סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של קוסמטיקה >> עור הירח
 
כל הדרכים להחזיר את האור לעור אחרי קיץ חם ולח בתוספת צוק איתן
 
ד"ר מוניקה אלמן 
האסוציאציה החזקה והמתאימה ביותר לקיץ הזה, היא המילה 'טראומה'. אם לומר את האמת, עבר עלינו קיץ לא פשוט בכלל.  המצב המדיני, בשילוב הילדים חסרי השגרה והעדר שעות השינה. כל אלה התגמדו לחלוטין למרגלות צוק איתן. שם נולדו פחדים, חרדות, הדאגות שהגבירו עוצמתן וההשלכות רבות וקשות מנשוא. אלה גם באו לידי ביטוי בהיעדר חשק לפנאי ובידור, וזה מתכון מושלם להזנחה עצמית והידרדרות פנימית וחיצונית.
סביב העיניים העייפות קל לראות את המצב בעזרת סימני כהות בשקיקי העין ואם נוסיף לזה את השמש החמה, הלחות והזיהום  שהעור שלנו ספח בחודשיים האלה – זו התרכובת המושלמת להרס העור שלנו. 
אך אם לומר את האמת, בשל העובדה שאנחנו ישראלים, צוק איתן או לא, מכלול הדברים שנמנה כאן לא רחוק מנחלת הכלל בחיי היומיום הרגילים שלנו. האקלים, אחוזי הלחות והחשיפה לקרינה מהשמש בחודשי הקיץ כאן מאוד גבוהים. נוסיף כל יתר הדאגות הרגילות שלנו, ורק מלקרוא את השורות הללו, הפרצוף שלנו משנה את הבעתו.  
המצבים  הללו גורמים לייצור מוגבר של רדיקליים חופשיים, אשר גורמים לניוון התאים ופירוק הסיבים האחראיים על גמישות ומיצוק העור, ועל כן נפגעת האלסטיות והגמישות שלו.  עם הגיל, ממילא חלה ירידה ברמת החומצה ההיאלורונית בגוף, ועורנו הופך לפגיע יותר לנזקי החמצון.  היובש בעור הנו  תחילתו של מעגל 'קסמים',  שכן, ככל שהעור  יבש יותר, כך הוא  הופך להיות הרבה יותר פגיע, שברירי, אפור ועייף, ובכך התופעות רק מחמירות והופכות לשכיחות במיוחד במצבים שאנו מוצאים עצמנו בחופש הגדול. 
הקיץ משאיר אחריו סימנים אסתטיים משמעותיים: כתמים, קמטוטים, באזור הפנים והמחשוף, ירידה בנפח הפנים, עור יבש וסדוק ואפילו עיגולים שחורים מתחת לעיניים כתוצאה מעייפות, בעיקר בקרב הורים.  
הזמן לתקן: בתקופה של שנה חדשה בפתח ורצון עז להתחדשות לקראת החגים. לכן, מה שרלוונטי להתייחס אליו כנזק אסתטי אלו כתמי שמש על עור הפנים ובאזור המחשוף, ירידה בנפח הפנים, קמטוטים שנוספו ועוד תופעות לא מחמיאות כמו עור פנים חסר חיוניות ועייף. 
 
עד כמה זנחנו ללא טיפת תשומת לב? מהן האפשרויות לטיפול ושיפור הנזקים האסתטיים שהותיר אחריו הקיץ?  
 
בור ללא תחתית  
מרקם עור שהפך ליבש,  מהווה נקודת שבר במראה העור תרתי משמע. כדי למנוע החמרה, יש לטפל ביום יום עם לחות, מסכות והזנה. יובש מוגזם יגרום לתחושת צריבה , אדמומיות, נפיחות ורגישויות.  כשמדברים על עור,  הכוונה הינה גם על עור  הצוואר, הידיים והרגליים. כל האזורים סובלים עם השנים מירידה טבעית  בייצור הקולגן, שהוא האחראי על האלסטיות ואגירת הנוזלים ובכך מונע יובש.  הלחות והזיעה המלוחה יגרמו לצריבה בשל פליטת המלחים  המהווים טריגר נוסף ומקור ליובש יותר קיצוני לצריבה, ועם הזמן למראה של הזדקנות מואצת.  לכן ללחות יש תפקיד חשוב כדרך חיים יום יומית. כאשר העור לח ומשומן, הוא  יצליח לתקן עצמו ולהרגיע עצמו מידית ואף יוריד את קצב התייבשותו.  
פתרון טיפולי: טיפולי החייאה והחדרת לחות ממוקדת   Hydro -  טיפול החייאת העור מבוסס על שילוב של חומצה היאלורונית ונוגד חימצון  -מניטול.  האפקט המשמעותי של הטיפול מתקבל ביום הטיפול עצמו והאפקט נשמר למספר ימים – שבועות.  גם לאחר שפגה השפעתו, העור נהנה מרמת לחות גבוהה יותר מהרגיל, ויכולת ספיגת מים לשמירה על מראה רענן.
 
נפלו פנייך ולא מעצב
 85% מתהליך ההזדקנות שלנו נגרם כתוצאה מחשיפה לשמש, ורק 15% ממנו, נגרם בשל גנטיקה. מה שמסביר את העובדה, שתקופת החופש הגדול, מהווה זרז לתהליכי ההזדקנות. הקמטים, הירידה בנפח הפנים, עור נפול, שקעים וכהות מתחת לעיניים  ועוד.  
ירידה בנפח השומן בעור הפנים, הוא הגורם למראה לחיים נפולות ומראה של קמטים, מאחר והטיפולים כיום  הפכו למאוד נגישים, הזרקות בחומרים טבעיים, מאפשרים  טיפול יעיל אשר נותן תוצאה מידית, ללא תופעות ומבלי שיש צורך להסתיר. מה שגרם להתקדמות בתחום זה, זו הטכניקה  האחרונה ששינתה את פני הדברים. למה למלא בור אם כל האדמה יבשה? שהרי סתימת בור יראה ויבלוט על פני שטח שהוא יבש וסדוק,  כך בדיוק עובד העיקרון של ההזרקות, את הקמט משאירים, אולם את הגורם שיצר אותו, ממלאים. את החומר נזריק לתוך החלל והנפח שירד וגרם למראה הקמט ובכך נחזיר לעצמנו את המראה שאבד וזאת מבלי לשנות כמעט שום נתון שלא היה קודם. 
 
נמשים כן, כתמי שמש לא! 
לאחר הרביצה והזמן ששרפנו מתחת לשמש, או שהשמש שרפה מעלינו, כתמים רבים צצים. במקרים רבים נבחין בהם דווקא לאחר זמן מה, שכן, התגובה לא מגיעה במידי אבל לא מאחרת להופיע. הכתמים  לא פוסחים על  שום שטח חשוף, כפות הידיים ואזור המחשוף וכיום ידוע שכתם זה לא סתם שארית שיזוף כי אם, פגיעה ישירה  במבנה  ה- DNA  של התא שמגיב ככתם בשל עודף מלנין. מחקר רופאי העור מסבירים כי הכתמים מתחילים להתגבש מתחת לעור כבר בילדות, הנזק נראה על פני העור בגיל מתבגר יותר. ממש כפי שנשים פרי בשמש, לא מיד  נראה סימנים של ריקבון או הצטמקותו, וזה בדיוק מה שקורה לעור שלנו אשר מחמיר בכל קיץ וחופש גדול שכל התנאים לגורם זה מתקיימים.  כתמים, יותר מכל סממן אחר, יוצרים את המראה המבוגר והעייף.
הפתרון: טיפולים במכשור אסתטי -  v-touch - המבצע חידוש עור ופילינג. כבר מהטיפול הראשון העור ייראה חיוני ורענן יותר, ובסיום סדרה הוא ייראה אחיד, מוצק וללא כתמים.  המכשיר פועל על ידי שילוב גלי רדיו עם וואקום, והטיפול באמצעותו נח וללא כאבים. 
הוא מבצע מיצוק וטיפול במרקם העור, בשיטה דו-קוטבית ובאמצעות גלי רדיו הוא פועל היטב להידוק העור ע"י חיזוק סיבי הקולגן הקיימים בעורנו ואשר נחלשו עם הזמן. בנוסף לכך, בשל אפקט הפילינג שהוא מעניק, הוא מטפל היטב בכתמים בעור ואת האפקט ניתן לראות כבר לאחר הטיפול הראשון.
 
עיגולים שחורים במקום עיניים 
אם אחת מתכונות ההורות היא דאגה יתרה לילדים ולפעמים גורמים לחצי לילה של ערנות ותחושת אי שקט, חשוב לדעת כי לכך השלכות מידיות על אזור העיניים. שקעים ועיגולים שחורים מתחת לעיניים, הינה תופעה נפוצה ומתסכלת אצל גברים ונשים כאחד, המשווה לפנים מראה עייף ועצוב, והסובלים ממנה מוכנים לרוב לעשות הכול על מנת להעלימה. תופעה שהיא כל כך נפוצה ומבוססת אבל אנו לא תמיד מודעים לסיבה ולאפשרויות שיש לנו על מנת לשפר אותה.  
הפתרון: הזרקת חומצה היאלורונית - שיטה פופולרית ויעילה לפתרון בעיות מסוג הינה החדרת חומצה היאלורונית בשיטת הזרקות, כדוגמת סטילאג'. הזרקת חומצה היאלורונית אף מעודדת את הגוף לייצר ממנה עוד, סטילאג' הוא חומר המילוי היחיד המשלב בין חומצה היאלורונית ובין אנטי אוקסידנט טבעי המכיל מניטול, שילוב יחיד שמעניק אלסטיות ואת המראה טבעי. תוספת המניטול מפחיתה את הנפיחות הנלווית להזרקה לאזור זה ולכן הוא מעניק תוצאות טבעיות ומידיות. המניטול הוא  מכיל בתוכו לידוקאין, שמאלחש את האזור המוזרק ובכך הופך את ההזרקה לחוויה נוחה.   
 
 
ד"ר מוניקה אלמן, מומחית לרפואת עור
אילוסטרציה: אימג' בנק ישראל

הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי! 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני *
שם פרטי ומשפחה*
טלפון נייד
 
____________________________________________________________________________________________________________


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים