סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של ציפורניים >> ג'ל לק בכפות הרגליים
 
קיץ, רגליים חשופות, שמש וים... אז איזה לק עדיף באצבעות הרגליים, מסורתי או ג'ל לק? התשובה לכך חד-משמעית.

אמי טאווס 
 
חלק גדול מפעילות מכוני הציפורניים רושמים שיא בחודשי הקיץ וגידול משמעותי בביקוש לטיפולי הפדיקור. חשיפת  כפות הרגליים בעונה החמה מגבירה את תדירות שגרת הטיפוח של לקוחותינו. אם בסיום טיפול פדיקור בחודשי החורף רובן הגדול היה מוותר מראש על מריחת לק בטענה כי כפות הרגליים צפונות במגפיים -  כשהחודשים הולכים ומתחממים כל טיפול פדיקור מסתיים במריחת לק על ציפורני כפות הרגליים והמקפידות אף יגיעו בין טיפול אחד למשנהו על מנת לתחזק לק עדכני, רענן, מוקפד ואופנתי. 
אז מה בעצם המניע העיקרי של לקוחותינו לוותר על שימוש ג'ל-לק בכפות הרגליים בקלות רבה מדיי. המחיר? אולי הרצון להחליף בתדירות גבוהה את גוון הלק בציפורני כפות הרגליים היכול להיעשות באופן עצמוני בבית, ללא מעורבות איש מקצוע  כמו זה המצריך תהליך הסרת ג'ל לק?  ואולי בכלל הידיעה הרווחת כי לק בכפות הרגליים נפגם הרבה פחות מאותו לק המרוח על ציפורני כפות הידיים.
 
מנורות UV
 
למעט עניין המחיר המהווה שיקול כלכלי אישי, לצערי דעה מוטעית נפוצה בין נשות ישראל כי כל לק בשימוש על ציפורני כפות הרגליים בעל יכולת עמידה גבוהה הרבה יותר מאותו לק בשימוש על כפות הידיים. לאלה מבינכן אשר ימהרו לתקן ולומר כי הכוונה היא בהבדל המהותי של חשיפה גבוהה הרבה יותר של כפות ידיים לסביבה מימית ורטובה מכפות הרגליים, אוכל להשיב כי הנתון הנ"ל פחות רלוונטי לנשים המבקרות תדיר בבריכות הרחצה ובחופי הים – ומי מאיתנו לא?  זה המקום לציין כי לא אחת עולה באוזניי טענה כי ייבוש במנורת ה-UV  את ציפורני כפות הרגליים בשימוש ג'ל לק, עלול ליצור נגעים ופטריות בציפורניים. זוהי שמועה חסרת כל ביסוס וללא כל אחיזת אמת במציאות. בשל ניסיון של עשרות שנים בעבודה עם מנורות UV  מעולם, וכנראה גם לעולם, לא נתקלנו בתופעה שכזו שמנורת ה-UV היא הגורם לכך.
 
ההבדל: בגמישות
 
חשוב להסביר ללקוחות הפדיקור במכון, כי ההבדל המהותי ביכולת העמידות של ג'ל לק לבין לק מסורתי בציפורני כפות הרגליים הוא בעצם גמישות החומר.  חשוב לזכור; ציפורן הנחשפת לסביבה רטובה משנה את מרקמה ויש באפשרותה לאגור מים, אמנם לא בכמות הנראית לעין, אך היא בהחלט אינה אותה ציפורן טרם חשיפתה למים.  ציפוי ציפורן עם שכבה שאיננה גמישה, בדומה לשכבת לק רגיל,  בעצם ייצור התנגדות בין הציפורן לבין שכבת הלק. כלומר שכבת הלק הקשיחה אינה יכולה להשתנות בהתאם לבסיס עליו היא נשענת ובכך נוצרים סדקים ופיצוצים בטקסטורת הלק.  תהליך ההתרחבות וההתכווצות של הציפורן הטבעית אינו בר השפעה בג'ל לק. שכבת הג'ל לק גמישה הרבה יותר משכבת לק רגיל ובעצם מתאפשר לה להתרחב ולהתכווץ יחד עם הציפורן הטבעית.  
כעת  שברורה לגמרי הסיבה האמתית לפיצוצים ולסדקים בשכבת לק רגיל, ברור כי אין כל אמת בטיעון שבאצבעות כפות הרגליים לק מחזיק לאורך זמן הרבה יותר מאותו לק המרוח על קצות האצבעות של כפות הידיים. 
 
בשורה התחתונה
 
אל לנו להתעלם מהעובדה כי במקרים בהם כפות הרגליים חשופות הרבה פחות למים מכפות הידיים אז באופן טבעי יימנע משכבת הלק לעבור תהליך של התכווצות והתרחבות, אך בתקופת הקיץ בחודשים החמים כשאנו מבלים סביב מקורות מים, כמו בריכות שחיה וחופי ים, עדיף באם נרצה כי השכבה שעל הציפורן בכף הרגל תשרוד בגבורה את תהליך ההתרחבות וההתכווצות של הציפורניים בעונה החמה, עדיף יותר מאי-פעם לבחור בג'ל לק. 
 
אמי טאווס, מנהלת מקצועית  CND ישראל 
 
קראתם ונהניתם? פרגנו לנו בשיתוף או בלייק!


__________________________________________________________________________________________________________________________


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!

 
אימייל *
שם מלא *
טלפון נייד *

 

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים