סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
למגזין הדיגיטלי
למגזינים הקודמים
 
 
מבזק  חדשות
 
 
 
 
דף הבית >> יופי! של קוסמטיקה >> דיטוקס, ניקוי רעלים
 
גופנו צובר במשך השנים חומרים "מרעילים", המשפיעים על נראות גרועה של עייפות והזדקנות מוקדמת של עור הפנים, התבלות הגוף והנפש. 

שולי רודריג

במהלך שנות חיינו העמוסות במטלות תובעניות וירוסים אנושיים וחיידקים, הנטפלים לגופנו ולעורנו חדשות לבקרים. מזון "קלוקל", שממנו דווקא אנחנו "נהנים" והמכונה ג'אנק פוד, השפעות סביבתיות כמו: זיהום אוויר , רדיקלים חופשיים, חומרי ניקוי ותכשירים טרנדיים הנמרחים על העור, כל אלה הינם נושאי כתבתי לחיים ללא רעלים.
"מרעילים" שונים, שאנו נוטלים עליהם את האחריות להכנסתם לגופנו במודע, כגון: סיגריות,"סמים", גורמי לחץ ידועים, שעלינו לנער ולמחוק ממוחנו. תרופות שלעיתים אנו מפריזים בנטילתם - ובקיצור: החיים בצורה המוטרפת, האובססיבית והמודרנית "כביכול". כל אותם "מרעילים", מצטברים בגופנו ומשפיעים על נראות גרועה של עייפות והזדקנות מוקדמת של עור הפנים, התבלות הגוף והנפש. 
"מרעילי" הגוף מצטברים לאטם בכל אותם האיברים האחראים על פינוי פסולת ביולוגית ואורגנית יומית. "המעבדה" של הגוף, נאבקת בכל אותם התסמינים, המאיצים הזדקנות, דלקות וחוסר איזון מוחלט במערכות הגוף השונות. בגוף נוצרים רדיקאליים חופשיים. אותם נזקי חמצון הגורמים להרס הדרגתי של חלבון קרום התא וחושפים אותו להרס ולמוטציות.
 
מה פרוש המונח "דיטוקס" - ניקוי רעלים? 
השם נובע מהמילה דה-טוקסיפיקציה, שהיא מונח טיפולי כולל לשינויים הן בתזונה והן בהתנהגות. הטיפול היום יומי במסגרת הגוף, ניקיון הנפש ומידות נאותות, ניקיון כפיים וניקיון העור. 
איך נדע שאכן ניקינו את מה שניקינו, וכיצד קידמנו את ניקיון גופינו ועורנו לנראות ובריאות טובה יותר? 
התשובה לכך הינה מורכבת וארוכה. על מוצרים קוסמטיים ודרגת "רעילותם" כבר כתבתי ולרגע אל תטעו לחשוב שאני, כבעלת חברה מכובדה, אינה חפצה בבריאותכן? נהפוך הוא, בריאות הגוף, יופי המראה והחזות הבריאה ל"כאורה" תורמים לבריאות הנפש ואריכות איכות החיים. אבל... חובתנו המשותפת מאוגדת במילה אחת ושמה "אחריות". המקור המפתיע הנוסף להצטברות מזיקים לגופינו ולעור פנינו הינם מרשמים מרשימים או תרופות ללא מרשם. כשאין צורך אפקט הקוקטיל, כפילויות בתרופות מרשם ואמונות לריפוי עצמי, תורמים לעומס ולדעיכה אטית של הכבד ותפקודיו, דבר הגורם להזדקנות מטבולית מואצת המלווה במחלות נלוות ונראות כבויה ואפרורית של עור הפנים. מזונות קלוקלים,קופסאות שימורים ואוכל מתועש גורמים לנזק בכל אופן ודרך אפשרית מוכחת. האם ידעתם כי הרכב קופסת השימורים נתון לסכנת בוטוליזם ופתוגנים אחרים ובקבוקי הפלסטיק במזווה שבבתכם מכיל חומר הדומה לאסטרוגן ונקרא ביספנול A. מפחיד למדי! מוצרים רבים שנחשדו כמרכיבי BPA \ביספנול, הורדו והושמדו. למרות, שרבים עדיין מככבים, שלא בידיעתנו. 
 
הפחתת נזקים על גופינו בריאתנו ועור פנינו
שתי מים מכוסות זכוכית או בקבוקי זכוכית. נסי להימנע מצריכה של מזון משומר. מרכיבי שומן גבוהים העשויים להכיל רמות גבוהות של כולסטרול ושל מיני שומני טראנס מזיקים. זכרי -  כל אותם הרעלנים, המגיעים אל גופינו ממקורות שונים, מצטברים לאטם בגופינו ומפריעים הן לפעילות תקינה ומאוזנת של הגוף והן לנראות עייפה, עם מיגון בעיות בריאותיות ופיסיות. ספיגת ויטמינים הנחוצה כל כך לשמירה על עור פנים צעיר ובריא, נפגמת, עייפות, מתח, מחלות, אלרגיות ודיכאון, יגרמו לך לנראות חולנית ומבוגרת. 
 
ניקוי הגוף ועור הפנים מרעלים 
 
 ניקוי הגוף מרעלים\דיטוקס הפך בשנים האחרונות למגמה גורפת של אוכלוסיות "אכפת לי" ושוחרי הבריאות ברמות השונות. שילובים של תזונה המשנה את רמת החומציות של הגוף, צומות מבוקרים וצמחי מרפא, מסייעים לעיתים לשיפור המטבוליזם ולניקוי פנימי של הגוף ועור הפנים. רמת האנרגיה העורית לאחר מכן, תתגבר ומאליו ההרגשה הזו המקרינה ישירות על הנראות, תעניק את המענה הנכון לעור צ.ב.ר (צעיר, בריא, רענן).
 
תכשירי ניקוי מתקדמים לטיהור רעלים והסרת מזהמי עור
אחת הפעולות הבסיסיות לניקוי דיטוקסי של עור הפנים הוא השימוש במגוון מוצרי ניקוי לסוגי העור השונים ובהתאם לגיל ומאפייני סוגי העור. באופן כללי מומלץ להשתמש בשני סוגי תכשירים. בסיסם הראשון למטרת הסרת איפור, לכלוך וזיהום עור יומי והתכשיר הנוסף השני הינו מי פנים או מי פילינג לניטרול והמסת דבק בין תאי. ניתן לשלב סוגי פילינגים קלים אברסיביים או אנזימתיים לפי נראות העור ומטרתו תכשירים המכילים חיזוקי אנטי אוקסידנטים, כגון: אסטר ויטמין C, ויטמין   c ידועים כנוגדי חמצון יעילים ביותר , V.C מעודד יצור קולגן, תורם להבהרה קלה ומנטרל דיטוקסי מרעלים ונזקי שמש. בעבודות מחקר רבות נצפו סימני שיקום והטבה בנזקי עור שונים, דיטוקס דרך כפות הרגליים הינו טרנד שנוי במחלוקת עפ"י הרפואה ההוליסטית הדוגלת בניקוי רעלים בזמן שאנו ישנים, דרך כפות הרגליים התאוריה הגיונית ומסבירה כי הרעלים יורדים לתחתית הגוף ומצטברים באזור הקרסול וכף הרגל. ע"י הדבקת רטיות המורכבות מסוגי חומץ, סיבים וצמחים משתחררים הרעלים שבגוף ונצפה לשיפור באיכות החיים. לי זה נשמע טרנדי, אך שווה בדיקה.
 
כללי עשה ואל תעשה
1. "זוזי" הצידה מתכשירי קוסמטיקה, לזמן קצר בלבד ואח"כ חזרי אליהם בהדרגה, שימי לב , למרכיבים שפחות נוחים לעורך, זו מעין בקרה "לאלרגנים".
2. הפסיקי "למלא" את עצמך בתכשירים מגוונים, או טרנדיים ותני לעור פנייך דרור ממוצרים שונים. הגוף ירפא את עצמו, ובלשון עממית, מוצרי צריכה של "לא נעים לי ממנה", "מבצע מטורף-שיהיה ולא יזיק!" כושר שכנוע של המוכרת, שעבד גם עלייך נחמדות יותר בטל בשישים. הניחי הכל בצד. יומם אולי יגיע...
3. הרפי את גופך מהעולם החיצון, ממסכי טלוויזיה, מחשב, פלאפון, חדשות היסטריות והיכנסי לאינטימיות של משפחה, זוגיות בין זריחה לשקיעה.
4. מזונות על. "סופר פוד" יעשירו גם את עור פנייך באנטיאוקסידנטים פעילים טבעיים וזמינים ,שאינם יקרים. אותם מזונות שתמצאי אצל כל ירקן ובזול. וזכרי, תוספי מזון הינם "כתרופה" קלה לכל עניין ומצוקה. למדי להשתמש נכון במזון עתיר ויטמינים בצורה נבונה.   
הברוקולי, נוגד חמצון חזק, עוזר לתאי העור שנפגעו מזיהום אויר ושאר רעלנים אחרים. מכיל ויטמין C  ו ויטמין, A בטא קרוטן ויטמין K ,סידן, אשלגן, חומצה פולית, לוטאין, זיגקסנטן וכל זה עם רק 35 קלוריות ל-100 גר'. 5 תפרחות קטנות עוזרות לייצור קולגן בעור ותורמות למערכת חיסונית בריאה יותר. התחשבי תמיד בתכולת מרכיבי המזון. "טיפ קטנטן" רשימה ארוכה מידי של רכיבים עשויה להיות בעייתית , נסי להימנע ממרכיבים כמו: עודף נתרן , הגורם לנפיחויות מסביב לעיניים ובצקות "בפלחי" גוף נוספים. עודף אלכוהול גורם לקופרוז ,שומן מוקשה, צבעי מאכל, ממתיקים מלאכותיים שתועלתם " עדיין" "נבדקת" .תופתעי כל פעם מחדש, לפשטותם של צריכת "התורמים הנכונים"העוזרים לך להראות צעירה בריאה וחיונית יותר. כי, מה שנכון לך בתזונה ומרכיביו, בהכרח נכון גם במריחה לעור פנייך. אותו ויטמין A, ויטמין C, ויטמין E, אבץ , ויטמין B, סידן , מגנזיום, אכינצאה, אלוורה, חיידקים  פרוביוטים ועוד פטריוטים רבים ואחרים ועם כל ההבנה וההבחנה הנכונה, הם יתרמו לגופך ולעור פנייך להיראות בדיוק כפי שאת רוצה שיראה! 
נטרלי את "הטרור" בגופך ובעור פנייך והביאי אותם לנראות של שלום.
5. למעשנים הקלים ככבדים - זה הזמן האידיאלי להחליט להפסיק. נזקי העישון מוכחים כגורמי נזקי גוף ועור הפנים. זכרו, כי העור "כמעט" ואינו שוכח את נזקי העישון בכל הרמות. הניקוטין הינו מחמצן רב עוצמה. הגורם להיצרות כלי הדם ופוגם בכושר כדוריות הדם ,"המוגלובין" להובלת חמצן. הוזהרתן! 
6. פעילות גופנית מיוזעת, כמו שחייה, הליכה ושאר מיני ספורט, בהם חובה על הקפדה ובקרה של בריאות כללית טובה .התאמה נבונה של מגבלות נכונות של גיל ומצב גופני כללי.
7. הרבו בשתיית מים, למטרת טהור דילול הדם הגוף ומניעת תחלואות שונות, ונראות שונה גם בעור הפנים. במידה והנך מתקשה לשתות מים "משעממים" נסי בחליטות צמחי תה כמו: עלי סטיויה, לימון, מרווה, לואיזה, נענע. צמחים אלו ערוכים לכבד ולנקות את הדם כך שעור פנייך יזכה לתמיכה מצעירה במיוחד. זכרי כי אי שתיה של מים כמות שהם גורמים לסטרס מיותר של מיגרנות, לחץ דם, אלרגיות ועור מיובש (המים תורמים ומעודדים להרזיה מבוקרת ונכונה).
8. הרבי באכילת דגי ים הידועים כ"מצערי" עור במיוחד אלה העשירים בשומנים כמו: דג סלמון – הידוע כאנטי אג'ינג מובהק התורם לנראות. צעירה לעור הפנים. אכלי  בזמנים קבועים וקצרים כדי להרגיל את הגוף לקבל את צרכיו. בביטחון ובוודאות. כי, כאשר הגוף לחוץ ומפוחד שלא יוזן כראוי הוא "אוגר" ושומר על מה שהוא יכול. ומעגל זה חוזר על עצמו. "מעגל הסטרס". הרגעי ! זה טיפול הזוהר הדיטוקסי הנכון ביותר.
9. שעות של פעילויות ארוכות מידי  , הגורמים לך להשמנה וסיכונים למחלות "מקצרות חיים", כל אלה  תורמים לעייפות הגוף ועור הפנים. השתדלי ליטול לעצמך פסק זמן למנוחת צהריים ,המאפשרת כוחות מחודשים ויעילות קוגניטיבית, להמשך שעות היום. כשהגוף נח, עור הפנים מצליח לשקם את עצמו. 
 
טיפולי דיטוקס לעור הפנים
החימר משמש כחומר דיטוקס רב עוצמה. פעולתו משתנה בהתאם לסוג החומר ולשיטת הכנתו. נמצאים סוגים רבים של חימר. חימר לבן=קאולין. ירוק, חום, צהוב=אדמת חוואר, כשכולם הם:  חימר , סוגי דיטוקסיים בכל צורה ואופן. החימר הטבעי: מכיל כ 30 סוגים של מינרלים שונים החיוניים לגוף. מקור החימר בהתפוררות סלעים, ייחודו בהיותו בעל מטען חשמלי שלילי בניגוד למרבית הרעלים בעלי מטען חיובי. מטרתו: טיהור עור הפנים ,ספיחת חיידקים. יש להשתמש בכמות של 50 גר' בלבד ויש, לכסות אותו במים מינרלים ולהמתין כ-20 דק'. לתערובת דיטוקסי נפלאה שכזו ,ניתן להוסיף בסוגי עור מעורבים או יבשים , כפית שמן שומשום ושתי טיפות שמן גזר. החמר לסוגיו השונים אידיאלי הן בטיפולי דיטוקס חיצוניים במריחה והן בטיפולים פנימיים\בשתייה. בפרובנס שבצרפת מטפלים בחמר לחידוש וטיפוח העור ולמניעת הזדקנותו תוך טיהור וניקוי פנימי . הטיפולים נערכים במכוני יופי מפורסמים ביותר ולמפורסמות מכל העולם. 
 
חומצות A.H.A
הדיטוקס המושלם לנראות צעירה.  חומצות האלפא, נקראות גם "חומצות מזון" בדיטוקס. החלב החמוץ, קנה סוכר,  חומצת תפוחים, חומצה טרטרית מענבים, חומצה קוז'ית וכו'. החומצות שימשו לטיפולי התחדשות העור עוד בעת העתיקה. בתהליך הדיטוקס העורי המודרני, חשובה ביותר פעולת ההשלה ותגבור הלחות הטבעית. 
 
B.H.A  חומצה סליצילית מסיסת שמן
זו פעולת דיטוקס החודרת לנקבוביות העור ותורמת ביעילות לקטילת הבקטריה P.Acne הגורמת העיקרית לבעיית האקנה. בריכוז של 1%-2%,נצפה לדיטוקס משמעותי במיוחד בנראות העור הבעייתי. חומצה זו משולבת בהצלחה מרובה במוצרי האקנה של חברת SR בטיפולי הפילינג האחרים. החומצה הסליצילית קרויה על שם עץ הערבה אשר בקליפתו מצוי החומר סליצין. שימושיה רבים מאוד גם ברפואה. השפעתה קראטוליטית ובעלת סגולות מרפא רבות ומגוונות.
 
חומצות ויטמין A
דיטוקס קליני המוכח להצערת העור רטין A. אותו רטין בנגזרות יו הקוסמטיות הינו ידיד אהוב לעור פניי. רטיןA    אומנם מופיע כתרופת מרשם, אך אושר ע"י ה-FDA כחומר הפועל לטיפול בקמטים וממגר את בעיית האקנה. בתכשירים קוסמטיים נגזרותיו כגון: רטינול, רטינול פלמיטט רטיניל ורטינול אצטט מתפרקים בעור לחומצה רטינואית , החומצה נקשרת לקולטנים הנמצאים על ממברנות תאי העור ותורמות לשינוי  במבנה התאים. הדרך הטובה הבטוחה והיעילה ביותר למוצר זה הוא בשימוש נכון ומרווח טרפיותי והדרגתי. מרכיבים אלו מומלצים ביותר ונמצא בתכשירים רבים ממוצרי חב' SR.
 
חלב מגנזיה
מומלץ כמסכת פנים מטהרת. זהו מגנזיום הידרוקסי נוזלי העוזר לספוח שומן, בעור הבעייתי. מצוין כמסכת פנים דיטוקסית, ניתן להשתמש בו גם לניקוי וטיהור עור הפנים. תמצית ליקוריץ\שוש קירח-תכשיר ניקוי ואיזון בעיות עור הפנים. מרגיע דלקות, אוניברסלי שהחומר הפעיל גליצריזין הינו נוגד חמצון דומיננטי ביותר. ניתן לשלב אותו בכל טיפול כדי להעניק לעור הרגעה בכל סוגי העור.
 
לסיום 
 מדוע לחכות? מהרו להתנקות! תמיד זכרי - בגוף שלנו קיימות מערכות חכמות שלא תמיד מסוגלות להתנקות.
גורמי הרעלים הסביבתיים מתרבים ונעשים אגרסיביים מאוד. לפיכך, התעדכני תמיד בחדשנות אמיתית ומוכחת ובמוצרים חדשים, הגיעי  להדרכות לימודיות - להנאה אישית, העצמת הידע, עם כל החדשנות להבנת מקצוע האסתטיקה המופלא, ובהבנה של תובנות החיים העצומות, בהם האהבה - בכל גווניה, מנקה, כל פסולת שאינה רצויה, דאגי תמיד לפנות מקום לבריא, לנכון ולרצוי.
 
שולי רודריג - דוקטור לרפואה משלימה P.hd. מומחית להצערת העור, PME  מעל 40 שנה.
מנכ"ל חברת אס אר קוסמטיקס חוקרת ומפתחת מוצרים פרא רפואיי
ם.
אילוסטרציה: אימג' בנק ישראל
קראתם ונהניתם? פרגנו לנו בשיתוף או בלייק!


__________________________________________________________________________________________________________________________


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!

 
אימייל *
שם מלא *
טלפון נייד *

 

Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים