סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
דף הבית >> יופי! של איפור >> איפור מחוץ לקופסה
 
 
בלעדי: מגזין יופי! נתן חסותו למיזם איפור ייחודי, ב-3 סדנאות מקצועיות, מיזם שאותו הפיקה הסוכנות לאיפור מקצועי והפקות 'לוביקה', שלצורך כך הזמינה ואירחה בארץ את אמנית האיפור הבינלאומית עינת דן. בתחרות שנערכה בתום האירוע, נבחרה העבודה המצטיינת, שזוכה להופיע בשער גיליון זה. דיווח מיוחד.
 
 
יערית טרבלסי
צילומים: אהוד מלמד, Josh Brandão, Selwyn Bear
 

אחד הפרמטרים שהופכים מאפרת למאפרת מצליחה הוא היכולת לחשוב בצורה מקורית ושונה, לאלתר וליצור מראה שעוד לא נראה. זה ודאי נכון לגבי איפור גוף ואיפור אוונגרד, אבל נכון גם לגבי איפור ביוטי וכלות. הרי בסופו של דבר, לכל אישה יש פנים אחרות, עור אחר ורצונות אחרים ומאפרת טובה היא זו שתדע להתאים בזמן אמת, את האיפור לאישה שמולה.
החודש התקיימו בתל-אביב 3 סדנאות איפור ייחודיות, שלימדו את המאפרות איך לחשוב מחוץ לקופסא ואיך להפוך כל איפור שלהן ליצירת אומנות. את הסדנאות יזמה והפיקה לובה קרצ'ובה, מאפרת ובעלת הסוכנות לאיפור מקצועי והפקות 'לוביקה', שלצורך כך הזמינה ואירחה בארץ את אמנית האיפור הבינלאומית עינת דן.
 
המאפרת הישראלית המצליחה ביותר בחו"ל
את קריירת האיפור שלה התחילה עינת דן כאן, בארץ, לפני 22 שנה. כבר במהלך לימודי האיפור, זיהה מנהל בית הספר את כישרונה הרב והחל לשלוח אותה לעבודות. עינת תפסה את ההזדמנות בשתי ידיים ובמקביל ללימודים עבדה, למדה מהניסיון ויצרה קשרים רבים בתעשיית האיפור והאופנה. "אני מאמינה גדולה בלימוד עצמי", אומרת דן. "אני יכולה להעיד על עצמי שהכי הרבה למדתי מניסיון והתנסות. כשרק התחלתי הייתי חוזרת מיום עבודה ויושבת שעות בספרייה, כדי לשלב בין החלק המעשי לתיאורטי".
את סדנאות האיפור הייחודיות פיתחה עינת עם השנים, מתוך ניסיונה האישי ומתוך הבנת היסודות החשובים ביותר של ההצלחה כמאפרת. יש לה מגוון סדנאות, בתחומים שונים, המיועדות למאפרים מקצועיים בעלי ניסיון. "אין לי שום בעיה לחלוק את כל הסודות המקצועיים שלי", היא אומרת. "להיפך, אני מברכת כל מאפרת שמתמקצעת ולומדת. הסדנאות שלי מורכבות מחלק שבו אני מדגימה ומחלק של התנסות מעשית, תחת פיקוח שלי, כשלאורך כל הסדנה אני מלמדת אותן להאמין בעצמן, לעבוד קשה ולהמשיך לחתור למטרה, גם אם לא תמיד קל".  (עוד על עינת דן, ראה במסגרת).
מי את, עינת דן?
 
למרות כשרונה הגדול, עינת לא חלמה להיות מאפרת, אלא רקדנית. "היום, בדיעבד אני יודעת שהאיפור היה תמיד חלק ממני. כשחברותיי ללהקת הריקוד ואני היינו מופיעות, הייתי אני זו שמאפרת אותן לפני ההופעה, בלי שלמדתי לאפר או בכלל חשבתי על זה. השינוי החל אצלי במקרה, כשעברתי באחד הימים ליד חלון הראווה של בית הספר לאיפור שבו למדתי ומשהו שם משך אותי בעוצמה שקשה לתאר. נרשמתי ללימודים והתשוקה שלי לאיפור התעצמה מיום ליום. גם היום, לאחר 22 שנות איפור בכל רחבי העולם, התשוקה הזו עדיין בוערת בי וכל עבודת איפור מרגשת אותי מחדש ומרגישה לי כמו הפעם הראשונה".  
התחלה לא קלה
בתחילת הדרך זוהתה עינת בעיקר עם איפור גוף וספיישל אפקט ומהר מאוד התברגה בין צמרת מאפרי הגוף והספיישל אפקט בארץ. היא עברה לניו יורק וגם שם מצאה את מקומה בתחום איפור הגוף. לאחר אסון התאומים נאלצה לשוב לישראל והחלה ללמד בבית הספר לאיפור איל מקיאג'. בשנת 2006, החליטה לארוז הכל ולעבור למילאנו, בלי כסף, בלי מכרים ובלי עבודה. "הגעתי למילאנו עם תיק עבודות מהארץ שלא עמד בסטנדרטים של מילאנו, הן מבחינת הצילומים והן מבחינת הטכניקה. הכל שם היה שונה והתחלתי לגמרי מאפס. בימים הראשונים התגוררתי במלון והתחלתי להתקשר להמון אנשי אופנה וצלמים ולקבוע איתם פגישות. האמנתי ביכולות ובאמביציה שלי וידעתי שבסוף מישהו יזהה את הפוטנציאל שבי", היא נזכרת.
וזה אכן קרה, לאחר עשרות פגישות, פגשה דן צלמת אופנה שאהבה את סגנון העבודה והחשיבה שלה ואף הציעה לה עבודה. שלושה חודשים אחר כך עשתה עינת את קמפיין חוצות הביוטי-אופנה הראשון שלה, שעשה הדים והשאר היסטוריה... "לגמרי אפשר לחלק את החיים המקצועיים שלי ללפני ולאחרי מילאנו", היא אומרת.
בעקבות הקמפיין הזה פנו אליה צלמים רבים והציעו לה עבודות נוספות. "זו הייתה תקופה עמוסה מאוד", היא משחזרת. "עבדתי כל יום מהבוקר עד הערב, לפעמים בתשלום ולפעמים בלי, בעבודות גדולות וקטנות. העיקר שאוכל לבנות לעצמי קשרים ותיק עבודות ראוי. האמנתי בעצמי ולא היה לי ספק שבסוף יגיעו גם הדברים הגדולים". 

מעבודותיה של עינת דן

הפריצה הגדולה
ב-2008 התמודדה עינת, יחד עם עשרה מאפרים מובילים נוספים, על הקמפיין הנחשק של פנדי ונבחרה לעשות אותו. הקמפיין הזה היווה עבורה את פריצת הדרך המשמעותית ובעקבותיו אף רואיינה לכתבה בת 16 עמודים באחד מהמגזינים הגדולים באיטליה. "זה היה מדהים. פתאום זרמו אליי הצעות עבודה מכל מקום. במשך 4 שנים, עשיתי המון קמפיינים, שערים של מגזינים נחשבים כמו ווג, תצוגות אופנה נחשבות כמו מוסקינו, דולצ'ה גאבנה ואלברטה פרטי ואיפרתי המון מפורסמים איטלקיים".
מאז הספיקה דן לעבור לגור בברלין, לעבוד ולהעביר סדנאות בכל רחבי העולם, לזכות בפרסים רבים על עבודותיה השונות, לשפוט בתחרויות וב-2012 השיקה ליין של מברשות איפור, שמיוצרות בגרמניה בעבודת יד. לפני 3 שנים נכנסה גם לעולם סרטי האיפור ונחלה גם בתחום זה הצלחה גדולה. "עם זאת" מדגישה עינת, אני לא מפסיקה לשאוף ויש לי עוד חלומות גדולים. תחום האיפור משתנה כל הזמן ותמיד יש מה ללמוד. כמאפרת, אני חייבת להכיר את הטרנדים, הטכניקות והמוצרים החדשים והטעות הכי גדולה של אנשים בתחום הזה, היא שהם 'נתקעים' עם מה שלמדו ולא מדביקים את הקצב". 
 
שיתוף הפעולה עם לוביקה
לובה ועינת מכירות עוד מהתקופה שבה לימדה עינת בארץ, אך הקשר ביניהן התחזק בביקורה האחרון של דן בישראל, כשלובה הגיעה לאחת מסדנאות האיפור שהעבירה. לובה, שמתמחה בזיהוי הצורך של מאפרות בארץ, הבינה מיד שהסדנאות של עינת הן משהו שעוד לא היה כאן והזמינה אותה לסדרה של שלוש סדנאות בהפקתה.
 
 שלוש העבודות המצטיינות בתחרות    

מקום 1 - ענבל אפרגן

מקום 2 - רוזה שוורצמן

מקום 3 - קרן שולמן
photography by Josh Brandão

לובה קרצ'ובה, אמנית איפור רב תחומית והבעלים של סוכנות 'לוביקה' לאיפור והפקות, שמעניקה שירותים לקהל מאפרים מקצועי ולקהל הרחב. בעבודה עם הקהל המקצועי, שמה לובה דגש רב הוא על קידום המאפרות, הפקת סדנאות איפור, התמקצעות באיפור, תסרוקות ותחומי היופי השונים, לצד התמקדות בניהול העסקי. 
 "יש המון במשותף ללובה ולי", אומרת עינת. "שתינו מאמינות גדולות שהצלחה לא דופקת בדלת וצריך ליזום כדי להצליח. שתינו מאמינות בחשיבה מחוץ לקופסא ולובה היא בעלת כישורים יוצאי דופן בתחום היזמות והעשייה, מה שהפך את הסדנאות האלו לייחודיות ומרגשות".
מעבר לחוויית הלימוד עצמה, החליטו דן ולוביה להעניק לסדנאות האלו ערך מוסף ולקיים תחרות בין המאפרות המשתתפות. כל עבודת איפור צולמה על ידי הצלם הלונדוני ג'וש ברנדאו, שהגיע עם עינת לארץ במיוחד לצורך כך. בתום הסדנאות בחרו עינת דן וג׳וש ברנדאו את שלושת העבודות היפות ביותר. שלוש הזוכות קיבלו שוברים לרכישה במונקו, על סך 650, 450 ו-250 ₪ (בהתאמה), ושעת ייעוץ לתכנון עיצוב פנים, עם מעצבת הפנים טלי נחמיאס, המתמחה בעיצוב פנים והום סטיילינג. העבודה שזכתה במקום ראשון היא זו שמופיעה על השער שלנו.  
סדנת איפור Glam
הסדנה הראשונה התקיימה ב-17 לחודש והתמקדה באיפור שמתאים לאירועי שטיח אדום, השקות והפקות אופנה. בחלק הראשון הדגימה עינת מראות איפור בהתאם לטרנדים החמים ביותר בעולם, הסבירה על כל אחד מהם, על אפשרויות המשחק ועל הטכניקה. שלב ההדגמה נחלק לשניים- הדגמה אחת שכללה הסבר על כל שלב באיפור והדגמה שניה שהתבצעה כשואו מרהיב של עינת, מלווה במוסיקה שלאחריו ענתה עינת על שאלות.  
בחלק השני, התנסו המאפרות במלאכת האיפור, כשעינת עברה ביניהן, נתנה להן הערות וחיזקה את המקומות שצריך.
 
סדנת איפור Creative
הסדנה השנייה התקיימה ב-24 לחודש והתמקדה באיפור יצירתי ובאיפור גוף, שמשלב אבנים, נוצות, צבעי גוף ועזרים נוספים, מתוך מטרה ללמד את המאפרות לחשוב בגדול ומחוץ לקופסא ולהתאים את העבודה להפקות הבינלאומיות הגדולות. גם כאן הוקדש החלק הראשון להדגמה של עינת והחלק השני להתנסות מעשית ולצילום העבודות על ידי ג'וש ברנדאו.
 
סדנת איפור Avengard
הסדנה השלישית והאחרונה בסדרה, התקיימה ב-24 לחודש והצליחה להפתיע גם את המאפרות שהשתתפו בה. הסדנה הזו, החדשה ביותר מבין הסדנאות של עינת נקראת "מצא את היצירתיות שבך", כשהרעיון המרכזי בה הוא שפרט למייקאפ, לא נעשה שימוש באיפור, אלא בכל דבר אחר שאינו איפור. 
בסדנה זו למדו המאפרות איך לאפר ...ללא איפור! לצורך כך, הן יכלו להשתמש במוצרי מזון שונים (כמו נוטלה ותבלינים), ציוד משרדי ואפילו מסמרים. כדי להמחיש למאפרות שזה אפשרי, ההדגמה של עינת התבססה על המוצרים שבחרו עבורה המאפרות הנוכחות, בלי שתכנן או תדע מראש. עינת, בכישרונה הרב הצליחה ליצור מראה איפור מרהיב ושברה בכך את תקרת הזכוכית המחשבתית של המאפרות שנכחו בסדנה. לאחריה, החלו המאפרות בעבודתן, תחת עינה הפקוחה של עינת שהסתובבה ביניהן, נתנה טיפים, ייעצה ולימדה. 
 
העבודות הזוכות
לאחר לבטים רבים, נבחרה העבודה של ענבל אפרגן לזוכה במקום הראשון בתחרות. במקום השני זכתה עבודתה של רוזה שוורצמן, ובמקום השלישי עבודתה של קרן שולמן. (ראה תמונות למעלה).
ענבל אפרגן, מאסטרית ומדריכת איפור בכירה, סיפרה לנו בהתרגשות לאחר הזכייה, כי יומיים לפני סדנת הקרייאטיב, הונחו המאפרות הנחיות על ידי עינת דן והתבקשו להתכונן למראה איפור בסגנון ג'יבנשי הוט קוטור. "לצורך הסדנא והצילומים הבאתי את טל ממן, ביתה של כוהנת הדיאטות חלי ממן והפרזנטורית שמייצגת את עבודות האיפור שלי לשנת 2016", היא מספרת. "את האיפור עצמו התחלתי עם איפור ביוטי בסיסי ובחרתי להדגיש רק עין אחת ואת השני להשאיר נקייה. הדבקתי אבנים נוצצות בטקסטורות שונות, שהשתלבו עם הדברים המיוחדים והאביזרים הנלווים שעיצבה במיוחד עבורי מעצבת האופנה שרונה שרביט. גווני השחור, לבן ומעט כסף שבחרתי הם דומיננטיים מאוד עבורי ומתחברים לקו האישי שלי. ההברקות השונות העניקו מראה זוהר ומהשילוב של הכל יחד, התקבל מראה עוצמתי, אלגנטי ונשי במיוחד". 
רוזה שוורצמן, שעוסקת בתחום האופנה והכלות ומתמחה באיפור טבעי, נקי וזוהר, היא זו שזכתה במקום השני: "על מנת ליצור מראה איפור בסגנון ג'יבנשי הוט קוטור, כפי שביקשה עינת, הבטתי ולמדתי את תצוגות השנים הקודמות- טקסטורות, בדים, חומרים, קולקציות ושינויים שעבר המותג. רציתי לשמור על הסגנון הנקי, המוקפד והפרקטי שמאפיין אותי, ולתוך זה לצקת את עולם  ההוט קוטור הזוהר, העשיר והסוער... כך נוצר מראה שבסיסו נקי, לח ופרקטי, משולב בסגנון עדכני, אבנים יקרות,  זהב עמוק ופנינים עדינות.
קרן שולמן, הזוכה במקום השלישי, היא מאפרת מקצועית לאירועים, צילומי תדמית, תצוגות והפקות אופנה. את ההשראה שלה קיבלה ממראות האיפור של ג׳יבנשי לסתיו 2017, שמתאפיין במראה חום מעושן, ללא גבולות המדגיש את העיניים. "לצורך הסדנה והצילומים בחרתי את הדוגמנית נטלי שרייבמן, בעלת העיניים המהפנטות, שדגמנה עבורי בעבר איפור ביוטי נקי. האבנים בהן השתמשתי על פניה היפות נבחרו בקפידה והן מסמלות את העושר, היוקרה והייחודיות של ג׳יבנשי הוט קוטור, הפונה לקהל שאוהב ומעריך אינדיבידואליות. התחרה המוזהבת מסמלת עבורי נשיות מסתורית וחושנית, שמסתירה מתחתיה יופי בצבעי אדמה וכחול, שהם השמיים שמעל ראשינו והאדמה שלרגלינו.
 
מתחברים להצלחה
פרט למגזין שלנו, שחבר להצלחה והעניק לזוכה בתחרות את השער, גם גופים נוספים פרסו את חסותם על האירוע: בסדנאות המעשיות יכלו המשתתפות להשתמש בתכשיטי עבודת היד, של לילך מוזס, בעלת המותג ״שאפולה״; כל משתתפת קיבלה מהמאפר יוסי ביטון 50 ₪ במתנה לרכישת מוצרים ושובר טיפול בשיטת גרינברג, אצל המטפלת המוסמכת, רננה לוטם אופיר.
 

צילומים: אהוד מלמד, Josh Brandão, Selwyn Bear
 
קראתם ונהניתם? פרגנו לנו בשיתוף או בלייק!


__________________________________________________________________________________________________________________________


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!

 
אימייל *
שם מלא *
טלפון נייד *

 

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים