את משמעות העבודה.
מישל יצרה מראה איפור אך ורק בגווני אדום, צהוב, ירוק וטיפה לבן ולדבריה: "פתאום גיליתי שאין לי מי שיצלם, אבל זה לא עצר בעדי. הצלחתי לתפוס משהו שאני די מרוצה ממנו ונתתי לעצמי אור ירוק להעלות את זה כאן".
 
לעוף על גבי הדמיון
בין העבודות הרבות, בלטו גם עבודותיהן של מאפרות נוספות:
 
אורית שאשא
האדום בשיער – מסמל פחד והססנות.
הצהוב בציפור - מסמלת את היציאה מהקיבעון, לכיוון חשיבה יצירתית ומעוף.
הירוק בענף שאותו מחזיקה הציפור במקורה - מבקש ממנה לדעת, לשחרר ולהיחשף למחוזות חדשים.
בנוסף השתמשה אורית באלמנטים נוספים: המשולשים מסמלים את הצורך להאט ולחשוב על היעד העסקי, לוח המטרה מסמל את הצורך להציב מטרות עסקיות והחמסה צוירה בהשראת תמרור עצור.


אסנת הררי
לדברי אסנת צבעים מתעדים מציאות ומשפיעים על הרגש: 
האדום - מסמל עוצמה וחיים.
הצהוב - שמש עליזה ואופטימיות.
הירוק - מביא איתו איזון מהטבע.
 
יעל לויתן ירדן
אדום - פחד/דיבור פנימי וחיצוני שמשתק ומרתיע.
צהוב - לקבל החלטה, להעז, להתגבר.
ירוק - קדימה לדרך ולהצלחה בכל הכוח.


מאיה אפרת
לדברי אפרת: "רמזור מסמל בשבילי חוקים יבשים שצריך לציית להם, כיוון שהם מגנים עלינו, ומי שלא מציית להם מפר את הסדר הטוב. תחום האיפור לעומת זאת, הוא תחום אומנותי ויצירתי שבו אין חוקים מוגדרים, לא ליצירה ולא להצלחה וכל אחד מוצא את הדרך שמתאימה לו. דווקא בגלל זה סדר וארגון בחיים יביאו למיקוד במטרה ולהצלחה בעקבותיה ולכן, רצוי לקבוע יעדים ומטרות, לתכנן ולפעול. אך בחיים האמתיים פעמים רבות הגבולות בין השלבים מטשטשים ומתערבבים, כאשר קורים בחיינו דברים בלתי מתוכננים ונקרות בדרכנו הזדמנויות חדשות ומפתיעות שלא נלקחו בחשבון לפני. לפי חוקי התחרות הייתה הגבלת צבעים לצבעי הרמזור - אדום, צהוב וירוק, שהיא לא פשוטה בכלל, אך מכיוון שבאיפור אין חוקים וניתן לקחת את היצירה לכל מקום שרוצים, בחרתי ליצור איפור אופנה פנטזיה בדרך שלי, עם הגבלת הצבעים, כאשר לכל אחד מהצבעים יש אינסוף גוונים".
 
רויטל בוחניק
האדום – מסמל תעוזה ותשוקה. גם בלעצור ולהקשיב לאינסטינקטים שלנו יש הרבה הגיון בסופו של דבר.
הצהוב - מסמל את המעבר. כמו שבטבע יש הצהבה של עלים בעונות המעבר, ככה גם אנחנו - במעבר מההקשבה לאינסטינקטים שמורים לנו להתעורר ולהעז.
הירוק - צבע של פריחה ולבלוב, המסמל את סוף תהליך ההבשלה שלנו כאמנים וכאנשים באופן כללי. ירוק שעוזר לנו להירגע ולדעת שעכשיו אפשר לרוץ קדימה בכל הכוח ולכבוש מה שאנחנו רוצים.
רויטל הוסיפה זהב בנדיבות על העפעף ובנגיעות באזורים שונים, כדי להבהיר שהרי בסופו של יום, כולנו רוצים לחזור עם רווח ועושר - אמנותי וגשמי.
 
רותם ג'וליאן ראובן
האיפור של רותם מורכב בהשראת שלושה אומנים, שכל אחד מהם מיצג זרם אומנותי שונה:
אדום - פיט מונדריאן, שמייצג את החשיבה, העצירה והגבולות.
צהוב - סאלבאדור דאלי, שמייצג את המעבר ביין העשייה לחשיבה (כמו שעת בין הערביים שבה הופך היום ללילה).
ירוק - וינסט ואן גוך, שמייצג את הסערה והנסיעה קדימה, שבאים לידי ביטוי באופי הקו ובצבעים שלו.
 
 
 


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

 
הפניה אליך היא בדיוור ישיר, עפ"י מאגר מידע רשום, משרד המשפטים, מס' 700062886 | זכותך להסיר את שמך בכל עת, באמצעות קישור הסרה שנשלח בתחתית כל מייל | אנחנו מתחייבים לכבד את פרטיותך, ולא להעביר את פרטיך לשום גוף אחר | מסירת פרטיך תלויה אך ורק ברצונך לקבל מידע שוטף, בנושאים הקשורים לענף היופי.
__________________________________________________________________________________________________________________________

קראתם ונהניתם? פרגנו לנו בשיתוף או בלייק!

 

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים