סרגל חיפוש באתר
תרגום אתר יופי לשפות
רוסית ערבית אנגלית ספרדית צרפתית גרמנית איטלקית
דף הבית >> יופי! הכתבות המובילות >> איך לפצח את תעלומת הצערת העור?
 
הגנטיקה והשנים עושים את שלהם. העור כבר לא נראה כמו פעם. אז מה יכול בכל זאת לשפר את המצב, עוד לפני הניתוח הפלסטי? כתבה שנייה בסדרה.
שולי רודריג
להיות אישה יפה - זו עבודה סזיפית ומחויבת 24 שעות, ביום ובלילה.
ביום לטפל, לטפח, לשמר ולהיזהר. ובלילה, לפעמים לרצות למות "פעמיים". גם מעייפות ואולי קצת מנראות עורך במראה מגדילה.
בפעם הראשונה, לאחר הסרת האיפור וניקיון העור, כש"לפתע" הקמט, שהיה במהלך היום "מכוסה", מתגלה במערומיו.,ובפעם השנייה, כשאת כל-כך עייפה ומתה כבר לישון וחייבת לעורך את הקרם הנכון. לקום בבוקר ולהאמין, שאולי אראה קצת אחרת. כי הרי זו הייתה ההבטחה של "הקרם"... רובנו נצמדים מעט אל תמונות עברנו המפואר, שבו נראינו כל-כך צעירים, רזים, חטובים וללא קמטים.
ובכן, יקירה, אותו המוות הבטוח, שאני מכירה. שלא מבדיל בין "היפה-והחיה" לבין החלום ופשרו, הוא לאחר 120 שנים. אבל עד אז, בואי ננסה להגיע למטרה, בדרך הנבונה וללא אשליה...
הגנים הם שבויי "המוטציה" העורית, בה נדרשו מולידייך להעביר אלייך, אבל, זו אינה גזירת גורל עגום, אלא, אם כן הנך מנציחה ומסכימה מראש, לגורל עורך.
כי רק את היא זו, השולטת בכיפה. למצוא "מנפח" פלסטי, שיהדק את "עיניך ועורך" זה רק עניין של כמה ממון את מוכנה להשביח... אבל, אורח חיים נכון, תכשיר קוסמטי, או תכשיר פרמצבטי נבון ומוכח, יבטיחו לעורך, חיי נצח צעירים ובריאים.
 
טיפוח עוקף ניתוח
 
1.     התרחקי מאויבייך. אותה "חמימות" המטעה וצורבת בעורך כקעקוע בלתי הפיך הראשון הוא השמש. מחקרים קליניים מוכיחים, כי למעלה מ-80% מנראות הזדקנות העור  (FOTO AGING) נגרמים מקרינת השמש. פגיעה בסיבים האלסטיים, נזקים למטעני ה-DNA שבתאי עורנו, פגיעה "קטראקטית" בעדשת העין, ההופכת כמו עור פנינו לעכורה, עם נראות זקנה ובלתי אסתטית לכאורה.
הפתרון: התרחקות והבנת הבעיה. שימוש בתכשירים המכילים מסנני קרינה, שימוש בכובע רחב שוליים, משקפי שמש איכותיים וחולצה ארוכת שרוולים, יגנו על העור היקר מפז. אומנם תראי כמו דחליל או מומיה מוזרה, ובוודאי שתזכי גם להערה מצחיקה פה ושם... אך לפחות את לא תבכי בסופו של המסע.
2.     "מעשנה" לעור; העור מעשן יחד אתך, גורם להזדקנותך בדרך הבטוחה ביותר.
האשם המוכח להתפשטות של מחלות רבות עד לדרגת מחלת הסרטן הדלדול העוצמתי ברמות ויטמין C, בסרום הדם, נהרס מוגבר בלתי הפיך. בסיבי הקולגן והאלסטין בעור "המעושן".
3.     חסרה קלקלה (ולא כלכלה), בתפריט החלבון המלא. דיאטות טרנדיות, כאלו ואחרות המושמצות תדיר על ידי ובטווח הארוך, פוגעות במאזן הנכון של אבות המזון ההכרחיים לגופנו ולעורנו (מכיוון שרובן אינן הגייניות ואינן נכונות), המגובות בתפריטי מזון קלוקלים. אלה מובילים להרס וחסכים בתהליכי ההתחדשות התמידיים שעור פנינו ובריאותנו תלויים בהם (תלויי דיאטות בהתאמה אישית  ובהנחיית רופא מטפל או התזונאית). מערכת השרירים, ההורמונים, הנוירוטרנסטירים. מוליכים עצביים, רעמת ראשנו, ציפורניים, סיבי העור - כולם זקוקים לחומצות אמינו, שהגוף אינו בנוי לייצר בצורה עצמונית.
הפתרון: דגנים בשילוב קטניות. בשר רזה, חלבוני ביצה, גבינות, יוגורט, אגוזים, טופו וקינואה. הגוף ועור הפנים משתמשים בחלבון כחומר עיקרי לבנייה ולתיקון, תוך איזון רמת הסוכר בדם.
4.     נוגדי חמצון או תכשירים בקוסמטיקה: המוכחים כמגנים על עור הפנים ואותם מקורות תזונתיים אשר בולמים. את הנזק החמצוני, הנמצא בכל תהליכי החיים וסביבתם ANTIOXIDANT, אותה עקה חמצונית הגורמת למחלות גוף ועור ולהזדקנותם הטבעית.
הפתרון: תכשירי קוסמטיקה המכילים ויטמינים וניגזרותיהם, כמו: ויטמין A, ויטמיו E, אצת דונליאלה, חומצות AHA, ויטמין F ותזונה עתירת אנטיאוקסידנטים, כמו: גזר, עגבניות, תרד, דלעת פרות וירקות בעלי צבעים עזים במיוחד.
5.     סטרס: אירועים פסיכולוגיים, תחושת מצוקה ואילוצים כאלו או אחרים, נכפים על עורנו גם ללא רצוננו או כוונתנו. מיקומנו הגאוגרפי במפת כדור הארץ, חוויות החיים המלחיצות, אשר רובנו בשלב ההתבגרות הרגשית, חווים במציאות או בתודעתנו ונכפים על עורנו גם ללא רצוננו, או כוונתנו. אותן התגובות הפיסיולוגיות המצטברות לנראות של עור, המתמלא לפתע בפצעונים, או אף החמרתם של נזקי עור אקנתיים. העמקת קמטים, התפרצות מחלות עור כמו: סבוריאה, פסוריאזיס, רוזציאה ועוד...
פתרון? אפשר אולי לייעץ ולהאמין שאפשר... לעודד מעט, להיות קשוב,לטפל ולשנות.
להשתדל לשמור על שגרת טיפול רצופה ולהקפיד על תכשירי לחות המועשרים בחומצה היאלורונית ומרכיבים אחרים המרגיעים את העור DMAE רטין A, קמומיל, קלנדולה, ביסבלול, סנטלה, ויטמין E , פנטנול.
לנסות לישון לפחות 7-8 שעות בחדר מאוורר כדבעי, חשוך ושקט, כדי שהגוף-הנפש ימצאו את המרגוע האמיתי. לצאת לטיול עם "חברה טובה", או להשאיל "את הבעל של השכנה, סתם כך לשיחה מנחמת"... (חחח)
 
בין נשים לגברים

לעיתים, אני נשאלת מזווית ראייה נשית, נורמאלית גרידא, מה גורם להבדלים משמעותיים בהזדקנות העורית בין גבר לאישה.
ובכן, ההבדל הראשוני הינו התפיסה הבסיסית, לאנטומיה ופיסיולוגיה אחרת. המקבילות של שתי ישויות של כוכבי לכת שונים. "נשים מנוגה - וגברים ממאדים"... אסטרוגן ופרוגסטרון.
עור פניה של האישה דק יותר ומתדקק עד פי 10 מעור "הפיל" הגברי (כולל החדק...). לפיכך, נשים עם עור דק, מתקמטות מהר יותר ומקלות על קוראות תווי-הפנים, או כף היד, לקרוא על עתידן. ואני טוענת כי הוא אינו מזהיר במיוחד ( מה שנקרא עפ"י הקבלה-חוכמת הפרצוף) תפישתה המוחית של האישה במודעות העורית, לטפוח פניה, משקלה הסגולי רב יותר בתואנה כי מסת משקל המוח, זהה למסת עור פני הגבר העבה יותר. לפיכך, הגרביטציה של המין הגברי תהיה חזקה ונפילתית באופן חד-כתער.
אנחנו, הנשים, רגישות למחמאות ואוי לגבר שיעז להעליב ולו פעם אחת את נראות עורה "המתבגר" של אשתו. זה יעלה לו בממון רב. ואצלו, התכווצות המצח וצמיחתו לאחור, יעידו על "גבריות" של סומא וחוכמת גרוש ייתרה.
מסקנה: סממני הזקנה הוכחו כמשתנים בין המינים.
אילו היינו פרפרים, היינו בוודאי עוברים גלגולים. מזחלים "לגלמים" ומגלמים לפרפרים המתעופפים בקביעות מפריחה לפרח-ה... בטבע, הפרפרים אינם מזדקנים. אין להם קמטים, או שקיות ההולכות ותופחות, או קצת כרס. אלא מאי - היות וקצב החיים המתוקן, מואץ כל-כך והזיכרון "החיסוני" מתבלה במהירות הדימנציה הקרבה, אנחנו כנשים שוכחות לעיתים, כי את אותם השינויים הפנימיים באברי הגוף, קשה לנו לעצור.
ואולי כדאי לדבוק בטרנד החדשני ההזוי משהו, כגורם להצערת עור הפנים "הגברי\נשי" תתחילי "חלילה" להתגלח...
הוכח. כי גם לנו, מעבר להורמונים אשר חסרונם הוא האשם בהזדקנות העורית, יש שיער פנים. אותו שיער דקיק, שלעיתים מבצבץ במצב כזה או אחר, כפלומה קיימת (ולא "זקנקן" או "שפמון" חלילה...)
בין גיל המעבר, ההורמונאלי, של כבר אין "מחסור" חודשי , אבל צומח לו בשקט שיער מחודש ומחזורי, תלות שחלות פוליציסטיות, היוצרות צמיחה סמיכה או גנטיקה דפוקה, התחילו הנשים במפתיע "להתגלח", וזאת למטרת הצערת העור.
בזכות הגילוח היומי, העור מתחיל לחדש עצמו. נצפה להשלת תאי-עור מתים ולקילוף עדין של העור, ברמת האפידרמיס העליונה. והשמועה "הזדונית" מספרת על מרלין מונרו, אליזבת טיילור וקלאופטרה, שהיו מתגלחות באופן יומי.
לצערי הרב, מנוע ממני בדיקת עניינן, מפאת גילן המופלג. שמעתי תגובות מתלהבות של קונות, מעט ביזאריות, פריקיות הטרנדים המתחדשים לבקרים. ומה אתכן? מעזות לנסות?
 
מסכות או לא להיות
 
ישנו עוד סוג "טרנד", שתפס תאוצה ענקית בזכות שיווק אגרסיבי נרחב. מסכות הפצ' – הטוענות להצערת העור, מסכות הבד למיניהן, הקיימות זמן רב בשוק "הנדל"ן העורי" ויצאו מהארון לאחרונה ודי בגאוות סרק. ובכן, המסכות "המדוברות" גורמות להמוני נשים לסיים מערכות יחסים "יקרות" וארוכות לעיתים עם האסתטיקניות שלהן. וזאת מדוע? המחיר, הנוחות, השיווק האגרסיבי הנסמך לכוכבות הוליוודיות וניסיון חיקוי של אבק כוכבים. תכניות ריאליטי, אינסטגרם, תמונות פוטושופ הנמכרות במיטב הממון הקוסמטי הפרסומי, תורמות לביקוש מטעה.
ואיך זה עובד? המסכה "המושמת" ושאינה מושלמת, טוענת "לאפקט החממה" ע"י יצירת מכבש לחומר הפעיל "כביכול" אשר היא מכילה. ובכן, הניסיון אכן יעיל כאפקט "סינדרלה" התורם "למאמין" התמים לחשוב, שעורו ומראהו יצעירוהו באחת. ובכן, כל מסכה הנמרחת ל-20 דק', תיצור את אותו האפקט ואת אותה האשליה. המנוחה והשלווה הנפשית, הם אפקט החממה העיקרי לכל אישה, החפצה לחוות תחושת IN.
המלצתי, לנסות מרכיבי פילינג שונים ומוכחים, באופן יומי ושפוי, כמו למשל תכשירים על בסיס חומצת ויטמין A , חומצות אלפא ובטא הידרוקסי, מהדור החדש, או אפילו פילינגים אברסיביים קלים ואכילים, ואולי מעט חלבון ביצה,יתרום למתיחה המיוחלת והפחות מאיימת. אנא, השאירו את הבחירה המינית ואת האי-שוויוניות בין הנשים והגברים בתוכניות עתידיות ומוגדרות, כדי להתקדם בחיינו ובנראותנו וסדרו לכן את הראש והפנים. וזכרו: קמטים אינם מצרך מושך במיוחד. לפיכך, רובנו עדיין נאבקות בהם במלוא הכוח ובכל מחיר בעוד הגברים מקבלים אותם ביודעם, שהם אינם מאבדים הרבה מקסמם.
 
 חשיבות הצחוק ליפי עור הפנים
 
צחוק והומור, הם המצאה בריאה לבריאות העור, הנפש והנשמה. הצחוק תורם לחיזוק המערכת החיסונית. הוכח כי הצחוק מגדיל את מספר הלויקוציטים/התאים הלבנים בדם, התורמים להגברת רמת הנוגדנים מפני וירוסים וחיידקים. הצחוק מגדיל את אספקת הדם לאיברים הפנימיים ומייעל את פעילותם. הצחוק הוא  ANTI-STRESS המוכח ומשמש ככלי טבעי של הגוף, כדי לשחרר שרירים תפוסים או נראות קמטי זעף באזור מתאר הפנים. הצחוק תורם להרחבת כל הדם, וממריץ ע"י כך את זרימת הדם לעור הפנים. נצפה להעלאת רמת האנדרופינים, אשר מביאים את מראה קמטי העור להרפיה כללית ונינוחות חייכנית.
הצחוק הינו תרגיל נפלא, התורם לעיצוב ושיפור של כל שרירי הפנים. העיניים "מתלחחות" ומעניקות להם את הברק הייחודי והמפתה, ואם עדיין נותר קמט "זעף" קל לאחר קריאת הכתבה, חייכי בשאנטי וזכרי תמיד: הצחוק וההומור, הם המתנה "הזולה" ביותר, שנתן לנו הטבע. שי צנוע התורם לשיפור עצום באיכות החיים של כולנו. ואנא, השתמשי בה לעיתים קרובות ככל האפשר והכניסי עוד צחוק גדול לחיי היום יום.
 
 
שולי רודריג מנכ"ל ומפתחת SR Cosmetics
אילוסטרציה: Signelements
 
 
קראתם ונהניתם? פרגנו לנו בשיתוף או בלייק!


__________________________________________________________________________________________________________________________


הרשם עכשיו לקבלת ניוזלטר של יופי!
דואר אלקטרוני
שם פרטי
שם משפחה


Go Back  Print  Send Page

 
 
 
כל נושא המופיע באתר זה נועד להשכלה בלבד ואין לראות בו ייעוץ רפואי, או אחר | חומר פירסומי המופיע באתר הינו באחריות החברות המפרסמות בלבד.
© כל הזכויות שמורות 

 הוספה למועדפים   |   חזור למעלה   |   הפוך לעמוד הבית   |   מפת האתר   |    

לייבסיטי - בניית אתרים