סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של טיפול >> טכניקות חדשות בתחום הכירורגיה הפלסטית
 
מתיחת הפנים המלאה מתייחסת לפנים כאל יחידה הרמונית ומעניקה חזות צעירה בעלת קו-לסת חד וברור, צוואר מתוח, מצח מוגבה ועיניים רעננות

ד"ר חיים קפלן
אמה החורגת של שלגייה סידרה לעצמה ביטחון עצמי בדרך מופלאה. בכל בוקר הייתה מתייצבת מול המראה ושואלת: "מראה מראה שעל הקיר, מי היפה בכל בנות העיר?" התשובה: "את היפה מכל הנשים כולן" - הייתה מובטחת, ואין ספק שגם עשתה למלכה את היום. הכול היה טוב, ובעיקר יפה, עד לאותו בוקר בהיר אחד שבו נעמדה מול אותה המראה, שאלה שוב את אותה השאלה, אלא שהתשובה הייתה חדשה. "בתך יפה ממך", ענתה המראה בלי בושה. כמה שנים עברו עד ששמעה את המשפט הזה? האם הספיקו בינתיים שרירי הפנים שלה להתרופף מעט? ואולי איבד עורה מגמישותו? ואולי גם עיניה נראו עייפות פתאום?
גם אם זה בדיוק מה שקרה, וגם אם היה לזה כבר אז הסבר פשוט, יקירה, הזמן רץ, ואת מתבגרת, ותהליך ההזדקנות הוא אומנם אינדיבידואלי, אך מטרתו של המנתח הפלסטי הוא להעניק לפנים מראה טבעי ורענן. זהו הקו המנחה השולט כיום בניתוחים פלסטיים, זאת בשילוב טכנולוגיות וטכניקות ניתוחיות מתקדמות. קיימות מתיחות חלקיות של הפנים, כגון מתיחה של אזור המצח או כמו ה'מיניליפט', שהיא מתיחת פנים מוגבלת שיתרונה בזמן ריפוי מהיר וחסרונה במתיחה חלקית שמחזיקה מעמד זמן קצר יחסית, כדי למנוע דיס-הרמוניה רצוי להרים את כל הפנים.
מתיחת הפנים המלאה (Full Face Lift) מתייחסת לפנים כאל יחידה הרמונית ומעניקה חזות צעירה בעלת קו-לסת חד וברור, צוואר מתוח, מצח מוגבה ועיניים רעננות, במתיחה חלקית, אזורים מנותחים נראים "צעירים" יחסית ואזורים לא מנותחים נראים "זקנים", דבר שגורם לדיס-הרמוניה, והמתבונן מרגיש שהפנים "עשויות" ואינן טבעיות. 
שיטת ניתוח זו משלבת מספר פרמטרים:
1. שילוב כיווני מתיחה
בשיטות מתיחת הפנים הקודמות כיוון המתיחה היה הצידה כלפי האוזניים. כיום, מומלץ לנתח בטכניקה אינטגרטיבית חדשה, המשלבת כיווני מתיחה שונים. השיטה מתחשבת בכיווני הצניחה והריפיון של העור ומשלבת כיווני מתיחה אופקיים ואנכיים, כלומר מתיחה לכיוון האוזניים וגם כלפי המצח. בטכניקה זו כל חלקי הפנים מוזזים יחד, תוך שמירה על איזון של כל חלק וחלק. טכניקת כיווני המתיחה המשולבים, יחד עם מתיחת הפנים המלאה יוצרים מתיחת פנים שלמה ומדויקת, בהתאמה אישית לכל מטופלת. 
2. בניית נפחים
בתהליך הזדקנות הפנים, אחד הדברים האופייניים הוא איבוד נפח הרקמה. יש ירידה משמעותית בכמות השומן סביב העין ובלחי העליונה, עם צניחה של הלחי התחתונה והצטברות שומן לאורך קו הלסת  ובצוואר. בניתוח על ידי קיפול הרקמות התת עוריות עצמן ניתן לבנות מחדש חלק מהתבניות המתאימות למבנה פנים צעיר יותר. במקרים בהם ישנה ירידה משמעותי בנפח הרקמה יש צורך בהזרקת שומן. אנו משתמשים בהזרקת שומן עצמי המתבצעת במהלך הניתוח. השומן נשאב ממקומות בהם יש עודף שומן כגון: בטן, ירכיים ומותניים, הוא עובר תהליך ניקוי בעזרת צנטריפוגה והחלק העשיר בתאי גזע, מוזרק לאזורים שקועים או מדולדלים בפנים. מטרת ההזרקה היא מילוי ושיפור איכות ומרקם העור בעזרת תאי הגזע.
PRP : פלזמה עשירה בטסיות דם (טרומבוציטים), במהלך הניתוח, נשאב דם של המנותח, טסיות הדם מופרדות בעזרת צנטריפוגה והללו מרוססות מתחת לשטח פני העור, עוד לפני תפירת החתכים. המטרה של פעולה זו היא להקטין את שכיחות הדימומים ולהחיש את תהליך הריפוי של הניתוח. 
 
טיפולים משלימים למתיחת פנים:
שתלי סיליקון לעצמות הלחיים והסנטר
ניתן לשלב השתלה של שתלי סיליקון מוצקים לאזורים הדורשים עיצוב ומילוי. שתלי הסיליקון מותאמים על פי הצורך בצורה אופטימאלית למבנה הפנים של כל מטופל/ת. השתל מוחדר לאחר עיצובו דרך חתך בפנים חלל הפה ונשאר מקובע לאזור המנותח.
 
פילינג
מטרת ניתוח מתיחת פנים היא סילוק עודפי עור, שיפור נפילת עור הפנים ומתיחתו. כתוצאה מפעולה זו העור נראה מתוח וצעיר יותר, וקמטים משמעותיים משתפרים. הניתוח אינו משפר או משפיע על מרקם העור, הקמטוטים העדינים, כתמי שמש ופיגמנטציה. כדי לשפר את מרקם הפנים כדאי לשלב פילינג שיותאם לנתונים האישיים, פילינג שמטרתו רענון עור הפנים, הבהרת הפיגמנטציה, טיפול בקמטוטים העדינים (בעיקר סביב אזור הפה) וקילוף השכבה העליונה של העור. 
 
טיפול בגלי רדיו RF ומזותרפיה
טיפולים שנועדו לשפר את איכות מרקם העור על ידי פציעה מכוונת ומוגבלת של העור (מזו-רולר, מכשיר מכני המכיל מספר רב של מחטים באורך של 1 מ"מ לפחות המסוגלות להגיע אל הדרמיס), גורמים לתגובה של רקמת חיבור תת-עורית המעבה את הדרמיס. בטיפולי גלי רדיו (RF), משיגים אפקט דומה במינימום פגיעה באפידרמיס.
 
הזרקות
בוטוקס – תפקיד הבוטוקס להחליש את השריר שבפעולתו יוצר קמטים בעור שאיבד את גמישותו. החלשת השריר או שיתוקו תגרום להיעלמות הקמט. משך הטיפול כ – 10 דקות. מוקדי ההזרקה הם: קמטי המצח הרוחביים, האזור שבין הגבות , בצידי העין, וזוויות הפה. ההשפעה של הטיפול היא כ-ארבעה חודשים. הבוטוקס מאושר ע"י ה – FDA. לאחר מתיחת פנים, ניתן להשלים את המראה על ידי טשטוש קמטים באזור המצח, שהמתיחה לא נותנת להם מענה יסודי.
הזרקות שלחומצה היאלורונית – חומרים טבעיים, המצויים אצלנו בגוף ומיועדים למילוי ועיצוב שפתיים או מילוי קמטי ההבעה בצידי הפה. חומר ההזרקה מותאם למטופלת על פי פרמטרים שונים.
 
ולסיום בונוס: האם מה שאת רוצה זה מתיחת פנים?
שימי את ידייך מתחת לאוזניים, ומתחי קלות את עור הצוואר שלך כלפי מעלה ומעט אחורנית.
אם עור הצוואר שלך נמתח ואיתו חלה גם השתפרות במראה קו הלסת שלך, ואם זה מה שעושה אותך מאושרת, את כנראה רוצה מתיחת צוואר.
עכשיו שיכבי על הגב והתבונני במראה. האם מראה הלחיים שלך השתפר פלאים (בהשוואה למראה שלהן כשאת עומדת)? זוהי ההדמייה הכי קרובה למה שמתיחת פנים יכולה לעשות, אם כי במתיחה פנייך גם יורמו קלות, מה ששכיבה על הגב לא עושה.
ומה אם יש לך עודף שומן צווארי או בעברית: פימה? הסנטר הכפול הזה (שלפעמים הוא גם משולש ומרובע) יכול להיעלם על ידי שילוב של מתיחת פנים ושאיבת שומן מהצוואר. שאיבת שומן מהצוואר בלבד אפשרית - אבל לא תמיד מומלצת - תלוי בכמויות עודף העור ובמצב שרירי הצוואר. במקרים רבים מתיחה של עור הצוואר בלבד תגרום להיווצרות קפלים של עודפי עור באזור שבין האוזן ללחי.
 
 ד"ר חיים קפלן הוא מומחה לניתוחים פלסטיים, קוסמטיים ומשחזרים
אילוסטרציה: אימג' בנק

פרסם כאן מודעת לוח חינם!
הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי! 
קצר, ממצה, איכותי, חינם - אצלך במייל
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה

 

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים