סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
דף הבית >> יופי! של קוסמטיקה >> ארגון הקוסמטיקאיות - למען נשים באיום
 
הקוסמטיקאיות יוכשרו  לזהות אלימות פיזית, נפשית וכלכלית אצל המטופלות שלהן. ח"כ עליזה לביא תוביל את המהלך במשרד הכלכלה,
כך שבתי-הספר לקוסמטיקה יעבירו את ההכשרה על פי חוק.
 
שרות יופי!
אורנה ובר, יו"ר ארגון הקוסמטיקאיות בישראל ונציגת סידסקו (ארגון הקוסמטיקה העולמי), מובילה מהלך יוצא דופן; אלפי קוסמטיקאיות, חברות הארגון, יעברו הכשרה על ידי עמותת "רוח נשית" –  המסייעת  לנשים נפגעות אלימות להשתקם ולצאת ממעגל האלימות, על מנת לזהות סימנים מקדימים לאלימות מכל סוג ולקבל כלים להתמודד בסיטואציה שכזאת.
לצורך קידום הנושא, חברה אורנה ובר לתמר שוורץ, מנכ"לית עמותת רוח נשית. בארגון זה מועסקות נשים אשר עובדות עם נפגעות אלימות ובעלות ניסיון רב.  נשות העמותה יהיו חלק מהכשרה מקצועית  תיתן כלים לאלפי קוסמטיקאיות בארץ לזהות את הסימנים של אלימות נגד נשים, לא רק אלימות פיזית, אלא גם על אלימות מילולית. איך להקשיב לאותן נשים, איך לדבר איתן, איך לגשת אליהן כל מה שחשוב לעשות מול אותה אישה שעומדת מול הקוסמטיקאית ונמצאת במעגל אלימות.  המטרה הינה לתת לקוסמטיקאית את הכלים להתמודד בסיטואציות כאלו. כולל טלפונים ומקומות לאן להפנות את אותן נשים לעזרה.
אורנה ובר: "הקוסמטיקאית הייתה מאז ומתמיד הרבה יותר ממטפלת בעור הלקוחה. כמי שעוסקת בתחום כמעט שלושה עשורים, מטפלת לאורך השנים באלפי נשים ונפגשת עם מאות קוסמטיקאיות חברות הארגון, אני יודעת כי הקוסמטיקאית היא גם חברה, יועצת, אוזן קשבת ופסיכולוגית לעת מצוא. אנו מכירות את האישה שנים רבות ומזהות כל שינוי פיזי ונפשי שעובר עליה. כשקראתי על היוזמה בארצות הברית להכשרת קוסמטיקאיות כמזהות אלימות נגד נשים, ידעתי מיד שאביא את זה גם לארץ ויחד עם תמר שוורץ, מנכ"לית רוח נשית בנינו את התוכן ואת הקונספט להכשרה של הקוסמטיקאיות ולתת להן כלים מקצועיים לזהות נפגעות אלימות וכמובן כיצד להתמודד בסיטואציה הרגישה הזו. תמר ואנוכי פנינו לכתובת הטבעית ביותר בנושא - מי שהייתה יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה, וידועה כפעילה למען נשים – ח"כ ד"ר עליזה לביא, שמיד החליטה לקחת את הנושא צעד אחד נוסף. הארגון בראשותי עסוק כל הזמן בהכשרת הקוסמטיקאית והתמקצעותה בתחומים בהם היא עוסקת ממילא. כיום למשל אנו מפעילים שת״פ עם רופאי עור להכשרת הקוסמטיקאית לזיהוי ראשוני של סרטן וכעת אני מתכוונת להכניס להכשרות שלנו כאמור גם את הנושא של האלימות. אני רואה בכך שליחות של הארגון, שמתפקידו לא רק לפעול למען החברות אלא גם לעסוק בפעילות חברתית, ואני שמחה על השותפות שלנו שנענו מיד לבקשתי והצטרפו ליוזמה."
 
תמר שוורץ, מנכ"לית עמותת "רוח נשית"  מציגה טיפים לקוסמטיקאיות, איך לזהות נשים הנפגעות מאלימות כלכלית:

"ראשית, חשוב לנסות בעדינות לברר מול הנשים האם הינן מוגבלות על ידי הבעל מבחינה כספית, האם הבעל מונע מהן גישה לחשבון הבנק המשותף, האם היא מקבלת ממנו תקציב מסוים להוצאות שנקבע על ידו או האם היא צריכה לדווח לו על כל הוצאה, יש לשים לב למשל האם האישה חייבת לקבל קבלה על מנת להראות לבעלה כמה 'בזבזה'. אישה שמגיעה עם סימנים על הגוף וטוענת שהיא נפלה במקרה/ נתקלה בחפץ כלשהוא ונחבלה... כמובן שלעיתים יש אכן חבלות רגילות שקורות ושאינן קשורות לבן הזוג אך אם מדובר בדבר חוזר ונשנה, זה עלול להיות סימן מדאיג. לצערנו רבות הנשים שגם אז, יחפו על בן הזוג ויחששו להודות שהן נתונות לאלימות. לעיתים מדובר בסימני אלימות פיזיים במקומות שלא ניתן לראות בגוף במבט חיצוני, אלא אם את כקוסמטיקאית נחשפת- לדוגמא גב תחתון.
האם בן הזוג מתקשר או מסמס מספר פעמים לאישה במהלך הביקור אצל הקוסמטיקאית ומבקש לקבל דיווח איפה היא ומה מעשיה... באופן שנראה כמעקב אובססיבי. נשים רבות נוטות לראות בכך סימן לאהבה של בן הזוג ולא מבינות מדובר בצורך כפייתי של שליטה. במידה ולא בטוחות, או האישה לא משתפת פעולה, תמיד ניתן לקבל נורות אדומות וסימני אזהרה נוספים מאתנו באתר רוח נשית.

 
 תמונות:
אורנה ובר, מתוך ביוטי טיוב  TLV TIMES
 תמר שוורץ, מתוך אתר רוח נשית
קראתם ונהניתם? פרגנו לנו בשיתוף או בלייק!


__________________________________________________________________________________________________________________________

הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה
 

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים