סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
דף הבית >> יופי! של ציפורניים >> בניה בתבניות
 

לא רבות מכירות את שיטת התבניות עם פיסול הציפורניים מעליהן. בנייה בתבניות נחשבה מאז ומעולם לשיטת הבניה המורכבת ביותר.

 
סימון דהאן שויקי
 
ישנן שתי דרכים להאריך את הקצה החופשי בבניית ציפורניים: בעזרת ציפורני פלסטיק (טיפסים) או ע"י פיסול הציפורניים על גבי תבניות. שתי השיטות יכולות לעבוד מצוין בהתאם לסוג הציפורן של הלקוחה ולמידת השליטה של הטכנאית. בנייה בתבניות נחשבה מאז ומעולם לשיטת הבניה המורכבת ביותר. כל המקצועיות מכירות את שיטת הדבקת הטיפסים עם דבק לציפורן הטבעית, אך מעט מאד מכירות את שיטת התבניות עם פיסול הציפורניים מעליהן,  ולא ניסו לעבוד בה מעולם. ועל אף שלשיטת התבניות יש יתרונות רבים, היא עדיין נחשבת בגדר מומחיות מורכבת,ולא רבות הן הטכנאיות שיבחרו לעבוד בשיטה זו.
אפשר להבחין בין תבניות נייר חד פעמיות ותבניות סיליקון רב פעמיות. חשוב לציין כי בניית ציפורניים בשיטת התבנית, ניתנת לביצוע עם אקריל או עם ג'ל, לפי בחירת הטכנאית (אך לא ניתנת לביצוע בשיטת הטבילה).
תבנית היא למעשה פלטפורמה אשר נועדה להניח מעליה את חומר הבנייה ולאפשר הארכת הציפורן הטבעית של הלקוחה, ללא הדבקת טיפס מלאכותי מפלסטיק.
 
למי זה מתאים?
 
לפני שמתחילים להשתמש בתבניות, כדאי לדעת מתי מתאים להשתמש בהן, ומתי עדיף להשתמש בטיפס מלאכותי.   
השיטה מתאימה: ללקוחות בעלות מבנה רגיל,ללקוחות בעלות ציפורניים גדולות או שטוחות במיוחד, ללקוחות בעלות ציפורנים סדוקות או שבורות,וללקוחות בעלות מבנה נשרי. לקוחות המבקשות ציפורני אקווריום בעלות שכבות רבות , או לקוחות המעוניינות במבנה סטילט.
השיטה לא מתאימה: ללקוחה המעוניינת במבנה ציפורניים רחב במיוחד, ללקוחות בעלות מבנה ציפורן קעור, ציפורן עקומה, או ציפורניים שמתעקלות כלפי מעלה. אם הלקוחה שלך כוססת כרונית או שמיטת הציפורן שלה במצב עגום, תבניות הן לא האופציה המועדפת.
 
מה היתרונות בשימוש בתבניות?
 
הרגשה טבעית: ידוע כי הדבקת טיפס מלאכותי, מייצרת אצל הלקוחה הרגשה של "גוף זר" עד אשר היא מתרגלת לציפורניים החדשות, אך בשיטת התבניות נחסכת מהלקוחה התחושה הזו, ויש תחושה קלילה יותר וטבעית יותר.
חוזק: רבות מהטכנאיות נוהגות לחשוב כי בניה בתבניות חלשה יותר מבניה בעזרת טיפס, כיוון שהטיפס מודבק לציפורן הטבעית בדבק חזק , ומעליו מונח האקריל / הג'ל, בתבניות ישנה תחושה כאילו האקריל/הג'ל יושב באוויר ואין מה שיחזיק אותו מלמטה, אך לא כך הדבר. נהפוך הוא. כיוון שבעבודה עם טיפס מפלסטיק חצי מהציפורן למעשה מכוסה בפלסטיק, והאקריל יושב רק על מחצית מהציפורן הטבעית, ואילו בבניה בעזרת תבנית, האקריל יושב על כל הציפורן , ולכן הבניה חזקה לא פחות אם לא יותר. מעבר לכך עצם הדבקת טיפס על הציפורן יוצר בעצם נקודת לחץ שניתנת לשבירה בקלות. ויש לזכור כי האקריל או הג'ל הם חזקים בהרבה מהפלסטיק שממנו מיוצר הטיפס.
חיסכון בזמן: מהטכנאית נחסך זמן ההדבקה של ציפורני הפלסטיק והשיופים כהכנה לפני הבניה.
 
ומה לגבי חסרונות?
שיטת העבודה בתבניות שונה מבניה על גבי טיפס, יש לתת תשומת לב מרבית לאופן הנחת החומר והתייחסות מיוחדת לנקודות הלחץ של הציפורן על מנת שהציפורן לא תישבר. את הטכניקה כדאי ללמוד אצל מורה מקצועית וכדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר דרוש אימון רב.

 
סימון דהאן שויקי, לנייל סטודיו
צילום: יח"צ נייל סטודיו
קראתם ונהניתם? פרגנו לנו בשיתוף או בלייק!


__________________________________________________________________________________________________________________________


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה


Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים