סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים

______________________
______________________

 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של קוסמטיקה >> קוסמטיקה: בלי עין הרע...
 
אזור העיניים מזדקן במהירות. הצעה לטיפול בהזדקנות העור, בכהויות שמתחת לעין ובריסים
עוז נקר 
כבר לפני כ-150 שנה אמר פילוסוף גרמני כי העין הינה החלון של הנפש והאור של הגוף.
הרבה נאמר ונכתב על העיניים. בתנ"ך ובשפה העברית יש הרבה ביטויים הקשורים לעין:
מאור עיניים; למראית עין; קשר עין; לחכות בכיליון עיניים; עיניים רמות; עין הרע, צרות עין ועוד. במקדשים בודהיסטים העין מסמלת חוכמה וידע.
העיניים מושכות תשומת לב בעיקר בזכות  צורתן, צבען ומצב הרוח ובעיקר כשזה מלווה בחיוך מפתה. מראה העיניים הינו "הפתח" ליופי של הפנים ויכול להיות להן אף מבט מהפנט ומושך. המושג "אהבה ממבט ראשון", מדבר בעד עצמו. כל אישה הדואגת לצורתה האסתטית מקדישה לאיפור והבלטת סביבת העין חלק ניכר מהזמן המיועד לטיפוח הפנים.
סימני ההזדקנות הראשונים 
סימני הזדקנות בפנים מתחילים באזור העיניים וכבר מגיל צעיר אין גוף שאינו עובר הזדקנות ואין עור פנים שלא "נכנע" לתהליך הזדקנות העור. עור הפנים חשוף תמידית לקרינת שמש או לקרינה של תאורה מלאכותית והוא חשוף למפגעים סביבתיים. הוא גם נמצא בתנועה כמעט ללא הפוגה כאשר מדברים או אוכלים. מסיבה זו, עור הפנים, ובראש ובראשונה איזור העיניים, מראה את סימני ההזדקנות הראשונים. כאשר מתבוננים היטב בנשים צעירות בגילאים 20 שנה ומעלה כבר ניתן לראות את סימני ההזדקנות בצורת קמטוטים קטנים בזוויות העיניים, ובשלב מאוחר יותר גם הופעה של כיסים וכהויות מתחת לעין. תהליך זה אינו פוסח על אף אחת, ומי שהתבונן היטב בנסיכה קייט מידלטון ביום כלולותיה עם הנסיך ויליאם יכול היה לחשוף בקלות את מראה הקמטוטים ותחילת הופעת השקיות שמתחת לעיניים.
סימני הזדקנות העור בסביבת העיניים:
• קמטים Crow’s feet.
• כהויות.
• כיסים מתחת לעין.
• דלדול שיער בריסים.
הסיבות להזדקנות העור שמסביב לעיניים
1. שברירות כלי הדם הנימיים
העפעפיים מכוסים ברשת צפופה של כלי דם נימיים עורקיים וורידיים. עם השנים ובעקבות יתר לחץ דם, מצבי לחץ, חוסר שינה ועייפות - מתהווה מצב בו דופן כלי הדם הופכת להיות שברירית ופלסמה (נוזל הדם שאינו מכיל כדוריות אדומות או לבנות אלא בעיקר חלבונים), מתחילה לדלוף החוצה לסביבה שמחוץ לכלי הדם. הצטברות הפלסמה יוצרת בצקת אשר מהווה את הבסיס ליצירת "שקיות" מתחת לעיניים.
2. ניקוז לימפטי דל
מערכת הלימפה הינה מערכת של נימים, צינורות דקי דופן וקשרי לימפה המוליכים נוזל דמוי פלסמה ותאים מן הרקמות אל כלי הדם. תפקיד מערכת הלימפה הוא לנקז את עודפי הנוזלים הנמצאים ברקמות שמחוץ לתאים ולחזק את מערכת החיסון. עקב שברירות כלי הדם נוזל הפלסמה מתחיל לדלוף החוצה ולהתנקז בחללים הנקראים סינוסים לימפטיים. מערכת הלימפה אמורה לנקז נוזלים אלו ולהחזיר את המצב לקדמותו. אולם כאשר דליפת הנוזלים יותר גדולה מיכולת מערכת הלימפה לנקזם, מתרחש עודף נוזלים אשר אנו קוראים לו בצקת אשר מהווה את המילוי של הכיסים מתחת לעיניים.
3. הזדקנות הריקמה 
העפעף הינו חלק העור הנע ביותר בגופינו, יותר משפתיים או פתיחת פה. בנוסף, ככל שמזדקנים פוחת ההורמון DHEA ובמקומו נוצרים חומרים הנקראים ציטוקינים חומרים יוצרי דלקת אשר מגבירים את הבלייה של העור.
שלושת הסיבות הללו תורמות להופעת כיסים מתחת לעיניים. אולם אל דאגה, מדע הדרמוקוסמטיקה של המאה שלנו מוצא כל הזמן פתרונות לבעיות אלו.
יסודות הטיפול בכיסים שמתחת לעיניים
• לעצור את הדליפה מתוך כלי הדם הנימיים.
• להחליש את התהליך הדלקתי.
• לשפר את הניקוז הלימפתי. 
כיום יש מספר חומרים פעילים אשר יכולים להפחית את גודל ומראה הכיסים מתחת לעין.
שילוב אידיאלי של 3 הרכיבים הבאים מהווה תשובה נאותה לבעיית הכיסים מתחת לעיניים:
Hesperidin methyl chalcone - מפחית את דליפת הפלסמה מנימי הדם
dipeptide VW - מגביר את הניקוז הלימפטי של הנוזלים שדלפו מחוץ לכלי הדם.
Pal-GQPR – ביופפטיד אשר משקם את גמישות ומיצוק העור.
כהויות מתחת לעיניים
זרימת הדם בנימים הינה איטית ובעייתית. לעיתים נוצר מצב בו יש סטגנציה בכלי הדם, כלומר דם לא זורם כלל בנימים. כאשר הדם מדשדש במקום ואין אפשרות לזרימה תקינה, מתחילה דליפה של כדוריות דם אדומות מנימי הדם לחללים שמחוץ לכלי הדם. בעורקים צבע ההמוגלובין עשיר החמצן הינו אדום לעומת זאת צבע ההמוגלובין לאחר ששחרר חמצן ועבר לוורידים יהיה כחול סגול עד חום. פיגמנטים אלו יוצרים את הכהות מתחת לעיניים. תהליך נוסף שתורם רבות להופעת הכהות הינו תהליך פרוק ההמוגלובין לברזל ורכיבים אחרים שמשנים צבעם מאדום לסגול כחול לחום ובסוף לצהוב.
לפעמים כהות זו אינה נובעת מהסיבה הקודמת אלא מהופעת יתר פיגמנטציה כתוצאה מפעילות יתר של מלאנוציטים. במקרה זה הכהות תהייה חומה.
אסטרטגיה טיפולית לבעיית כהות מתחת לעיניים
סילוק וניטרול של חומרי הפרוק של ההמוגלובין.
המרצה של זרימת הדם בוורידים.
ישנם מספר חומרים פעילים אשר יכולתם לפעול נגד הכהות מתחת לעיניים, הוכחה מדעית.
א. שילוב החומרים הפעילים
Hydroxy Succinimide – חומר הקושר את עודפי הברזל הנפלטים מתהליך פרוק ההמוגלובין.
Chrisin  - פלבונואיד, אנטיאוקסידנט ונוגד דלקת.
Palmitoyl oligo Peptide   - ביופפטיד מסמן לגנים הקשורים ליצור קולאגן להתעורר ולייצר קולגן לשיפור מצב הקמטים.
 שילוב של שלושת החומרים הנ"ל יגרום לקשירה וניקוז של עודפי הברזל האחראים לצבע הסגול וכן לפינוי חומרי הפרוק של ההמוגלובין האחראים במישרין להופעת הכהות ובעיקר לשיפור הזרימה בנימי הדם ומניעת בריחת כדוריות דם אדומות לחללים הבין נימיים.
ב. שילוב החומרים הפעילים
Oxido Reductase
Soy Peptide
Hydrolyzed Rice Bran Extract
הרכב זה משפר את זרימת הדם הנימי. מחקרים הצביעו על שיפור של 35% לאחר שימוש של 8 שבועות.
בנוסף לבעיות הזדקנות עור באזור העיניים שמניתי קודם ישנה עוד בעייה נוספת והיא נשירת שיער בריסים.
טיפוח הריסים
מחזור חיי השערה בראש נמשך 3-6 שנים. שערת הראש יכולה לצמוח כל חודש ב-1 ס"מ. לעומת זאת מחזור חיי שערה בריסים נמשך רק 2-5 חודשים דבר המצביע מדוע שערות הריסים אינן יכולות להתארך כמו שערות הראש.
תפקיד הריסים להגן על העין מחדירת גופים זרים. יש כ- 100-150 שערות בעפעף העליון וכמחצית ממספר זה בעפעף התחתון. מחזור החיים של כל שערה בגופינו מורכב מ-3 שלבים:Anagen  - שלב הצמיחה ועיקר חיי השערה; Catagen - שלב ביניים קצר יחסית; Telogen - שלב הנשירה. 
שורש השערה נראה כמו בצל מאורך בעל מספר קליפות כאשר הקליפה החיצונית מייצרת שערה. לאחר נשירתה קליפה זאת מתנוונת ובמקומה קליפה חדשה נהפכת לפעילה והיא מצמיחה שערה חדשה. האזור אשר בונה את הקליפה עשיר בקראטינוציטים, תאים היוצרים קראטין המהווה את החומר המרכזי של השערה. 
מעבר לגיל 40 ובעיקר בגלל שינויים הורמונאליים וחוסר בביוטין נמנעת חדירת אנרגיה לשורש השערה ולאחר נשירת השערה בשלב הטלוגן השורש נשאר במצב של תרדמת ולא מתאפשרת צמיחה של שערה חדשה .
פתרונות לטפוח הריסים
Biotinyl  GHK  הוא שילוב של ביוטין עם ביופפטיד ממשפחת המטרי קינים וביחד עם פאנטנול יש לתערובת את התכונות הבאות: שיקום השורש ותאי הקרטינוציפים המרפדים אותו. הביופפטיד מעודד יצור קראטין בקרטינוציטים ובעקבות כך בסיס השערה מתהווה כבסיס עבה יותר עם עגינה חזקה יותר לזקיק השערה, השערה פורצת עבה וארוכה יותר.
חומר שני שעוזר לנו להתמודד עם דלדול השיער בריסים הוא
 Myristoyl Pentapeptide-17
חומר זה מסמן לגנים בקראטינוציטים להתחיל לייצר קראטין שהינו החומר המרכזי במבנה השערה. בנוסף, חומר זה מסייע לעבות את שערות הריסים, להוסיף להן נפח ולהאיץ את קצב צמיחת הריסים. שיפור ותוצאות נראים כבר אחרי שבועיים מתחילת השימוש בג'ל המכיל חומרים אלו. 
 
 
עוז נקר הוא עוז נקר רוקח ומפתח מוצרים, פארמה אסתטיקה
צילום: אימג' בנק ישראל 
 

פרסם כאן מודעת לוח חינם!
הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי! 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים