סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של אסתטיקה >> מאחורי הקלעים עם אנשי היופי בשבוע אופנה
 

היה זה שבוע סוער מאוד במדינה. שבוע עמוס פיגועים ואירועים ביטחוניים רבים, ויחד עם זאת לחלק מאיתנו הייתה במקביל "סערת" שבוע האופנה ת"א 2015. בין אם את/ה מעצב אופנה/ סטייליסט/ מאפר/ מעצב שיער/ דוגמן/ צלם/ עיתונאי/ בלוגר אופנה/ קניין ...או סה"כ חובב אופנה -  שבוע האופנה ת"א הוא חגיגה עבורך. לשבוע אחד בלבד, שמנו בצד את שיגרת החיים והמציאות הכואבת, ופינינו זמן לחגוג ולחוות את חג שבוע האופנה כהלכתו. ובהתאם לאירוע חגיגי וססגוני שכזה - מיטב אנשי תעשיית האופנה, התגנדרו והתייצבו במיטב מחלצותיהם כיאה לשטיח האדום ולמצלמות. נציגת יופי!, טלי אהרון, הייתה שם, והיא מביאה סקירה מיוחדת ומקיפה.
 
טלי אהרון

במתחם קניון האופנה גינדי ת"א, התקיים החודש, זו השנה השלישית, שבוע האופנה ת"א. 
אני, שמאז ומתמיד נושמת ומתעסקת ביופי ואופנה - התלבשתי והתאפרתי במראה הוליוודי חגיגי, והתייצבתי שם בכל יום על עקבים (לאחר שעה של פקקים ובעיות חנייה סביב הרכבת הקלה), בכדי לסקר עבורכם ולטובת כל מי שלא יכול היה להיות שם. 
השטיח האדום מעולם לא נראה ארוך כל כך... לאחר הליכה רבה בקניון האופנה הגדול העתיד להיפתח, ואין ספור מדרגות בהן ירדתי תוך כדי זהירות שלא אדרוך על השמלה, כמו הבחורה הזו שבדיוק לידי נפלה, הגעתי בסופו של מסע, אל מתחם האירוע המושקע הנוצץ, ו...הלא ממוזג. 
פגשתי שם נשים יפות, כולן היו זוהרות,  מטופחות בטוב טעם ובצו האופנה, ויחד עם זאת מותשות מהחום, דבוקות למניפות שחולקו, וצמודות למאווררים בודדים שהונחו שם, בכדי להתרענן ולנסות לשמור על עמידות האיפור והפן. כמובן שהחום לא פסח גם על מיטב הגברים שהשקיעו בטוקסידו וחליפות,  אך אלה לא העזו להשתמש במניפות... אני מודה שאח"כ התרגלתי לזה , וככל שנהניתי - פחות הרגשתי,  וצרת רבים נחמת יחיד... מתנחמת גם במחשבה שאני לא זו שצריכה לצעוד בקור רוח על המסלול.
ואכן מיטב הדוגמנים והדוגמניות הופיעו בתצוגות, בצורה מקצועית ויוצאת מן הכלל, כי הרי זה לא נורמאלי לעשות כל יום שבע תצוגות, שלושה ימים ברצף, כשבכל שעה ממוצעת מאפרים אותך ומשנים לך תסרוקות שיער. אפרופו איפור שיער - על האיפור והשיער של הדוגמניות הופקד מיקי בוגנים, המאפר ומעצב השיער הראשי של שבוע האופנה גינדי ת"א כבר שנה שלישית מטעם גינדי. וזו גם שנה חמישית שהוא עושה זאת משבוע האופנה הראשון של תל אביב.
כשנכנסתי מאחורי הקלעים לחדר האיפור והשיער, פגשתי את מיקי מדגים לצוות שלו את התסרוקת לתצוגה הקרובה, ואח"כ את מראה האיפור לצוות המאפרים. לאורך כל שבוע האופנה נכחתי לראות את  ההתנהלות המקצועית שלו במהלך העבודה ולא רק בכישרון המוכח שלו לעיצוב שיער ולאיפור, אלא גם מבחינת האישיות שלו, הנשמה הטובה שלו , והאופן בו הוא עובד בשיתוף פעולה יחד עם כל הצוות. לאורך כל הימים בשיא הלחץ של ההכנות והעמידה בלוח הזמנים הצפוף - מיקי ניהל את הצוות במקצועיות, בנעימות, תמיד שמר על אווירה טובה ומפרגנת, ועל חוש ההומור המיוחד שלו. כמו כן כל מעצב/ת אופנה בתצוגה קיבלו ממנו את מלוא תשומת הלב, כאילו שזו הייתה התצוגה היחידה לאותו יום. זה בהחלט היה לי כיף להיות בחלל הזה שלמרות הלחץ, הכול מתנהל בנעימות ובהרמוניה מושלמת. וכאחת שיש לה ניסיון רב שנים בהפקות ובתעשייה - זה בהחלט לא דבר מובן מאליו לראות זאת.
 

מיקי בוגנים 
המאפר ומעצב השיער הראשי של שבוע האופנה גינדי ת"א 
 
מיקי בוגנים, זה מספר שנים שאתה אחראי על האיפור והשיער של שבוע האופנה תל אביב. במה להרגשתך שבוע האופנה גינדי ת"א הנוכחי שונה מהשנים הקודמות?
זוהי השנה החמישית שבה אנחנו אחראים על איפור/שיער בשבוע האופנה. ברור, משנה לשנה אנחנו מתייעלים, צוות המעצבים מתפתח בעזרתו של מוטי רייף המדהים, שהולך ומחכים משנה לשנה.
 
השנה לראשונה, חברת האיפור מאק העניקה חסות על שבוע האופנה גינדי ת"א, איך נוצר שיתוף הפעולה?
כמאפר וספר הראשי של שבוע האופנה, אנו עובדים עם הרבה נותני חסויות שונים. סיפור האהבה עם חברת "מאק" הוא סיפור של שנים אחורה. צוות העובדים בוגרי בית ספרי, וכמובן בניהולה של נטע סקאלי. היה פשוט תענוג גדול לעבוד עם אנשים ללא אגו ששיתפו פעולה ונתנו עבודה מקסימום, אני מאמין שזה רק המשך של ידידות נפלאה שתלך ותפרח.
 
ראיתי שלפני כל תצוגה אתה מדגים את עיצוב השיער לצוות שלך, וגם את האיפור לצוות של מאק, איך הייתה העבודה לצידם ולצד נטע סקאלי?
אנחנו עושים הדגמה לפני כל תצוגה, אני עושה את הדמי של האיפור/שיער ולפי זה עובד הצוות.
 
מהיכן מתקבלת ההשראה שלך לאיפור ולשיער של התצוגות וכיצד מתקבלת ההחלטה עם מעצב האופנה?
ההשראה מתקבלת ישירות מהמעצב, במידה ואני מתבקש לעזור ברעיונות משלי אני שמח לעשות זאת.
 
שמתי לב שלאורך כל שבוע האופנה צוות מעצבי השיער שלך עובד רק עם מוצרים של קרסטאס. אלו תכשירי טיפוח שיער מומלצים ומועדפים עליך בהכנות לקראת תצוגת אופנה?
זה שנים רבות שאני עובד עם מוצרי השיער של קראסטס. בתצוגות השתמשנו המון במי מלח ובחומרים מבריקים בכדי ליצור מראה של שיער רטוב, מראה של שיער מלוכלך.
 
האם הייתה תצוגת אופנה מסוימת שהתרגשת לקראתה במיוחד?
מאוד התרגשתי מהתצוגות של טובלה ודורית בר אור. מאוד אהבתי את הקו של עידן לרוס, מדהים בעיניי. התצוגה המרגשת ביותר הייתה ללא ספק התצוגה של סמפל.
 
כיצד יצרתם את איפור הזהב בשפתיים בתצוגה? מהיכן ההשראה לכך?
את איפור הזהב בשפתיים אני מרחתי לכל הדוגמניות, דמיינו מריחה של ילד שלוקח צבע ומורח.
המאפרים הכינו לי את הבסיס ואני פשוט ביצעתי מריחה של צבע הזהב על השפתיים.
 
טיפים ומוטיבים לאיפור ושיער לחורף הקרוב? 
אצלי הבלונד תמיד אופנתי, בתסרוקות אני מעדיף מראה מרושל, בתקווה שהכלות בארץ יבינו שעדיף להיפתר מכל המגדלים על הראש.
 

נטע סקלי 
המאפרת הראשית של חברת מאק בישראל
 
כמאפרת ראשית של מאק ישראל, את איפרת בחו"ל בתצוגות רבות של שבוע האופנה. איך ההרגשה כיום לאפר בשבוע האופנה תל אביב? 
הכי טוב בבית , את יודעת, הכי הרבה סנטימנטים, הכי כיף לתמוך באופנה ישראלית ובעיצוב ישראלי, וכיף לחזור כל יום אחרי תצוגה הביתה. זו הזדמנות אדירה ובהחלט חיכינו לזה.
 
במה החוויה כאן והאיפור שונים משבועות האופנה בחו"ל? 
מבחינה ססגונית בהחלט ובעיקר הסיטואציה ממש שונה מחו"ל, כאן זה הרבה יותר אינטנסיבי, שבע תצוגות ביום זה הרבה ולא נורמאלי גם בשביל הדוגמניות, המאפרים ומעצבי השיער. אבל אנחנו במאק מאוד אוהבים לאפר, כשאני מאפרת החוויה היא כיפית ואני לא מרגישה עייפות, לא רעב ולא צמא. כשאנחנו בחו"ל אנחנו עושים רק תצוגה או שניים ביום, ויש הדגמת איפור מלאה והרבה זמן ושעות להתארגן, וכאן כל שעה-שעתיים תצוגה.
 
מהיכן מתקבלת ההשראה לאיפור בתצוגות?
אנחנו יושבים עם המעצב על הקולקציה שלו, רואים דגמים מוכנים ובדים. הטסט של האיפור מתקיים כיומיים לפני התצוגה, האיפור הוא חלק מהטוטאל לוק שמרכיב את השואו שיוצא על המסלול. אנחנו קשובים למעצב, איזו לוק הוא רוצה, מה האופי של הדוגמנית שלו. זהו מפגש בין החזון של המעצב לחזון של המאפר.
 
עד כמה דעתו של המאפר משפיעה כאן על החלטתו של מעצב האופנה?
בדרך כלל בעולם מעצב עובד עם מאפר ראשי שהוא סומך עליו , ולכן יש הרבה מקום לדעה ולסגנון האישי של המאפר. כאן אנחנו עובדים יחד עם מיקי בוגנים, היינו יחד בטסטים והגענו יחד לעמק השווה. יש כאן כל שעה וחצי תצוגה, ואנחנו צריכים להכין לוק חדש בתדירות גבוהה,  ולכן הקפדנו שהאיפור יהיה הרמוני ולא קיצוני במיוחד. 
 
קרה שמעצב ביקש איפור מסוים שלא התחברת אליו? 
אין דבר כזה. קודם כל זו תצוגה של המעצב, כמו לקוחה שמבקשת איפור מסוים ואת עושה זאת בדרך שלך. אני אמצא דרך לעשות את מה שהמעצב מבקש בדרך שלי. 
 
היו שינויים פתאום של הרגע האחרון? 
כן, היו אילוצים שנקבעו ברגע האחרון, כמו שינוי צבע מסוים, צורה מסוימת, אבל אלו דברים שמקובל לעשות ברגע האחרון. על בנות מסוימות יפה לעשות צורת איפור אחרת ולשנות קצת בהתאם למבנה הפנים.
 
הדוגמניות מתאפרות כאן כל פעם מחדש לקראת כל תצוגה, שבע פעמים ביום, איך שומרים על עור הפנים והעיניים שלא יתעייפו? ואיך מקנים מראה קורן ורענן בכל פעם?
אנחנו מאוד עדינים עם ההסרה של האיפור ועובדים עם מוצרי טיפוח.  בנוסף - מאיפור לאיפור לא תמיד אנו מסירים לחלוטין ומאפרים מחדש, אלא מנסים לשמר את האיפור הקיים ולעלות על זה. בנוסף יש פה פינת טיפוח של מימי לוזון לטיפוח עור הפנים בין כל תצוגה.
 
יש לך טיפים לאיפור בחורף הקרוב? טרנד חדש? צבעים? 
שחור בעיניים וגם בשפתיים, שחור מאוד אלגנטי, לא חייב להיות שחור נקי, אלא גם צבע מושחר. תחשבי על האודם האדום שעלייך בערבוב של צבע שחור, עפרון שחור שמכהה את הצבע לעמוק יותר. בנוסף, במקום השפתון האדום הקלאסי, מחליף אותו עכשיו השפתון האדום חאמרה, ניתן לראות גם גוונים של טראקוטה כתום וצהוב. נגיעות של הצבעים בלחיים, בשפתיים, בעיניים. פרטים קטנים שמחזקים את הפנים, הרבה אור על העור והמפגש בין שנות ה-70 ל-90.
 
מה לגבי האיילינר שכל כך אהוב כאן, האם הוא יככב גם החורף?
אנחנו קצת עייפים מהאיילינר. כדאי לחדש משהו לגביו, בצורה או שינוי טקסטורה;  נאמר, שחור מנצנץ במקום שחור מאט.
 

מימי לוזון
אחראית לטיפולי קוסמטיקה בשבוע האופנה
 
מה בעצם הטיפול שאת מעניקה כאן? 
אני מעניקה טיפולי יופי לדוגמניות, רגע לפני שהן עולות על המסלול, למראה זוהר במיוחד. זו כבר שנה שנייה שאנחנו עושים את זה מאחורי הקלעים, מפנקים את הדוגמניות בין תצוגה לתצוגה, בין כל האיפורים זה מקל על העומס על העור. חשוב לזכור שהיופי הוא לא מגיע רק מהאיפור ששמים על הפנים אלא בעיקר מה ששמים מתחת לאיפור. 
 
מה בעצם נעשה כאן? 
בין כל תצוגה אנחנו מכינים את העור לפני האיפור ולפני השיער, מנקים את העור מהאיפור, מרעננים מרגיעים ומלחחים אותו להכנה לקראת התצוגה הבאה. אנחנו משתמשים כאן במכשיר שנקרא  Jet Peel עם זרם סילון אנו מזרימים  קוקטייל  ויטמינים לתוך העור, כמובן כל אחת ומה שמתאים לעור שלה. זהו טיפול החדרת לחות וויטמינים לדוגמניות, עד כמה שניתן לעור. 
 
עם כל זאת שהמוצרים איכותיים ועם ריכוז גבוה, יכול להיות מצב בו מגיעה דוגמנית עם עור רגיש שמפתחת פתאום רגישות לאחד החומרים, זה לא מהווה סיכון כמה דקות לפני תצוגה? 
המוצרים שלי נבדקו בטסטים לאלרגיה, וגם למזלי זה לא קרה שמישהי פה אלרגית. אני מכירה את סוגי העור של הדוגמניות, חלקן לקוחות שלי, ויש כאן קוסמטיקאיות מומחיות שלי שיודעות לאבחן מה להתאים לכל אחת.
 
השראות האיפור 
 
BELLINKY 
״האיפור בתצוגה משלים את הכיוון הכללי שלנו גם בעיצוב. היופי שבחוסר השלמות ובחוסר הצורה הברורה, אבל עדיין עם כבוד לצורות הגיאומטריים הבסיסיות. מוטיב הוואבי סאבי מהווה השראה תמידית בעולם של בלינקי״.
נטע סקלי: חוסר שלמות הוא השלמות החדשה והוא מרגיש כעת מודרני יותר ממשהו מאוד מדויק ומאומץ בדיוק שלו. חוסר השלמות מהדהד את המציאות ויוצק נשמה באיפור ומספר את הסיפור של איפור אשר ישב זמן מה על העור ויש בו תזוזה מסוימת. בחוסר שלמותו האיפור הזה הוא סקסי ופראי ויותר אופנתי. זוהי עין מעושנת אשר אינה אטומה באופן מוחלט ואינה מאט לחלוטין. הצבע מטושטש ומרוכך מבלי לאבד את הצורה האובאלית וקיים טרנד גדול של HOLLOED EYE – להעמיק את חלל העין. 
מיקי בוגנים: איפור מעושן מאוד גדול שחורג מהגבולות הברורים, מבריק! שפתיים צבע ניוד.
 
עידן לרוס
נטע סקלי: פנים שנראות יפות בטבעיות. למעשה, הפנים הללו דורשות מאמץ. כל פרט בפנים מטופל כדי ליצור מראה בריא וחיוני ונטול איפור. טבעיות אינה עצלנות. הרעיון הוא לייצר באמצעות האיפור אפקט של בריאות ואמתיות דרך שקיפות וחמימות. אנו משתמשים בהמון מוצרים אך בכמות מועטה מהם. איפור סופר פשוט אך אפקטיבי – מייקאפ,  פודרה, גבה מטופחת, שפתיים עסיסיות שניטל מהן הצבע והגוון הטבעי סביב העיניים אשם מועצם במקום להיות מוסווה. מראה חשוף וקצת קשוח אך גם פגיע בהיעדר מסקרה.
 
 
אלמביקה 
הגר אלמביק: האיפור מתחבר גם לאופי של הקולקציה, דרמה קלילה שמוגשת באלמנטים פשוטים ויוצרת מראה חם, מראה שמזמין אותך אל המציאות האורבאנית החדשה.
נטע סקלי: איפור מונוכרומטי עם קריצה לגווני אדמה. שנות השבעים פוגשות את שנות התשעים. גווני בריק, טרקוטה, ראסט, EARTH TONES, TOASTED TONES,מרגישים יותר סופיסטיקייטד ונוטלים את הדרמה מהשחור הקלאסי בעיניים. הם נראים מצוין על כל גוון עור. אנחנו מגדירים את תווי הפנים אך באפליקציה משוחררת ונינוחה יותר ותנועות אשר עוטפות ומחבקות את תווי הפנים.
מיקי בוגנים: צללית חומה טיפה חאמרה, שפתיים נקיות, מראה בריא ורומנטי, הצללות.
 
גדעון וקארן אוברזון
קארן וגדעון אוברזון: המראות שילוו את תצוגת האופנה מייצגים עולם של נשים עצמאיות ונחושות: עור פנים בוהק, שפתיים באדום בורגונדי וסיומת מאט, ריסים בובתיים אורכים מלאי נפח, שיער במראה רטוב, מהודק ואסוף לאחור בקוקו שטוח.
נטע סקלי: איפור המתמקד בשפתיים בגוון סגול אדום אשר עורבב והותאם במיוחד לתצוגה. השפתיים האלו הן בגימור מאט  מודרני והן עשויות בקפידה ארכיטקטונית ונחושה. השפתיים הן מאוד דרמטיות ומאזכרות את הזוהר ההוליוודי הישן המעודכן לכאן ועכשיו על ידי עדכון הגוון מהאדום של אז לגוון אשר בחרנו. כקונטרה לשפתיים החזקות מופיעים הריסים המלאכותיים המוצמדים לקו הריסים העליון ויוצרים עין גדולה ועגולה.
 
דורית בר אור
נטע סקלי: העין המעושנת נוכחת בכל עונה. גם העונה אנחנו לוקחים צעד אחורה מדברים שהם עשויים מדי לטובת משהו משוחרר יותר. ישנה העונה גישה מרדנית כנגד תכתיבי ומרשמי היופי אשר הורגלנו בהם. הפרטים הייחודיים כמו ההתמקדות בקו הריסים התחתונים שהוא קצת שנות ה-70, יוצרים סטיילינג ייחודי לפנים. יש פוקוס אחד מרכזי בפנים אשר עשוי בקפידה כדי להיראות מודרני. זו מין גרסה מתקדמת של מראה איפור DIY ויש בו הרבה השראה מהרחוב.
 
ירון מינקובסקי 
 
נטע סקלי: איפור OM - נערה צעירה אשר כרגע יצאה מן המקלחת. האיפור הוא מחווה לאופן בו התאפרנו ונראינו בצעירותנו עת התנסינו בפעם הראשונה באיפור. הוא חושף ורדרדות טבעית ורעננה בלחיים ומתמקד בקו שחור חד ולא מטושטש בתוך קו המים. מעט גלוס הנמשח בגבות יוצר ברק ורטיבות. איפור ירון מינקובסקי: ההשראה לאיפור היא כחל ואיפור בדואי עטיר מסקרה בעיניים. 
מיקי בוגנים: לחיים בסומק ורוד מבריק מרוז', במקום יוחלט אם לשים מסקרה ואם להוסיף פס שחור בעין.
 
משכית 
שרון גל, MASKIT: ההשראה לאיפור שבחרתי לתצוגה מגיעה מההשראה לקולקציה שאותה נציג. המראה הטבעי הנקי, קצת רטוב, שיער שנראה כאילו התלכלך מעט.
נטע סקלי: אפקטים של על אור על העור. טיפול בעור כבסיס לנשיות החדשה. דיטייל הביוטי הנכון ביותר לתקופה הזו הוא היילייט – הארה, אנחנו מסתכלים על העור דרך זיגוג לחותי. וכאן עשינו שימוש בשפע טקסטורות רפלקטיביות הבנויות בשכבות על מנת ליצור אור מואר ולח בקיצוניות. זהו איפור המונע מאפקטים של תאורה. העור נראה כמו עטוי צלופן – מזוגג. העור נראה כאילו עבדנו עליו בסדר הפוך והונחו עליו לחויות וטיפוח מעל המייקאפ.
מיקי בוגנים: המראה בתצוגה זו צריך להיות רענן , צבע פיץ' בעיניים, להדגיש עצם לחי עם מלא שימרים.
 
טובהלה
נטע סקלי: איפור כאמנות. אמנות כאיפור. מחווה אינסטינקטיבית של צבע. צבעוניות נועזת וטקסטורות מדהימות. איפור בעל אפקט דרמטי, כמעט תיאטרלי, עם הרבה תנועה. גרפיטי על הפנים. אמנות חיה אשר אינה מתעסקת בחוקים של איפור אלא בהתנסות חווייתית איתו. המראה נוצר עם פיגנטים PRO GOLD ופלטיניום מעורבב עם מיקסינג מדיום ווטר - זה מוצר על בסיס מים.  ברגע שמערבבים איתו כל מוצר אחר זה נשאר עמיד ונהיה לזה מרקם אחד. הצללית הכסופה זאת צללית אבקה. ברגע שהיא מתערבבת עם המיקסינג מדיום זה הופך למיימי.  עם מרקם אחיד ועמיד ועם מברשת מורחים על הפה. 
מיקי בוגנים: פנים יפות, שפתיים בצבעים מטאליים של זהב, כסף, סגול, טורקיז, אדום. בשילוב משיכה ספונטנית עם מברשות.
 
רימה רומנו  
נטע סקלי: איפור שלוקח אותנו לתת התרבות הגוטית, הגראנג'ית ואל הפאנק. משהו קודר ואפל גם במונחים של צבע וגם באווירה. רדוף ויפהפה ומונע מאטיטיוד. אני קוראת לזה – הצד האפל של הזוהר THE DARK SIDE OF GLAMOUR. זהו מראה פחות קלאסי וסקסי ויותר מפורק, דבר המוביל אותנו אל אסטתיקת הביוטי המודרנית – זו אינה אישה מושלמת. האיפור כאילו עבר דה קונסטרוקציה מסוימת ומוותר קצת על השלמות והסקסיות לטובת יצירת הלך רוח. הרעיון של יצירת כהות המטושטשת אל תוך האזור התחתון של העין היכן שיש כהות אשר אנו מנסות בדרך כלל להסתיר.  
מיקי בוגנים: מעושן גדול מבריק, מרשים! ספק גותי ספק סקסי.
 
מעוז דהאן
מעוז דהאן: הבחירה באיפור הייתה חלק מהקונספט של המראה הנקי. האיפור מינימליסטי, מראה "הילד הטוב". הדוגמנים הינם גברים בלבד ג'ינג'ים. המראה נקי וילדותי, עדין ורך. באיפור, הברקות עדינות להבלטת הנמשים והבלטתם.
נטע סקלי: האיפור הזה מייצר את הגרסה הכי אמינה לפנים שהיא נטולת איפור כמובן. העור הוא מוקד הסיפור – עור בהיי דפינישן כאשר הסוד טמון בפרטים הקטנים. כמעט פיקסליזציה של העור. על הבנים אנו מתמקדים יותר בפריימרים ובלחויות וחומרים שקופים אשר מיטיבים את מראה העור מבלי להיראות. אנו מותירים את האדמדמות באזור הלחיים ומוסיפים נמשים. 
מיקי בוגנים: הייחוד בתצוגה של מעוז הוא שלקחנו קבוצה של ג'ינג'ים ולהם נדגיש את הנמשים והצבעים המקוריים שלהם.
 
שי שלום
הקולקציה שאותה בחר להציג מעצב האופנה שי שלום בשבוע האופנה הישראלי , הינה המשך טבעי ומתבקש מבחינתו,  לקולקציה אותה הציג בשבוע האופנה של מרצדס בנץ בברלין לקיץ 2016. הקולקציה מציגה מנעד אפשרויות בין המלתחה הנשית לגברית, ומציעה פרשנות מגדרית המאפשרת  שימוש בחומרים ובצבעים זהים לחלוטין למלתחה הנשית והגברית כאחד. הקו המאפיין את הקולקציה הינו חייטות מודרנית, המשלבת אריג וסריג באותו פרט לבוש, לצד בגדי עור דקיקים סריגים, שמלות, חצאיות ומכנסיים שרובם ככולם בוצעו כ one of a kind. הקולקציה מותחת את העונתיות ומפגישה את עונת הקיץ עם עונת הסתיו ומייצרת רגע אופנתי נטול הגדרת זמן. 
 
מותג KÉRASTASE PARIS העניק חסות 
 

קרסטס, מותג מוצרי השיער היוקרתי המוביל בעולם, העניק חסות לעיצובי השיער בתצוגות שבוע האופנה Gindi TLV Fashion Week 2015. מיקי בוגנים, מעצב השיער המוביל בישראל עיצב את שיערן של הדוגמניות. במסגרת החסות הציג בוגנים, את מראות השיער בתצוגות השונות עם מוצרי קוטור סטיילינג של קרסטס, החושפים את מראות השיער הנכונים, העדכניים והעכשוויים לעונה. ידועניות הוליוודיות מייצגות כיום את "נותנות הטון", וקובעות את מגמות האופנה הבינלאומיות. קייט מוס, הדוברת האייקונית של מוצרי הסטיילינג  מייצגת את ה-IT (הדבר הנכון, העדכני והעכשווי ביותר), והתפיסה והחזון של קרסטס לייצר תמיד את המוצרים האיכותיים, העדכניים והנכונים ביותר לשיער. בוגנים, העוקב אחר הטרנדים החמים בעולם, אימץ אותם לדוגמניות שהופיעו עם פרשנות יצירתית משלו, ויצר מראות שיער חדשניים וייחודיים, שהעניקו לתצוגות את הטוויסט הנכון.
עיצובי השיער  נעשו באמצעות סדרת מוצרי קוטור סטיילינג, המציעה את הטרנדים המתקדמים ביותר בעיצוב השיער. סדרת קוטור סטיילינג נותנת מענה לכל הדרישות המקצועיות של עיצוב שיער: פיסול, הענקת נפח, החלקה והגברת הברק.
עיצוב השיער בשבוע האופנה

עיצוב השיער בשבוע האופנה הוא אתגר לא פשוט, כשבכל שעה יש צורך לשנות לדוגמניות תסרוקת, שבע פעמים ביום. אין ספק שידיים מיומנות יחד עם מוצרים איכותיים לשיער - יוצרים מראה שיער מושלם מוקפד, ויחד עם זאת שומרים על בריאות השיער של הדוגמניות. 
הבשורה לחורף הקרוב בעיצוב השיער: שביל הצידה במגוון גבהים ואפשרויות, פזור, אסוף לקוקו מתוח, במראה "מבולגן" ועוד.
 
עיצובי השיער בכל אחת מהתצוגות על ידי מיקי בוגנים:
 
●  בלינקי – שיער מתוח הצידה עם קוקו מסורק נמוך ומתוח ליצירת מראה נקי שיבליט את האיפור. 
 
●  נילי בן סימון + לירון יצחקוב + מילי דהאן – שיער מוסט הצידה עם נפח קל באזור המצח בשילוב שיער פזור למראה שיער משוחרר ליצירת שילוב בין מראה "מבולגן" קלות.
 
●  בטקה – שביל מתוח באמצע במראה רטוב, בשילוב שיער פזור או אסוף, כאשר יש איזון בין אורכי השיער המשוחררים לשביל המתוח. 
 
●  דורין פרנקפורט – שיער מוסט הצידה, באופן לא הומוגני בין הדוגמניות חלקן עם שביל מתוח חלקן בשביל הצידה משוחרר לשילוב בין טרנד המראה "המבולגן", לטרנד השביל בצד. 
 
●  גדי אלימלך – הטרנד המוביל במראה הוא השביל הצידה, כאשר יש משחק בין הגבהים השונים של השביל, שביל הצידה מוסט לאחור, שביל הצידה משוחרר עם נפח קל ושביל הצידה מתוח. 
 
●  רימה רומנו – ההשראה היא נערת רוק, שנוצר בעזרת טרנד המראה הרטוב, כדי להמחיש את מראה השיער של נערת הרוק בבוקר שאחרי, שהשיער מלוכלך, מיוזע, בריח של עשן שזועק לחפיפה. 
 
●  סאמפל – שביל בצד דבוק למצח ומעוגל קלות בסגנון שנות ה-20 עם קוקו מסורק.  
 
●  שי שלום – שיער אסוף עם שביל באמצע בסגנון מבולגן למראה של בחורה שקמה בבוקר ואספה את שערה. 
 
●  שנקר – אופי התצוגה הכתיב מראה שיער מבולגן ומעט מלוכלך בשילוב שביל באמצע או בצד, שעוצב באמצעות ספריי מלח מעצב למראה שיער משוחרר, בשנים עברו ליצירת המראה היו משתמשים בספריי ים אמיתי. הבנים בשיער אפרו מעוצב. 
 
●  טובל'ה  - שיער פזור חופשי ומשוחרר עם פריזיות קלה ליצירת מראה מבולגן. 
 
●  ירון מינקובסקי – מראה השמלות, מלאות הדיטליים והפרטים של ירון הכתיב מראה שיער עשוי עם טוויסט של בלאגן קל, בהשראת הנשים הרוסיות מהמאה הקודמת בבוקר שאחרי, שהיו משקיעות בתסרוקות מעוצבות ומהודרות, שהלכו לישון עם התסרוקת וקמו בבוקר שלמחרת עם בלאגן עדין בתסרוקת. 
 
●  דורית בר אור - השיער עוצב בהשראת כאפתן עם נגיעות של פאנק, צמות שורש מהעולם האפריקאי וגלגולי פאנק מרושלים.  
 
שיחות עם משתתפים 
 
טהוניה רובל
מה שלומך טהוניה, מה מדד  ההתרגשות? 
שלומי מצוין. האמת היא שמפלס ההתרגשות עולה תמיד ככל שמתקרבת התצוגה. במיוחד דקה לפני, כל פעם מחדש זה מקפיץ את הלב. וכשאני על המסלול אני מאוד דרוכה , אומרת בלב: "בשם השם נעשה ונצליח", ואני ממשיכה עם זה.
נראה שמטפלים בך כאן טוב... 
כן בהחלט, זה המזל. מיקי בוגנים והצוות של מאק יחד עם מימי לוזון עושים עבודה נפלאה.
 
מבחינת האיפור את כבר יודעת איך את אמורה להראות? 
יש כאן רפרנסים, ועושים לנו דגש שחור מעושן  בעיניים, שזה סיוט בשבילי להוריד את זה אח"כ...
 
איך מצליחים לשמור על עור פנים טוב עם כל התצוגות והצילומים? יש לך טיפים? 
האמת שהכי לא ממני, אני לא משקיעה הרבה  והכי לא מבינה בזה. אני כל כך אאוט, אבל אומרים שבורכתי שיש לי עור פנים טוב.
 
בכל זאת, מוצר שלא תצאי מהבית בלעדיו? 
בושם. 
 
 
ניקול ראידמן 
 
את רגילה לביקורים בשבועות אופנה רבים בעולם. מה את חושבת על שבוע האופנה ת"א? 
אני חושבת שזה צעד חשוב לאופנה בארץ. כיף לראות את זה קורה בארץ, והשאיפה היא להתפתח תמיד.
 
איזה מעצב אופנה ישראלי חסר לך כאן בתצוגות, את מי היית רוצה לראות? 
הייתי רוצה לראות את דני מזרחי שהוא אמן ויוצר מדהים. אבל דני מעצב אופנה עם שנים רבות של ניסיון ורזומה של עשרות תצוגות. חשוב גם לתת במה למעצבים חדשים.
 
תצוגה של מעצב אופנה עולמי שהיית רוצה שיציג בארץ? 
מעצב אופנה שהייתי רוצה לראות כאן הוא קארל לגרפלד, וכמובן גם תצוגה של בית האופנה שאנל, ואני מאמינה שזה יקרה.
מה את חושבת על הצוות כאן של האיפור שיער? 
הצוות ברמה מאוד גבוהה, יש כאן המון תצוגות ליום, ואין הרבה זמן לנוח ולהתכונן לקראת כל תצוגה. מיקי בוגנים חבר מקסים ומוכשר בטירוף. אגב, אני גם מאוד אוהבת את צוות מעצבי השיער שלו, למשל נדב, שמעצב לי כרגע את השיער. לפעמים אני מגיעה ואומרת לו שאני רוצה שנדב יטפל לי בשיער.
מי מאפר אותך? 
אני מאפרת את עצמי, אף אחד לא מאפר אותי.
איזה מוצר איפור לא יתפסו אותך בלעדיו? 
אני ישנה עם אייליינר וריסים... ריסים מספר 20 של מאק, גם בחדר הלידה הייתי איתם...
 
דנה גרוצקי 
 
דנה, את מלווה וחווה את שבוע האופנה גינדי משבוע האופנה הראשון שלו ועד היום מה את רואה בתהליך הזה? 
זה הולך ונהיה גדול יותר, וזה  שם את תל אביב וישראל על המפה. בפעם הראשונה שהגענו לכאן היה בור באדמה  וזה היה באוהל. שנה אחר כך היו פיגומים ועכשיו אנחנו כבר בתוך הקניון שזה סופר מגניב. מוטי רייף וגינדי עשו כאן הפקה מטורפת. שבוע שלם של אופנה  מרגיש כמו חג.
 
מה את לובשת? 
לובשת בגד שהוצג כאן יום קודם בתצוגה של שנקר, מעצב מקסים בשם אבישי ברגר.
 
איך שומרים על העור טוב , יש לך טיפים? 
חגגתי 30 בשבוע שעבר, וכנראה שגיל 30 יחד עם שמש הריון ולידה, עושים את שלהם, כי בדיוק התלוננתי מקודם שהזדקנתי ויצאו לי קמטים.
 
ממש לא רואים את זה...  
לא להאמין לזה , זה שקר כי עבדו עליי פה שעה עם איפור.ושתדעי לך שאני לא הבנאדם הנכון לשאול אותו על אורח חיים נכון כי אני בקושי שותה מים ושותה המון קפה. סה"כ שוטפת פנים פעמיים ביום ומורחת קרם.
מוצר טיפוח שהוא בגדר חובה עבורך? 
מוצר שהוא מאסט עבורי , כשאני עוזבת את הבית נאמר לוויקנד, אני חייבת איתי את הסבון פנים של דאב, מכורה אליו בבוקר ובערב, אם לא התעוררתי לסבון הזה של אני לא יכולה להמשיך את היום.
 
מיכל שפירא

ספרי לי מהיכן ההשראה ללוק שלך? 
כמו תמיד אני לובשת וינטג' בעיקר ומשלבת קצת אלמנטים יותר עדכניים של גותיות.
האיפור שלך תמיד מאוד תקופתי ויחד עם זאת מאוד מודרני ועכשווי, מהיכן את לוקחת את ההשראה לכך? 
ברור שההשפעה הכי גדולה שלי זאת איימי ווינהאוס, וכל התקופה הזו של שנות החמישים, והשישים, פינאפ...זה ז'אנר שהתחברתי אליו עוד לפני איימי, אבל מאז שהתחלתי עם הופעות המחווה לאיימי ווינהאוס, אז האיפור והסטיילינג שלי הושפעו הרבה יותר.
בעצם כל הזמן אפשר לתפוס אותך מאופרת כך בסגנון מעושן? 
לא, אני אוהבת ללכת ביום רגוע ובלילה להפגיז איפור.
 
מוצר איפור שלא תצאי מהבית בלעדיו? 
לצערי הרב לא אוותר על קונסילר, כי הגיל מתחיל להראות סימנים בעיקר הסגול מתחת לעיניים. 
 
באילו חברות איפור את נוהגת להשתמש? 
אין לי חברה מועדפת. הדבר היחיד שאני משתמשת באופן קבוע כבר שנים, זו המסקרה של לוריאל - לאש ארכיטכט כי היא מסקרה מאוד מדגישה, אני אוהבת ריסים מאוד-מאוד מודגשים, והיא עושה לי את זה.
 

מרסלו בורלון

מעצב האופנה, האמן, הדי ג'יי והמפיק - מרסלו בורלון הציג לראשונה בישראל קולקציית אופנה פרי עיצובו.
איך אתה מרגיש היום לקראת התצוגה שלך בשבוע האופנה גינדי ת"א? 
למעשה זו לא הפעם הראשונה שאני לוקח חלק בהפקה של שבוע האופנה ת"א. בשנה שעברה הייתי המעצב והמנהל האמנותי של תצוגות האופנה, עשיתי את המוסיקה של כל התצוגות בשנה שעברה. הבאתי את מיסוני לארץ לשבוע האופנה, והיום אני חלק מצוות המעצבים שמציג כאן.
מה לגבי האיפור שיער בתצוגה שלך? 
אני לא רוצה איפור מיוחד, מעדיף שיהיו טבעיים ונקיים.
אז הפוקוס יהיה על הבגדים? 
כמובן, אבל הפוקוס עומד להיות בעיקר על הליהוק, כי כולם אתיופיים בתצוגה. אני רוצה להוציא את האישיות של האדם,  ולהעביר מסר חשוב שכולנו שווים.
 

נטלי דדון
 
בערב הגאלה של שבוע האופנה, את דגמנת ליוסי קצב, איך הייתה החוויה? 
היה מרגש. הוא פשוט עיצב בגד שיכולתי להיוולד בתוכו, כל-כולו אני... השילוב הזה בין החספוס של הגבר לסקסיות והנשיות. עצמאות. 
מאיזו תצוגה התרשמת במיוחד? 
התצוגות שהכי השאירו חותם בי היום של נובוריש דוג, שני צמרמן, בוגרי שנקר ואוברזון. ראוי לשבח את מוטי רייף על כל אירועי שבוע האופנה. 
מאין ההשראות לסטייל האישי שלך? 
ההשראות שלי נובעות בעיקר מה'מוד' שאיתו התעוררתי בבוקר. לכן הן מגוונות ולא נשענות על סגנון אחד מסוים, אלא מתחלף. כן, אני בחורה של מצבי רוח, משוגעים ושמחים, אבל עדיין מצבי רוח. עם נטייה לילדותיות ולעיתים גם אפל, ושחור.
מי מעצב לך את השיער בדרך כלל, ומי עיצב לך לשבוע האופנה? 
יש לי כמה מובחרים שתמיד מוכנים לקבל אותי באהבה - מיקי בוגנים, איציק סבג ודקל בן ציון. לשבוע האופנה עיצב לי את השיער פאדור וישניאקוב המהמם, שליווה אותי יום-יום, עדי סלומון איפרה.  ואגב, פאדור מתלווה אלי גם להפקות אופנה ולצילומי הקמפיינים.
 
כמה מקום יש לאיפור ועיצוב השיער עבורך ביום-יום? 
מה שכיף זה שהשיער קצר ומסתדר ממש מהר. בנוגע לאיפור אני אוהבת להשקיע בו בערב וכמה שיותר קליל ביום. 
איך שגרת הטיפוח שלך? 
בגלל השימוש המרובה באיפור במסגרת העבודה אין לילה שאני נכנסת לישון בלי קרם לילה רפואי וקרם עיניים, ואין אפשרות שאתחיל את היום בלי המקלחת של הבוקר. אם אני חווה  bad hair day - תמיד יש לי כובע אופנתי בסביבה. כמובן לחות לשפתיים, מאחר ואת הפגמנט הטבעי של השפתיים שלי חזרתי באיפור קבוע אצל ג'ואנה, הן תמיד עסיסיות ואין לי צורך להעמיס. 
על מה לא תוותרי כשתצאי מהבית? 
לא אוותר על מסקרה, ועל הערך המוסף שזה מעניק למבט.

ירון מינקובסקי
מה אתה הכנת לתצוגה? 
הולכת להיות תצוגה מהממת היום. קודם כל אנחנו חושפים את התצוגה של הבת שלי שהיא בת 14, והיא המעצבת הצעירה בעולם. היא מציגה קולקציה של 25  דגמים בוגרים מסודרים, מאורגנים, שמחר יכולים להימכר בחנויות, וכל נערה ואישה הייתה רוצה שיהיה לה דגם כזה בארון.
אח"כ תופיע התצוגה שלי, שזה עולם אחר הרבה יותר בוגר, הרבה יותר זוהר, יותר צבעוני . אופטימיות זו המילה, שמח ועם הרבה הרבה תקווה לעתיד טוב. משלבת מזרח תיכון עם אירופה ביחד, יש שילוב של בדי כאפייה שנארגו במיוחד עבורי בחברון, הם מקושטים ברקמות יד בפרחים, הכל מאוד בסגנון שטיח אדום, זוהר נוצץ מרשים ועכשווי. 
תחזית לצבעים שנראה בקרוב? 
אני מציג היום את קיץ 2016 - ואצלי כל הצבעים שמחים ומאושרים. אני מאמין שצבע יפה, זה צבע טוב ונכון . אני לא כל כך מאמין בפלטת צבעים עדכנית. אני הולך לפי הבטן ולפי אינטואיציות ותמיד אני פוגע נכון בצבעים כך ששמחה, אהבה ואופטימיות זה סקאלת הצבעים שלי.
מה לגבי האיפור שיער בתצוגה? 
לנשים הבוגרות בעקבות האווירה הבדואית בחרנו לשים כחל של הבדואיות והמרוקאיות בתחושה שהוט טיפה נמרח,  עם ליפ גלוס מאוד מבריק. ולקבוצה הצעירה בתצוגה של הבת שלי אנחנו מציגים צמות צמודות לראש מהמרכז, אסופות היטב, לחיים טיפה סמוקות בורוד, מראה ילדותי ומתבגר, לוק  נקי זוהר ועכשווי.
איך זה לעבוד לראשונה כאן עם הצוות של מאק? 
לשמחתי הרבה , מאק פורש עליי כנפיים כבר הרבה מאוד זמן , הם מאפרים בתצוגות שלי, והיום יחד עם מיקי ונטע יש תחושה טובה של תמיכה מלאה ותחושת בטחון בצוות שאני עובד איתו.
 
 
קעקועים 
 
אני לא בחורה של קעקועים בעיקר בגלל שהם נשארים קבוע על העור. מאחורי הקלעים לקראת התצוגה של המעצבים הצעירים ראיתי שמדביקים לדוגמניות על כל הגוף קעקועים שנראים לגמרי אמיתיים. 

מעצבת האופנה גל שנפלד, מהמותג Mews, חברה למותג הקעקועים הזמניים של שירה ברזילי - Koketit - ויצרו קולקציית קעקועים זמניים באווירת קולקציית סתיו חורף  2015-16 של המותג Mews. 

הקעקועים אוירו על ידי גל שנפלד באיור ידני בעטים דקיקים בעוביים שונים, ולאחר מכן עברו עיבוד ממחושב. הקולקציה מאוירת בסגנון של גלופות עץ עתיקות ששימשו בעבר לדפוס, עם מוטיבים מן הטבע משולבים עם אלמנטים גרפיים עכשוויים. 
צילומים: עידו איז'ק, מרק אורן, אבי ולדמן, נתי גולד, ערן לוי, יוסי סבח, יניב אדרי, שרון דובז'ינסקי
 
 
קראתם ונהניתם? פרגנו לנו בשיתוף או בלייק!


__________________________________________________________________________________________________________________________


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!

 
אימייל *
שם מלא *
טלפון נייד *

 

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים